Výmena vrecúškových aktivít 1 - 3 roky

lenusskaa
9. máj 2013

Ahojte baby,
mnohé z vás už určite niekde na nete zaregistrovali tzv. výmeny vrecúškových aktivít (busy bags, activity packs, ...). O čo ide? Dá sa dokopy skupina mamičiek (15 - 20 osôb), každá z nich si nájde nejakú aktivitu pre deti a vyrobí a pošle ju pre každého v skupine. Na oplátku dostane zas iné aktivity pre deti od ostatných mamičiek.
Inšpirácie na aktivity môžete čerpať tu:
http://rustspolecne.cz/
http://www.neposednenoznice.sk/2013/01/23-aktiv...
https://www.modrykonik.cz/diskuse/sporty-hobby-... ...tu je dobre si popozerat aj albumy niektorych mamiciek, ktore sa vymeny zucastnili
tiez zadanim hesla "busy bags" do googlu atd.
Poprosím, keby ste sa snažili vybrať aktivity, ktoré NIE sú len o vytlačení obrázkov a ich následnom zalaminovaní!!
Túto výmenu by som chcela zamerať na vek 1-3 roky. Poznáte svoje deti, viete čo ich baví, s čím sa radi hrajú - skúste vyberať podľa nich 🙂
Čas na prihlásenie sa do výmeny je do 20.5., potom sa vyberú presné témy pre každú. Potom si necháme mesiac na vyhotovenie (cca do 20.6.), po tomto dátume by ste mi balíčky poposielali poštou, ja ich zozbieram, roztriedim a pošlem naspäť - naj by bolo, keby sa to stihlo ešte do prázdnin 🙂
Finančný limit na jednu aktivitu = 1euro (až nám to nezruinuje rodinný rozpočet 🙂 )
Ak máte záujem, napíšte mi do IP zo 3 tipy na aktivitu, ktorú by ste mohli urobiť aj s vašou mail adresou. Viac tipov preto, ak by sa niektoré opakovali u viacerých z vás, až je z čoho vybrať a až nám nepríde to isté len vo viacerých vyhotoveniach..
Lenka

ask
27. sep 2013

@nikam Dakujeme za dobrotku, kedze Luky take este nemoze, budem sa musiet obetovat ja 😉 😎 😀

nenocka
27. sep 2013

@ask ja som tú Mirkinu knižku čítala podľa pokynov 😀 jasné, že môžeš robiť snehuliačikov, to som pridávala nápady, čo mi padli do očka 🙂 tebe sa práca s filcom zapáčila, však? 😉
@jumama pekný nápad 😉

ask
27. sep 2013

@nenocka Vies ze aj ja 😎 😀 A naozaj ma ten filc chytil-nehovoriac o tom ze vzdy mi nejake kusky zostanu 😅 😅 😅

jumama
27. sep 2013

Mne sa ta knizocka z vasej vymeny strasne pacila, niekde som videla odporucanie na knizku, kde su len take vseliake bodky pofarbene a dieta s nou takto manipuluje, tu som malej objednala na vianoce, len este neprisla, ale tato vasa no ta je suprova!!

anulicek
27. sep 2013

Prislooooo... dakujeme dievcata.. popozerali sme vsetkooooo...mama bola zvedava 🙂 tesim sa na dalsiu vymenu.

nikam
27. sep 2013

Rano prieniesol kurier balicek a hned, ako som prisla z prace, som rozbalila a dievcence, aktivitky su UUUZASNEEE, dakujeme krasne. Teraz cakam, kym sa drobec zobudi, uz som mu par vybrala, ktore by ho mohli zaujat, som zvedava 🙂

janulkan
27. sep 2013

aj my uz mame balicek, aktivity su skvele, maly hned chytal cervickou, to ho dnes najviac bavilo, na vlacik sme museli dokreslit dym hned ako to zbadal (od breky) a este som mu dala priradovanie voda zem vzduch a aj to mu celkom islo, caka nas cela skatula, skoro nic na odlozenia na neskor, veeeelmi sa tesime

janulkan
27. sep 2013

@tomaskovamaminka tvoja kniha nema chybu, to bol napad za milion a dalsi dostavas za prevedenie 😀 (ale asi len virtualne, tak aspon srdiecko)

ywett
27. sep 2013

Baby, nechce niekto nieco odtialto?
http://www.stoklasa-sk.sk/

lucikusik
27. sep 2013

@mcoya @lenusskaa @nikam @nenocka @janulkan @breky @gigi33 @ikuza @ask @lucikusik @anulicek @danatalu @zuzzka1 @tomaskovamaminka @majusqwa @pusinqa @bibes @anulicek @ywett @furu @laurinkam Dnes nám dorazil balíček. Priniesol ho kuriér.... tak to bolo pre mňa také malé prekvapko, lebo som netušila, že aký balík by to mohol byť 🙂 Som prehliadla, že to lenusskaa poslala kuriérom 😀 Hračky sú úžasné. Výborné nápady aj prevedenie jednotlivých aktivitiek je dôsledné. Táto výmena sa fakt podarila. Veľmi pekne vám všetkým ďakujem

breky
27. sep 2013

dnes mi prisiel bali a kvoli nemu som preklenula spanok môjho synceka...takze pobede sme nespali 🙂 ale vsetko sme prebrali....nieco ho zaujala nieco nie....ale zato mna vsetko 😀 a pri preberani sme spapali cokoladu 🙂 @nikam 🙂
maleho zaujalo triedenie co lieta, co plava, vlaciky....dalej ho zaujalo prikladanie podla obrazka - sípka, orech, mak, sosovica, hrach....a triedenie ponoziek ci skôr vkladanie do pracky 🙂
dakujeme za vsetky hracky 🙂

janulkan
27. sep 2013

inak baby my sme dnes na tu moju dosku ukladali kamienky a aj bambulky co boli v jedenj z aktivitiek 😉 celkom fajn na jemnu motoriku a casom sa da tvorit aj obrazky 😀 ak vas napadne nieco dalsie, dajte vediet 😝

lucik194
27. sep 2013

pokial by ste zacali na vianoce opat "vrecuskove aktivity" tiez by som sa pridala 😉

marienkamyd
27. sep 2013

napad na vrecuskovu aktivitu co by som mohla robit, ak ma vezmete do partie

danatalu
27. sep 2013

@marienkamyd neviem kto to bude spravovať to prihlasovanie do 3.kola, asi lenusska? tak ja za seba - páči sa mi tá prvá aktivitka, síce všetky sú dobré, ale z prvej výmeny máme pizzu-to som robila ja, a teraz z druhej tú skladačku. ale prispôsobím sa väčšine, ak by sa rozhodli pre tú zámku- to už si zbieram matroš na výrobu.

anulicek
27. sep 2013

@lucikusik @mcoya @lenusskaa @nikam @nenocka @janulkan @breky @gigi33 @ikuza @ask @lucikusik @anulicek @danatalu @zuzzka1 @tomaskovamaminka @majusqwa @pusinqa @bibes @anulicek @ywett @furu @laurinkam
dievčatá.. majú v Tchibo opäť škatuľku s magnetickými autíčkami... a je poštovné dnes zadara.. tak šup šup. nezistila som to skôr..možno ešte niekto stihne akciu...

nikam
27. sep 2013

@anulicek Ahoj, posles mi prosim Ta link? Neviem to tam najst.

ask
27. sep 2013

@anulicek Velka vdaka! 😵 Uz aj objednavam...inak ked som doobeda objednavala tu druhu sadu tak tato magneticka tam urcite nebola! 😅

nikam
27. sep 2013

@anulicek Maaaaam, dakujem Ti velmi pekne, na tu magneticku sadu sa uz velmi tesim. A objednala som aj zopar drobnosti na Vianoce.

pusinqa
28. sep 2013

@nenocka veľká vďaka za inšpiráciu myslím že niečo vyberiem 😉

mne tiež ešte balík nedošiel dúfam že čo najskôr dorazí 😕 a tuším ho nechám malej k 3 rôčkom ako darček na narodky

pusinqa
28. sep 2013

@nenocka ty čo tu tiež takto strašíš 😀

inak baby ak by ste súhlasili ja by som niečo takéhoto skúsila z @nenocka inšpirácií teda urobiť hroozne sa mi to zapáčilo len by ste to deťom museli dať hneď na začiatku decembra aby mohli lepiť to by aj našu iste nesmierne bavilo a je to chutné

pusinqa
28. sep 2013

ja by som ale skúsila urobiť slovenskú verziu a do 24 😉

zuzzka1
28. sep 2013

Ahojte dievčence, tiež som zvažovala či sa pridať aj do vianočnej série, ale veru hej 🙂 Našla som takúto aktivitu: Podklad zalaminovaný farebný vianočný stromček, kt. bude mať po obvode dierky - bude sa dať prevliekať ozdobná baliaca stužka po okraji (k vianociam to pôjde 😀) a k nemu malé farebné bambulky (pom poms) na triedenie farieb rovnakej farby ako vianočné gule na stromčeku + malá šiška - na dodatoné použitie pom poms - ozdobenie šiškového stromčeka 🙂 3 aktivity v jednom

zuzzka1
28. sep 2013
zuzzka1
28. sep 2013

@ywett ja by som potrebovala Iwettka - objednala som odtiaľ kotúč suchého zipsu, v snahe ušetriť tú lacnejšiu verziu a nevšimla som si, že to je len jedna strana 🙂

zuzzka1
28. sep 2013

a pre väčšie deti (ak by bol stromček priľahký - môžem spraviť jesennú aktivitu triedenie listov podľa farby

nenocka
28. sep 2013

@pusinqa ale, prosím ťa, náš Matej nie a nie sa naučiť spinkať, plakal v noci každú chvíľu 😝
kalendár bavil aj deti v škôlke - ja som ho robila na kartón a každý deň sme priliepali kúsok vaty na daný deň - na Vianoce bol Mikuláš krásne bradatý 😀

nenocka
28. sep 2013

@anulicek
@nikam
@ask inak, baby, aká super cena na tú skladačku a súpravu na kreslenie - ja som objednala so zľavou 20% oproti pôvodnej cene a chalani to dostanú až na Vianoce... keby som vedela, že bude takáto cena, tak sa nepechorím 😀 a ďalšia škoda, že som tu nemrkla pred polnocou - objednala by som krstňatám...

pusinqa
28. sep 2013

@nenocka na tom Tchibo je poštovné a balné 4,95? to je dosť