Výmena vrecúškových aktivít pre dieťa od 1 - 3 rokov

pampeliska289
2. aug 2014

Ahojte mamičky,

Veľmi ma zaujali diskusie, ktoré tu mamičky založili na vytvorenie zaujímavých vrecúšok s aktivitami pre ich detičky.
Preto som sa rozhodla založit novú skupinu a verím, že sa nájde 10mamičiek, ktoré by radi niečo vytvorili a zároven dostali balík s 10aktivitami pre svoje dieťa.
Potrebujeme teda 10mamičiek.

Ako to funguje?
Každá mamička si zvolí čo bude vyrábať. Po odsúhlasení sa pustíme do práce. Po ukončení pošlete na moju adresu, nabalíčkujem to a pošlem každej mamine. Predpokladám, že by sme to mohli mať do mesiaca hotové. Tak aby sme mali nové aktivity pre detičky keď bude vonku zase pršať.

Určite je tento systém už znamy, ale ak nie pýtajte sa.

Inšpirácie všade na internete. Ak potrebujete pošlem linky.

Kto by sa chcel teda pridať??? 🙂 🙂

zuzkalika
11. sep 2014

@cicamica1980 ZUCASTNUJEM SA VYMENY - syn Riško 15 mes., toto je moja 1. vymena

cicamica1980
11. sep 2014
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

@gooobi sak to asi tak vyjde, ze vyrabat sa bude do konca oktobra/polky novembra - ale tak navrhnut aktivity by si musela teraz🙂

vampgirl
11. sep 2014

Baby ja som zase chcela zorganizovat taku tematicku vymenu - advent, vianoce, zima. V sept by sme si odhlasovali aktivity, v oktobri robili, v novembri by sa to rozoslalo a mali by sme nieco do adventnych kalendarov alebo pod stromcek ;) Idem zalozit novu diskusiu na tuto temu tak ak by ste niektora mali zaujem, hodim vam sem link.

edulkobaby
11. sep 2014

@cicamica1980
ZUCASTNUJEM SA VYMENY - dcera Lubka 20 mes., toto je moja 1. vymena

Este poznamka: Nemam cas citat dlhe diskusie, takze prosim oznacit ma vzdy v dolezitom prispevku.

andulqa
11. sep 2014

@cicamica1980 ja sa tiez zucastnim 🙂 organizovat by som to nechecla, lebo som to nikdy nerobila, tak mi vobec nevadi ze ty neurobis ziadnu aktivitu, verim ze s tym budes mat aj tak vela roboty 🙂

takze ZUCASTNUJEM SA - syn Kubko, 22 mesiacov - je to moja 1va vymena

🙂

sony2002
11. sep 2014

@cicamica1980 ahojcek, aj ja sa chcem zucastnit 🙂 syn Patko, 16 mesiacov, toto je moja tretia vymena 🙂
@vepiku nepridas sa aj ty?? 🙂

mima551
11. sep 2014

@cicamica1980 Ahoj, super a rada sa zucastnim vymeny. Syn Janko ma 14 mesiacov a je to moja prva vymena 🙂

cicamica1980
11. sep 2014
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

ZATIAL POTVRDILI UCAST

zuzkalika - syn Riško 15 mes., toto je moja 1. vymena
edulkobaby - dcera Lubka 20 mes., toto je moja 1. vymena
andulqa - syn Kubko, 22 mesiacov - je to moja 1va vymena
sony2002 - syn Patko, 16 mesiacov, toto je moja tretia vymena
mima551 - Syn Janko ma 14 mesiacov a je to moja prva vymena

marcelka932
11. sep 2014

@cicamica1980 ahoj ja idem do toho dcerka 2rocna este som sa nezucastnila vymeny dakujem aj ja vas prosim vzdy oznacit dakujem

jelen
11. sep 2014

@cicamica1980 pripajam sa, dcerka Rebeka 10m, prva vymena

cicamica1980
11. sep 2014
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

ZATIAL POTVRDILI UCAST

zuzkalika - syn Riško 15 mes., toto je moja 1. vymena
edulkobaby - dcera Lubka 20 mes., toto je moja 1. vymena
andulqa - syn Kubko, 22 mesiacov - je to moja 1va vymena
sony2002 - syn Patko, 16 mesiacov, toto je moja tretia vymena
mima551 - Syn Janko ma 14 mesiacov a je to moja prva vymena
marcelka932 - dcerka 2rocna, 1. vymena
jelen - dcerka Rebeka 10m, prva vymena

mimamijami
11. sep 2014

ahojte! ja by som sa rada pridala. bola by to prva vymena. syn Matej (7 mesiacov) ale vyrobime si dopredu vo Vasej kategorii, ono nas to pocka a skladovat to mame kde 🙂

luciamartin
11. sep 2014

Ahojte, rada sa pridam. Synovec Jakub, 14 mes, prva vymena.

futasova
11. sep 2014

Ahojte, aj ja sa rada pridam, syn ma 19 mesiacov a uz som sa zucastnila jednej vymeny 🙂

bibi78
11. sep 2014

Ahojte, rada by som sa pridala. Danielko ma o tyzden 18 mesiacov. Toto je moja prva vymena.
A tiez poprosim oznacit ma vzdy v komunikacii, aby som nieco nepresvihla 🙂

evdzelyn
11. sep 2014

Čavte,
ja to skúsim tiež,
synáčik Max, 13m., doteraz žiadna výmena 🙂
Ď.

llela
12. sep 2014

aj ja by som sa rada pridala, dcerka Emka ma 17 mesiacov a toto by bola nasa prva vymena

cicamica1980
12. sep 2014
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

@zuzkalika @edulkobaby @andulqa @sony2002 @mima551 @marcelka932 @jelen @mimamijami @luciamartin @futasova @bibi78 @evdzelyn @llela

ZATIAL POTVRDILI UCAST

zuzkalika - syn Riško 15 mes., toto je moja 1. vymena
edulkobaby - dcera Lubka 20 mes., toto je moja 1. vymena
andulqa - syn Kubko, 22 mesiacov - je to moja 1va vymena
sony2002 - syn Patko, 16 mesiacov, toto je moja tretia vymena
mima551 - Syn Janko ma 14 mesiacov a je to moja prva vymena
marcelka932 - dcerka 2rocna, 1. vymena
jelen - dcerka Rebeka 10m, prva vymena
mimamijami - syn Matej (7 mesiacov), 1. vymena
luciamartin - Synovec Jakub, 14 mes, prva vymena
futasova - syn ma 19 mesiacov , 2 vymena
bibi78 - danielko, 18 mes, 1 vymena
evdzelyn - synáčik Max, 13m., 1. vymena
llela - Emka, 17 mes. 1. vymena

takze zatial nas je 13, este kludne vezmeme dalsie maminky.
ale teda vyzera, ze nas je uz aj teraz dost ....

ked mi dcera zaspi, napisem vam nejake prvotne instrukcie, ale uz teraz mozem napisat, ze mozete premyslat nad aktivitami, ktore by ste chceli a vedeli vyrobit. dame si na to tyzden do 21.9. - t.j. do konca buduceho tyzdna kazda z vas uploadne sem do fora 2-3 ilustracne fotky aktivit, ktore by chcela robit so strucnym popisom, co sa s tym da robit, ako sa s tym da hrat a tiez info, z coho to bude vyrobene - kedze foto bude ilustracne. ja z toho budem robit album, kde od 22.9. budeme hlasovat.
ak sa niekto chce zucastnit, a nevie navrhnut aktivitu, tak mu potom mozeme vyvrat nejaku aktivitu od inej maminky, ktora bude mat vela hlasov, ale nedostane sa do uzsieho vyberu.

Popremyslajte nad takymi, ktore by boli vhodne pre nasu vekovu skupinu. Kludne sa inspirujte inymi vymenami – kludne v IP oslovte ine maminy, ktore sa uz zucastnili – ze ktore aktivity z vymeny bavia ich deti najviac🙂 aktivity prosim aby boli "nerozzuvatelne" - t.j. napr. ak papier, tak napr. zalaminovat

inspiracia
https://www.modrykonik.cz/blog/klara.t/album/busy-bags-pytiky-inspirace-zallak/

andulqa
12. sep 2014

@cicamica1980 nebolo by lepsie zalozit sukromnu skupinu? Myslim ze to by bolo prehladnejsie ako tu vo fore 🙂

cicamica1980
12. sep 2014
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

@andulqa je to na zvazenie. z predoslej vymeny sme to robili vo fore takto a bolo to fajn.
dobre je to, ze prispevky su zoradene casovo. v skupine ked budeme komentovat starsie prispevky, tak koli chronologii to moze byt neprakticke....

inak vo faze, ekd uz bude odhlasovane, tak potom by to mohlo byt v sukromnej lepsie... zvazim to🙂

christina87
12. sep 2014

Zmestím sa aj ja ešte 😀 /20 mes, NZ, druhá vymena/

cicamica1980
12. sep 2014
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

takze album pre vami navrhnute aktivity je vytvoreny
https://www.modrykonik.sk/blog/cicamica1980/album/vrecuskova-vymena-jroj76/
mozete si v nom precitat info k vymene

prosim, aby ste v kazdom prispevku vo fore a v albume vzdy oznacili bud konkretnu maminu, alebo vsetky maminy - pokial chete, aby si to precitali, takto /zoradila som to abecedne - ak sa niekto este prida, doplnim ho tam/:

@andulqa @bibi78 @edulkobaby @evdzelyn @futasova @christina87 @jelen @llela @luciamartin @marcelka932 @mima551 @mimamijami @sony2002 @zuzkalika + @cicamica1980

k instrukciam v albume privitam pripomienky, napady, navrhy🙂
zuzana

sony2002
12. sep 2014

takze posielam navrhy 🙂
1. skladanie motylikov z filcu podla zalaminovanej predlohy
2. prevliekanie meduz
3. ukladanie na strom podla rocnych obdobi (sneh, pripadne snehove vlocky, kvety, plody a farebne listy)

cicamica1980
12. sep 2014
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

@sony2002 vyhotovenie bude viac menej presne ako na ilustracnych foto? ak hej, idem to zadat do albumu🙂

sony2002
12. sep 2014

@cicamica1980 snazila by som sa podla obrazkov, aj ked 100% podoba asi nebude :D

llela
12. sep 2014

idem aj ja popozerat nejake navrhy, inak som velmi zvedava ci to bude bavit moju malu, pretoze ju okrem citania knih nezaujima nic🙂 a este jeden dotaz je to tu az pre deticky do troch rokov, len urcite to nebudu vediet urobit deti okolo roka, nerozdeli sa to potom este nejako?

arwen12
12. sep 2014

@cicamica1980 Ahoj. Ak je este mozne, rada by som sa pridala. Dcerka ma 17 mesiacov. Este som sa takejto vymeny nezucastnila. Dakujem. 🙂

cicamica1980
12. sep 2014
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

@llela kukni si zoznam mamiciek, priemerny vek dietatka je tak 15-18 mes.
a prepokladam, ze vsteky maminy budu robit tak, ze aby to bolo cca. pre ich dietatko - takze kludne by tato vymena mohla byt 1-2 roky.
v monte skupine som citala, ze deti do cca. 3 rokov radsje robia hmotne veci - t.j. varia, zametaju, opakuju po nas realne aktivity...ze fantazia /hry s predlohami, obrazkami/ a pod ich zacne bavit az neskor - ked sa u nich zacne rozvijat fantazia - okolo 3 rokov.

na mojej malej vidim, ze pri aktivitach z mojej 1. vymeny nevydrzi dlho. ale to vobec nevadi.
citala som aj take , ze maminka ma 1,5 a 4 rocne deti a aj ta starsia sa zahra s aktivitami pre mladsi vek...

cicamica1980
12. sep 2014
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

@andulqa @arwen12 @bibi78 @edulkobaby @evdzelyn @futasova @christina87 @jelen @llela @luciamartin @marcelka932 @mima551 @mimamijami @sony2002 @zuzkalika + @cicamica1980
takze je nas zatial 15+1

zuzkalika - syn Riško 15 mes., toto je moja 1. vymena
edulkobaby - dcera Lubka 20 mes., toto je moja 1. vymena
andulqa - syn Kubko, 22 mesiacov - je to moja 1va vymena
sony2002 - syn Patko, 16 mesiacov, toto je moja tretia vymena
mima551 - Syn Janko ma 14 mesiacov a je to moja prva vymena
marcelka932 - dcerka 2rocna, 1. vymena
jelen - dcerka Rebeka 10m, prva vymena
mimamijami - syn Matej (7 mesiacov), 1. vymena
luciamartin - Synovec Jakub, 14 mes, prva vymena
futasova - syn ma 19 mesiacov , 2 vymena
bibi78 - danielko, 18 mes, 1 vymena
evdzelyn - synáčik Max, 13m., 1. vymena
llela - Emka, 17 mes. 1. vymena
christina87 - /20 mes, NZ, druhá vymena/
arwen12 - Dcerka ma 17 mesiacov, 1. vymena
+
cicamica1980 - Miska 19 mes, 2. vymena - organizator