Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

6 mesačná spadla z postele

matulkal
10. jún 2019

Ahojte...asi pred dvomi hodinami mi spadla 6mesacna dcerka z postele o to horsie ze mame okolo postele drevenny rám postel má cca 40cm a ako letela buchla si vzadu zátylok hlavicky bola som pri nej, no bola to sekunda co som sa otočila, strasne plakala tak som ju upokojila, som hotova z toho, stale ju sledujem, má to začervenane, nezvracia a uz spinka, mne je az zle, celá sa trasiem od strachu... Myslíte ze mam volať doktorke?? Ďakujem

matulkal
autor
10. jún 2019

Baby, budem ju sledovať celu noc, rano okamžite pojdem k pediatricke, verim ze bude dobre cez noc... Dakujem za to ze ste ma pochopili, povzbudili a neukamenovali za to...

zuzanka2411
10. jún 2019

@matulkal nas maly presne 6 mesacny, v den Silvestra spadol z postele..asi 50cm vyska na plavacku...mysleka som ze umrem..on plakal ja este viac 😂 potom zaspal ale rano sme sli do nemocnice nech ho pozru..urobili rtg. Nastastie nic. Potom sme sli asi o 2 dni k nasmu dr pozrel ze na pravej strane ma kvalitnu podliatinu ale nic vazne
Ten pocit co prezivas je strasny ale neboj sa..hlavne ju sleduj, pripadne ju zobud parkrat
Nie si prva, ktorej dieta spadlo z postele 😊 nemaj vycitky

siska25
10. jún 2019

@matulkal moj syn padol z postele, ked mal cca pol roka. Mame vysoku postel. Udrel si celo a spravila sa mu hrca. Ako sa ukludnil pohybala som mu vsetky koncatiny, ci nereaguje bolestivo a tych 24 hodin sme sledovali a obcas mu zasvietilu do oci. A teda ci nuw je extra spavy a ci nevracia. K doktorovi sme nesli. Dcera zasa spadla na hlavu z detskeho vlacika, ked mala 2,5 roka. Rozbila si hlavu vzadu a museli sme ist zasivat. Robili jej rtg, ale len kvoli tomu, ze to mala rozbite az po kost. Nastastie bemala prasknutu lebku. Pustili ju domov. V noci nam potom zvracala, neviem ci otras mozgu alebo stresy, kazdopadne sme volali na pohotovost a kazali nam ju sledovat, ze v nemocnici by s nou tiez nic viac nerobili. Ze na ct by ju museli uspat a to neradi robia. Tiez sme sledovali tie oci a ci sa v noci zobudza. Na druhy den bola ok, tak sme len ranu osetrovali.

vejapa76
10. jún 2019

@matulkal všetko tu už bolo napísané, len ešte dodám že skontroluj aj ušká či z nich netiekla krv alebo mok. Ináč ako baby píšu...občas v noci zobuď či pekne reaguje. A nie si zlá mama. Deti sú živé striebra. Dnes potiahni "nočnú"...zober do postele knihu, kukaj telku a sleduj malú a verím že zajtra dobre bude. Hlavne nestresuj, tým nikomu nepomôžeš 😉

kulumulu123
10. jún 2019

@matulkal pozri deti proste padaju s tym neurobis nic... A kazdy normalny lekar to vie AJ Sam.... Ak by si na nu kaslala tak to by si Dr vsimla uz asi skor... Takze hlavne klud... Ak sa ti cokolvek nezda zajdi na pohotovost... Ak reaguje v pohode nevracia a nema rozsirene zrenicky nebude to nic vazne.... Takych padov Este bude neboj ☺

pininka1
11. jún 2019

Mne spadla mala ešte nemala ani 4 mesiace, nevedela som si predstaviť ako lebo predomnou sa nikdy nepretocila a zrazu sa otočila a bum na zem. Tretie dieťa, prvi dvaja nikdy nič také nezažili, som myslela že odpadnem,muž išiel akurát z roboty. Mala strašne plakala a nakoniec zaspala čo má vystrašilo ešte viac. Išli sme na pohotovosť a doktorka bola veľmi zlatá, ukludnila má, že denne tam maju kopec takých prípadov, že nech ju sledujeme ale určite bude ok. Osobne si myslím že pediatrická s tým nič neurobí, Max ťa pošle tiež na neurológiu aby ju pozreli.

kikuska555
11. jún 2019

Ja nechcem strasit, ani privolavat nieco, ale u nas v rodine 7 mesacny chlapcek spadol a vecer zomrel. Tiez sa mamina radila tu na mk nesla na vysetrenie a uz 4 roky si to vycita ze to podcenila. Mne kebyze spadne tak letim do nemocnice hned.

matulkal
autor
11. jún 2019

Dievčatá, a @kulumulu123 dnes s hroznym pocitom Dr. ale vsetko je v poriadku,doktorka povedala ze to sa moze stat hocikomu, dobre som spravila ze som jej hned prilozila nieco studene na to a pozorovala ju... obišli sme velmi dobre, bez posielania na neurologiu ci rtg
v noci reagovala, nezvracala, len raz bola hore co sa napapala a spala ďalej...teraz je znova živé striebro, džavoce, výska, keby nie je takáto, bolo by to o inom a uz by som davno sedela niekde v čakárni ... Ale ten strach o nu že co ak nahodou🤦kazda matka by sa bála o svoj poklad...

hennyinnsbruck
11. jún 2019

@matulkal to sa hádam každému stalo.
Keď mne mala prvý x spadla z gauču buchla sa do skleneneho stola. Mala čiaru od ucha k brade. Ako prvorodicka vystrachana som isla samozrejme lekárovi i keď segra že nacoo... 🤣🤣
Lekár vysvetlil stále si pamätať čas kedy sa to stalo(v prípade komplikácií), a ze do 100 cm by to nemalo byt nebezpečné. Samozrejme dieťa sledovať....
Ale nezabudnem ako som sa triasla... Plakala s nou 🙈🙈

angelinja
11. jún 2019

neviem toto je strasne zle ked si rodicia zvyknu takto uspavat este 6 mesacnu v tom case som bola taka unavena ze prave pre toot som sa strasne bala takto..proste NE!!! uz mas poucenie ale do buducna...radsej uspavat na rukach alebo hocijako urcite nie v posteli lebo skor zaspis ako dietaono to je strasne tazko povedat kazdy clovek je uplne iny jeden moze zletet a nic a durhy len padne a hned nieco..proste to je hroozne individiualne..

vmatuscinova
11. jún 2019

@matulkal mne sa stalo pri druhom ze spadol v 10m zo svojej vysky na dlazbu, proste ho vyvratilo dozadu ako ked sa ucia deti chodit. Tiez som kobtrolovaloa zrenice, hrcu, nevracal, ukludnil sa rychlo. Nepripisovala som tomu vyznam, takych padov x zazije kazda mama, zial po tyzdni mal maly makky opuch na hlavicke, urgent, rtg prasklina lebky, 2 noci v nemocke, ct nastastie vylucilo krvacanie do mozgu, neutologicky je v poriadku.. o makkych opuchoch som dovtedy nevedela, standard hrca, zvracanie, vsetko sme skontrolovali.... len aby ste vedeli ze aj makky opuch moze byt, bez podfarbenia a vtedy je zle...uplynul vysse mesiac, aspon dalsi potrva kym to zrastie, nesmie padnut, co je v tomto obdobi makacka byt mu v patach

milus777
11. jún 2019

Aj nam sa to stalo. Pri tak malom dietati ked este nema uzavretu fontanelu sa posiela na neurologiu a dr pozrie sonom mozog. Vecsinou posielaju na rtg hlavy aj my sme tak boli. Ale tam vidia len lebku prasklinu alebo iny defekt. Sam dr na rtg povedal ze aj tak mame sledovat ze krvacanie do mozgu na rtg nieje vidno. Cize dieta je zbytocne oziarene a aj tak mozog nevidno. Treba sledovat dietatko ako bolo vyssie popisane... Super ze je mala v poriadku 🙂

hennyinnsbruck
11. jún 2019

@vmatuscinova 😱😱😱.. Uff dobre vedieť... 😔

matulkal
autor
11. jún 2019

@angelinja ja som ju v posteli neuspavala! V tom case sa este hrala v strede postele na hracej deke a ja som bola polmetra od nej az sa pregulila na brusko a nasledne znovu na chrbatik, boli to sekundy...

matulkal
autor
11. jún 2019

@vmatuscinova a spadol rovno na hlavičku? Moja este ani nesedi, len minuly tyzden sa dokazala pretočiť z bruška na chrbatik a vcera sa jej to tymto spôsobom stalo, ze spadla... Verim ze bude všetko ok, momentálne je velmi živá ako by sa jej ani nič nestalo.. Samozrejme uz som ostražitejsia, a ziadna postel ani gauč, myslim ze dobré ponaučenie

matulkal
autor
11. jún 2019

@hennyinnsbruck tiez som prvorodicka a toto by mi ani vo sne nenapadlo ze sa niečo takéto stane, sledujem ju stale aj počas dna budem ako bude reagovat na rôzne podnety.. Je to hrozny pocit, clovek si hneď povie ze ako rodic zlyhal ze tomu mohol zabrániť, no ale na vlastnych chybach sa učí najlepšie

vmatuscinova
11. jún 2019

@matulkal spadol chrbtom na zem, vyvratilo ho do zadu a pri tom tam bol aj naraz hlavou na dlazbu. On ani hrcu nemal, modrino, tukol hlavu no po chvili ani neplakal, ubehol tyzden a pri kupani sme si vsimli, ze ma makke na boku hlavicky, tam kde dietatko bozkavate ked vam sedi na kolenach... len preto som Vam tu napisala, lebo mam 2 deti, no o makkom opuchu som predtym nikde necitala, vzdy len zvracanie, zrenice skontrolovat, ked nas hned poslali na hospitalizaciu z urgentu a riesili ct ozaj som sa bala...

hennyinnsbruck
11. jún 2019

@matulkal ani nehovor.... Ja som ju dala extra k nohám k stolu.. Sak keď sa pretoci tak na bok.. 2in som bola preč... Ona sa akurát vtedy v smere hodín točila... Nechápem ani nepochopim.. Veru, ja som si myslela ze mne sa to nikdy nestane... 🙄

asia83
11. jún 2019

@matulkal Naša spadla z detskej sedačky na roh stola na čelo. Tiež polročná. Neriešili sme doktorku, sledovali sme chuť do jedla, zvracanie, motoriku, vnemy. Všetko bolo v poriadku, tak sme to viac neriešili. Dlho mala modrinu na čele.

monciak
11. jún 2019

@matulkal jupi teším sa že malička je v pohode. Prajeme pekný dnik

margaret17
8. júl 2019

@matulkal ja by som isla na pohotovost a hneď...

petulapetra
5. nov 2019

Ahojte ,mám strach mali ma 9 mesiacov spadol mi s postele a ja neviem čo teraz snim utekat k lekárovi zaspinkal plakal len chvíľku pojim sa poraďte mi

radoslava3
5. nov 2019

@petulapetra ak sa rozhodneš že nepôjdeš tak treba kontrolovať každé dve tri hodky ho prebrať . Ak sa bude ťažko budiť tak hneď ísť na pohotovosť. Nám tak povedali a poslali nás domov. Kukli či sú zreničky v poriadku, pýtali sa či nezvracala, a toto kázali. A ešte pohmatom zisťovali hrcu a tak. A ešte je dôležité či malý hneď začal plakať či nebol v bezvedomí. Myslím že v noci by asi aj tak RTG nerobili.. skús zavolať na pohotovosť a oni ti poradia či treba ísť.. držím palce a presne viem ako sa cítiš ..

petulapetra
6. nov 2019

@radoslava3 ahoj celú noc som nespala tak som sa oňho bála ,bol zlatý všetko v poriadku nevracal ani žiadne iné príznaky .ale som za matku vždy u mňa spí v posteli ale dajak sa mu podarilo zdvihnúť na nožičky .neodpustím si to tak som sa bála .a to nehovorím o Tom že 10 centimetrov bol radiátor bolo to veľké šťastie

radoslava3
6. nov 2019

@petulapetra Aj dcérka so mnou spáva v posteli a už má 2,5 roka takže si nič nevyčítaj. Keď sa malý zobudí ešte skontroluj zreničky či sú rovnaké a či je taký ako predtým. Myslím že aj na pohotovosti by to riešili len pozorovaním. Si skvelá mamina a takýchto pádov ešte bude veľa len potom už nebudeš taká vystrašená lebo sa naučí padať tak že si bude hlávku chrániť. Mne teraz keď dcérka (2,5 roka) padne z postele tak sa neudrie na hlávku len zakričí v pohodééé alebo žijem a ani neplače. Držím palce a maličký má výbornú maminu keď celú noc ani nespinkala. Keď bude naobed spinkať tak si pospi s ním aby si potom vládla okolo neho behať.

petulapetra
6. nov 2019

@radoslava3 Ďakujem za radu .je to môj prvý chlapček ,teraz mi budú z rodiny vyčítať čo som to za matku .a pritom ho ani nespustil z očí . Takže aj tvoja malinká spáva stebou v posteli ? Keď ho dám do postieľky sa zobudí 🙈máš to aj ty tak

radoslava3
6. nov 2019

@petulapetra Presne tak.. moja je taký maminkin cecek ale neriešim to .. no a čo veď neni prve ani posledné dieťa čo také je. My už viac detí mať nebudeme takže si to užívam .

Tu začni písať odpoveď...

Odošli