Čo robiť, keď 9-mesačná dcérka spadla na podlahu?

Zodpovedané
18. júl 2022

Dobrý deň,

mám 9-mesačnú dcéru, ktorá sa posadila na podložke a spadla dozadu na podlahu. Buchla si vzadu hlavu. Plakala pritom.

Čo máme robiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

zo sedu by nemalo ísť o veľkú traumu, nepredpokladám nejaký vážnejší úraz dcérky.

Každopádne po každom úraze hlavy sa odporúča sledovať dieťa počas nasledujúcich 48 hodín.

Ak by vracala, bola atypicky spavá, či predráždená, či správala sa podivne, treba ísť na pohotovosť.

Takýchto pádov bude ešte veľa. Treba zabezpečiť domácnosť, aby neboli žiadne ostré hrany. Prípadne, aby padala na podložku.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas