Čo hrozí učiteľovi za smrteľný pád dieťaťa v škole?

17. máj 2021

Žienky, počas prestávky zomrelo 10 ročné dievčatko. Spadlo nešťastne zo stromu a to tak, že po páde aj hneď zomrela. Celé sa to odohralo počas veľkej prestávky. Čo hrozí učiteľovi? Kedy je "priamo" učiteľ na vine? A kedy je na vine škola napríklad?

autor
18. máj 2021

@panelacikova Alebo cieľom diskusie nemalo byť "pretriasanie" danej školy a jej výučby tam, či ochrany detí, alebo pátranie po známostiach na tej škole.

bluka2
18. máj 2021

@miadi jejda, ten prípad homolka je fakt drsný, najmä ako skantrili jej vlastnú sestru, to je výsmech, že aj v akože vyspelej krajine to môže takto dopadnúť

autor
18. máj 2021

@panelacikova Píšeš, že si vedela, že keď označím školu a mesto, že sa postavím do ohrozujúcej pozície?
Tak prečo si ma vyzvala viackrát, aby som ti konkrétne napísala, kde sa to stalo? Dokonca ty si vyzvala aj ďalšie 2 ženy, aby napísali, kde sa to stalo!
Ako ti pomohli tieto provokácie? Cítiš sa lepšie?
Tvoj posledný príspevok ma veľmi prekvapil.

panelacikova
18. máj 2021

autorka: už sa upokoj a choď spať. ja som na túto tvoju historku už dávno zabudla. nebyť toho, že ma znovu označuješ, už tu ani neprídem....

alexandra1990
18. máj 2021

O čo ti vlastne išlo založením tejto diskusie?Chcela si byť za hrdinku, že vieš niečo, čo iní nevedia lebo to nikde nebolo?Chcela si zažiť svojich 5 minút slávy a prezradiť tragédiu o ktorej nikto nevie a rozprúdiť tu vášnivú diskusiu na niekoľko strán?Prečo sa schovávaš za anonymnú diskusiu?Aby ťa neodhalila učiteľka a matka,ktorých sa to týka a nebola si za sviňu,ktora to pustila na soc.sieť?Môžeš si zatlieskať,že si to sem napísala,keď vieš,že je tu aj učiteľka aj matka a môžu si prečítať,že napriek tomu,že sa o tom nikde nepísalo sa našla sliepka,ktorá to musela dať na net.Si ešte väčšie dno,ako tí, čo davajú tipy do médií za peniaze lebo ty si spravila to isté ale zadara aj keď si nenapísala konkrétne mesto.Ked si sa už dozvedela o tragédii o ktorej nikto nevie,tak sa určite dozvieš aj o tom, kto bude vinný a aký trest dostane učitelka aj bez vášnivej diskusie na MK.Ženy na MK nemajú vešteckú guľu aby vedeli kto bude vinný a aky trest dostane učiteľka hlavne,keď o tejto tragédii nič nevedia.Nevedia ani že sa vôbec stala nieto ešte okolnosti,ktoré zavážia pri vyšetrovaní.Zatlieskaj si, že si tou, ktorá to pustila do sveta, vďaka ktorej začnú niektoré pátrať, vďaka ktorej si to tu prečítajú možno aj mama a ucitelka,ich známe, kolegyne.Iste budú radi, že sa našla hus, ktorá to musela zverejniť aj keď si to očividne oni neželali,keď sa takáto tragédia nedostala do médií.Uži si svojich 5 minút slávy na úkor mŕtveho dievčatka.🤮🤮🤮

cinda555
18. máj 2021

@alexandra1990 gratulujem veľmi dobre napísané.

miadi
19. máj 2021

@bluka2 no Mne je divne ze neurobila lepsi background check v skole ale ked si zmenila meno a neuviedla to svoje originalne + ze mà kriminalny rekord.az ju Niekto spoznal a boli dost nahnevani rodicia na školu.. ono je to uz dost drzost ze pripravi 3 rodiny o 3 dcery a potom si veselo urobi 3 tusim tiez mà dievcata. Musi byt dobra manipulatorka ked si ju jej vlastny pravnik zobral za zenu. Nemali ju ani z base pustit. Tak vies psychopatov uchylov vrahov mas v kazdej krajine. Zial.

miadi
19. máj 2021

@kittykat22 no to je hnus. Ale dobre to vyriešil. Ved prave taki si hladaju job v kontakte s detmi.. predatori. 😡

bluka2
19. máj 2021

@miadi Tak criminal records si fakt len veľmi zriedka pýtajú niekde od dakych dobrovoľníkov. Asi to bude nejaká inteligentna charizmaticka osoba, že to nikomu ani nenapadne. O veľa takých sa píše, že ich deti mali radi, No zimomriavky...

lubkavargova1
19. máj 2021

@kittykat22 Tak co sa tyka VS to je iny level, tam to sa radsej nevyjdrujem..ale no neviem ako to funguje teda inde, ale my ked sme nastupovali tak sme davali vypis z registra trestov a teraz najnovsie je to vsetko uz elektronicky akurat suhlas davam nic viac...pokial dobre viem, tak po 10 rokoch mozes poziadat sud o vymaz z registra trestov, ale v odpise to stale ostane, taze ani tak ziadna vyhra...
Ja osobne trpnem stale ked sme hoci na preliezkach, lebo nikdy nevies a potom sa rozpravat s hysterickym rodicom ktoremu poza chrbat zakukuje dieta a neprizna ani za toho boha, ze bol XY krat upozornovany a ono sa aj tak smyklo a spadlo, alebo behal...no jednou v base ako uz bolo spominane vyssie...

kittykat22
19. máj 2021

@lubkavargova1 u nas sa pani ucitelka otocila a jeden chlapec dal druhemu pastou, pretoze zle odhadol situaciu. 1 rocnik 🙈 Mamicka chlapca ktory utocil oznamila ze ma papierovo ADHD a ona sa tym nebude zaoberat - pretoze od toho je tam dozor. Druzinarka nestastna, pretoze co s tym ze ano. Nemoze mat oci vsade. Mamicka ublizeneho chlapca nastvana ... cele zle. Ked sa nieco stane, tak je to vzdy blbe pre vsetky strany.

miadi
19. máj 2021

@bluka2 citala som teraz o tom clanok ze nebola tam stale ze len par x na vylety a doniesla ukazat psa detom ze nikdy nebola snimi sama .. bla bla ten record ze pytaju len of stalych asistentov ., daka sukromna skola .. ale Proste podla xichtu by ju mohli spoznat jej xicht bol v mediax xxxx krat nieco ako Charles Manson ..jej prvy muz s ktorym vrazdila dostal dozivotie a ona len 11rokov Lebo hodila vsetku vinu nanho. . A ze ona sa nechti vinna ale obet a svoje si odsedela a maju jej dat media pokoj ze nie je nebezpecna .. 🙄zabije s chlapom 2 teenagerky a vlastnu sestru a potom si kludne Ide detom na zsku ukazat psika akoby sa nechumelilo,

bluka2
19. máj 2021

@miadi ja síce neviem, ale povedala by som, že možno si trochu plastiky dala, vlasy iné, vek pomôže, ...
Akoze argument z druhej strany je, že si odsedela trest a každý kriminálnik potom má šancu na nápravu a bla bla. Táto je však na 100% psychopatka. Normálny človek by s týmto nedokázal žiť ďalej. Nechcela by som byť v koži jej dcér...

mirage
19. máj 2021

@snazilka_bio_mamka ano, aj podla mna je to tento pripad z Dvorov, len je zmenena pricina umrtia.

leeo
20. máj 2021

@kittykat22 fu ha. Silny pripad. Uz davnejsie som si vsimla, ze pedofilom casto davaju neprimerane nizke tresty a to vo viacerych krajinach. Vo vychodnych, kde je v systeme silna korupcia a policajti to vedia, tak niektori (hlavne ti co maju deti) vedia odvratit zrak pred verejnym linčom a ludia sa uz o zvera postaraju sami, kedze vedia, ze to kludne spravi zas ak sa vobec do basy dostane. Nastastie ma basa svoje pravidla a o pedofilov sa tam vedia postarat tiez ako sa patri, ze niektori si to hodia. Osobne si myslim, ze pedofilia ma velmi blizko k legalizacii ak sii vezmem ako sa o tom pise.

snazilka_bio_mamka
20. máj 2021

@mirage ale fakt zaujimave, ze to nebolo medializované..

leeo
20. máj 2021

@panelacikova inak autorka ma pravdu. Pises zeby tym ohrozila seba a pritom si ju s tymto vedomim viackrat vyzvala aby to spravila.

panelacikova
20. máj 2021

@leeo áno, v závere je snáď už jasné, že diskusia nabrala taký spád, že ak by ona zverejnila ku koncu diskusie nejaké údaje, tak by prišla v konečnom dôsledku do problémov. v úvode jej neverím, vlastne celkovo jej neverím (preto som na začiatku diskusie dala otázku "kde?") ak sa také niečo však v skutočnosti stalo, tak je samozrejme jasné, že by uškodila aktérom udalosti a mohla by vyšetrovaním byť odhalená a zbytočne mať problémy...
jednoducho to uzavriem tým, že nechápem, načo to tu vôbec rozpitvávala. ja zažívam vo svojom okolí tiež kadečo, ale nedávam to tu do diskusií.. a verím tomu, že takých ľudí je veľmi veľa....nebudeme predsa zámerne škodiť ľuďom, ak je príbeh naozaj reálny a naozaj sa stal tým, že ho budeme bezvýznamne riešiť na sociálnych sieťach..... 🙄

leeo
20. máj 2021

@panelacikova to, ze tento prispevok je tu zbytocny je pravda.

6mia6
20. máj 2021

@stanulienkat lenže oni boli na prechádzke keď bola výstraha pred silným vetrom. Sme iný kraj ale aj naši škôlkari boli v ten deň vonku a ešte sa učiteľka zabávala ako fúkalo a museli utekať do škôlky. Toto naozaj nepochopím. A najnovší trend je keď bolo teplo zatvorení v škôlke a keď prší treba ísť von lebo za každého počasia sa chodí 🤦🏻‍♀️

6mia6
20. máj 2021

@anjelicek26 bože ty si tiež uzijes 😱

6mia6
20. máj 2021

@90909 keď sa niečo takéto stane tak snáď ma právnika ktorý jej to všetko povie

anjelicek26
20. máj 2021

@6mia6 uz je to podstatne lepsie, vidim obrovske pokroky hlavne za posledne dva roky. Ale tie pohlady ludi, ked este 4-5 rocny v obchode sedel v kociku ci v centre na pesej zone, kde bolo vela ludi, lebo som jasne vedela, ze sa otocim a proste on nieco uvidi a odijde a ani sa neobzrie. Najhorsie je, ze ani hnevat sa na neho nemozem, lebo to nerobi naschval. Je to zlaty, inteligentny chlapec, dlhodobu pamat ma uplne v poriadku, dobre sa uci, vela sa hlasi, je aktivny, spolocensky, deti ho maju velmi radi... len teda - treba ho dozorovat 24/7, aby ho nijaka blbost nenapadla 😂 Ucitelka mi musi vsetky ulohy posielat cez whatsapp alebo ked ma nieco doniest, pretoze on by to zabudol...on v podstate aj zabudne medzi obyvackou a kuchynou ze ide po noznice, ked ho poslem po toaletny papier tak 4x je schopny prejst okolo kupelne a zas to zabudol, ze co som mu hovorila, ked ho poslem do izby po skolsku tasku, tak dojde po 20 minutach spokojny hladkajuc si svojho potkana a pozera ako jelen, ze fakt som nieco chcela? Na moju psychiku je to obcas narocne potom nevybuchnut, ze kde ma hlavu 😅

6mia6
20. máj 2021

@anjelicek26 naozaj veľký obdiv, možno by z toho bola aj dobrá kniha : čo najmenej úrazov - moja životná výhra.
Naozaj som sa pri tom prvom príspevku pobavila. Tvoj syn je číslo.
Inak mám 12 ročného ten je ako hodinky a 9 ročný je skoro ako tvoj ale len čo sa týka toho prinesenia niečoho v dome. Poviem rozvitu vetu a vie že má ísť do izby ale nevie čo ďalej. 🤣🤣🤣 Tak stojí a pozerá. Samozrejme na nič nepríde tak sa začne hrať s legom. Na moju otázku kde si toľko? Nevedel som čo mám zobrať 🤦🏻‍♀️

anjelicek26
20. máj 2021

@6mia6 ucitelky v skolke s neho boli sedive, kedze ked im preliezol plot a siel dole k rybniku pozerat zaby - lebo proste - zaby su top! Opakovane. V skole sa to v nultom nezlepsilo, ale teraz v prvom vidim pokroky. Aspon im teda tento rok este neusiel 😂 Co by aj bolo narocne, kedze je v skole len 2-3 dni v tyzdni a je ich tam len polka triedy ako je corona, mat ich pod dozorom je jednoduchsie 😂 Ja verim, ze s toho vsetkeho casom aspon trochu vyrastie, ked nie, bude potrebovat sefa nad nim s palicou, nech pracuje 😂

snazilka_bio_mamka
20. máj 2021

Dokonca pokial viem, behala po pódiu na kolobezke a tak padla

magnetko
20. máj 2021

@alexandra1990 uplne s tebou suhlasim! Osobne si myslim ze autorka je nejakou pribuznou/znamou tej ucitelky a takto sa chce informovat. Aj ked, tu na MK jej zeny presnu odpoved nedaju.
A k tebe autorka... Ked das do placu takuto zavaznu info tak sa necuduj ze vsetci chcu vediet viac. Uplne prirodzena zvedavost. Nie je ti kus trápne tak silno sa ohradzovat voci tomu ze sa ta zeny pytaju viac info? S touto temou si zacala ty, tak nvm co skaces a hras pohorsenu lebo ludia su zvedavi. Ak si chcela aby o tom nikto nevedel a nevyzvedal, treba sa pytat inde a nie na verejnom fore.

miadi
20. máj 2021

@bluka2 presne. Ja mam z toho uz 2dni pomali depku len tym ze som si na to spomenula.. a to stym nemam nic spolocne. Keby aj bola obet tak by sa z toho nedostala psychicky,. .

bluka2
20. máj 2021

@miadi ani nehovor, ja už len vidím "Karlova Ves" a napadne mi Karla homolka a že prečo sú proste aj takíto ľudia. Už by sme túto tému mali zavrieť a zas na to zabudnúť

miadi
20. máj 2021

@bluka2 Och sorry to je blba associacia 🤣🙄uz na to nemyslime. Deal! Predstav si nejaku middle age dedinku -karlova ves.. Neviem ako ten nazov vznikol 😅