Popáleniny u drobcov. Ako ste to zvládli?

nasta197
19. apr 2012

Ahojte som taka nešťastna trapime sa nas drobček si popalil celu dlan a prstíky viním sa za to je mi na nič boli sme na pohotovosti vyčistili mu to obviazali vraj to bude o.k no nemôžem si pomocť strasne mam veľký strach ako ste to zvladli vy ak sa vam daco také stalo neviem si pomocť stale na to myslím a plačem boli to aj mna hlavne vo vnutri... chvíločka sekunda a tá rýchlosť juuj :((((

ematko29
19. apr 2012

viem ako sa cítiš.moja teraz už 7ročná dcera si ked mala 1,5roka,popalila si líčko .mali sme doma malú piecku .Ona vedela ,že knej nemá chodiť ale stalo sa,že utekala utekala aneštastne sa podkla aspadla na tú piecku.bol to klasicky maly petrík ,ale vytapal poriadne.cítila som sa presne ako ty,ked sme prisli z pohotovosti manžel hned urobil okolo piecky ohrádku.ktomu som sa hrozne bála aby jej neostala na líčku jazva.Naštastie neostala.piecku už nemáme ale ostala mi nepríjemná spomienka

zirka
19. apr 2012

Teda, doma mame krbovu pec a stale ma to mata, hlavne ked chce dcerka prikladat, ale to jej samozrejme nedovolim. Ale bojim, aby nahodou nezakopla a nepadla.

tibinka22
19. apr 2012

Ahoj. Nám sa stalo toto, minulý rok v máji, nemala ešte ani rok. Manžel nechal na kraji stola čerstvo zaliaty čaj, obarila si ľavú ručičku, skoro od ramienka a predlaktie. Chodili sme na prevazy, asi dva týždne každý druhý deň na chirurgiu, dávali je tam na to dermazin, zaväzovali. Ja som s tým doma nič nemala robiť. Aj mňa to najskôr trápilo, ale môžme mať oči aj na chbáte, aj tak sa to niekedy stane. Bolesti nemávala žiadne, aspoň podľa toho ako sa tvárila, hrala sa normálne, vôbec si to neuvedomovala. Potom keď jej to už neviazali, tak ja som jej doma dávala Calciovú mastičku, pekne sa zahojilo, len nás upozornili, že to nesmie ísť na priame slnko.
Ona tam teraz naozaj nič nemá, žiadnu jazvu.
Takže hlavu hore, takéto veci sa stávajú, aj keď sú nepríjemné, ale detičky v tomto veku rýchlo zabúdajú a koža sa im rýchlo obnovuje.
Nech sa to maličkému rýchlo zahojí bez následkov 🙂

vefi89
19. apr 2012

Ahoj, môj presne v roku na seba stiahol panvicu s vriacim olejom. Popálil sa od predlaktia po zápästie. Nemal to ale strašné, pichla som mu to hneď pod ľadovú vodu, a natrela som mu to gélom na popáleniny. a natierala som mu to asi ešte týždeň. Neboli sme s tým ani na pohotovosti, a všetko sme fajn zvládli 🙂 hlavne treba dať pozor, aby ak má zlezenú kožu sa tam nedostal bordel, a teda aby sa to nezapálilo, príp. nezačalo mokvať. vtedy treba okamžite za lekárom na čistenie

henulienka
19. apr 2012

nevyčítaj si to, už to nezmeníš - poučíš sa na celý život, a hlavne - aj keby si mala tisíc očí, niekedy sa proste zlé stane. Treba len možnosť rizika eliminovať, tak ako baby píšu, ku krbom dať ohrádku, a ja napríklad keď varím, tak na zadných platniach.

slavuska30
19. apr 2012

..ja som si niesla zaliatu kávu a malá(mala vtedy asi 3r) sa rozbehla smerom na mňa a už sme sa nestačili vyhnúť..obarila si stehno, dala som jej to hneď pod ľadovú vodu, aby sa jej nerobili pľuzgieriky a aj tie zrniečka aby sa vymyli..natrela som jej to Calcium panthotenicum a sterilny obväz..nešla sme ani na pohotovosť, ale preväzovala som jej to aj 2x denne..jazva chvalabohu žiadna 🙂..ale vtú chvilu to bolo desne..

xela555
19. apr 2012

ja mám zasadené ale vera a ked sa mi syn poraní alebo popáli tak len odtrhnem jednu dužinu a to mu vytlačím na ranu alebo popáleninu. prírodné liečenie.....a môžem povedať že mastičky nekupujeme odkedy máme aloe vera v kvetináči. ps...velmi rýchlo rastie ked sa tomu darí. takže je toho vela

sisaha
19. apr 2012

aj my mame za sebou skusenost s popaleninou. Vonku pod velkou sochou bolo osvetlenie zabudovane v zemi. To osvetlenie bolo rozhorucene od slnka a mozno bolo aj pod prudom, neviem. Mala sa zohla k zemi a chytila sa toho skla. Okamzite jej navreli pluzgiere. Utekali sme do prveho podniku, kde mi dali v plastovom pohariku ľad,, tak to drzala v ruke, kym sme prisli domov. V lekarni sme kupili krem dermazin a tym to natierali - do tyzdna to vyzeralo neporovnatelne lepsie a ziadne jazvy. Zial niekedy to dieta neustriehnes a uraz je na svete.

irriss
19. apr 2012

mam doma kyticku aloe vera - pokud mame nejake poraneni, staci kousek odriznout a odkrojit kraje a duzninu prilozit na popalene misto..prestane bolet i palit OKAMZITE a puchyr se nevytvori 😉
+ jsem sehnala v Praze lahvicku z lekarny se 100% tekutinou z aloe vera...na cesty😉

ivetkab.
19. apr 2012

Môj syn ked mal zhruba rok a 4 mesiace ... boli sme na cintoríne. Traja sme stali pri nom a on chytil kahanec s horiacou sviečkou do rúčky. Chytil to za ten plech. Pálilo ho to, on začal plakať, ale nepustil, držal. Mal to poriadne popálene. Mal až kožu na rúčke čiernu. Najhoršie to vyzeralo asi piaty deň po tom čo sa to stalo. Bola som strašné zlostná. Až som tam vrieskala. Každý deň som trpela viac než synček. Strašne som si vyčítala, že načo som sa na cintorím vôbec trepala s dieťaťom. Ale tak ako rýchlo sa "boľačka" zahojila, tak som aj ja na to zabudla ... ale s deťmi už na cintorín nechodím a sviečky už ani doma nezapaľujeme ... synčekovi neostal žiaden znak na rúčke po popálenine. 😎

katrinka8
19. apr 2012

Nam sa stalo presne to iste, co @ivetkab Ale nasa mala je sidlo, sviecky ju fascinuju, vobec sa neboji. Na rucicke ostal pluzgier niekolko dni, a ona ho kazdemu ukazovala s tym, ze sa popalila na sviecke a usmievala sa... Takze asi to v nej nezanechalo ziadne stopy, ale bohuzial, ani ponaucenie asi 😀

anieli_1
19. apr 2012

moja sestra ked bola mala na seby valiala asi pol litra vriaceho caju obareniny prvehoa druheho stupna brusko a stehienko..........tiez tusim chodili na prevezy a niecim sa to natieralo presne si to uz nepamatam su to roky a potom jej zostali hlavne na tej nohe take flaky ale casom ako sa opalovala potroske sa to vyrovnalo a uz tam nic nema dost dlho..............chapem ta ako ti je ale s detmi je takze niekedy nemozme mat oci vsade....mne pred dvoma tyzdnami spadol maly z mojho chrbta a tak som bola v soku ze som si ani na datum narodenia na pohotovosti nevedela spomenut a este jedna "mila " pani co videla ako sa to stalo mi hned vravi ze nikdy si nedavajte dieta na kona ☹ ............. drobcek bude v poriadku neboj sa a nemozes za to 😉

michaelapillarova
24. apr 2012

☹ ☹ Ahojte, aj nam sa stalo, hrozne, svagrinina dcera 1,5 rocna vyliala na tvar horuci olej, teraz je v nemocnici na popaleninach, to bol strasny krik, aj teraz ju to boli, v noci nespime, stale musim na nu mysliet, chudatko moje. Dufam, ze jej neostanu jazvy, predsa je to tvaricka

janinah
24. apr 2012

popáleniny sú úrazy z nepozornosti a dá sa im zabrániť,pádu dieťaťa napr. nezabrániš,ale aby nikdy nič vriace nebolo v jeho dosahu-to sa zariadiť dá,tiež sa dajú použiť ochranné pomôcky na sporáku,okolo krbu-a preventívne,nielen ak sa už niečo stane, z nepozornosti sú aj otravy- je na nás rodičoch si dieťa chrániť ako len najviac je to možné

maji9
24. apr 2012

Mi pouzivame doma ALOE FIRST pomoze na popaleniny,bolesti zubov,ekzemy,zapal hrdla,urychli hojenie ran.

pifpaf8061
4. aug 2012

Tiež pridávam našu skúsenosť, a zároveň aj oživujem tému. Malý mal 1,5 roka keď si na seba stiahol už letnú kávu. Boli sme 3 v kuchyni, Ja a mangel sme už kávu dávno vypili, svokra si svoju kávu položila dozadu na stôl, pod kávou však bola podložka, krásna, farebná, a také veci ho v tomto období fascinovali... Keď som ho zbadala.... dodnes mi zostane obraz "makových oči"...to kde a do akej miery je popálený som v tej chvíli neriešila, lebo som ani netušila čo sa vlastne stalo, len som z neho strhla oblečenie, a šupla ho do vody. Uvedomovala som si však, že káva horúca byť už nemohla, takže aj popálenie by nemalo byť životu ohrozujúci. Len som mu tie makové oči chcela vymyť, aby neoslepol... Neviem ako a prečo sa vo mne taký pocit nahromadil... Obliekla som ho do ružového obliečka, nakoľko sa to stalo u svokry, a naše staršie dievčatko už chodilo k babke aj na prázdniny, takže už tam mala aj nejaké veci. Na pohotovosti mu 3 menšie pluzgiere stiahli, a chirurg nám odporučil miesto natierať harmančekovým vývarom, aby miesto bolo stále vlhké, ale nie mokré..... a potom odporučil po odmoknutí natierať calciovou mastičkou.Ešte uvediem rozsah popálenia: ucho, líco, krk. Na krku mu zostal taký malý fliačik, ale ako pozorujem, stráca sa. Našťastie sme nemali najhoršiu možnú variantu, ale aj takáto skúsenosť nás prekvapila, zmobilizovala, a hlavne odvtedy nenechávame nič na stole, ani návšteve nedávame kávu na stôl, každý ju musí piť nastojáka, xixixixi

pami2
7. sep 2012

nam sa asi pred tyzdnom stalo to iste co @tibinka22 ..maly sa oblial zaliatou vriacou vodou, islo nanho asi 1dcl, zvysok na zem. strhla som z neho hned oblecenie a leteli sme na pohotovost, teraz chodime na prevazy, natieraju mo to dermazinom. naposledy nam povedali, ze mu to uz mame dat dole a natierat mastou Infadolan.

daryba
20. nov 2012

zle sa stane rychlo. Vyskusajte dubovu mast.

ewana
30. nov 2012

ach jo, nám sa stalo pred chvíľou... a ako Vás tak čítam, tak neviem či by sme nemali ísť na pohotovosť... Ja som totiž môjho 16 mesačného chlapčeka okúpala v lavóri, v ktorom som predtým máčala veci v Oxi... síce som ten lavór poriadne umyla, ale to oxi je asi riadne chémia, a tak má teraz totálne vyžratý spálený zadoček a guľky, proste tie miesta kde sedel a najviac sa dotýkal vaničky... Natrela som mu to najprv hypermangánom a potom Infadolanom, no hrozne ho to musí bolieť... tiež si strašne nadávam aká som hlúpa ☹ ☹ ☹ Teraz sa chudáčik už hodinu snaží zaspinkať, unavený je strašne, však plakal pol dňa, ale nedá sa mu zaspať, vrtí sa stále ☹ Ach ☹