Spánok 11-mesačného bábätka

25. jún 2022

Ahojte prosím poraďte. Takmer 11m syn už nejaké 2 týždne sa budí ráno okolo 4:30 na kojenie a už potom nezaspí naspäť. Na to kojenie cca v tom čase sa budil stále, ale predtým zaspal naspäť do cca 6-7 rána. Teraz ma prelieza, rozpráva, proste nespí… zaspí potom niekedy okolo 7 ešte na hodinku. Večer chodí spať okolo 19:30, skúšala som ho dať spať už aj o 20:30 a žiadna zmena, aj tak po tom kojení o 4:30 už naspäť nezaspal 🥲. Denné spanky má zatiaľ 2, doobedu cca 30-60 min., poobedný cca 1-1,5 hod. Je čas prejsť na jeden spánok alebo čo s tým?

diamond007
25. jún 2022

Nie jeden spánok, na to je ešte maličký.
Je to prirodzené, chce spoznávať, ráno už je skoro svetlo. Treba to len pretrpieť, na jeseň sa to zlepší

ivangeline
25. jún 2022

Urcite nie. Spava takto akurat. Bolo by lepsie,keby sa to vedelo posunut...to ranne vstavenie a celkovo spanky,no ked to nejde,tak to nejde.

autor
25. jún 2022

@diamond007 máme zatemňovacie závesy, svetlom to nebude.

@ivangeline no za tieto posledné dva týždne ak spí 9 h v noci, to sa mi zdá málo.. má teraz dni keď za 24h spí len 12 hodín a je mrzutý.

diamond007
25. jún 2022

12 z 24h nie je málo na ročné dieťa....
Nemusí to byť svetlom, ale deti vnimaju že je ráno

elizabet173
25. jún 2022

no ja som práve v tomto veku na jeden spánok prešla, tiež sme vstávali takto príšerne skoro, Síce sa to vstávanie posunulo len mierne, spal maximálne do 5,30, ale poobede spal 2-3 hodiny, tak od 11,00-11,30 a večer odpadol okolo 19.30-20,00

autor
25. jún 2022

@elizabet173 Hm, tak ja už neviem čo robiť 🙈
A vstával ti takto skoro dlhodobo? Lebo môj spával pekne cca do 6tej rána, teraz posledné dva týždne je to takto.

elizabet173
25. jún 2022

áno dlhodobo, ja som síce ranostaj, ale keď buntošil o tej 4,30-5,00 to bolo už ja na mňa veľa. Spánok sa deťom mení, ja som sa ho snažila zabávať a dať spať až o tej jedenástej, potom lepšie spal cez deň, v noci spal dobre vždy, no keď vstával takto skoro, mal dva krátke denné spánky a videla som na ňom, že je unavený, mrzutý, preto som prešla na jeden

autor
25. jún 2022

@elizabet173 ja ranostaj nie som, už aj so vstávaním o 6tej mám čo robiť, ale toto je už pre mňa naozaj extrém 🙈 chodím ako mátoha celý deň.
Ja som aj rozmýšľala či to nemôže byť nejaká spánková regresia, ale teda 2 týždne zatiaľ bezo zmeny k lepšiemu, tak neviem či ešte vydržať alebo to skúsiť s tým jedným denným spánkom.

elizabet173
25. jún 2022

môže, spánok detí sa mení, možno by som ešte týždeň, dva počkala, len teraz majú prísť horúčavy, bude sa spať horšie.