15 mesačné dieťa mi pri zaspávaní ťahá obočie

veronkaba
25. aug 2017

Ahojte mamičky. Môj syn má 1 rok a 3 mesiace a má problém zaspať sám bez toho aby mi neťahal obočie. Do 10 mesiacov bol kojeny, s prikrmami sa davky mlieka znizovali az sme uplne prestali kojit. Mlieko dostava len raz za noc. Takze ziadne drasticke odtavovanie. Zial ale naucil sa zaspavat pri kojeni a uz som ho len prelozila do postielky. A preto aj ked nekojim tak zaspi iba tak ze sa kumne prituli a pribudlo to ze natiahne ručky a škrabka, natahuje mi obočie až kym nezaspi. Aj mu spievam ale darmo kym neciti moje obočie nezaspi. To iste v noci, sa zobudi o 2 a kludne aj 2 hodiny je hore kuka do stropu a taha mi obočie tak ze mi az pulzuje. Som z toho zufala. Lebo ak som mu chcela dat ruku preč tak ho to len prebralo, posadil sa a valal sa pomne.
Prosim mate s tym skusenosti? Mám to lamat cez koleno a nedovolit mu sa hrat mi s obočim? Mne nevadi ho uspavat ale keby aspon vedel si sam lezkat a zavriet ocka a zaspat. Ale on to nespravi pokial nedrzi moje obočie. A nie žiadna nahrada nepomohla, len obočie 😔.
Zmeni sa to? Prestane to? Čo s tym robit?
Dakujem

veronkaba
autor
28. aug 2017

@mima86 veru to máš dobrý nápad... kamoška tak odnaučila od kojenia, že si prelepila bradavky a hovorila že tam má bobo a nedá sa. Možno na tom niečo bude 🙂

veronkaba
autor
28. aug 2017

Jejda baby to je sranda čítať čo všetko nám tie deťúrence robia 🙂 ale povedzme si nieje to až také strašné, dá sa to vydržať. Lebo úprimne si poviem no tak buď mu dám teraz obočie a zaspí do 5 - 10 minut (niekedy aj menej) alebo mu budem davať ručky preč a nedovolim a budem tam sedieť 2 - 3 hodiny ak vôbec zaspí. Náš má teraz také obdobie že aj ked ide spať pekne o 8, zobudí sa o 2 ráno na 2 niekedy aj 3 hodiny a sme hore a potom zas zaspí. A to som z toho tak rozbitá ráno, že fakt nemám energiu sa s nim handrkovať som rada že spí 🙈

erinne
28. aug 2017

@veronkaba moja starsia mi pri zaspavani najprv strkala prsty do ust (cca od pol roka), potom starsia presla do nosa (asi ako rastla a mala dlhsie ruky, tak dalej dociahla😂) az k mihalniciam. A tie mi chytala pri zaspavani tak do 7r😂Prestala az ked sa jej narodila sestra. Ta mi pre zmenu skrabka znamienko na lici😝

moonlighting
28. aug 2017

Asi každé dieťa má nejakú "úchylku", treba asi vyčkať kým ho to samé prejde. Je to jeho ukľudňujúci akt a možno prejav či pocit istoty.
Môj synček mal asi 2,5 - 3 roky manier, že pri zaspávaní mi "brnkal" do nosa. A teda zaspával veeeľmi dlho, takže mi tak denno denne pri dennom aj večernom uspávaní takto do nosa brnkal asi hodinu, na nervy mi to liezlo som myslela že z kože vyletím, keď som ho na to upozornila tak sa mi vždy skoro rozplakal lebo to jednoducho asi potreboval a ani si asi neuvedomoval že to robí, lebo keď na moje upozornenie prestal tak v sekunde začal znova. No tak som držala, nos som mala už stŕpnutý že som ho ani necítila a po tých rokoch som mala pocit že mi ho vybrnkal aj do iného tvaru.
Raz som sa rozhodla sa opekniť a dala som si spraviť predĺžené mihálnice. No po týždni čo mi ich každý večer šklbal som si ich dala dobrovoľne odstrániť 🙂
Keď ho to prešlo, no poviem pravdu, aj mi to brnkanie niekedy chýba ...