15-mesačný malý stále mrnčí a zle spí

lilyianka
17. mar 2021

Ahojte, chcela som sa spýtať či mi neviete poradiť. Malý má necelých 15 mesiacov a posledné týždne stále mrnčí. Hlavne v noci a to aj zle spí. Predtým už bolo dobte, vypýtal 1-2x za noc mlieko a spal. Spať chodí cca o 19:30,zaspáva sám. Prvé hodiny spí dobre a potom okolo tej 23h začne pomrnkávať. Akoby nemohol už dobre zaspať. Je to tak, zamrnčí, ja ho upokojim, chvíľu dobre a znova. Podľa toho koľko je hodín mu dám mlieko, ale v poslednom čase pije aj 4x za noc. Nie veľa, ale niekedy ho to upokojí a spí, niekedy nie. Len si tak trošku chlipne, niekedy iba 30ml,inokedy deci. Aj posledné dni je taký umrnčanejší. Niekedy sa len zdvihnem z gauca a je zle. Snáď ma chápete. Hovorím si,možno je to len obdobie. Inak mu myslím,nemá čo byť.

halienka
17. mar 2021

zuby...len vydržať kým vylezú...mliekom sa asi snaží nejak sa upokojiť tak preto zvýšil príjem, ale je to tými zubami

zuvelyn
17. mar 2021

Moj ma 10, od narodenia fskt prespí celu noc (tycj 5 minit co je hore raz - dvakrát kym vypije fľašu fakt nerátam) a posledné dva týždne robi to ze v noci sa v spanku postaví na nohu a zacnr plakať. A nevie si sam ľahnúť 🤦🏼‍♀️ alr verím ntomu ze to raz prejde, to iste robil krdnsa naucil pretáčať na brucho. A keď sa pri tom preberie tak ho tiez neutisi nič iné len flasa s mliekom. Dopije, pretoci sa na bok a spí... Beriem to tak ze je to len obdobie

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nominativ
17. mar 2021

Zuby, dakuj šťastene, že si si to všimla až v 15 m :D ešte ma napadá separacna úzkosť. Tiež normálna vec. Ale toto vyzerá skôr ako zuby.

hipuska
17. mar 2021

Daj celý režim. Ako spí cez deň?

landsmanka
17. mar 2021

asi mu rasti zubky, ked tak zle spi, len to vydrzat. bude dobre 🙂

lilyianka
autor
17. mar 2021

@elizabet173 máva takéto obdobia, že spí dobre a zle a aj podľa toho pije mlieko. Cumel samozrejme má, spať ide tak,že jeden v puse a v každej ruke ďalší. No a keď nevie žiadny nájsť tak je zle

lilyianka
autor
17. mar 2021

@nominativ No aj predtým som vedela keď išli zuby, teda hlavne podľa častej stolice, ob našťastie žiadne horúčky nemá. Tá separačna úzkosť je čo? Resp žeby až teraz?

lilyianka
autor
17. mar 2021

@hipuska takže nočný spánok 19:30 - 7:30, raňajky, hranie,desiata, potom buď ideme von alebo sa vnútri hráme, pred obedom ďalšie jedlo, spánok už iba jeden cca 12:00-14h max. Väčšinou ale tak hodina a pol. Keď vstane tak do polhodiny jedlo, hranie,olovrant,prechadzka, cca 18:30 večera a 19h kúpanie
Spánok cez deň ako kedy,niekedy prespi celú dobu,niekedy sa zobudí, ale keď ho povozim, spí totiž v karicke tak ešte zaspí. A vstáva s plačom

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lilyianka
autor
17. mar 2021

@elizabet173 tak niektoré potraviny nekonzumuje, ale áno už je normálne, častokrát to čo my,niekedy mu extra uvarim. Mlieko pred spaním mi nikdy nevypije, hneď fľašu vypluje, v noci mu to nevadí

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hipuska
17. mar 2021

Neviem ako to dlho trvá, tento jeho plač. Ja by som skúsila dva spánky ešte. Niekedy deti zle spia z únavy, ktorá sa neustále kumuluje. Pride mi strašne dlhý čas bdenia poobede od 14-19.30 čo je 5,5 hodiny. Ak vám vyhovuje jeden spánok, určite by som večer uložila minimálne o hodinu skôr. Počuli ste už o short-long spánku? Môj syn ma 16 mesiacov a teda, ako som ho odstavila od kojenia (aj 7x hore v noci, odstavený 14m) tak prespi celú noc. Spáva 2x za deň. Ak budete mať záujem pošlem viac info

lilyianka
autor
17. mar 2021

@elizabet173 mlieko mi vypije iba v noci v spánku, cez deň buď čaj alebo vodu

lilyianka
autor
17. mar 2021

@hipuska syn nebol kojený vôbec, a jeden spánok vyhovuje, keby má 2 spanky, tak večer o pol 8 nezaspi. Takto ho uložím a do pár minút spí

hipuska
17. mar 2021

@lilyianka aj tak si myslím, že má dlhé bdenie poobede

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lilyianka
autor
18. mar 2021

@elizabet173 tieto veci teraz neje nakoľko sa u neho vyskytol ekzem a musela som to stopnut. Skúsim zase neskôr čo to urobí.

lilyianka
autor
18. mar 2021

@hipuska a myslíš, že na základe toho,že je poobede dlho hore by tak nekludne v noci spal?

hipuska
18. mar 2021

@lilyianka áno, je to možné. Samozrejme, odhliadnuc od zubov atď.ale ak to trva uz dlho, nebudú to zuby. Veď len to, že zaspí do pár minút znamená, že je dieťa veľmi unavené. Na FB je skupina, lepší spánok bábätiek. Pozri tam, často tam píšu mamičky, je tam aj odporúčanie na režimy detí. Ja by som skúsila ten režim fakt trochu upraviť. Buď prejsť na short-long alebo dať večer skorej do postele. Možno by stačila aj polhodinka. O 19. Za skúšku nič nedáš 😊

lilyianka
autor
19. mar 2021

@hipuska dnes bol malý na očkovaní v 15tich mesiacoch a doktorka sa ma zrazu len tak spýta,že spí dobre? Hovorím nie. Že ani sa nečuduje lebo mu idú zuby aj hore aj dole. Dala mi na to ampulky a vraj by malo byť lepšie. Tak uvidím zajtra,keďže dnes som ju ešte dať nemohla.