16-mesačná dcéra stále padá

8. jún 2021

Je to normálne, alebo to mam riešiť? Okrem toho, že chodí občas na špičkách, čo pokladám ešte za normu v tomto období....
Padá 2380x za deň. Jasné, vylezie na gauč, na stôl, všade kde sa dá. Lezie rada a často. Ona spadne aj keď stojí. Len sa otočí a bum na zadok. Spadne na rovnej zemi. Ako tie stresy od rána do večera behať za ňou a aj tak sa to nedá ustriehnuť. Jedna rana sa jej zahojí a hneď ma druhú. Kolena ako chlapčisko, nos zdretý, ...divím sa, že má ešte všetky zuby.
Zrejme je na čase navštíviť odborníka? Akého?
Čo to môže podľa vás spôsobovať?
Inak dokáže vyliezť aj zliezt vsade, na ihrisku vyjde po lanovom rebriku a šmýka sa z tých veľkých šmýkačiek.

sona96
8. jún 2021

Kamarátov syn takto stále padal. Mal z choditka "pavúka" poskracovane nejaké šľachy v nohách. Išli s tým k pediatrovi, ale to už mal dva roky a ten ich poslal na rehabilitácie, tam mu pomohli.

rehabe
8. jún 2021

Aj ja mam kamaratku, ktorej syn často padal, natiahol sa na rovnej zemi, podkýnal sa. Nedalo jej to a isla k doktorke, ktora ju najskor ubezpecovala, že je to ok, ale nakoniec, ked sa nedala odbit, tak bola neviem ci u ortopeda, alebo neurologa a zistili, že mal niečo s chrbticou, boli na liečeni na Kovačovej a dnes je uz všetko v poriadku.

autor
8. jún 2021

@sona96 choditko ani nič podobné sme nemali

@rehabe nevies aké staré mala dieta ked to zacala riešiť?

Neviem co je ešte normálne a co uz nie

orsi_h
8. jún 2021

Nebola nosena? Niekedy ak je babo vylucne nosene tak su tie svaliky oslabene. Kamaratka takto mala synceka. Ale uz ma 2 roky a je to ok. Sam sa vytrenoval.
Dalsia vec ci vidi dobre...aj pri zlom zraku su problemy s chodzou

mimimami3
8. jún 2021

Otazne je aj kedy zacala chodit, ak nedavno, tak by som nestresovala. Nasa zacala v 17 m. A este ako 2-rocna schadzala z obrubnikov po styroch cuvanim, padala tiez sj na rovine a dokonca ani nie na zadok ci ruky, ale rovno dozadu na hlavu... som bola na nervy z toho, stale ako kvocka za nou... Ale je pravda, ze ona lozila len dva tyzdne a v tom vidim pricinu. Vediet to, co dnes, motivovala by som ju k lozeniu i ked uz vedela chodit, niet lepsej pohybovrj aktivity pre deti v tomto veku... Co nam pomohlo, bolo odrazadlo, ale nie tie plastove motorky, normalne kovové bicykloveho typu, paradne sa pohybovo skoordinovala a ziskala zmysel pre rovnováhu. Pokroky boli obrovské! A tiez je fajn spevnit svaly, idealne lozenim po štyroch, hrajte sa napr. Na zvieratka a nahanajte sa po styroch... Takisto chodenie naboso po nerovnych terenoch, strk, piesok, naklonena rovina, schody... Kludne aj za ruku vsetko, kym ziska istotu.

autor
8. jún 2021

@orsi_h nie nenosila som ju, práveže žiadne nosiče nič, neuznávam to
Dúfam, že zrak ma v poriadku, no asi všetky vyšetrenia absolvujeme

autor
8. jún 2021

@mimimami3 chodi od 10,5mes
Prešla všetkými etapami, stvornozkovala len 2 mesiace. Na odrazadle trhá asfalt...ok preháňam 😄 ale ide jej to na výbornú
Schodmi schádza aj vychádza bez drzania sama, aj keď aj na schodoch bolo už niekoľko pádov
Od 8 mesiacov vedela vyjsť po 4 hore schodmi a zliezla oboma sposobmi- predkom aj zadkom

orsi_h
8. jún 2021

Este jej daj mesiac. Nevlac ju zbytocne...

autor
8. jún 2021

Práveže psychomotoricky bola od narodenia top,
Skôr to vyzerá na zlu rovnováhu, akoby s nou obcas zakolisalo...prirovnala by som to k opitemu človeku.
Ale zas postaví sa nq hojdajuceho kona a udrží sa- upazi ruky a stoji. Aj na tie hojdace kone na tých železných pruzinach ked viete čo myslim - na ihriskách, aj na to sa postaví a udrží sa
Preto z nej neviem vyjsť. Možno je len nepozorna? Poplasena nie je, ani hyperaktivna. Možno sa len zvykne zapozerat, nevie sa sústrediť na aktuálnu činnosti?

autor
8. jún 2021

@orsi_h ved práve že tato situacia, ... ešte ona obzvlášť pri cudzích reve, u lekárky ani nehovorim
Nechcem ju zbytocne ťahať po lekároch, stresovat ju
Preto naivne dúfam, že mi niekto napíše, že je to ok
Ten zrak mi inak tiez napadlo...
Skúsim zajtra ju nejak otestovať, celkom slušne uz rozpráva, tak kto vie, ja som tiež nosila.okuliare. som uz po operacii

orsi_h
8. jún 2021

Skus to odsledovat. Neboj, ja si myslim ze coskoro sa to vyriesi aj same. A ked nie tak pojdes k dr a popytas sa . Pripadne ju natoc ako sa pohybuje ak by ste isli a nechcela by chodit ked by plakala u doktorky.

orsi_h
8. jún 2021

Vysetrenia by boli ocne ortoped neurolog

Skus si spomenut ci od zaciatku takto pada alebo teraz zacala.. ci nenosi napr nevhodne topanky... a tak. Uvidis, bude to ok 😊

autor
8. jún 2021

@orsi_h ďakujem, si veľmi zlata
Myslím, ze tak nepadala od začiatku

andreatytler
9. jún 2021

Aj ja som toto riesila lebo syn velmi dlho po tom ako zacal chodil, padal... normalne na rovnej dlazke sa vyrubal. Zacal chodit sam ked mal asi 10 mesiacov a to padanie trvalo asi 5-6 mesiacov. Boli sme aj na vysetreni zraku... zda sa ze je mierne kratkozraky. Boli sme aj na fyzioterapii a tam zistili, ze ma problemy s chapanim svojho tela v priestore. Toto sa deticky naucia vo velmi rannom veku. Jemu to trvalo ovela dlhsie.
Ten zrak by som urcite isla dat vysetrit odbornikom. Ty sa jej mozes spytat ze ci vidi veci rozmazane a ona ti moze povedat ze nie, lebo rozmazane to vidi od narodenia. Ona mozno ani nevie, ze aj inac sa da vidiet.

mogaa
9. jún 2021

ak stále padá spomenula by som to pedatričke, pre istotu nech vás pošle neurologičke alebo fyzioterapetovi(dieť amôže mať určité svaly slabšie), ale......veľa detí v tomto veku ešte len začína chodiť a je prirodzené že pokiaľ nevie poriadne chodiť laebo je živé striebro, tak bude často padať....to s tým jedením je uplne normálne, takto malé deti stále papajú, potrebujú energiu.....

mogaa
9. jún 2021

nepíšeš kedy začala sama chodiť, ak je to 2-3mesiace, tak je to normálne.....veď nemá ani rok a pol a dovtedy veľa detí len začína s chôdzou

autor
9. jún 2021

@mogaa co s papanim?

autor
9. jún 2021

Píšem že chodi od 10,5 mes
Od 11mes chodi suverenne, kocij odmietala, chcela.uz len po svojich

mogaa
9. jún 2021

no papanie je u takých drobcov normálne - sú deti čo v tom veku zjedia minimum a aj také čo jedia skoro stále....pokiaľ nemá nadváhu, tak stravu nerieš, také dieťa vybehá....priebežne dávaj medzi jedlami kúsky ovocia, naša v tom veku jedla asi so všetkými, akonáhle niekto začal jesť, musela aj ona😉a s dedkom chleba so slaninou😉to padanie rieš s pediatrom, pre istotu ju môže poslať v neurologovi alebo fyzioterapeutovi...

autor
9. jún 2021

@mogaa len ja som o papani nič nepísala 😀 preto sa pýtam
Asi nedorozumenie
Padanie papanie, ci mi niekde náhodou nepreskocilo
S jedením sa práveže trapime, strasne malo je, každý deň boj, ale toto neriešim. Ešte dojcim, takže zrejme jej to stačí

rehabe
9. jún 2021

malý mal medzi 2 az 3 roky sa mi vidí. Dnes je to uz 15 rocný mladenec.

rehabe
9. jún 2021

este som zabudla, ona si to všimla aj v sede u maleho, malnejak zvlaštne prehnuty chrbat.

anetkaadamko
18. máj 2023

Ako to dopadlo s chôdzou?