3,5-mesačný synček sa na mňa málo pozerá

mony12345
12. jún 2022

Ahojte, som prvorodička a trápi ma môj synček. Vôbec sa mňa nepozerá pri kojeni ani pri paseni konikov, keď naňho rozprávam. Jedine vtedy, keď mu hovorím riekanky, prípadne sa naňho dlhšie usmievam aj to len chvíľku...milujem ho nadovšetko, ale neviem, či ma vôbec berie ako mamu, keď ma takto ignoruje 🙁 on sa totiž usmieva aj na manžela, či starých rodičov, ktorých vidí raz za týždeň...chcela by som s ním mať krásny vzťah, no neviem či ma berie ináč ako ostatných...

viestta
12. jún 2022

@mony12345 je to úplne v poriadku. Teba pozná po hlase, tváre veľmi nerozlišuje, takže toto naozaj je v tom najlepšom poriadku. A ako ta bude vnímať máš v rukách hlavne ty. Mujuca mama veľa návodov nepotrebuje na to aby prejavila lásku svojmu dieťaťu a ono to vníma viac ako dobre.

mony12345
autor
12. jún 2022

@viestta ďakujem za odpoveď, dúfam že to tak bude 🙏

marianarem
12. jún 2022

@mony12345 Ja som mala takyto podobny pocit, ze ked bol maly uplne malinke babatko, tak sa zdalo, ze ma ani nejako extra nepotrebuje a ze mu je ako keby jedno, s kym je 🙂 Postupne prejavoval viac a viac znakov naviazanosti. Ale mna to nejako netrapilo, brala som to tak, ze to nie je o mne. Ja som k nemu mala silnu vazbu a snazila som sa, aby to.citil.

mony12345
autor
12. jún 2022

@marianarem to ste pekne napísali...ja som po 2 potratoch, tak on je pre nás vysnene bábo a o to viac sa oňho bojím...len by som chcela, aby tu naviazanost aj on viac prejavoval...

marianarem
12. jún 2022

@mony12345 No zo zaciatku je rodicovstvo hlavne o davani a malej spatnej vazbe, treba s tym ratat. Ale podla mna sa kazde pritulenie, pohladkanie, usmev a pocit bezpecia zapisuje do emocnej pamate babatka a dava zaklad tomu, ako sa neskor bude v zivote citit, aky bude mat vztah k sebe a k svetu, ked bude vacsi. Zatial moze byt pre teba motivaciou to a spatna vazba postupne pride.

tenkratpodruhe
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pukanec123
6. júl 2022

@mony12345 juj veď on je ešte maličký. Netreba si z toho robiť vrásky, ale treba si užívať toto mini babatkovske obdobie lebo veľmi rýchlo prejde ❤️ Jasne že tá synček potrebuje, ale ešte to nevie tak dať najavo.
Mne niečo takéto podobne išlo v hlave pred rokom, keď bol syn v podobnom veku ako tvoj. Teraz sa nad tým zasmejem😁 čím bol väčší tým bol viac na mna naviazaný. V 10 mesiacoch prisla prvá separacna úzkosť…jejda to bol zážitok, vlastne odvtedy trvá a ešte sa neskončila 😁🙏🏻 iba som mu zišla z pohľadu a rev ako tur, a teraz? Má 1,5 roka a je z neho najväčší ceckos na svete, keď vidí mna tak len mama pre neho existuje, ani s mužom nechce byt 🙈 len mama mama mama celé dni, ani pohnúť sa od neho nemôžem, všade chodí za mnou ako tieň. Takze nezufaj, ono to príde 😁

mony12345
autor
8. júl 2022

@pukanec123 ďakujem za pekné slová, už je to lepšie, ale stále nie som preňho stredobodom vesmíru 😃 dúfam, že ťa separacna úzkosť príde aj k nám, lebo jemu je jedno s kým je a kde je 😃

pukanec123
8. júl 2022

@mony12345 to je normálne, ešte budeš s láskou spomínať na tieto časy neboj nič 😁😊