3,5-ročné odplienkované dieťa sa prestalo pýtať

12. jan 2023

Som zufala, moj syn kvoli chorobam nechodil 2 mesiace do skolky. Je so mnou doma, mame este babo 9 m, problem je ze posledne 2 tyzdne zacal si ucvrkavat do slipov. Az sa uplne prestal pytat a dnes sa do nich pokakal prosim 2 x. Som z toho na prasky, lebo odplienkovanie mi trvalo velmi dlho. Nechapem co sa deje... ked sa mu vyhrozim ze ok, davame naspat plienky, tak place ze uz sa nabuduce vypyta. Ale nerobi to ... uplne prestal. Mam ist k psychologovi? Niekedy vidim ze poskakuje tak sama mu poviem: vidim ze sa ti chce cikat. A potom ide. Ale na kakanie vestiacu gulu nemam :( poradte

viestta
12. jan 2023

Hlavne mu nehroz. Skus pozitivnu motivaciu a nie tresty. MOze to byt po chorobe, moze to byt kadeco, ale vyhrazat sa mu plienkami nie je cesta. Skus sa ho pytat, skus ho ty posielat, ked sam (mozno niecim zaujaty) nevnima, ze mu treba ist

kubkovamama
12. jan 2023

Ach bože,nehroz mu! Vyrobis začarovaný kruh. Dávaj ho na wc napr.kazdu hodinku na chvíľku,buď sa podarí alebo nepodarí.Ak sa nepodarí,nehreš,nedaj najavo,že si z toho nervná.Je to iba normálny regres,detičkám sa stáva,že po chorobe,vynechaní v škôlke, zmenách..Buď trpezlivá a v kľude.Zas sa to napraví.

basska_b
12. jan 2023

To moze byt tym babatkom... chce sa prebalovat, ako male. Ja by som.bez slova prezliekla a opytala sa ho, ci je.mu to prijemne, ked je v mokrom a v kaku ked sedi. Isto mu to prijemne neni.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
beata_k
12. jan 2023

Tiez si myslim, ze je to babatkom. Na mna to tiez skusil 3,5 rocny kvoli babatku.

lasoli
12. jan 2023

no mne toto robi tiez 3,5 r dovod na ziarlenie vobec nema,inak dost sikovna ale preco ma stale v gatiach netusim.Vie sa aj vypytat aj cele dni na wc ale proste su dni ked ma v gatiach.Ma ale zvatsenu,nosnu mandlu a to ma aj subis na pocikavanie.Mozno ma aj tvoj mandlu zvatsenu,ale to by si mozno uz tusila,my sme to ziatili len nedavno,ked mala sopel,vyedy si lekar vsimol ze dycha nosom.Na orl vysetreni, tiez sa nas pytal dr, sa nepocikava.Takze ma to subis asi s tym.U vas uvidis,ci ziarlivost,ci ine.Ale maly ma uz 9m,to by asi smor zacal sa tvoj starsi pocikavat,nie len posledne 2tyz nie?U nas tak starsia ziarlila od zaciatku.nie az po 9mes.

autor
12. jan 2023

Ahojte. Skusim byt pokojna a nehresit ho ale dnes som sa veru uz nahnevala pre to kako. Naozaj velmi dlho nam trvalo to odplienkovanie, venujem sa mu, babo ma rad. Je s nami uz 9 m a az teraz to zacalo. Netusim preco, ale dakujem za rady. Skusim byt uplne pokojna a viac sa pytat. (Ja sa inak dost pytam pocas dna, ale obcas funguje len priamo zavelit - ideme cikat! A vycika sa. Pritom keby sa ho opytam, povie mi, nieee nechce sa mi. Necitim nic a podobne

autor
12. jan 2023

@kubkovamama niekedy sa citim ako taka nanic mama ked tak vybuchnem. Ale mam ich doma dvoch a ani by mi to nenapadlo, ze toto budeme riesit. Odplienkovanie mame za sebou 4 m je bez nich. A velmi dlha bola ta cesta. Vyskusala som vsetko. Takze preto som z toho taka. Skusim pracovat na sebe a reakciach.

andreatytler
13. jan 2023

Mas z toho take nervy, lebo sa bojis, ze cela ta narocna robota odlpienkovani bola nanic a budes ju musiet urobit znovu.
Radia ti aby si po posielala, alebo davala na zachod v pravidelnych intervaloch ale u nas bol prave to dovod preco sa syn zacal pocikavat.
U nas bolo odplienkovanie super jednoduche a trvalo 1 den. Zacal pekne sam chodit na zachod. Ani sa nepytal ci moze, len jednoducho isiel. Ale v jasliach maju metodu ze davaju deti kazdu pol hodinu na nocnik a zacal mavat nehody v jasliach. Asi po tyzdni, zacal mavat nehody aj doma. Doslo mi ze prestal sledovat svoj mechur a iba cakal na to ze ho niekto posadi na nocnik. A tak som ucitelkam v jasliach nakazala aby ho prestali posadzat a pocikavanie okamzite prestalo.
Ja by som tomu venovala co najmensiu pozornost, lebo je to velmi citlive, ked sa clovek v tom rype a v tej detskej hlavicke sa to este viac nafukuje a vytvori ozajstny problem. Ked sa pocika/pokaka, iba v klude prezlec. Ked sa mu podari do nocnika, pochval a oslav.

autor
13. jan 2023

@andreatytler ja sa pytam len teraz posledne dni, lebo v hlave mi ide, ze co ak sa mu chce a nesleduje si to. Doteraz nebol absolutne ziadny problem. Vypytal sa sam, mozno niekedy je pravda ze o 5 minut 12 ale neriesila som to. Vzdy sme to nwjako stihli. No nic len trpezlivost.

andreatytler
13. jan 2023

Je mozne ze to prestal sledovat. alebo aj ta ziarlivost, alebo cokolvek.
Nas syn sa zacal viac pocikavat v momente co som mala asi 10 minutovy rozhovor s ucitelkou v jasliach o tom ako nadherne sa odplienkoval. Rozpravali sme sa tam o nom pred nim a chvalili ho a nasledujuce dni, jedna nehoda za druhou. Myslim ze ho to zaskocilo a mozno trochu vystresovalo ze sme o tom tolko rozpravali. Ale ignorovala som tie nehody a po tyzdni uz bolo vsetko v poriadku.
Skus ho zacat posadzat v pravidelnych intervaloch a mozno to pomoze, ale u nas to urobilo viac skody ako osohu.
Este ma napadlo, ci sa nieco nestalo na tom nocniku? Ci z neho nespadol, alebo nieco ine, co by mu zacalo vadit a on tam uz nechce chodit. Neskusis redukciu na zachod?

autor
13. jan 2023

@andreatytler ano, on chodi uz davno na tu redukciu, nikdy nemal s tym problem. Dokonca raz si ju ani nedal, ze on sa pridrzi. A v pohode to zvladol. Naozaj netusim co sa stalo. Akoze nechcem z toho robit dramu, ale po tejto chripkovej sezone ho planujem opat dat do skolky a tam nebudu uz taki zhovievavi. :(

andreatytler
13. jan 2023

Chapem ze s tou skolkou si pod tlakom. Skus vydrzat aspon tyzden a ignorovat tie nehody a chvalit uspechy. Nas ma vzdy viac nehod ked je chory napriklad.
A tiez mozno skus ho pomojkat za uspesny pokus... ak je v tom ta ziarlivost, tak pozornost a opatera mu dobre padne, aj ked to by asi zacal robit uz skor kedze babo ma uz 9 mesiacov. Ale nikdy nevies co je v tej malej detskej hlavicke.🙂

lasoli
13. jan 2023

skus pozriet tu nosnu mandlu,z nicoho nic ,nieje nic ak uz bol odplienkovany a chape tomu.Alebo je taka povaha ze mu to aj jedno je?Vies mozno to ma na haku a aj sa z toho smeje.
A inak v skolke,podla mna skor nebude mat nehody,tam jednak aj ich pravidelne davaju,aj sa bude hanbit.Aspon u nas to tak je ze v skolke nema ziadnu nehodu a doma aj 5x.

autor
13. jan 2023

@lasoli v skolke zatial pekne chodil. Na haku to nema, aspon teda vzdy po nehode povie, ze asi nestihol, alebo ze necitil to ale ze nabuduce sa bude pytat. On je taky vecny, akoze on mi to tak povie, ze netrap sa mama, to sa stava obcas 😃🫣 asi ma pravdu. On nechce plienku. Dnes mal len jedno male ciknutie. Klop klop ale to som uz vedela podla toho ako sa ponahlal, ze je neskoro. Ale nebola ziadna kakostrofa

autor
13. jan 2023

@andreatytler ano uz sa snazim, dnes som bola uplne pokojna.

andreatytler
14. jan 2023

Pochval ho vecer pred spanim, ze ako mu to dnes pekne islo. Ale zase netreba z toho robit ovacie... asi treba k tomu taky isty vecny pristup ako ma on.🙂 sranda tieto deti ze uz v tak malom veku sa vedia spravat ako dospelaci.

lasoli
14. jan 2023

takze si to uvedmuje ale amosi nestihnea a nieje zaujatyhrou ze nestihne,alebo mozno ta mandla.Mojej to je aj jedno napriklad ,ona ked sa aj pocika vie ale neprizna sa a bude tak sesiet aj hodinu a prezliekat nasilu a aj s placom.