6 ročné dieťa ešte stále nechodí na záchod

3. dec 2021

Dobrý deň Mamičky.
Moje 6ročné dieta ešte stále nechodí na zachod
Skúšala som všetko čo sa dalo no napriek tolkej snahe neúspešne ja už neviem ako ho mám od naučiť
Od tich plienok fakt som zufala .
Ne zebi nevedel kam sa chodi nazachod ale on jedno ducho sa velmi toho boji ako keby mal fobiu.zo.zachodu aj z nočnika aked sa otom snim bavím vysvetlujem jedno ducho nechce otom ani počuť buď zmeni temu alebo vôbec nerozprava alebo začne plakať
Ma.niekto stym niejaku skúsenosť prosim poraďte ďakujem . Ablbe komentare si nech kazdi necha pre seba.

petka1402
3. dec 2021

A doktorka co nato?

basska_b
3. dec 2021

Nemá nejakú diagnózu? A to ma plienku nonstop, aj na malú, aj na veľkú potrebu?

basska_b
3. dec 2021

A keď mu zoberies plienky, tak ako, zadržiava alebo do gatí ciká? To už v takomto veku fakt ťažko radit, asi jedna vec je 2-3 ročný, druhá je toto. To aj do školy bude tak chodiť?

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petka1402
3. dec 2021

A psychológ? Nemá nejaký blok? Ja to nemyslím v zlom, ale už je to vek, kedy za chvíľku ide do školy a potom čo, bude chodiť v plienke, bude to horšie...

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petka1402
3. dec 2021

Ja neviem, napr. ci nezažila niečo nepríjemné, problém s kakanim, doma niečo, alebo ci ste jej nevenovali pozornosť, mladší súrodenec, preto vravím ze psycholog by možno pomohol, oni vedia jak sa rozprávať s dieťaťom

autor
3. dec 2021

@petka1402 nie nie ma aj mladšieho brata 3 roky a on bez problémov chodi na zachod ona jedno ducho odmieta ísť nanocnik aj na záchod a je non stop plienkovana

janulik2008
3. dec 2021

Na toto som zvedavá

bosorka2302
3. dec 2021

autisti zvyknu sa oducit od plienok az okolo 6r a neskor

selu11
3. dec 2021

.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bosorka2302
3. dec 2021

ved ak vam autizmus nediagnostikovali tak asi v tom bude nieco ine. Socialne slabsie prostredie? tam moze byt hocico.

simona92101
3. dec 2021

Myslim ze toto je skor otazka na psychologa- neuraz sa,je to myslene v dobrom.dieta ma asi blok preco odmieta zachod,vek 6 rokov je dost vela na plienky,ako pojde do skoly?skolku navstevovala? Ked jej hovorite o zachode,tak ako reaguje?

zuzubb007
3. dec 2021

No bude to na psychologa, dufam, ze tam uz chodite? alebo daka porucha nenechala by som to len tak, treba zistit cim skor o co ide, do skolky nechodil nic?

bosorka2302
3. dec 2021

otazke je ci mu nevadi mokro? alebo ci ho ucis na nocnik ak ma zo zachodu traumu. To uz by malo byt rozumne dieta, ked mu povies ze sa mu budu smiat rovesnici. Ved to musel aj chodit do skolky ved predskolska je povinna. Chape vobec co od neho chces? Kamoska tak mala chlapceka a tiez ze nevie na nocnik a nevie co s nim orbit, nakolko pracujem s autistami tak som prisla za nimi domov ( zije v anglicku) a az ked som chlapceka videla vedela som ktora bije, autizmus do oci bijuci., A tiez si v anglicku v skolke nikto nic nevsimol, respk aj vsimol ale neriesil a kamaratka si nechcela pripustit ze je iny, a len ho cepovala a drilovala a chlapec nic

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bosorka2302
3. dec 2021

nemozem kedze si anonym ale ty mne mozes

alexandra2468
3. dec 2021

Tiez poznam autisticke dieta 6rocne a az teraz sa odplienkovalo, resp na noc este ma plienku.

bosorka2302
3. dec 2021

@alexandra2468 ano autistom to dlhsie trva ale chodia do spec skolok, respk matky su s nimi na predlzenej rodicovskej. u autistov kludne do 8 rokov s plienkou na noc je v pohode. Zas nie je to pravidlo u vsetkych, aspergeri napriklad normalne sa odplienkuju okolo 3 rokov.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
scorpionflower1
3. dec 2021

Lenze to, ze v 6 rokoch odmieta chodit na nocnik nieco znamena, on to nerobi bez dôvodu, V tomto veku to uz urcite chape. &toto uz nie je o beznom trucovani 2-3 rocnych, ktori su este batolata. Treba s nim urcite zajst k detskemu psychologovi. Inak je v pohode? Rozprava? Komunikuje s tebou?

domka222
3. dec 2021

Prepáč, nedá sa mi nespýtať. Hore píšeš v mužkom rode a potom, že ona je plienkovaná 🤔 a to ti ju/ho zobrali normálne do škôlky? A čo v predškolskej, to nikto tiež neriešil, že má plienky?

narayan
3. dec 2021

Preco mazes svoje odpovede?? Ako ti mame poradit, ked vsetky dalsie info hned zmazes...

evkamotka
3. dec 2021

@narayan asi vymysleny prispevok

zuzliq
3. dec 2021

Ahoj, mne sa jeden zo synov zasekol pri odúčaní 2.5 roka). Nechcel ísť ani na záchod, ani na nočník. Plienky som mu už nedala. Po asi mesiaci prehovárania a bojov pomohlo nakoniec to, keď sme si to prestali všímať. On sa nakoniec vždy niekde vyvíjal, vykakal. Proste som to bez komentára upratala, akoby sa nič nedialo. Po týždni bol pokoj. Teda vyhoď plienky, povedz, zey také veľké sa už nevyrábajú a nech ciká, kde chce. Keď to prestane byť pre teda téma, prestane to dieťa používať proti tebe.

1gabriela13
3. dec 2021

Chodí už do škôlky ? Možno by ju namotivovali iné detičky.

elizabet173
3. dec 2021

@evkamotka určite vymyslene, pubertiačky sa niekde kosia a ešte pár týždňov budú, kým im nenasekajú polročné písomky
@1gabriela13 ak by to aj bola pravda a ak ide o zdravé dieťa, šesťročnú veľmi rýchlo namotivujem tak, že jej dám tie okakané nohavičky vždy oprať a najmä nečakám do šesť rokov

whatever1
3. dec 2021

Riesila si to s pediatrom?