8 mesačné bábo ani raz neprespalo celú noc

fronculka
23. nov 2014

Ahojte maminky, už neviem ako na malého. Skúšala som kadečo. Má 8 mesiacov a ešte ani raz od jeho narodenia sa nestalo aby prespal celú noc niekedy dokonca vnoci vstane a dve hodiny plače že chce späť ale nie a nie ani hojdanie ani spievanie nepomáha. Este ho kojim. Skúšala som mu dať večer viac papat či to nebude spôsobené hladom ale nič nedala som mu papat stále to isté. Budi sa z ničoho nič aj keď nieje hladný. Každý večer si ho premasirujem vykremujem prezleciem do pohodlného pyžamka. Keby sa to stávalo.raz za čas tak to beriem tak ze ho niečo trápi ale takto si už fakt neviem.predstaviť čo s ním ☹ cez den je hore dve tri hodinky a tak na hodku dve si pospí čiže normálne. Prosím o radu

misinka26
23. nov 2014

Možno ťa poteším 🙂 môj bol chronický nočný nespave 🙂 a prešlo to samé 🙂 jedného dňa, mal asi 20 mesiacov prespal celú noc a od vtedy spinká celú noc ... už som si myslela, že sa nikdy nevyspím a prišlo to 🙂 treba vydržať 🙂 držím palce ...

norikk
23. nov 2014

mila fronculka, je super ze kojis, lebo ti to moze velmi pomoct v noci.

je normalne ze sa dieta v 8. mesiacoch budi. male deti nie su usposobenen na to,aby prespali celu nic, maju ine fazy spanku,ako starsie deti a dospeli, nie su schopne hlbokeho spanku a ak aj ano, ze sa to nespravnou vychovou naucia, je to nebezpecne (SIDS) .

Daj si dietatko k sebe do postele, spite spolu, a ak sa v noci zobudi, nadojci ho, a zaspite obaja, tak by to malo fungovat...my sme tak fungovali do 3 rokov, a nebol problem, ked sa maly v noci zobudil, pretoze len som vytiahla prsnik, nakojila a spali sme obaja, a je jedno ,kolko krat za noc to bolo. preto dojcenie ulahcuje a nie stazuje. dieta sa budi, lebo potebuje citit matku, bezpecie, teplo.....nic viac , nic menej

siska53
23. nov 2014

@fronculka poznam vela mamin-kamosiek, co sa mi stazovali,ze ich deti sa stale v noci budia,ci su alebo nie su dojcene. Jedna dokonca nedojcila dczru a syna len kratko (neslo to) a napriek tomu sa jej deti budili aj ako vyse 2rocne na svoju davku mlieka....
A co viem,je to normalne..
Dokonc aj moj.co od 3.m.prespal celu noc,sa okolo8.m.obcas zobudil. Ale to po case ustalo. Kym bol dojceny,dostal prsnik a spalo sa dalej,ked uz nebol,len som ho bez slov preniesla k sebe. Ale u nas ro boli vynimky. Ine boli nocne mory..aj tie zoparkrat mal..:(
A aj dcerka sa zvykla do roku budit. Tiez nie kazdu noc,ale budila sa. Ona po roku prestala,teraz,ked sa zobudi,tak je bez slov prenesena ku mne,kedze uz nedojcime a vlastne hned zaspi. Opat je to vynimocne..

Ale su babatka,ktore sa budia aj raz za hodinu ci polhodinu a to aj vo vyssom veku (po roku).

P. S. Ja mam 39r.a som stastna, keď prespim celu noc. 🙂 Vacsinou musim aspon raz na wc a to sa idem aj napit (uz taky zvyk).

saska.t
23. nov 2014

Moja prva dcera 1x prespala celu noc v 3 rokoch,moja druha dcera 15 mes. spi celu noc od narodenia a tiez je kojena,kazde dieta je ine a prinutit spat sa proste neda a s jedlom to rozhodne nema nic spolocne 😉

siska53
23. nov 2014

@asaela nuz..moj sa po 3.m.fakt zobudil vynimocne..laktacia vydrzala..az dokedy som kvoli podliatinam.nemusela.odstavit. Dcerka sa tiez ak raz zobudila..jesine ak soplik ci po ockovani. Po roku to uz boo este vynimocnejsie a laktacia vydrzala,le ze zas ona cez den aj 15-20xdobehla. Tak sme to obmedzili,lebo uz moje zdravie krivkalo a nakoniec ukoncili,ked mala 2roky. No mlieka som mala stale pre jej potrebu.
Dokonca som ten typ,co kym nedojci raz denne,tak nepocne ani omylom. Prosto cyklus pekne mesiac po odstaveni ci obmedzeni na 1denne.

Takze tym,ze v noci zena nedojci,si vobec nemusi zrusit laktaciu. Moja prezila i 4dnovy pobyt v nemocke,pocas kt.som malu dojcila ledva 4x,asi 2xodsala,pokazila sa mi odsavacka a viac ako 24h.po operacii som na prsniky s cielom odsat ani nesiahla a neskor len odstriekavala rucne aspon trochu nech id eprec. Mala sa po navrate normalne prisala a slo sa dalej (mala 7m.vtedy).

jano8
23. nov 2014

Nam pomohlo, ked sme zacali dieta menej obliekat. Ak je v izbe teplo, tielko, pyzamo a plienka, nic viac, ani prikryvka. Pisali v knihe, ze niekedy sa deti budia, lebo od tepla vysmadnu.

chovancova27
23. nov 2014

@fronculka vitaj v klube. môj malý prespal prvý krát celú noc po 3 rokoch. prajem silné nervy 😒

godyna
23. nov 2014

Moja ma dva a o prespatej noci zatial iba snívam - take fakt krátke sny

katik512
23. nov 2014

moj 3 rocny syn prespal doteraz celu noc asi 3x 🙂 snad aj to casom pride

myrca_m
23. nov 2014

áááách táto otázka mi dnes dobre prišla 🙂 lebo ja som tiež nevyspatá 🙂 a včera sme mali noc "ruka hore" od pol 2hej do 3tej :D naša sa tiež veľmi často v noci budí, ja to už ani nerátam 🙂 a keď zaspinká a dám ju do postieľky tak o 15 minút je hore a beriem si ju k sebe. V podstate je to aj lepšie, vyspí sa ona aj ja 🙂 Len v poslednej dobe mi nejak začala hrozne žužlať bradavky :/ okolie mi aj hovorí, že jej mám dať v noci napiť vodu alebo čaj, len my máme ten problémik, že ona sa nevie prisať na fľašu - ona ju automaticky začne kusať. Ona ju neberie ako náhradu cicky. Učím ju aj z pohára, ale aj ten berie ako kusátko :D Ale fakt som sa v kútiku duše potešila, že tento stav je normálny 🙂 keď som si prečítala tie komentáre. Lebo nemám veľmi veľa kamošiek, a dve čo majú malé sú na UM a tým prespia deti celú noc.

matusik.u
23. nov 2014

Dobrý večer, moj prvy syn prespal celu noc asi od 6.mesiacov, teraz ma 8 rokov a spí jak drevo :D, moj druhy syn má 4 roky a 2 mesiace a každu noc ma budi asi 1-3 krat, co vykrikuje a moja dcerka ma 2 a pol rocka a ešte ani raz neprespala celu noc. Som zbita ako kon, ale nic s tym nenarobim :D Takze len vela trpezlivosti 🙂

timca55
23. nov 2014

no ja mam pocit ze od takeho maleho človiečika co este len teraz si uvedomil ze je na svete chces vela. ta potesim moja ma rok nie je kojena a este tiez neprespala ani jednu noc. a predpokladam ze este dlho k nej budem musiet vstavat, ale ja som si uz zvykla takze mne to uz vobec nevadi , cez den takisto fungujem ako keby bola by som spala celu noc.

masinka
23. nov 2014

moja baby prespali celu noc az ked som ich odstavila - t.j. nastarsia ako dvojrocna, najmladsia trojrocna... nastastie ked sa zobudili, tak sa obvykle len pricucli a spali dalej .... prostrednu som odstavila v roku a stvrt - ta ale do tristvrte roka robievala v noci 4 hodinove "koncerty".... nastastie vsetky si rady rano dlhsie pospali, tak som dospavala s nimi 😀
ja chodievam spat okolo polnoci a uz som bola taka vycvicena, ze ked som si lahla, tak som nevedela zaspat kym sa mi dieta nezobudilo - co bolo niekedy a okolo tretej 😀

meusicka
23. nov 2014

@fronculka moje baby maju uz takmer 3 roky a este sme neprespali noc.... ja som uz pozerala aj fazy spanku a pod. niekedy uz totalne zufalstvo, chap to tak, ze ja mam dvojicky, takze je to niekedy fakt masaker. odskusane vsetko mozne ale nezostava mi nic ine len pockat. hadam to casom pride.

uhnakova
23. nov 2014

Nas zacal prespavat noc cca 16-17 mesacny, mlieko uz pytal len vynimocne, zvykol pospat do siestej. V roku a tristvrte sa mu spanok natiahol, pospi aj do osmej, ale okolo siestej pyta svoje mlieko, vypije ho a zaspi este na jednu-dve hodiny. Ked mal 8 mesiacov, jedol v noci dvakrat, papal UM. A cez den spal len trikrat po pol hodinke, inak vyzadoval suvisle pozornost, takze to nebolo s nim jednoduche 🙂

johi77
23. nov 2014

Ahoj, tiež som patrila k nespiacim mamám a zúfala som si , keď som sa dočítala , že ročné dieťa ná prespať celú noc. Obidve dcéry som kojila do 2,5 roka. Pri prvej som sa po prvýkrat vyspala 6 hodin v kuse keď mala 15 mesiacov, dodnes si pamätám ten dátum. Pri druhej som počkala na zimné prazdniny(aby plačom nerušila staršiu) a podľa literatúry som namiesto prsníka ponúkala čaj - no a po troch preplakaných nociach som sa po prvýkrat vyspala 6 hodín, keď mala druhá dcérka rok. Všetko chce asi svoj čas. Teraz majú 4 a 9 a prespia celú noc... 🙂 . Treba to proste vydržať... ale ešte stále pamätám aké ťažké to bolo a súcitím s Tebou. Ale čas plynie veľmi rýchlo a ani nebudeš vedieť ako príde deň, keď na to budeš spomínať tak ako teraz ja.

maaaaaaaria7
23. nov 2014

moja má 2,5 roka.. kojená... 2 roky som takmer nespala /každú hodinu, dve tri... hore/ - katastrofa.. od 2.ho roka sa to trochu zlepšilo.. trochu.. a teraz, čo nekojím 2 týždne - prespíííí noc. 🙂

ena70
23. nov 2014

@fronculka ja som sa od narodenia malého nevyspala 2 roky! takze ked ma len 8 mesiacov je to uplne normalne, takze nechcem ta strasit, ale este to mozno potrva. ale ja som ako mala v noci tiez vystrajala a muz detto, svokra vravela ze 2 roky nespala a u nasho to bolo to iste. cize to zdedil po nas 🙂 skus sa popytat aki ste boli vy s muzom ked ste boli mali,ako dlho mas este cakat 🙂...aby si sa vnutorne pripravila 🙂

zazalienka
23. nov 2014

môj bude mať v januári 5 a teda celú noc prespal asi 2 x.. ja som sa nevyspala už ani nepamätám.. akosi v noci zapne nočné videnie a trafí ku mne do postele.. a ja som 100 x hore..

zuzka_puska
23. nov 2014

nasa ma 11mesiacov,a celu noc tiez neprespala 🙂 teda mozno 2x co si pametam.... vzdy v noci place, budi sa na cumlik ked jej vypadne a nemoze ho najst...... nastastie sme ju naucili v noci nejest,takze sa len zobudi,poplace minutku a spi......ale moj spanok uz je preruseny........

ladywitch26
23. nov 2014

inak este ma napadlo, pred par dnami som citala clanok, vraj spat celu noc je pre cloveka neprirodzene. vraj sa taky trend zaviedol len okolo 18.storocia v mestach, ked sa objavili prve poulicne lampy. vraj dovtedy ludia mali prerusovany spanok, napr sli spat vcassie, pospali 4-5 hodin, potom sa zobudili, nieco porobili (prestavka mohla byt aj 2-3hodiny) a potom sli zas spat. 🙂

desszi
23. nov 2014

Moj syn ma 5 rokov a prespate noci dokazem spocitat na dvoch rukach - doteraz sa minimalne 1x v noci zobudi a zavola si ma k sebe do postele. Je to narocne, ale stale si vravim, ze raz to prejde a potom mi to mozno aj bude chybat 🙂 rovnako ako mi chybal, ked zacal spavat sam 🙂

xfenix
23. nov 2014

zdravim, ani jeden z nasich chlapcov nespaval v tomto veku celu noc, vraj do dvoch rokov veku je to uplne bezne. Vacsi sa budil na nocne mory (intenzivne zazitky zo dna co spracuval), mensi sa budi na to ze mu treba cikat a nechce mat mokru plienku 🙂 vydrzat, vyrastie. 🙂

margaretka
23. nov 2014

@fronculka TREBA SA S TYM ZMIERIT JE TO MALE DIETA . ved ma len 8 mes., kojis ho nechapem co ocakavas, ved kazde dieta je ine, ja ta asi nepovzbudim, ale nechapem mamy ktore toto nevedia prijat ako fakt a s laskou ho proste nosit starat sa v noci o neho s realnym pohladom. Viem ze zufala si a nevies co s nim, proste nic s nim nosit tisit kojit hladkat tisit mojkat to casom prejde bude sa len raz noci budit nie takto dva tri krat.... su niektore deti proste take co neprespa celu noc ani v troch rokoch napr. nasa.

januliku
23. nov 2014

@fronculka rada neexistuje, kazde dieta je ine. Moja celu noc prespala prvykrat v 2 rokoch a to jej vydrzalo az do nastupu do skolky. Teraz sme opat 1-3x za noc hore. Musime vydrzat, ono to raz prejde.

1234lubka
23. nov 2014

@fronculka necitala som prispevky len pisem za seba...moj prvykrat prespal celu noc ked mal cez dva roky...dovtedy raz dva krat tri krat...aj 10krat hore z revom...do roka som k nemu poctivo vstavala...od roka spi z nami v posteli..aj tak sa stale budil.....niekedy sa o tretej zobudil a do piatej bol hore.....dokonca ajcez obedny spanok sa dva krat zobudil....Po dvoch rokoch to preslo...drzim palce....

ladywitch26
23. nov 2014

a to ste zeny moje este doma na materskej.... v irsku matky pekne po pol roku naklusu do prace a tam im je jedno, ci dieta prejacalo celu noc kvoli zubom, treba makat a hotovo. ked stretnem obcas v kantine kolegu s krvou podliatymi ocami, tak mu len chapavo potapkam po pleci,ze rozumiem. jedna dcera 3roky, kazdu noc je nasackovana u nich v posteli, druha dcera rok a pol a akurat jej idu zuby, no a manzelka je tesne pred porodom, tak k malym vstava v noci on. 😅

danieli
23. nov 2014

nuz mamicky ruky hore komu dieta spalo celu noc ako osemmesacne...ani u nas nie, az ako 2-rocny, aj teraz sa sem tam zobudi, ale je to neporovnatelne lepsie, teraz mi je veselo pisat, ked sa rano budim vyspinkana doruzova, ale pamatam si zufalstvo, ked som bola chronicky nevyspata takmer rok a pol a odrazalo sa to na zabudani, nervozite, soferovani, cely den som bola mimo vediac, ze ani dalsiu noc sa nevyspim, zelam kazdej maminke, aby to obdobie spinkania celu noc prislo co najskor

kliara
23. nov 2014

Sú deti, ktoré neprespia ani jednu noc do troch rokov alebo aj dlhšie. Takže môžem popriať iba veľa trpezlivosti a síl, nech toto obdobie čo najrýchlejšie pominie.

mamainprogress
23. nov 2014

neostava nic ine, len to akceptovat, je to normalne, netreba chciet to nasilu zmenit nedajboze nejakym vyplakanim. vsetky knihy, ktore som citala, hovoria o tom, ze dietatu sa spankovy cyklus este meni a vyvija v takmer celom predskolskom veku. Moj syn ma 2,5 a tiez sa este budi...sice uz len nadranom, kazdu noc inac, niekedy o 2hej, inokedy o 4tej, 5tej, ale budi sa.
skus do vecerneho kupela dat par kvapiek levandulovej alebo harmancekovej esencie..posobia relaxacne a ukludnujuco.