Problém so spánkom u 9-mesačnej dcéry.

nikola41199641
14. júl 2019

Ahoj baby mam doma 9 mesacnu princeznu ktora ma problem a vola sa spanok rano vstava o 5 o 6 ide spat o 21 kazdy den vstane prejdu dve hodky musim hu dat spat lebo place az sa zachadza a len na rukach a ked hu aj nosim zapi na rukach pospi niekedy hodku niekedy dve potom sa pyta zase spat poobede a potom este aj nad vecer okolo 16 a o 21 ide spat niekedy cez noc vstane vyspata a musim hu uspavat a kazde dve hodky stale na papanie neviem co robim zle ale uz nevladze. A ked je unavena prisaham neda sa snou nic nic nic dakujem za radu

nika3136
14. júl 2019

@nikola41199641 uspávaj ju už len 2x, večer ju už tak neskoro neukladaj a na nočný spánok pripravuj okolo 19tej - okúp, prezleč, nakŕm, aby už o 20tej spala. Viem, že je to otravné ale vydrž.
Keď spí len hodinu, je to troška málo, preto sa pýta spať už po takom krátkom čase.
Na našej som už okolo 1r začala pozorovať, že sa jej to uspávanie predlžovalo, zaspala až na obed a večer sa tiež pýtala, zaspala o 17tej, vstala o 20tej vyspatá a do noci hore.
Už som ju neukladala, musela byť hore, krásne prešla na jeden spánok a pospí niekedy aj 3 a pol hod.

nikola41199641
autor
14. júl 2019

@nika3136 ved to ze ja sa hu aj snazim zabavat aj vsetko len aby vydrzala dlksie hore ale.proste to nejde ona ja tak zla ona tak place nervaci ze hu spat musim dat rano ked vstane o tej 5 cca6 tak po dvoch hodkach ide spat a pi pimali dve hodky rano ano ale potom zase saspat a vecer zase o 16 a potom o 21 zase ja neviem proste ona ako keby bola stale nevyspata a cim dlksie je hore tak jorsia noc raz vydrzala od 14 do 21 hore a ta noc bola neskutocna fakt

st44
14. júl 2019

9 mesacnej asi idu aj zubky. Mojej ked isli tak to bolo celkom ok. Len raz bola taka nervozna a umrncana, tak som jej dala na noc nurofen ten pre deti, a vyspinkala sa aj ona aj ja

julianadrx
14. júl 2019

Ide o to pár dní vydržať. Moje keď sa ráno zobudili, zahrali sme sa, išli na prechádzku v takom čase cca okolo 10tej, zaspali v kočíku do cca 12tej, potom sme sa zasa hrali a uložila som opäť spať okolo 15tej zasa v kočíku, to spali cca 1 hodku a potom už okolo 18tej som začala kúpať a spinkať. V noci sa mi často budil lebo som kojila a stále kojím. Takto som robila aj pri dcérke aj pri synovi vyše roka. Potom sa im doba predlžila na 1 spanie cez obed od tej 12tej do 15 tej, plus minus podľa doby vstávania

zeytin
14. júl 2019

Asi ti neporadim, ale sucitim s tebou. Ja som mala s prostrednou taky problem so spankom, plakala som od unavy, nikto mi nepomohol. Skoro rano hore, v noci vstavala casto na papanie. Pomohlo, ked sme ju dali spat do vedlajsej izby. Po dvoch dnoch sa prestala budit na nocne kojenie, alebo max jedenkrat za noc a tym, ze sa zlepsili noci, sa to nejako vsetko krasne upravilo.

deti95060810
15. júl 2019

v tomto období býva takýto problém. Volá sa to separačná úzkosť. Trvá to asi tak do prvého roka dieťaťa....tiež sme si s tým prešli. Nič nepomohlo, len vydržať. Veľa síl...

nikola41199641
autor
15. júl 2019

@deti95060810 ved to ze ona len mne na rukach nikomu inemu ani tatkovi niekedy nechce a ona takto spava od cca 6 mesiaca

l222
15. júl 2019

Zelam pevne nervy. Dufam, ze sa jej zacne to bdenie predlzovat. Moj maly ma 8 a pol mesiaca a po hodine a pol si uz sucha oci a ziva. Spi iba po kojeni na rukach alebo v iducom kocari a aj to len 40 minut cize pre mna tiez ziadny oddych alebo nebodaj ina aktivita ako napr uprativanie ci varenie nehrozi. A kedze je nedospaty po tych 40 minutach tak sa pyta o chvilu spat znova... Je to na psychiatriu ale tak snazim sa vydrzat. Mozno mi raz povolia nervy a necham ho vyplakat kym zaspi od unavy doma :( Ja si tiez vela krat od vycerpania poplacem. A v noci je hore kazde dve hodky. Plus mu teraz idu zuby asi takze bol v noci hore od 11 do 2hej 8 krat... Takze asi neviem ponuknut pomoc ale aspon podporu 🙂 nie si sama