Ako často kúpete deti?

radkaradix
28. feb 2020

Ahojte, chcela by som vedieť, ako často kúpete svoje deti vo veku 1-3 roky a tiež vo veku 3-6 rokov a aj neskôr, keď sú školáci. Ja som za každodenné kúpanie, ale stretla som sa s názorom, že stačí aj menej, že keď sme my boli školáci, kúpali sme sa raz za týždeň (teda neviem, ako ste to mávali vy 😂😅, snáď nebudem za špindíru, ale tak to mali všetky deti v mojom okolí kedysi ). Ďakujem za odpovede.

joannita
28. feb 2020

@gabriellehs aky je rozdiel medzi sprchovym gelom a kockovym mydlom pls?

nini1010
28. feb 2020

6 rocnu kupem raz za tyzden a denne vecer sprchujem a babatko kupem denne.Tiez som sa stretla s tym ze nesprchovali denne co neviem pochopit.Deti sa pri hre spotia,nozky smrdkaju po celom dni,dievcatam predsa treba susku umyt a podobne.Neviem to pochopit.

ysseba
28. feb 2020

Ja by som to rozdelila do inej kategórie. Od 0-2. A potom 2 a viac. Od 0-2 som nekúpala každý deň. Teda v lete asi hej, ale inač tak každý druhý, niekedy aj 3 deň. Ale výnimka bola - po kakaní som vždy umyla v umývadle. No a teraz mám chalanov 3 a 5 ročných, teda v druhej mojej pomyselnej kategórií 😀 A to sa sprchujú každý deň. Myslím si, že by sa nemuseli, že nie sú špinaví, smradľaví ani sa tak nepotia ako dospelý človek, ale.... Ide o návyk do budúcnosti. Ohýbaj ma mamko, pokiaľ som ja Janko. Až raz budem Jano, neohneš ma mamo. V tomto duchu sa snažím všetko učiť. Aj hygienu 😀 Priznám sa - nie vždy sa mi chce. Keď sa mi (ani mužovi) fakt, že nechce, sme dlho vonku alebo niečo, tak ich umyjeme len od pol pása. Ale dať do vane - opláchnuť - namydliť - opláchnuť je to najmenej. Hlavu umývame tak 2x za týždeň. V lete podľa situácie (piesok vo vlasoch/chlórová voda,...)

dzejsik
29. feb 2020

@radkaradix nas 10 mesacny kazdy den, lebo je to pre neho nesmierna zabava

gabrielaaaa
29. feb 2020

Každý deň❤️😍

hennyinnsbruck
29. feb 2020

Najprv každý deň. Ale suchu pokožku mala.
Teraz 2x týždenne . V lete budem každý deň. 15 mesačná.

evittam
29. feb 2020

@radkaradix Tak moje deti 2-3x do tyzdna sprcha. V tomto období. V lete častejšie. Nesmrdia a ani nie su spinave.😉 Žiadne kúpanie.

deginko
29. feb 2020

Do cca 1,5roka každý druhý deň,odkedy je bez plienok a väčšia a behá kade tade ..tak každý deň...samozrejme niekedy sú dni keď mala teploty alebo čo tak vtedy umývam mokrým uterakom

evittam
29. feb 2020

Ked boli babatka tak kazdy 2-3den. Samozrejme ak bolo treba tak sa umyla ritka.

gabriellehs
29. feb 2020

@joannita už si to nepamätám presne, ale vidí sa mi, že zásadný rozdiel je v obsahu SLS v sprchacoch. Veľa ľudí je nan alergických... V mydlach myslím nie je. Má za úlohu aby sprchách penil...

stanulienkat
29. feb 2020

@joannita kockove mydlo ovela viac vysusuje pokozku.

stanulienkat
29. feb 2020

@evittam presne ako pises. Zo spodu a ritku denne osprchujem. Ale cele telo 2-3 x tyzdenne. Aj dokyorka nam to radila. Denne kupanie detom vysusuje pokozku, vznikaju rozne kozne problemy. Cim cistejsie je ludstvo,tym je viac alergii a koznych problemov. Samozrejme,ked bude dieta v puberte,tak uz ako dospela- denna sprcha.

bubuzu
29. feb 2020

@radkaradix ahoj,11 mesacneho teraz v zime raz za tyzden, zadok a intimne partie jasne ze kazdy den.a v lete kupanie aj kazdy den.

guiseppinka
29. feb 2020

Sprchujem denne obe (skoro 5 a 2.5 roka). Vlasy umyvame v zime podla potreby, ale vychadza to na take raz za 2 tyzdne - nemastneju, nesmrdia, v lete aj 2x za tyzden, kedze sa spotia alebo ked maju piesok... Umyvam iba cistou vodou, max mydlom - sebamed syndet a aj to len ritku. Vo vani sa kupu velmi malo, v lete tak mozno max 2 3x do mesiaca...

radkaradix
autor
29. feb 2020

@stanulienkat kupovane ano, domace urcite nie. Z kupovanuch extrahuju glycerin a pouzivaju ho do inych kozmetickych vyrobkov. Ked si myslo spravis doma, je uplne skvele a nevysusuje.

3petka
29. feb 2020

@radkaradix Ja keď som bola mala tak sme sa raz za týždeň traja natlačili do vane a tak nás kúpali vždy v nedeľu. Ale moje dieťa keď bol malinký tak každý deň a tak od roka do teraz raz za dva dni zima a cez leto každý deň.

stanulienkat
29. feb 2020

@radkaradix ja som mala take hand made s bylinkami,bohviescim este a vzdy som sa vysypala na chrbte a trvalo mi vzdy niekolko mesiacov,kym sa to upravilo. Takze za mna len jemne sprchace a ziadne domace vytvory z aj tak kupenej chemie. Ale ak mas bejaku dobru recepturu,tak ok.

miskahryzka333
29. feb 2020

Nikdy som nekupala kazdy den.Myslim ze to je viac na skodu ako na osoh.Sprchujeme podla podla potreby a nie vzdy zo sprchacom a deti mam vonave aj tak😉

radkaradix
autor
29. feb 2020

@stanulienkat ked si to vyrobis sama, tak vies, co v tom je. Ja robim pre syna len z olejov, bez voni a bez farbiv, ziadne kupovane zmesy, pekne od zakladu. Ale aj tak ho mydlom umyvam len obcas. Iba ruky vzdy ked prideme zvonku.

jaroe
29. feb 2020

@gabriellehs u nás takmer rovnako, 2xtyzden, v lete každý deň, mydlo/sprchác minimálne väčšinou len na určité partie. Bábätká som tiež nekúpala denne, nepoužívala som jednorazové utierky na zadok, ale vodu s mydlom, takze mi prišlo zbytočne každý deň. Snáď len zo začiatku kvôli vecernemu rituálu....Každodenná sprcha/kúpanie s použitím mydla na celé telo je podľa mňa masaker pre kožu.

zuzankamalikova
29. feb 2020

8 rocna,kupe sa denne...neviem si predstavit ,ze by sa denne neumyla...

andrea_prestastna
1. mar 2020

Denne, v lete aj dva tri krat, hlavu obden mam syna a poti sa mu hlava velmi, neviem si predstavit ho neumyteho dat do pyzamka, ma tri a pol roka

simca06022011
1. mar 2020

Kúpe sa mala 1-2x, vtedy si aj vlasy umýva, do týždňa a zvyšné dni sa o sprchuje, ak nie nezblaznim sa 😎 ako mimi sa kupala denne a postupne sa to redukovalo.

lenadka
1. mar 2020

Každý deň. Tak 1-2x sa kúpu keď sa chcú vo vani hrať, inak krátka sprcha každý večer. Aj my sme to tak mali ako deti, vaňa raz týždenne 🙈🙊🤦‍♀️

luciasveckova
1. mar 2020

@radkaradix dceru 1rok kupem kazdy druhy den