Ako motivovať 19 mesačné dieťa na nočník?

janana1612
1. aug 2012

Náš Radulko má už 19 mesiacov...od 12mesiacov sa ho snažím učiť na nočník,zo začiatku ho to bavilo,veľmi sa tešil ked sa mu podarilo "nieč" urobiť do nočníka...ale to trvalo len 2mesiace...odvtedy to úplne odmieta...problém je v tom že on mi vždy povie že mama "púha ...chytá sa za plienku...ale ked ho posadím na nočník tak sa zasekne a nechce urobiť nič...len sa smeje a uteká preč...a ked mu nasadím nanovo plienku utečie pod stôl a tam sa vykaká a vyciká...a potom už len príde a povie mama kakal 🙂 no ja už neviem ako na neho ...poradte maminky prosím....!

jaruska8
1. aug 2012

@janana1612 Pozri témy o odplienkovaní, perfektný je návod na odplienkovanie za 7 dní, držím palce!! 😉

janana1612
autor
1. aug 2012

@jaruska8 pozriem skúsim 🙂 dakujem ! dúfam že potom sa tu pochválime úspechom 🙂

kukulka17
1. aug 2012

Ahoj, my sme mali so synom velke problemy, ked islo o cikanie do nocnika a musim povedat, ze nepomohlo ani velke chvalenie, ani opak... nocnik jednoducho od babatka (odkedy vedel sediet) nemal rad, a tak sme sa preorientovali na normalne WC, kam chodil rad, lebo bol ,,velky ako tatinko,, 🙂 A pokial islo o kakanie, tak to mu trvalo naozaj dlho... No a nasa dcerka s nocnikom nema vobec problem, ale sama ho zacala naozaj pouzivat az ked mala 2 roky a 4 mesiace. Dovtedy som ju nan posielala a len malokedy ma posluchla. Jednoducho musela nanho dozriet a zo zaciatku som jej davala za kazde pouzitie nocnika odmenu - malinku drobnost na chrumanie, ktoru ma rada... ale dlho som to nerobila, lebo to samozrejme nie je velmi zdrave. Teraz uz s pouzivanim nocnika problemy nemame. 😵 Kazde dietatko je velmi individualne, takze nema zmysel ho do niecoho nutit, on na ten nocnik ,,dorastie a dozreje,, takze to chce len vela trpezlivosti a casu 😉 😉 😉 Drzim palce! 🙂

luciana157
2. aug 2012

ahoj,mne dcerka na nocnik nechcela vobec chodit,tusim len raz sa jej tam podarilo vycikat.plakala na nom,nechcela si na neho ani zadnut.tak sme presli rovno na velke wc.teraz uz krasne piskame na velkom wc🙂

luciana157
2. aug 2012

a este sa priklonim ku kukulke17,netreba vobec nutit,lebo tym sa to len zhorsi.my sme mali teraz v pondelok 2 rociky a malinka sa mi od minuleho tyzdna sama od seba zacala pytat na wc,az som bola prekvapena a od vtedy uz stale pisame len na wc.s kakanim je este problem,na spinkanie ma plienku a tak vyuziva to ze ma plienku na vykakanie sa hned po spani🙂

janana1612
autor
2. aug 2012

Dakujem za rady...áno je pravda že na neho netreba tlačiť ani ho nútiť...Chcem len aby sa to čo najskôr naučil pretože máme často zaparenú riťku a nepomáhajú nám už takmer žiadne mastičky...a to ho prebalujem hned ako zistím že je pocikaný a pokakaný...Ale dáko to už dobojujeme 🙂 dakujem! 😉