Ako môže moje 13 mesačné dieťa pribrať?

nelinoooocka
21. dec 2011

MALA ma rok aj mesiac a ma iba 9kg..dnes som bola u lekárky a povedala že by mala pribrať..neviem už čo jej mam dat jest papa pekne aj viac krát za den..už som zúfala:(ďakujem za každú radu... ☹

janka_pn
21. dec 2011

moja mala v roku 9 kg, teraz ma 3 aj stvrt a ma 16, uuuplne normalne vahy. je tu kopec takychto tem, kde su linky na rozne rastove a hmotnostne tabulky... pohladaj 😉

tea333
21. dec 2011

@nelinoooocka kazde dieta je ine. ak pekne papa a nic jej nechyba, tak je jednoducho utla a stihla.podla fotky si aj ty utlucka baba, a geny zohravaju velku ulohu. vobec nestresuj.

lubina
21. dec 2011

Tak to je dobra otazka. Mam 6-rocnu dcerku, ktore vazi 17 a pol kg. Tiez by som chcela aby pribrala.Uz som to riesila aj s nasou Dr., ale ta mi povedala, ze to su take typy deti, proste nechcu jest,aleboiba to co im chuti. Mladsia mi papala krasne,kym nezacala opakovat po starsej sestre a ak ta povie, ze nieco nechce, tak aj mensia prestane a hned ze ona to nechce 😠 . ALe budem citat tuto duskusiu, aj ja by som chcela, aby moje dieta pribralo, len neviem ako to urobit ☹ . Ale hlavne je, aby deticky boli zdrave, no nie?

svetlankat
21. dec 2011

Podla mna to vobec nie je malo http://www.mamaaja.sk/index.cfm?module=Calculat..., aj podla tabuliek ste v norme, my sme vo vasom veku mali menej, teraz ma mala 22 mesiacov a ma 10,5.

nika82
21. dec 2011

je v tabulkovom limite neboj

katmi
21. dec 2011

ja neviem, co sa stresujes.. ked ti pekne papa, tak jej proste dobre spaluje..moja mala ma 3,5roka a ma 15,5kg.. a?? neriesim.. pokial papa a nic jej nieje,tak to ani riesit nebudem..

bezaz
21. dec 2011

podla mna je to uplne v pohode, dcera mala 9200g v roku, teraz ma 3roky a 12.7kg 😉

bambibam
21. dec 2011

no naša má 9500g a to sa narodila ako valibuk,tiež doky vravela ,že by mohla trochu pribrať,ale kedže je veľmi živá ide to pomaly ,vôbec už jej váhu neriešim ,papá ,kaká, vyvíja sa prirodzene k veku ,tak načo stresovať. Keby jej niečo bolo vážne určite sa to prejaví - plač,nespokojnosť.....

cicimon
21. dec 2011

moja mala v roku 7300, teraz ma necelych 9,5kg a je to proste chude decko... proste ich neprinutis pribrat ani jest viac ak raz nechcu. Ak ste s muzom stihli, tak nemozes cakat, ze bude nad hmotnostnymi krivkami. a pokial jej nic nechyba, tak neries, co vravi dr,

carmen86
21. dec 2011

moja dcera ma 2 roky a vazi len 11,7kg a zje vsetko co nezje ju a neriesim ci ma malo ci vela ked vidim ze jej chuti, a myslim si ze tvoja mala vazi tak akurat pokial jej chuti jest a nic jej nie je tak by som to neriesila 😉 🙂

rolak
21. dec 2011

a neporadila ti lekárka nejaké produkty na zvýšenie chuti do jedla? dočítala som sa tu o sirupe Pikovit, alebo o probiotikách Nutrolin B, ja som ich malej dávala a mala som pocit,že jej robili dobre na žalúdok. ak chceš,aby pribrala,dávaj jej energeticky výdatnejšie veci, občas pribináčik, miláčik, do mlieka jahodové granko. myslím,že ak to nebudeš prehánať,malej to neublíži a bude jej viac chutiť. moja mala v roku 9,300, takže nemáš nejako extrémne chudé dietko, len si priberá svojím tempom.

abbey1
21. dec 2011

Ste úplne v pohode. hlavne nepočúvaj rady typu: pribináčik,....To vôbec k zdraviu nepotrebuje. Prečo by každé dieťa malo spĺňať tabuľky? My dospelí vážime a meriame rovnako? Ak je dieťa zdravé, hravé, tak je zbytočné riešiť koľlo priberá, či váži. Hlavne kľud a jedným uchom dnu a druhým von " múdre" rady. 😀
My máme 17 mesiacov a 8kg, no a? Ja som mala 11 ročná 25 a tu som.

olifcek
21. dec 2011

@abbey1 plny suhlas

nelicefo
22. dec 2011

Kazde dieta je ine! A netreba sa riadiť tabuľkami 😉

yvetulka
22. dec 2011

a aku mala porodnu vahu? dieta na rok by malo mat 3-nasobok porodnej vahy. svagrina ma chlapca, ktory sa jej narodil ako nieco cez 2 kg, na rok mal osem kil, takze je to uplne normalne, pokial dieta papa, je zdrave a evidentne prospieva, tak to neries a nestresuj, tes sa, ze je stastne.

dzudka
22. dec 2011

moja dcera mala v roku 9kg tiez a nic dr nevravela a syncek teraz ked mal rok tak mal 9.800gramov a tiez nic nevravela....podla mna to je normalna vaha na 1r dieta...
syn je dost zly jedak nejak sa pokazil ked bol mensi tak zjedol cely prikrm teraz ach jaj musim furt daco vymyslat co mu jest aby jedol.....on by len mliecko cuckal a jogurtiky papal ale teraz nemoze cakame na vysledky z odberov ci nema alergiu na kravske mlieko ach jaj ☹

adka7755
22. dec 2011

...a prečo má pribrať???my máme necelých 16 mesiacov, meriame 78 cm a vážime 9840g..lekár nám na prehliadke povedal, že váži o niečo menej akoby mal, ale že to nevadí, lebo náš tatino je chudý..vraj bude po ňom malá špagetka 😀 😀 takže sa vôbec nemusíš obávať..a prinútiť drobca jesť?,hotová katastrofa...pre neho by jedlo nemusela existovať, stačilo by moje mliečko 😀 a neriešim to,..veď keď bude hladný-vypýta si- krikom 😀 😀

sisaha
22. dec 2011

a ty povedz lekarke, ze by mala schudnut.. 😀. A teraz vazne. Kazde dieta je ine a zbytocne sa trapis..Moja dcera ma 2,5 roka a vazi nieco cez 10 kg.. Deti maju vlastny spalovaci mechanizmus, niekomu travi lepsie, niekomu horsie, niekto je veľký papkáč, niekto (ako ta moja) uplne, ale uplne na prd... Ak je zdrava, prospieva, nic ju neboli, je usmievava a ziadne vysetrenia nepotvrdili nic, tak to neries...a uzivajte si spolu sviatke plne pohody a lasky...A to iste prajem aj vsetkym ostatnym 🙂

zuzkalenka
22. dec 2011

aj moja malá mala toľko keď mala rok teraz má 2,4 a mé necelých 14kg 😀
netráp sa tým netreba sa pozerať do tabuliek 🙂 🙂 🙂 🙂

cmulinko
22. dec 2011

ja budem rada ak sa moja dcera vysplha na tych 9kg v 1 roku 😀 kazde dieta je ine...ja mam doma 1 extrem nepriberajuceho dietata -7 mesiacov a nema ani 7kg 😀 ...1 extrem priberajuceho 2 rocneho 20 kiloveho 😀 a 1 dieta mam asi ''normalne'' 😀 4 rocne 22kg...vsetci traja maju tu istu mamu aj otca 😀 😀

michaela80
22. dec 2011

My mame 17 mesiacov a 9,15 kg. a neriesim to...Doktorka povedala ze ma strojnasobit svoju porodnu vahu v roku ..porodna bola 2,30 a v roku mala 7,20 takze to sme splnili...vysku ma 78 cm asi...

oskorusa
22. dec 2011

moja malá má 14 mesiacov a 9, 5 kg, zje všetko rad radom, pomaly aj moju hlavu 🙂
@nelinoooocka myslím, že keď pekne papá, psychomotoricky prosperuje, nemáš mať žiaden stres, jednoducho máš menšie dieťatko, začne behať, to je toľko spálenej energie 🙂 do 2,5 roka vôbec nemusí nejako rapídne pribrať, nedávaj jej viacej jesť - zbytočne budeš pestovať návyk na prejedanie sa a tak hrozí v neskoršom veku obezita

stvura
22. dec 2011

hehe, ja mam doma dve nepriberajuce deti...moje 14.5m dievcatko nema este ani 8kg a moj 3r a 4m chlapcek ma 13.5kg...ja som plnostihla, manzel ma optimalnu postavu, no obaja sme v detstve boli velmi utly a malicky...takze genetika spravi svoje...apropo, synovi dovolim jest cokolvek a kedykolvek, no i tak mi nepribera (dcerka je este obmedzene, i ked pestrejsie ako syn)....on prosto sladke jedla neje a tak nema z coho priberat (plus su obaja velmi motoricky zdatne deti neustale v pohybe) 😎
@zuzkalenka...ani moj o rok starsi nema tolko...tak to mate super vahu..hehe...

azarijka
22. dec 2011

@nelinoooocka mame rovnako stare dcerky 😉 az na to ze moja nema ani 8kg 😀 a jest moc nechce ale je zdrava a nic jej nechyba tak to neriesim ani moja Dr. to neriesi 😉

simsalabim
22. dec 2011

moja mladsia dcera v roku nemala ani 8kg...v 2. rokoch mala necelych 9kg 😝 Doteraz je drobna, utla, ma 6 rokov a vazi 15kg a stale nosi v. 104, hoci to uz vyzera, ze konecne z nej vyrasta 😀 Proste je taka...je zdrava, nic jej nechyba, na 6 rocnej prehliadke jej dr. pre istotu urobila vsetky mozne vysetrenia (rastovy hormon, celiakia...) Zaver - je zdrava, len je to proste drobcek.
Ja by som sa na tvojom mieste vobec netrapila...ved kazde dietatko sa vyvija inym tempom, inak rastrie, inak pribera...lekari castokrat zbytocne stresuju.

alex31
22. dec 2011

Ahoj nelinoooocka .. neries to, pokial je vsetko v poriadku a tvoja mala nejavi ziadne znamky nejakej choroby a je to cule, hrave male dieta tak bud spokojna. Mozno ma len take obdobie. Moj maly ma dva roky, vazi okolo 11,5 kg co sa tiez niektorym zda az prislis malo. Od roka uz chodi do jasiel a v triede je najmensi a najchudsi a pri tom najsikovnejsi. Ako prvy z tychto "drobcov" v jeho veku zacal chodit, uz vyse polroka sme bez plienok (a to este niektore takmer 3rocne deti v jeho triede ich stale maju🙂)), usta sa mu nezastavia co tak krasne rozprava .. ale pribrat sa nam tiez velmi nedari aj ked papa dobre. Ale on to vsetko hned vybeha kedze je neustale v pohybe. Je to vsetko o stavbe tela ako aj genetike ktoru zdedil po rodicoch. Ked ste ty a tvoj manzel chudsi darmo cakas ze tvoje dieta bude maly valibuk 😀 😀 😀 Hlavne nech sa smeje, beha a aj tych par kil sa postupne nalepi 😀 😀 😀

katka1981
22. dec 2011

pokial papa, asi to neovplyvnis, su aj deti, ktore ako rocne maju 7 kg. Pokial si stihla ty a tvoj manzel, asi ani deticky nebudu baculate 🙂 Pokial je zdrava, nie je unavena, tak s tym asi nic neurobis. Kazde dieta pribera a rastie svojim tempom. Taketo veci riesi podla mna odbornik, pokial zistia u dietata nejake problemy alebo ochorenie.

miska1981
22. dec 2011

naozaj sa tym netrap, ja mam vyse 19 mes.dcerku a ta nema este ani 9kg...tiez som najprv riesila, ze jej budem davat pribinacik, keksiky a veci, z ktorych sa pribera, ale potom som sa spamatala, je zdrava, sikovna, netrpi podvyzivou, len je drobnejsia a velmi ziva, tak sa smejeme, ze ona ani nema ako pribrat ked je stale v pohybe...
doktori sa musia riadit tabulkami, co je ako za sociku....moje dieta sa od narodenia vymyka vsetkym tabulkam, ale je zdrava a stastna a to je pre mna najhlavnejsie 😉

sofia2008
22. dec 2011

moja mala v roku okolo 9300g a 80cm..mne sa to zda uplne normalna vaha 🙂

jankako
22. dec 2011

aj my máme doma krpca 😀 21 mes.a 11kg!!!!!!ale je aj nízka 🙂 štuplo malý 😀