Ako naučiť 7 mesačné dieťa samé zaspávať?

tinika
5. jún 2012

Ahojte, pri prvom synovi som také riesit nemusela, zaspával krásne sám v postielke. Ale mladsí od narodenia sa trapi s refluxom, mali sme rotavirus a stale niečo, tak prve mesiace spal bud v kočiku alebo lehatku, postupne spi v noci v postielke, ale hoci tam zaspaval sam aspon večer, teraz aspon kazdy druhy den ho treba uspat a aj to je tazke. A cez den je zvyknuty len v kočiku von alebo na balkone a treba s nim kyvat kym zaspi :( Uz som z toho zufala, nestiham ine veci, venovat sa prvemu synovi. Už by bolo načase, aby konečne zaspaval sam, ako aj uspavat keby som ho uspavala len aby spal v postielke, lenze jeho uspat? Uz 10x oči zatvara ze spi a znova sa stavia na 4 a dviha hlavku a dookola az to vzdam a dam ho do kočika, lebo takto by sme pokračovali aj hodinu. Ďakujem za rady.

usiko
5. jún 2012

@tinika verim ti, ze si vycerpana...ja by som to urobila takto: /ale samozrejme ze to nepojde zo dna na den, ale mozno tyzdne dva to bude trvat....tyreba vydrzat, je to stale lepsie ako by si takto mala este 2 roky pokracovat/

vlozila bysom ho do postielky s tym, co pouziva na uspavanie, ci uz je to plienka, alebo cumel,alebo neviemco.....vacsina deti nieco ma🙂, pobozkala, povedala, ze ho lubim /to ja malej furt vravim/ a dobru noc a odisla..zavrela dvere a odisla...samozrejme ze zacne plakat...tak ho chvilu necham, pridem potom ku postielke a znova tu istu proceduru, zase odidem, zavriem dvere.......a takto sa to bude opakovat, ale intervaly medzi prichodmi by som predlzovala......on chce ist von z postielky, bud na ruky alebo do kociara, proste von a placom sa to dozaduje.....tym, ze prides dnu a pobozkas ho, pohladkas, ho uistis, ze mama je tu pre neho, ze ho lubi, ale zaroven mu naznacis, ze nie, ze uz musi spat v postielke....pravdepodobne ti prve dni zaspi od placu a vycerpania, ale bude sa to zlepsovat az nakoniec si zvykne, alebo pochopi ze mamina je tu, ale on musi spinkat...podla mna iny sposob nie je, pokial ho nechces nechat sameho plakat do vycerpania...to sa robit nema, lebo dieta nadobudne pocit ze na svete nie je nikto, kto mu pomoze..treba chodit, pohladit, pobozkat, popripade ulozit na chrbatik, brusko a odist........aaale, musis vydrzat🙂 tot moja rada.......chce to trpezlivost.....a viem, ano, bude to tazke, ale si silna a zvladnes to.....🙂

tinika
autor
5. jún 2012

@usiko no tuto metodu skusam uz nejaky čas :(( a on je schopny revat aj hodinu, ma plienku, plysaka aj cumel :(( a chodim tam a odchadzam a dookola :( asi mi ine neostava len v tom pokračovat :D dakujem

angellinka
5. jún 2012

@tinika nehnevaj sa ale 7 mes dieta ma zaspavat pri mame,a nechapem ako moze jedna matka
@usiko napisat,ze dieta nechat zaspat od vycerpania.....bla,bla bla...aj ja mam 2 male deti,a ked sa narodilo druhe,mala som ich obidvoch doma,a uspavala som aj starsie aj mladsie.Potrebuje ta,a neskus to brat tak tragicky,a uspavaj ho teda v kociku,ked to tak chce.Ono to prejde,drzim palce 😉

ajca123
5. jún 2012

@tinika ja mám tuto metódu za sebou uz nejaky čas, a úspešne..
Čím skôr tu metódu začnete realizovať tím skôr sa to dieťa naučí 🙂)
Nas ale nemal ani cumel ani plienku ale mal fľašu 🙂))
Nas sa to naučil za dva týždne 🙂 , a aj som ho prestala v noci kojit..

usiko
5. jún 2012

@angellinka nie, nema zaspavat pri mame, odbornici tvrdia, ze to neprosieva zdravemu spanku, plus matka je potom vycerpana a nevie sa venovat starostlivosti o dieta...a prosim ta, precitaj si cely moj prispevok a potom hodnot......jaj, a nechapes? nevadi.....prezijem🙂
@tinika nic ine ti asi neostava, ak nechces uz uspavat ako si uspavala........velmi ti drzim palcoky,lebo viem, ze ten plac reze usi a utekala by som hned hore pomojkat , ale proste treba mat na pamati, ze prispievas k zdravemu spanku dietatka a k svojmu zdraviu🙂 drz sa.....budem rada,ak ti este niekto napise dalsiu radu, aby ti to pomohlo.....🙂

angellinka
5. jún 2012

@usiko hod link,aki odbornici,necham sa rada poucit o com som doteraz nepocula 🙂 a prispevok som si precitala cely,dokonca niekolkokrat,kvoli tvojej rade 😀 😀 😀

ajca123
5. jún 2012

@usiko moj maly neplakal, ked išiel spat a ani ked sa zobudil... Ale čím je starší tím je ukricany, hlasivky má pekne vyvinuté 🙂 vďaka bratovi lebo mu bere hračky..

usiko
5. jún 2012

@ajca123 hura tesim sa na druhe dieta /ak pride/ ako nam 'narusi' system......😀.ale sak ved starosti su asi na to, aby nas posuvali dalej, a aby sme sa naucili detom lepsie porozumiet a uspokojovat ich potreby🙂 kobuk dolu, ze to zvladas s 3 detmi...take matky ja obdivujem🙂

hodula
5. jún 2012

fu tak my mame ten isty problem lenze mame este len 5 mes.ja som skor ta tora nemoze pocuvat ako sa moje dieta trapiod unavi a nemoze sa ulozit preto ho zakazdim uspavam na rukach,,,manzelom sa stale hadame lebo on je tiez za to aby bol v postielke ci uz zaspi od unavi alebo od placu,,,

lili777
5. jún 2012

@tinika ja som malú naučila v 7 mesiacoch hore uvedenou metódou. Dieťa nie je na to malé, práveže neskôr sa to už nebude dať naučiť. Keď bude vedieť stáť, bude to horšie. A ja nesúhlasím s tým, že má zaspávať s mamou. So synom sa mi to pekne vypomstilo. Do dvoch rokov som ležavala pri ňom a ja som dávno zaspala a on vedel aj hodinu byť hore, niečim šuchať, neičo mi hovoriť aj keď som nereagovala. Potom som sa už budila na kopance a buchance do hlavy. Potom som s tým sekla a musel sa naučiť zaspávať sám. V dvoch rokoch to bolo sakra ťažké a ja ľutujem, že som nevydržala jeho plače keď bol malý. Odporúčam nepremárniť túto šancu a skuúsiť vydržať

lenka110611
5. jún 2012

veľká väčšina maých detí potrebuje matku pri zaspávaní, naša maá má 11mes a 11kg, doteraz zaspáva s nami a na rukách, určite ju nenechám vyrevať v posieľke, nechcem aby mi zaspala od vyčerpania, ako môže byť niekto taký necitlivý??? rodičia by mali byť radi že ich dieťa tak veľmi potrebuje. Aj ja som občas unavená, ale čo mám robiť? Je to dieťa, lepšie zaspinká so mnou tak prečo ju mám stresovať tým že ju hodím do posieľky a nechám tak? Nikdy.

michaela.g
5. jún 2012

@tinika Ahoj to co pisala usinko som skusala aj ja, ale pri prvom pokuse ten plac a vsetko bolo to na nerv a tak som to zacala robit tak ze ked dam malu do postielky ja si lahnem do postele. Stopovala som cas a snazila som sa ju v cca 5 min intervaloch ukludnit a ukazat je macka a pod... Ale inak ziaden kontakt, ziadne na ruky, nehovorim na nu len ma vidi v ako "spim" prvy krat to trvalo hodinu. Teraz mame za sebou 4 den, vcera zaspala po 10 min, lepsi sa to. TREBA ale vytrvat a trpezlivost, obcas je to fakt narocne... Ale nasa ma 1 tak uz je u nas najvyssi cas inak zaspavala na prse...

ajca123
5. jún 2012

@usiko aj ja som pri prvom synovi spravila veľa chýb a hlavne so spánokom a pri druhom som si povedala stop.. A ide naučiť dieťa aby spalo celu noc.. A aj treti syn spi celu noc uz od 2mesiacov.. Sám si určil ako bude spat.. Cez den nespi skoro vôbec a v noci áno..
Ale včera nas opäť ockovala lekárka tak očakávam že aj sa mi bude v noci budit a to potrvá týždeň a prehupne sa na svoj režim 🙂
Ja plánujem s mužom ešte jedno 🙂)) ,veľký dom velka rodina..

cat
5. jún 2012

@usiko že má tak malé dieťa zaspávať samé, to tvrdia akurát tak takí odborníci, vlastne "odborníčky", čo väčšinou žiadne vlastné deti nemajú, to som si všimla už xy krát..
@tinika, neporadím, moja kočka dodnes nevie zaspať sama a to už má 3 roky. Musím si na pár minút večer lahnuť k nej, potom už spí kludne až do rána. Pokecáme a zaspí.

hajanka
5. jún 2012

@tinika 7 mesacne dieta to nenaucis, nema dost problemov (reflux, choroby..) aby si mu dopriala to po com tuzi? (zaspavat pri mame?) jedine co potrebuje si ty 😉 ak ho dokaze ukludnit kocik, tak mu to dopraj, on spokojne zaspi a ty budes kludna, lebo spi, alebo sa radsej pol hodinu ci hodiny s nim natahuj, nebude spokojny ani on ani ty 😉 len viac nervov a problemov...

inak, uz je to xxx diskusii na tuto temu, skus si ich prejst
https://www.modrykonik.sk/forum/staram-sa-o-dietatko/dieta-ma-traumu-z-vyplakania-a-prestalo-zaspavat-same/
https://www.modrykonik.sk/forum/staram-sa-o-dietatko/ako-naucit-babatko-samo-zaspavat-2/
https://www.modrykonik.sk/forum/staram-sa-o-dietatko/co-vsetko-urobit-pre-spokojne-babo/
https://www.modrykonik.sk/forum/staram-sa-o-dietatko/ako-oducit-6-mesacnu-dceru-od-zaspavania-v-kociku/
https://www.modrykonik.sk/forum/staram-sa-o-dietatko/dokedy-ste-uspavali-svoje-deti-na-rukach/
https://www.modrykonik.sk/forum/staram-sa-o-dietatko/ako-naucit-zaspavat-mojho-3-mesacneho-synceka-2/
https://www.modrykonik.sk/forum/ma-1-az-3-roky/syn-nevie-zaspat-sam-ako-ho-to-naucit/
https://www.modrykonik.sk/forum/staram-sa-o-dietatko/ako-naucit-dieta-zaspavat-same/
https://www.modrykonik.sk/forum/staram-sa-o-dietatko/ako-naucit-dieta-same-zaspavat/
https://www.modrykonik.sk/forum/staram-sa-o-dietatko/ako-naucit-dieta-same-zaspavat/
https://www.modrykonik.sk/forum/staram-sa-o-dietatko/odkedy-zaspava-dieta-same/
https://www.modrykonik.sk/forum/staram-sa-o-dietatko/ako-naucit-7-5-mesacne-dieta-zaspavat-v-postielke/
https://www.modrykonik.sk/forum/staram-sa-o-dietatko/nechavate-pocas-denneho-spanku-dieta-vyplakat/
https://www.modrykonik.sk/forum/staram-sa-o-dietatko/kolko-nechate-plakat-dieta-pri-zaspavani/
atd... je ich dost

angellinka
5. jún 2012

@cat nie je nic krajsie,ked dieta pri matke spokojne zaspi 😉

hajanka
5. jún 2012

niektore matky maju v sebe taku zvlastnu tuzbu a ciel, vzdy chcu nad dietatom zvitazit.... 😔
namiesto toho aby zili vo vzajomnom pochopeni a harmonii

zmrzlinkams
5. jún 2012

Naša karolínka to tiež niekedy robi, nechce zaspavať no hlavne večer to by s nami mulatovala aj do pol noci, zaspi až vtedy ked vidi že ležim už aj ja v posteli, niekolko krát s ujisti či tam som a vtedy pokojne zaspi. ja to robim niekedy tak že ked ma ten problem že nechce a nevie zaspať a pritom šudli očka a vidim že je unavena tak ju dam do postilky pustim koloč a lahnem si do postele svojej mi mame hned pri sebe a ona za chviločku zaspi ale musim sa robiť že spim potom už neni problem, toto robievam až vtedy ak vobec nechce zaspať ináč nám pomaha hladkanie po brušku alebo chrbatiku, dam dudlik a začnem kruživim pohybom hladkať bruška a za chviločku klipka očkami, par krat ich ešte otvori do koran ale nakoniec ju to zlomi a zapsinka a ked toto nepomože tak skusim to s tou postelou. v kočiku mi spava vonku na dvore a to mi niekedy sama zaspinka pohraje sa poklebeti so všetkym okolo a zaspi malokedy sa stane že musim ju učičikať 🙂 ale tie večerne zaspavania no to veru - no nočnik vtačik. Moja mama vravievala že aj ja som bola taka večer hore aj do pol noci a rano spinkať a do dnes mi to ostalo a mala je tušim v tomto po mne 🙂 🙂 🙂
najlepšie je ked nechce spť tak spusti taky rev a ked dojdem k postielke tak sa začne rehotať a kopkať nožičkami od radosť no vyslovena prešpekulovanosť na to treba trošku trpezlivosti a najsť si ten určity štyl a techniku ako uspať dieťa a niekedy to vzdam a necham ju pri nás v obyvačke nech sa sama unavy aj ked je hore do 23:00h nevadi a ide potom s nami spať unavena to lahneme všetci do postele a ona zaspi ani neviem ako ono sa to časom upravi a čim bude staršia tym to bude lepšie, hlavne ked bude rozumieť prikaz že musi isť do postele a spinkať 🙂

katren
5. jún 2012

@hajanka neobiehaj ma v linkoch 😀 😀 😀

zuzin78
5. jún 2012

@hajanka pekne napisane 🙂

hajanka
5. jún 2012

@katren meskas 😅 😝

katren
5. jún 2012

@hajanka 😉 😀 😀 😀

tunzal
5. jún 2012

@tinika ani naše malé nezaspí sama, ale uspávam ju na rukách pri telke, potom ju prenesiem do postielky a spí do rána. ale ked si tak dobre premyslím ani by som nechcela aby zaspávala sama.verím ti že je to vyčerpajúce ale to nie je s tým zaspávaním ale vlastne celý den s bábom, hlavne ked máte menší vekový rozdiel medzi detí.

bibka1308
5. jún 2012

Naša maličká asi mesačná zaspala prvýkrát po kojení sama v postieľke a odvtedy si tak privykla, že tak spáva až dodnes. Manžel tvrdí, že som ju to naučila, no mne sa nezdá, asi sa sama naučila zaspávať sama. 🙂

cat
5. jún 2012

@tunzal no áno je to také, že po celom dni už kolkokrát by človek chcel mať aspoň večer že svätý pokoj...ale keď to nejde...pre dieťa spravíš všetko, veď je chcené a milované, tak prečo by sme ho mali nechať vyrevať v strese do vysilenia?

usiko
5. jún 2012

@ajca123 si moj clovek, s tym spankom🙂palec hore🙂

tunzal
5. jún 2012

@cat ja som toho názoru že ked dieťa ma potrebuje tak tam som, ved práve to, že boli chcené a sú milované. vyrevať som nenechala ani syna ani raz tak isto ani malú, mne to príde ako týranie aj deti aj seba, takže to v žiadnom prípade. istotne aj ja by som si dopriala ticho a pokoj, ale aj nato príde čas.

usiko
5. jún 2012

nasa mala spi od prveho dna sama, a vyhoda je hlavne v tom,ze:

1. ma zdravy spanok nezavisly od nikoho,len od nej,a od nicoho, len od jej potreby spanku
2. my sme vyspati a venujeme sa jej naplno
3. ked vidi postielku, strasne sa do nej tesi, usmev jak leco a uteka do nej, respektive ku nej......
4. ma fajn rezim, vyhovuje jej
5.ak je niekto v posteli vedla jej postielky, ked zaspava, tak ju to skor rusi, ako sa tomu tesi.....proste krasne zaspinka spokojnucka sama,nie je problem s nou kamkolvek cestovat, aj na dlhsie, a nie je problem ju nechatspat u jednej alebo druhej babky,kedze nepotrebuje ani mna ani muza na uspavanie a je samostatna.....proste ju babky ulozia do postielky a ona zaspinka.....

ja to beriem ako obrovsku vyhodu hlavne pre nu, pretoze je flexibilna.......aod 2 a pol mesiacov prespi celu noc bez zobudenia na jedlo......

Pre mna je to najelspi sposob ako tuto vec so spanim riesit, mne sa osvedcil a budem to tak robit aj pri druhom dietati, ak sa zadari....ak niekomu vyhovuje robit otroka dietatu do neviemkolkeho roku, v poriadku, ale nam nie.....mame dieta, ano, uspokojujeme jeho potreby, ano, ale nie sme jeho otrokom, ale partnerom, rodicom, priatelom, to znamena ze nam nevisi za sukne stale, ale moze sa na nas spolahnut, vie ze sme tu, a zaroven je samostatne a flexibilne......

ajca123
5. jún 2012

@usiko presne ako píšeš aj náš druhy syn sa tešil na postielku ked išiel spat a aj na obed..
A teraz uz má veľkú postel 🙂 a spi s bratom teraz,lebo druha izba sa ide prerabat pre školaka 🙂
Proste máji svoj režim a je to super aj pre mna..

janusa01
5. jún 2012

tazko radit kazde dieta je ine a ma ine naroky.....moj syn ma skoro 2rocky a stale ho uspavam.aj ja som ho chcela naucit spinkat ,ale nedalo sa plakal tak ze sa skoro rozpucil az zachvatovo tak teraz je to tak ze poobede aj vecer si k nemu lahnem a robim sa,ze spim ked zaspi odchadzam,ale stane sa vecer hlavne ze zaspim aj ja 😉 .takze neda sa to pausalizovat niektore sa naucia same ine nie.a moj je taky mojkacik .