Ako presvedčiť kamarátku, aby viedla knižku "Naše dievčatko"?

adeceba8
21. máj 2014

Ahoj, chcem presvedčiť moju kamarátku, ktorej sa nedávno narodilo dievčatko aby si začala viesť knižku naše dievčatko, ktorú som jej darovala. Je to knižka, ktorá sprevádza prvými rokmi života , zapisujú sa do nej rôzne pamätné momenty a fotky. Moja mamina takú knižku spravila mne a vždy si ju rada spätne prezerám 🙂 Ale bohužiaľ sa mi ju nedarí presvedčiť. Určite si ju niektoré z vás svojim ratolestiam vedú a dúfam, že máte nejaké dobré argumenty, ktorými by ste ma podporili 🙂

cinkatko
21. máj 2014

je to jeji dite a pokud na to ona kasle, tak i kdybys ji k tomu donutila,dlouho by ji to nevydrzelo. Ne kazda matka je takovy typ. 😒

ammellia
21. máj 2014

A co tak nechat to na kamaratku.. ja na taketo veci tiez nie som a keby mi to nejaka kamoska vnucovala, tak jej to otrepem o hlavu.

hradnapani
21. máj 2014

@adeceba8 prepac, ale pobavila si ma 😉 Ty asi nemas este dieta, vsak?
Mozno je cerstva mamicka prilis unavena na zapisky, skus sa jej opytat, ci nepotrebuje nejaku pomoc a mozno jej potom zvysi cas na zapisovanie... alebo aj nie 😉
co to znamena, ze pred nedavnom? ako stare je dieta? tie prve mesiace sa toho az tak vela nedeje a zapisovat si, kolko dieta preplakalo a prespalo nie je moc zabava.
inak, aj ja som dostala taku knizku tiez do daru. a doteraz v nej nemam ani ciarku. Je prilis pekna na to, aby som tam zapisovala "blbosti", "nutila" by ma vyberat iba tie najlepsie fotky /a na to som sa zatial nezmohla)... mozno si ju dopisem a dorobim spatne, ked budem mat naladu. Pretoze vsetko som si zapisovala do toho najobycajnejsieho diara, v ktorom je zachytene vsetko 😉 a castokrat som tam zapisovala az s odstupom casu, ked sa mi proste chcelo.

sissy27
21. máj 2014

@adeceba8 možno si sa pri výbere darčeka mala s ňou poradiť, čo by naozaj chcela a využila... ty si urob pre svoje dieťa aj celú mestskú knižnicu, ona nech si spraví po svojom... btw. ja nič také nemám a nechýba nám to, je pravda že som skúsila, ale dostala som sa presne po zapísanie narodenia a tam to aj skončilo, proste nie som na takéto "kraviny", dokonca aj fotky pozeráme len veľmi výnimočne, obyčajne keď sa vrátime z dovolenky alebo z akcie, tak pozrieme čo sme nafotili a tým to hasne... a úplne najviac na svete nenávidím, keď ma niekto druhý núti pozerať fotky z ich dovolenky alebo ich dieťaťa, neobzerám ani cudzie fotky tu na mk... proste každý sme nejaký, keby ma niekto takto nútil, aby som si viedla nejaký denník, tak by asi nedopadol dobre (ani denník, ani dotyčná osoba)....

sjuzi
22. máj 2014

Moja zlata, ja som dostala 2 chlapcekovske modrunkave knizocenky, ale ani pri jednom synovi som na to nemala cas. Jednak preto, ze mi bolo pohodlnejsie si zapisovat svoje poznamky o ich pokrokoch do obyc. diara na dany rok (mam ich odlozene) a proste pri tom kolotoci ma to ani nenapadlo. Prvy syn ma albumy s fotkami asi po 3 roky a to som vzdy vyvolala aj 200 fotiek naraz. Druhy syn zatial album chudatenko nema... Prvy rok som totiz netusila, co je to spanok, trapil nas aj strasny ekzem a teraz ked mam cas, tak pracujem. Ale fotoknizky z dovoleniek a vyletov poctivo vyrabam. A fotky zalohujem na ext. disk 🙂 Takze nenutit!!!! 😀

sintra
22. máj 2014

ja som absolutne nezapisovaci typ, nemaM ani ziaden diar, takze pokial je tvoja kamoska na tom podobne, ani mierovy vyjednavac OSN ju nepresvedci ;)

marse
22. máj 2014

mna keby chcela kamaratka takto presviedcat o takejto veci , alebop celkovo o niecom na co nemam chut a potrebu tak ju poslem prvou triedou do teplých krajín... 😀 😀 😀

monhla
22. máj 2014

Mne sa to veľmi páči ak to niekto má. Je to krásne, milé, na spomínanie .............
No moje baby to nemajú. Nie som ten typ a chvíľočku voľného času využijem na kávu, ako teraz 🙂 aby som konpenzovala totálny nedostatok spánku za posledné 4 roky 😝

doty1
22. máj 2014

@adeceba8 podľa mňa sa málo snažíš, skús ešte viac tlačiť na kamošku a výsledky musia prísť 😀 keď nič iné, tak minimálne to, že sa ti prestane ozývať kamoška 😉

emily76
22. máj 2014

@adeceba8 no ani mna by si nepresvedcila.. jednoducho su typy ludi, ktori si na podobne veci nepotrpia. Ja som taku knizku dostala pri prvom synovi a okrem toho, kedy sa narodil a kedy mu vysiel prvy zub som tam nezapisala nic. 😅 😅 Pri malom dietatku je toho casu dost malo a vacsinou ak ma mamina chvilku volnu, robi uplne ine veci a ako zapisovanie.. 😉 Napr perie, zehli, upratuje, vari.. alebo si stihne umyt vlasy. 😀

edvelyn
22. máj 2014

@adeceba8 no dievca ty asi nemas co robit..uff..skus zapisovat do diariku ked peries varis upratujes s dietatom zavesenim na sebe ...ja si vsetko zapisujem do mobilu prvy zub prvy krok vsetko..kednbude mat viac rokov tak to mozno niekde prepisem

ivetz
22. máj 2014

@adeceba8 Ak budeš nenúnavná, si na najlepšej ceste stratiť kamarátku. Kamoška je na to, že vypočuje, poradí... proste je mi s ňou fajn a nie, že mi silou-mocou vnucuje svoje názory!

oktoberka
22. máj 2014

...ja som sa snazila...mam tam iba zopar poznamok...fotky nalepene nemam...som rada,ze som po roku dala vyvolat vsetko z drobceka do 1.roka....a pozakladala do albumu...teraz ma uz 2,5...a uz by som sa rada dostala k dalsiemu pretriedeniu fotiek a dala mu ich zopar vyvolat...ale asi az v zime 😀
knizka je super vec,ale maloktora mamicka ma naozaj cas na to,aby vsetko podrobne zapisala...

tinach
22. máj 2014

Možno si jej mala darovať radšej vkladnú 😅

lalaboo
22. máj 2014

Tak ja som si tiez taky zositok zalozila, no ten rok uletel strasne rychlo, nebolo kedy sa venovat nejakym knizockam 😀

stanislavao
22. máj 2014

@adeceba8 ale ved ked to nechce, tak naco jej to nutite? nechapem. ved to je kazdeho osobne rozhodnutie a neni to zivotne dolezita vec.

22beba
22. máj 2014

ja som tiež mala podarovanú takúto knihu ... prvé mesiace som zapisovala a teraz už nie ..... nechcelo sa mi , a aj tak som nemala na to cas .... a načo by si sa starala?🙂 dala si darček a je to jej vola ci bude zapisovať alebo nie či? 🙂 niektoré su také že zapisuju každú hlupostičku a niektore nie ... to nepresvečíš nedonutis ... 🙂

klincek
22. máj 2014

@adeceba8 neber to v zlom, ale nechaj to na nu. do mna keby bol pri dojickach niekto hustil nieco taketo, tak ho pohryziem. ☹

eli74
22. máj 2014

Mne sa tiez pacili tie knizky, aj som ju navrhla, aby mi podarovali, ale postupom casu som zistila, za sa to proste neda vyplnat. Su tam dost velke casove skoky. Este ako tok som zapisovala ako rastli zubky, ale su tam temy - stranky , ktore sa ma netykaju a nemam tam co pisat. Pre moje vlastne potreby som si pisala do normalneho diara, kedy spalo, co papalo, kedy lieky, kedy choroba, vyrazky , hnacka atd . Takze tie knizocky su pekne, ale mamicky na to nemaju cas.

henikav
22. máj 2014

@adeceba8 moja dcerka ma 13 mesiacov a tiez na to nemam cas, ale pisem si aspon dolezite pokroky v pc v excely, mozno neskor to nejako usporiadam a pozapisujem do knizky, ponaliepam fotky.... Synovi, bude mat 14 rokov, som tiez pisala len do diara, hoci knizky mal aj dve, doteraz som sa k tomu nedostala 😀

bialica
22. máj 2014

@adeceba8 mohla by si sa ponúknuť, že jej to budeš viesť ty, ak ste často spolu.... zapisovať pokroky môže aj niekto iný (ak s tým kamoška bude súhlasiť) a ak je to jej prvé dieťatko, tak sa určite so všetkým novým u svojho dieťatka pochváli.... ale prinútiť ju nemôžeš, zrejme si len zle naformulovala otázku... 😀 a chcela si argumenty, ktoré by ju presvedčili 🙂

bialica
22. máj 2014

@adeceba8 musím sa poopraviť pri tom nútení, dievky hore ma svojími reakciami o nútení zmagorili 🤐

henikav
22. máj 2014

@adeceba8 ja si hlavne myslim ze je to o tom ze taketo veci sa zapisuju krasopisne, dobrym perom, cackaju, bez stresu a nie narychlo nacmarat ked ma uponahlana mamicka minutku, mozno preto to len odklada, ze by to chcela mat pekne. Najlepsie fakt nech si to skrabe do nejakeho notesa, u mna by sa ale urcite stratil preto do pc a vzdy si to popreposielam na mail, aby sa to dalo najst a raz to urcite krasopisne podopisujem ak sa raz budem v zivote nudit 😉

entre
23. máj 2014

Ahojte, velmi sa tesim ze sa tu rozobera tato tema 🙂 S mojim kolegom by sme chceli spravit takyto dennik pre rodicov, teda hlavne matky s novonarodenymi detmi na internete. Zacali sme na tom pracovat, ale ma to byt hlavne a prave pre vas, preto ma zaujima co sa vam na tom najviac paci, co ma pre vas na tom najvacsiu hodnotu aby vas to bavilo a pacilo sa vam vytvarat takuto spomienku pre vase deti 🙂

adeceba8
autor
23. máj 2014

Neviem kde ste citali ze ju nutim to vyplnat. Chcela som len pocut co vas viedlo k tomu si to zacat pisat, aby som jej mohla tieto dovody posunut.
@entre Bolo by to skvele, ja som nieco take presne hladala 🙂

alexandra1104
23. máj 2014

@adeceba8 ahoj ja som tiez taku dostala ale do pol roka bola na policke v pol roku som tam prve napisala a a potom az v roku akosi na to nebol cas a ked bola cas tak som si sla radsej lahnut

xarra246
23. máj 2014

Ja takú knižku mám, kúpila som si ju sama 🙂 Vybrala som si takú, ktorá sa mi najviac páčila, lebo naozaj v niektorých sú kolónky, ktoré by som nevedela vyplniť. Fotky do nej síce nedávam, nakoľko chcem robiť fotoknihu, ale fotku z ultrazvuku z nejakého 20tt tam mám 🙂 Čas na zapisovanie mám (kto chce, tak si tú minútku nájde) 🙂 Zapisujem priebežne, snažím sa aj aby to bolo pekne, ale moc neriešim aby to bolo krasopisne. Akurát všetko zapisujem tým istým perom. Myslím si, že takto je to fajn, pretože mám zaznamenané aj pocity radosti, predsalen s odstupom času to tak človeka nebere 🙂 Teším sa keď si ju moha dcérka bude jedného dňa čítať. Ja si ju občas prelistujem a veru na niektoré veci z čias bábätka som aj zabudla. Dcérka momentálne dosť rozpráva, takže sa akurát chystám pozapisovať aj túto kozmoreč 🙂 No a to, že raz si budem takýto denník viesť som vedela už ako dieťa, pretože moji rodičia taký mali o mne tiež, ale veeeeľmi málo v ňom bolo, stále som sa ich potom na všetko vypytovala, ale oni si to už moc nepamätali a aj im to bolo ľúto. Zapisovali však moju kozmoreč a nazvali to niečo ako detsko-slovenský slovník a v ňom si môj ocino pravidelne listuje 🙂 Myslím si, že je to naozaj pekná spomienka 🙂

marionmarion
23. máj 2014

Ty toto myslis vazne? Zena, co ma malicke dieta, nestiha ani bezne vecia je rada, ked sa trochu vyspi a mala by viest knizku o dietati, lebo TY SI TO ZELAS????!!!!! 🙄 🙄 🙄 Booze teba mat za kamosku tak amen tma...ak si hovoris kamoska, tak RESPEKTUJ co chce ona! Ci bude viest knizku o dietati alebo nie, je iba a vylucne jej vec a nie tvoja. Nemas pravo ju na nic nahovarat hlavne ked ti uz povedala ze to robit nechce...prides mi ako keby si mala 16 😀

emma_932
23. máj 2014

aj ja som dostala taku knizku, tiez v nej nie je ani carecka 😉 aaaaaaaaaale! krpcovi sme zapisovali /do diara/ papanie - kakanie /kedy kolko vypapal/. raz som tam zapisala taku poznamku.... potom dalsiu....... potom dalsiu...... a potom sme kupili taky uuuuuplne obycko zosit a piseme mu taky "dennicek", nie kazdy den, len ked nieco vyvedie, stane sa nieco zaujimave a tak. a je to perfektne, radi si to s muzom citame a verim, ze sa bude pacit aj synovi 😉

michaela1182
23. máj 2014

Jaj to si ale založila tému. Ak by kamoska mala záujem robiť si knihu, tak to spraví sama, ak teda nie je bezprízorna. Nabudúce sa spýtaj, čo by chcela ako darček