Ako riešite koliky u mesačného bábätka?

spajki
3. jún 2020

Mamičky čo máte doma dieťa s kolikou ako to riešite?Čo vám pomáha alebo pomohlo..Nás to chytí okolo 18 až 19hod.a plačeme a plačeme až do 21.30 niekedy aj dlhšie..Malého kojím prikrmujem len tak 2x za deň niekedy ani to(nutrilonom).Masírujem bruško,cvičím nožičkami,dávam ležať na bruško,nosím ho,cumlík nám nechce.Dávam kvapky biogaia a coliprev.Malý kaká po každom kŕmení len prdíky nejdu von.svokra dnes kupila feniklovy caj od 1tyxdna mate slusenost

evittam
3. jún 2020

@spajki Davas Vigantol? Skus vysadit.

ivangeline
3. jún 2020

Koľko cez deň spí? A koľko má mesiacov?

simsalabim
3. jún 2020

@spajki ak su problemom prdiky, skusila by som Sab Simplex.

terezia323
3. jún 2020

@spajki nášmu malému pomohlo, aspoň trošku, kombinácia sab simplex, Pupík krem na bruško a masírovanie bruška s každým prebalenie. A v piatich mesiacoch zo dňa na deň prešlo.

spajki
autor
3. jún 2020

@evittam ano davam vigantol

spajki
autor
3. jún 2020

@terezia323 sab simplex nemam...skusim kupit a uvidim dakujem za radu

spajki
autor
3. jún 2020

@ivangeline v pondelok bude ma mesiac...spinka po kazdom papani asi tak 2hodiny niekedy aj viac...ale vecer okolo tej 18hod.uz nespi

spajki
autor
3. jún 2020

@simsalabim dakujem skusim

daganov
3. jún 2020

@spajki ja som dávala čo najviac na bruško, potom mi aj spať chcel len na brušku, ale pomohlo

spajki
autor
3. jún 2020

@daganov aj ja ho davam no moc sa mu na brusku nepaci

tinqua
3. jún 2020

@spajki skus vymenit Vigantol za Devit...vela doktorov sa bije za to, ze Vigantol nesposobuje problemy, ale videla som vela krat, ze ano...su jednoducho chulostivejsie deti

spajki
autor
3. jún 2020

@tinqua da sa to kupit aj volne

tinqua
3. jún 2020

@spajki jasne, nie je to viazane na predpis a na poslednej poradni nasa pediatricka uznala, ze je lepsi

spajki
autor
3. jún 2020

@tinqua dakujem ti pekne za radu

evittam
3. jún 2020

@spajki Tak ho skus vysadit.

halci
3. jún 2020

@spajki Len do 21:00? Tak to nie je take zle. Moja prva dcera mala od 19:00 do 21-22:00 a to som si myslela, ze ake ma koliky, zato druha dcera od 1 mesiaca nonstop cely den, t.j. 12 hodin viac-menej preplakala. Vobec nic nepomahalo. Tri dni sme boli dokonca hospitalizovane , urobili jej vysetrenia, na nic neprisli, dcera po 3,5 mes ako vymenena, vyrastla z toho.

janulcek33
3. jún 2020

Nam na prdiky dost pomohol sirupBalonix med.

spajki
autor
3. jún 2020

@halci no našho to chyta len večerom ale nedá sa ten plač počúvať..tak to ti teda nezávidím

dajana1983
3. jún 2020

U nás nápodobne,večer od 20h keď ide papať a späť,neskutocne sa napína ako luk,až je celý červený,sem tam aj po ranu....baby calm nepomáha🤷

halci
3. jún 2020

@spajki Nastastie je to davno za nami. Ale vtedy sme boli vsetci totalne hotovi, cela rodina, ved aj preto ma posielali do nemocnice, ze to predsa nemoze byt normalne. Ja som dojcila, mozno keby som davala umele, tak by tie koliky boli znesitelnejsie, ktovie.

ivangeline
3. jún 2020

Zaujímavé, my nespime poriadne celý deň. 😭😭 A v noci len hopkame a hopkame, aby do 8 až pol istej zaspala. Niekedy sa však podarí pred 10tou...

pokemonkaa
3. jún 2020

na koliky tiez dobre zabera Espumisan L
https://www.drmax.sk/espumisan-l

bibina666
3. jún 2020

Paci sa, v tomto clanku je to tak nejak v kocke. Ale primarne to treba pretrpiet no zmiernit sa to da https://www.mamapauza.sk/detska-kolika-co-nam-p...

arcanne2
3. jún 2020

U nas sposoboval silne koliky feniklovy caj, ale pila som ho ja, syna som len dojcila. Ked som ho vysadila, preslo to zo dna na den

dada0902
3. jún 2020

Skús pocvicit nozkami skrcaj k brušku nám to pomáhalo vyprdkal sa

spajki
autor
4. jún 2020

@halci tazko povedat co by bolo lepsie..hlavne ze to uz mate za sebou

spajki
autor
4. jún 2020

@ivangeline aj mne zaspi az okolo 10...ale cez den je ok

eva_eva
29. jún 2020

@pokemonkaa Toto je fajn pri kolikách 😉
@spajki Tieto problémy nemusia byť vôbec spôsobené déčkom. Koliky ako také trápia veľmi veľa detičiek, kamoška tí to aktuálne tiež preživajú a hovorila, že už by ocenila keby toto obdobie skončilo. Jej malej, že robí dobre keď ju dá na bruško a hladká po chrbátiku, že vtedy sa upokojí 🙂

moonka1
17. júl 2020

@eva_eva nemusia, za tym moze byt cokolvek ine, ale deti su rozne, kazde preziva veci inak 🙂 napriklad aj to ako pocuvam od niektorych kamaratok, ze ich deti ake vzdory maju cca okolo troch rokov, ze to je nieco neskutocne 😀 a ja som sa s tym nestretla 😀

eva_eva
2. aug 2020

@moonka1 To buď rada, že si sa s tým nestretla, náš Matej ten je niekedy jak počasie, ozaj nevyspytateľný 😀 Ale prišla som na to, že deti nám veľakrát nastavujú zrkadlo aj keď si to neuvedomujeme. Na každú takú nemilú situáciu sa pozerám štýlom, že čo mi chce povedať, čo ma chce naučiť. Hlavné je, že je zdravý a nepasujeme sa s ničím 🙂