Ako sa vie zabaviť vaše 19 mesačné dieťa?

29. aug 2020

Ahojte dievčatá chcem sa opýtať ako sa vedia zabaviť vaše deti ? Moja ma 19 mesiacov a sama sa doma vôbec nezabaví ide mi to už na nervy, lebo doma nemôžem nič spraviť.Ani variť ani pratať.Proste ju nezaujme žiadna hračka nič, telka iba na 15 minút.Co robiť ? poradte? Trapi ma aj to že ešte velmi nerozpráva iba mama,baba viac nič.Začínam si myslieť že niečo nieje v poriadku.

pribinak
29. aug 2020

V tomto veku má väčšina deti svoju vlastnú hatlaninu a vedia povedať len zopár jednoduchých slovíčok. Je to uolne ok. Podstatne je že rozumie reči, chápe čo jej hovoríš

autor
29. aug 2020

@pribinak a to že ju nič nezaujme? proste s ničím sa nebude hrať... a telka ju tiež iba chvilku baví...

martina1201
29. aug 2020

Ahoj, nedá sa ti zabaviť ju robotou tvojou? Keď upratujem,nech ti pomáha a keď varíš nech vari s tebou v miskách ktoré nepotrebuješ a s varechami ktoré nepotrebuješ. Moja zvykla pomáhať tak, že podávala napr. zeleninu na čistenie, alebo odnášala veci čo bolo treba prestať, pomáhala triediť prádlo na pranie a podobne, prípadne utierala pomyselný prach a zamerala pomyselné smeti. Ale vedela sa aj sama zahrať s kuchynkou, vkladackami, skladackami, stavanim veže a podobne. Každé dieťa je iné, niektoré baví to, iné zas iné veci. Treba nájsť to, čo najviac zaujíma tu tvoju a s tým ju zabaviť....

pribinak
29. aug 2020

Dieťa v takomto veku by telku ani nemalo pozerať.

Môjho syna náramne bavilo vysávať so mnou. Alebo ja som varila a on na zemi trieskal s hrncami. Dala som mu šošovicu a tu akože varil a miešal a presypal. Alebo nosil prádlo do pracky. To ho náramne bavilo

Veď uvar na 2-3 dni choďte von, na ihrisko, zober lopatku a vedierko, odrazadlo, loptu, kočík pre bábiku, choďte kŕmiť kakcicky, ....

baximaxi
29. aug 2020

Moja dcera sa tiež nevedela absolútne s ničím zahrať, nič ju nezaujalo. Max ju bavilo so mnou variť. Inak nič, ziadne hračky ani sama ani so mnou. Preto som s ňou chodila vkuse vonku. Každý deň, ráno aj poobede sme boli vonku. Lebo doma by som sa zblaznila s nou. Keď bolo zle počasie, tak ma išlo trafiť doma, nedalo sa ju nijak zabaviť. Rozpravky som jej v takom veku nechcela velmi púšťat. Bolo to len také motkanie po byte :( Po nástupe do škôlky sa to výrazne zlepšilo.

majamat
29. aug 2020

aktivita dietata stupa do 3r ( to som raz niekde citala ) a dieta ktore je aktivne, je casto aj nesustredene. takto male dieta este nemusi vediet udrzat pozornost pri hre dlho. samozrejme kazde dieta je ine a su deti, ktore to mozno dokazu,a le je mnoho deti, ktore to nedokazu., moja dcera sa dlho nevedela zabavit sama a ked aj, tak nachvilu.

whatever1
29. aug 2020

15 minút bez tvojej pozornosti mi príde celkom dost, ja som si najprv myslela ze sa od teba nepohne ani na sekundu, lebo sú aj také deti. Co ti poradiť? V prvom rade prehodnotiť co a kedy to treba spraviť. Moja kamarátka napr vari až večer, a to ma to najkludnejsie dieťa na svete, len jej to tak vyhovuje že sa cez den nemusí trápiť s varením a potom naslednym upratovaním a môže si vyložiť nohy. Iné varia na 2-3dni, alebo keď ma dieťa obedny spánok, iné zas hneď ráno ako vstanu.Ine navaria veľa a jedlo zamrazuju, alebo hľadajú jednoduché a rýchle recepty..... kazdemu vyhovuje niečo iné. Tak isto aj s upratovaním to každému vyhovuje inak. Treba si len nájsť svoj systém a nič nepreháňat. Mne sa napr osvedčilo upratovať za pochodu. Resp snažiť sa nerobiť bordel. Podlahu narýchlo prebehnem takmer každý deň, je to otázka 10minut. A co sa týka "riadneho"upratovania tak to si nechávam na víkend keď ma muž voľno. A to ze dieťa nerozpráva sa rieši tuším až v troch rokoch, takže času ma ešte habadej....

ckatka
29. aug 2020

Snažím sa spomenúť aký bol krpec keď mal rok aj 7 mesiacov.
Mal prvé reálne odrazatko (Puky nejmensie a hneď od cca roka a pol first bike dvojkolesovy), dokázal sa dlho premrvit v hline, blate, piesku...s lopatkou paličkou čímkoľvek...A voda...s vodou najviac. Fľašky poháriky lyžičky a lavor vody...A vybavený.
A hlavne dieťa chce napodobňovať rodičov...nemať veci "akoze" ale.tie.ozajstne. Hrnce varechy handry...
Krmil psa a mačku...dokázal polhodinu behať s psimi mlskami a kŕmiť psa...A podobne.

sabush000
29. aug 2020

Ahoj. Môj syn ma 18 mes a tiež sa nevie sám hrať. Začal s tým tak pred mesiacom .. stale je so mnou, ani krok neviem bez neho spraviť, na rukách ho musím nosiť, neposlucha, hrať sa len tak že tam som s ním. Predtým ani som nevedela ze je, pekne sa hral raz s jednou hračkou raz s druhou, s vysavacom hrncami, behal po byte ... prišiel ku mne len keď bol hladný.
Neviem od neho robiť ale ze vôbec nič... pomaly už sa ani najesť neviem normálne 😂 takže dúfam že je to len také obdobie a čoskoro ho to prejde 🙏

mrva
31. aug 2020

Tiež mám 19 mes. syna a ešte ďalšie 3 dcéry. S nimi so robila tak, že všetko spolu. Šúpem zemiaky, šúpe so mnou, robím cesto, robí aj ona, umývam podlahy, umýva aj ona. Pracovala som, dala som mu papier a písala aj ona. Jasne, že nevydržali dlho, ale koľko vydržali, toľko sme robili. Teraz syn má úplne svoj svet. Baví sa sám alebo najlepšie s niektorou sestrou. Takže online učenie cez koronu bolo fakt vtipné :D Skrátka sa učil s nimi a bol aj na hodine. Tíško počúval a kreslil si. U nás hračky nefungujú vôbec. Baví ich len to, čo robia veľkáči (rodičia alebo starší súrodenci). Skús ju zapájať do všetkého a keď to budeš preháňať, sama ti dá znať a radšej odíde s výrazom: ošúp si tie zemiaky sama. Ja idem radšej preč :D

ice8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ice8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
taga
6. sep 2020

No, zacina sa pomaly ukazovat povaha... nam minule nafukalo z balkona par odkvitnutych petunii. Cosi som robila, rozprávala sa so starsim o takych 15 minut pozeram, co vlastne robi ten nas Kubko (21mes), ze je tak ticho? Papierovou vreckovou celu tu dobu 'upratoval'tie kvietky ❤ takto sa zabava cely den, s autickom, s handrickou, s hocicim. Ale zas,ak nieco naozaj chce a nie je po jeho, da o sebe patricne vediet 😂

taga
6. sep 2020

@ice8 tvoj pribeh si matne pamatam, ale opat mozem len napisat, vy vobec nemate nastavene hranice pre maleho
- nebudem skakat z deky na gauc ked on piskne, nechces sa hrat tu ani tu? Odchadzam, mam teraz inu pracu
- rozbity mobil? Toto nie je hracka, beriem z ruk, vykladam na policku
- skakanie po hlave na posteli??? A ty co, lezis a potichu drzis ako hluchy dvere? Decko zlozim, a vysvetlim... zaujmi ho knizkou, nechaj spat sameho, odved do vedlajsej miestnosti
- kavu navsteve nepodavaj s handrou - my sme zrusili maly stolik kvoli bezpecnosti (pady/hrany/rohy) nechyba nam. Navstevy sedia pri jedalenskom stole, tam kludne polozim kavu a ani jedno dieta ju nezhodi. Cuduj da svete ten 21mesacny sa sam napije z pohara a polozi ho naspat na stol. Ano obleje sa, ano obcas vyleje. Ano tiez nonstop upratujem a nevyzera to tak. Ale zas, su to deti, treba ich viest a ucit a ukazovat im normalny zivot aj s tym, ze treba uvarit, upratat, oprat a pod... nie skakat z gauca na hraciu deku 10x, lebo dieta pisti

zuzuliennka1
6. sep 2020

moj syn sa zas vylucne vzdy hral sam, aj 19m, ani som o nom doma nevedela, hral sa s kockami, autami,... a po pravde? tiez som si myslela, ze “nieco nie je v poriadku”, a radsej by som ho aj mala ako ty, “za suknou” aby sme sa spolu hrali, komunikovali, nejaka interakcia.... uz som zacinala mat dojem, ze je autista... nie, on je proste taka samotarska povaha, ale teda ziadna vyhra to nie je. Teraz ma 2,5, teraz az sa mu konecne rozviazal akotak jazyk, blaboce si mama, ... chcem tym povedat - kazde dieta je jedinecne, kazde ma najma svoju povahu a proste treba prijat veci ako su.. Je to len obdobie

ice8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
taga
6. sep 2020

@ice8 kolko rokov ma maly?
Rozprava? Rozumie vam? Splni jednoduchu poziadavku?
Strava? Sladke? Vylucit vsetko!
Zobrat von a nechat vylietat v bezpecnom prostredi

Stanovit pravidla: na posteli sa spi, nevyrusuje, neskace. Ked budes skakat, odvediem ta na gauc a budes spat sam. Alebo zoberiem oblubenu hracku, ked hovoris, ze sa ho bojis nechat sameho.

A co tv / tablet / mobil? Zrusit uplne, ak pozerava

majamat
6. sep 2020

moja dcera bola tiez narocne dieta. nebola az tak aktivna a mala nejake hranice, ale mala aj amoky, ked bola mensia zachadzala sa. proste zurivec, urevanec a nespavec. vyzadovala si vela pozornosti. a hranice vedia stanovvat rodicia, ktori nemaju narocne dieta, len si myslia, ze sa to da pri vsetkych,a le nejde to,.
moja mama nas mala 3 a hoci sme boli aktivne deti, aj napriek tomu sme boli ine, ako bola moja dcera. aj ona sama uznala, ze je ina a tiez si s nou uzila. tak ak nedokaze stanovit hranice starsia zena so skusenostami, tak asi to take jednoduche nebude.

zuzuliennka1
6. sep 2020

@majamat asi tak. ani nas neskace ako niekto zapiska a nastavit mu hranice da teda zabrat.... deti co su ako cvicene opicky (nic v zlom), to je teda uplne ine nastavit im hranice, nas je tvrdohlavy az strach. Ale v dospelosti to asi bude plus - evidentne si nenecha skakat po hlave

taga
6. sep 2020

@majamat oj, moj starsi je taky tvrdohlavy, ze az, takisto od mala velmi narocny, spanok a uspavanie na slucku atd atd... ziarlivost, ked prisiel surodenec. Ale rodicia si nemozu povedat 's nim sa neda, on je narocny' a ospravedlnit sa nalepkou. Prave to je to tazke, najst cestu a sposob ako zvladnut aj tie narocne deti.

majamat
6. sep 2020

@zuzuliennka1 presne. moja dcera, ked sme ju upozirnovali a varovali, ze jej napr, hracku zoberieme, namiesto toho,aby zmenila spravanie, ona zacala este viac vystrajat. pripadne ma ignorovala a ked som sa teda uchylila k tomu, ze som jej tu hracku zobrala, jacala dalsie 2 hodiny, ze ona ju chce. vysvetlujem, ze som ju varvala, ze ma mala posluchnut, ze to bolo v jej rukach ( uz ma 9,5r, cize toot by mala chapat), ale nei, ona vzdy vystrajala viac. snazime sa a dcera sa urcite zmenila,a le teda nemyslim si, ze by to vyriesilo stanovenie hranic. skor sa to meni vyvojom, je starsia a tato zmena nastava len vlemi pomaly a tiahne sa roky.
cize ano, pokusit sa stanovit hranice ( samozrejme dietu nemozem vsetko dovolit ), ale treba ratat s tym, ze sa to neda a ze z toho raz vyrastie.

majamat
6. sep 2020

@taga ak rodicia hovoria, ze ich dieta je narocne, to slovne spojenie nehovori o tom, ze mu vsetko dovolia. nehovori o tom,a ko na jeho narocnost reaguju, preto si netreba hned mysliet, ze s tym nic nerobia, ze mu vsetko dovolia.
my sme dcere nedovolil,a le nemalo to ziadny efekt. a aj ked je to teraz o dost lepsie, ale aj napriek tomu sme sa s nou dost nabojovali. neustaly rev. vysvetlovanie 0 bodov, prikazy, zakazy 0 bodov. upozornenie na tresty 0 bodov, po potrestani este vacsie vystrajanie. toto vsetko iba vzdy vystupnovalo situaciu do horsieho stavu. a nepovolila som, ale ako pisem, efekt minimalny. este nedavno, max. mesiac dozadu som ju ani za svet nevedela dostat do postele, varovala som ju, ze to budem musiet riesit, varovala som ju, ze bude konkretny trest za to, ked som k trestu pristupila, hodinu v posteli revala jak blazniva. trest bol tusim, ze nedostane sladke, tak ona revala, ze ona sladke chce. hovorim jej, ze som ju varovala, ze to mohla zmenit, ale nezmenila. ze si to sama sposobila a ja to uz zmenit nemozem. vyjednaval,a ze prestane revat, ak jej poviem, ze jej sladke dovolim. tak som jej povedala, ze je to trest az neico a to neico sa uz stalo ( resp, ona to sposobila ), preto ani aj nemozem uz trest odvolat. a tak revala a teda vie jacat poriadne. dava ked chce, fakt silne a yvsoke tony. susedia musia mat radost. ked skusim pitvrdit, ez sladke nebude cely tyzden, jaci este viac. proste toto neplati na kazdeho,
zial stale neviem co plati nampju dceru,hoci je uz dost velka. no takyto sposb spravnai ma odkedy boli malinka.

ice8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ice8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
6. sep 2020

@ice8 toto čo píšeš je už asi extrem no ....ale tebe nervy dosť povolili uvidím do kedy mne budú slúžiť nervy heheheh.

autor
6. sep 2020

@ice8 Tak mne tu hlavne šlo o to, že sa mi krúti pri zadku a mrnčí a nevie ju nič zabaviť žiadna hračka, dokonca ani telka... Vačšinou som sama na nu.

zuzuliennka1
6. sep 2020

@taga ale to si ani nikto nevravi. ale nepotrebujeme opovrhujuce pohlady vonku a milion “dobre mienenych” rad, lebo nikto z tych ludi moje dieta nevychovava....

zuzuliennka1
6. sep 2020

@majamat presne tak. ani na nasho nefunguju tresty, vobec to este nechape, ani po zadku nic neriesi, dohovaranie nic - proste ho necham vyrevat, a nech si o tom susedia a ludia, co ma vonku vidia prvy a posledny krat na 5min. z celebo dna, myslia, co chcu, su mi totalne ukradnuti

taga
6. sep 2020

@zuzuliennka1 ale ja nehadzem ani opovrhujuce pohlady, ani nemam milion dobre mienenych rad... ja som to všetko viac menej pisala pre ice8, pretoze ak si precitas jeho povodnu diskusiu pochopíš, ze tam skutocne nie je cosi v poriadku... to ze nechas dieta porevat si vonku je uplne ok, na to ani nie je lepsie riesenie

taga
6. sep 2020

@ice8 tak potom je ale naozaj na mieste porozmyslat, co sa stalo pred 8 mesiacmi.. a naozaj pobehat aj lekarov, pretože to fakt nie je standardne spravanie.