Ako uspávate svoje 4 mesačné dieťa ?

janka03
5. okt 2011

Mám skoro 4 mesačné dieťatko a zatiaľ ho uspávam na rukách, chcem Vás poprosiť o radu ako uspať dieťa, samé nechce spať v postieľke, veľmi plače a mne je jej ľúto tak zoberiem na ruky a takto uspím.Ďakujem veľmi pekne za vaše rady.Janka

sisaha
5. okt 2011

@janka03 ja som tuto chybu nosenie na rukach urobila pri starsej dcere. A moja chrbtica si to pekne odniesla. Pri mladsej som ju vzdy zavinula do zavinovacky a polozila do postielky. vacsinou zaspala tak. Ak isli zuby a bola nervoznejsia, uspala som v kociku a potom prelozila. Ale na rukach nikdy viac...

bodka70
5. okt 2011

@janka03 , môžeš to skúsiť tak ako hovorí @sisaha, ale nie všetkým deťom (ani mamám) to vyhovuje, nosenie je pre dieťa aj matku výborná vec na zabezpečenie kontaktu, citovej väzby atď. Môžeš skúsiť dieťa nosiť v manduke, šatke či v babyvaku (ten je z hľadiska chrbtice najmenej vhodný) - ťažisko sa ti presunie hore a dozadu, veľmi tým odľahčíš chrbticu. Napokon takto sa nosili deti celé generácie dozadu, bez toho aby tým trpela chrbtica 😉. Má to ešte jednu výhodu, uvoľníš si tým ruky a popri uspávaní môžeš robiť niektoré jednoduchšie domáce práce - poodkladať hračky, riad zo stola, veci z poličiek, pozvešovať prádlo a podobne. Budeš tak v menšom strese, že nič popri uspávaní nestíhaš spraviť. držím palčeky B.

olivova
5. okt 2011

@janka03 - aj mne bolo luto....a na vsetky dobre rady, ako nechat dieta "vyplakat" a odlozit do postielky som sa vykaslala (pri oboch). Pri prvej chrbat bolel, ale nemala som srdce ju odlozit....nakoniec, ved to trvalo tak kraaaaatko (co je to 1,5 roka zivota dietata, prejde ako voda) pri druhej som kupila satku aj manducu - vyyyyyyyborna vec....suhlasim s @bodka70 .

janka03
autor
5. okt 2011

@bodka70 Ďakujem pekne za povzbudenie aj za radu.Určite skúsim na Vaše odporúčanie sa popozerať po tej manduke.Predchvíľou som dávala malú spinkať tak,že som ju dala vedľa seba na posteľ, dala jej dudku a čakala čo sa bude diať no ona nechápavo začala plakať , tak som si pomyslela,že to skúsim aspoň raz vydržať ten plač a počkám ale to sa nedalo plakala ani 8 minút tak,že mi trhalo srdce,až sa začala zajakávať.No nakoniec som ju zobrala na ruky a tak opať uspala.No asi sa na tie rady úžasných matiek, ktorým deti spia sami a že tie naše na rukách sú len rozmazané vykašlem,podľa mňa všetky deti sú iné a každé potrebuje aj niečo iné.Dakujem za radu.Janka

janka03
autor
5. okt 2011

@olivova Ďakujem aj za vašu podporu po prečítaní Vášho príspevku mi odľahlo,že sú aj iné mamky, ktoré takto uspávajú svoje detičky.Ja zdieľam tiež ten názor,že zo všetkého raz vyrastú - aj zo zaspávania na rukách.Ďakujem

janka03
autor
5. okt 2011

@sisaha Malá zaspí aj v kočíku ale spí tam tak maximálne pol hodiny :(

saska2208
26. nov 2012

Nasu slecnu ktora ide mat po zajtre 4 mesiace uspavam na posteli... Zabalime ju do zavinovacieho vankusa a trsku pohojdame na posteli, ked uz vidim ze bude buvat odidem a zaspinka sama a buva celu noc. 🙂 bez vankusa spat nechce. A cez den zabuva bez problemov v kociku a v aute ani nevravim, staci spravit dva mettre na aute a uz je ticho 🙂 a ked je von mrzko ze som doma, lahnem si ku nej dam napit tepleho cajiku za tym cumlik a buva 🙂 ja som zatial spokojna 🙂

zuzi0911
26. nov 2012

Prvu som kolisala na rukach a druhu v kociku.

luciaq
26. nov 2012

syna na rukach, to bolo riane psycho a pri dcere sme zaviedli prisnejsi rezim. vecer sa napapka a sup do postielky. cez den vacsinou tiez sama v postielke,ale ked je uz velmi unavena a nevie zaspat tak pokolisem na rukach, kym sa ukludnia sup do postielky.

lalalila
26. nov 2012

na rukach alebo v kociary

ppetinka
27. jan 2014

@janka03 mne moju malinkú po príchode do nemocnice takisto naučili spať na rukách - teda hlavne manžel a k tomu aj musel pochodovať po celom byte ... nestačilo si len sadnúť a kolísať ju ... a tak jeden večer, musel ísť manžel niečo vybaviť a ja som s ňou ostala sama. Plakala, chcela spať na rukách, ale nie .. bojovali sme asi 3/4 hodiny, položila som ju vedľa seba a dávala jej dudlík .. nechcela ho, vypľúvala, ale nakoniec ho zobrala a zaspala (čím sa vlastne aj naučila na cumeľ - ale vždy lepšie cumeľ ako dochrámaná chrbita :D). A teraz to u nás funguje tak, že keď mi malá povestne od únavy zamrmčí, dám ju rýchlo do postieľky, prikryjem perinkou alebo dekou, dám cumlík, dám pusu a odídem z izby .. aj keď má ešte oči otvorené, ale nechám ju samu.. a ona zaspí 🙂 Je to len o trpezlivosti. Ja som nechcela urobiť takú istú chybu, ako moja švagriná, kt. svojho syna uspávala na rukách ešte ako 2ročného... akurát na noc, keď malej sa nechce spať, tak ju dáme k sebe do postele a zaspí pri nás, hoci si mrmčí, metá s rukami .. 😀 Ale vidí, že sa s ňou nehráme, nerozprávame, tak pochopí, že je čas na spanie ... a potom ju buď preložíme do postieľky /ak nezaspíme s manželom/ alebo spí pri nás celú noc. Malá má 3 mesiace ...

ppetinka
27. jan 2014

@janka03 ešte som zabudla dodať, že je veľmi dôležité (aspoň u nás) vystihnúť ten správny moment, kedy je malá tak "správne" unavená.. už sa nám totižto stalo, že sme párkrát prepásli jej únavu a potom nie a nie zaspať.

ladydasha
27. jan 2014

@janka03 Mali sme skvelé obdobie asi 3 týždne, kedy z ničoho nič začala po pár kňpokusoch zaspávať krásne sama v postieľke, ale nejako nám z toho vyrástla 😀 Má 5 mesiacov a inak ako v kočiari/v aute a doma s prsom v puse nezaspí... Takže ja som šťastná, že kojím, lebo neviem ako inak by som ju uspala. Vždy jej dám poriadne najesť, odgrgneme si, potom ju prebalím a keď vidím, že už je unavená, šup ľahnúť do postele a kojím, ona si pár krát cucne a krásne zaspí. Večer ju potom prekladám do postieľky, keď tvrdšie zaspí. Keby sa chcela nosiť na rukách, tak ju nosím. Ako raz povedala jedna mamička Kedy inokedy ju mám rozmaznávať, ak nie teraz? 🙂

anetka005
28. feb 2014

My máme 3,5mesiaca a tiež sme doteraz bojovali pri uspávani našej dcérky, v postielke nám vôbec nechcela spať,tak som jej ju skúsila zútulniť tak že som jej ju obložila tehotenskými vankúšmi,plyšákmi a na stenu povešala farebné obrázky,zabralo to,veľmi sa jej tam páči a už nie je taký problém so zaspávaním,ešte niekedy použijem aj triky s peľuškou,čajíkom alebo cumlíkom keď aj tak nezaspí znamená že ešte nechce spať a unavím ju hrami až kým nepríde ten správny moment kedy je unavená,tento moment je tiež dôležite vystihnúť,tak prajem príjemné uspávanie 🙂

janka7744
6. mar 2014

ahojte, náš chlapček bude mať v nedelu 4 mesiace a cez den búva len na fitlopte alebo vonku v kočíku. Keď som ho skúšala nechať ležkať na posteli, zaspinkal - na 10 minút... asi aj my budeme musieť tento "problem" nejak vyriešiť, neviem ešte som ho neskušala nechať vyplakať, možno z toho vyrastie.... neviem, ale je mi záhadou, že keď ho ideme uložiť na nočné spinkanie , zaspí v postielke úplne v pohode... 🙂

stanislavao
6. mar 2014

@janka03 ja som uspavala starsieho tiez na rukach na fit lopte a mladsieho v kocari. zaspla rychlo a po cca 15-20 minutach, ked uz tuhsie spal som ho prelozila do postielky. potom v noci po papnie, ci prebalovani zaspal v postielke, to sme sa uz nemuseli uspavat. a cez den mi deti spali len v kocari. aj ked vo vnutri, v byte, ale v kocari a ked sa nahodou zacali preberat, mrvit, tak som ich len pohojdala, povozila a spali pekne aj 2 - 3 hod.

potworka33
6. mar 2014

@janka03 nic si z toho nerob ja som maleho uspavala na rukach do 1,5 roka a neubudlo ani zo mna ani z neho je spokojne dietatko nepotrebovala som ho hned od detstva frustrovat a nechavat plakat v postielke kym nezaspi ako niektore mamicky... nemyslim si ze je to spravne... skusili sme ked to tak neslo tak sme to nechali a uz teraz zaspava sam 🙂

nanulik
6. mar 2014

@janka03 vôbec nemusíš mať zlý pocit z toho že uspávaš malého na rukách, je to ešte malé dieťa a potrebuje mať mamu čo najbližšie pri sebe. treba si užívať spoločné chvílky čo najviac lebo ani nevieš kedy deti vyrastu a potom ti nezostane nič iné len spomínať a hovoriť si že si mohla byť pri nom čo najviac. a navyše za chvílku budu vo veku kedy sa budu hanbiť dať nám aj pusu na verejnosti 😀
ja som tiež tak dosť dlho uspávala. neskor ked bol ťažký tak som pri nom ležala (ked bol už vo velkej posteli). niekedy sa stalo že zaspal aj sám ale väčšinou musel byť niekto pri nom. teraz má 3 roky a stále ho niekto uspáva. pretože nepoznám nič krajšie ako ked sa k tebe dieťa prituli a cítiš ako spokojne oddychuje a je mu pri tebe dobre

gretocka
6. mar 2014

@janka7744 mne mala spala vylucne v kociku alebo nosici do casu ked zacala lozit. Takisto ked aj zaspala nahodou v postielke, spala 15 minut a potom bola cele hodiny hore, takze som rezignovala a chodili sme na dlhe casy von. Aj to musel kocik sa stale hybat aby spala, lebo ked som ju odstavila aby som sa so syncekom pohrala na piesku, okamzite sa zacala budit.
Situacia sa zmenila, ked zacala lozit a tym padom sa ovela viac unavila. To uz vyslovene odpadla aj v postielke ked prisiel jej cas.
A presne ako pises, ziadny problem sme nemali vecer, po okupani jednoducho cucla mliecko a vsetci traja sme sladko zaspali na manzelskej posteli 🙂
Takze moja skusenost, len sa prisposobit danej situacii a verit, ze bude lepsie.... kazde dieta je ine a ma aj iny spankovy rezim.

melalex
6. mar 2014

Ja som prvu uspavala na rukach 20 mesiacov a druhu rok a potom som lezala vedla nich.Mala ma teraz 21 mesiacov a stalezaspava vedla mna a hra sa s mojimi vlasmi odmalicka a to ju ukludnuje.

kataka27
6. mar 2014

Ja som uspavala na rukach kedze mala koliky do 4,5mesiaca nechcela som ju pocut plakat aj pri zaspavani.ked bol zly den s kolikami plakala aj 5h. za den a ja vela krat s nou.ked kolikyprestali uz inak nezaspala ako na rukach.trvalo to do roka a teraz zaspava na posteli a musim byt pri nej.len by som neodporucala aby babo spalo s vami v posteli.moja ide mat 4roky a spi s nami.hovorila som si,ved si ju uzijem ktovie ci budeme mat druhe...ale uz to nieje az take jednoduche ako s malym babom.ale ak by som nahodou mala druhe tak by somasi chcela aby spinkalo same v postielke.mozno sa to niektorym mamickam nebude pacit ale je to moj nazor z vlastnej skusenosti.drzim palec.

minarcin
4. apr 2014

ja mozem povedat moj mali ma 4 mesiace a zaspi sam v postielke pri piti mlieka....ale robila som to od prveho dna ako sme prisli z nemocnice...aj si tam poplakal ale nechala som ho a on sa naucil...urobila som taky rezim ze vzdy o 7 ide spat a zatial to funguje... 😉

sisu1ka
4. apr 2014

dcérka má 4,5 mesiaca a zaspáva jedine zabalená aj s rukami zaviazanými v perinke a s dudlom v ústach, ak nie je veľmi unavená zaspí v pohode sama, hned ako ju zabalím sa ukludní, dám jej pusku a ona ešte ležká a potom zaspí, ak je inavená tak jej dám prsník, to si cucne párkrát a spi alebo ju trošku pohojdám na rukách, ale to výnimočne, niekedy ju zabalim a zoberiem k sebe do postele pritúlim k sebe a hned spí, skus si s nou lahnut a v perinke ju kolísať na posteli, zo začiatku som tiež nosila na rukách, malá má už 8 kg a ja mám chrbát už uplne zničený, no najdôležitejšie je vystihnúť okamih ked už je unavená avšak nie ešte uplne rozbitá a samozrejme minimálne ten večerný režim dodržať presný čas každ den

cica869
4. apr 2014

ja si neviem predstavit zeby som moju malu mala zaviazat do perinky aj s rukami....my sme mali perinku dokopy asi tyzden a dost potom sa naucila zaspavat sama v postielke nikdy som neuspavala ani na rukach ani v satke ani v kociku ale to bola vedena od narodenia aj ked napr plakala zo zaciatku tak som ju nechala vyplakat a zvykla si...teraz uz by nevedelaa inac spat 🙂

livben
8. jan 2015

Ja mam rocneho syna. Ked bol maly tak som ho uspavala v perinke na rukach to bola velka chyba. Potom stale na rukach potom som uz nebirovala moje krize su ded. Teraz som vymyslela uspavanie na mne ale tiez mam dost lebo je tazky uz a hned ako vidim ze zaspava dam ho na postel na bok a musim ho capat doslova po zadku a bojim sa ci je to normalne ci mu nejako neskodim. od zaciatku ako bol maly ho musim tlapkat na zadok doslova niekedy az trepat ak menej tlapkam je nervozny sa prevaluje ak silnejsie tak zaspi. Ja uz nevladzem ruky moje a skusala som vsetko nic nezabera ako ho mam uspat. Ma nejaka skusenost ako ja Dakujem