Bábätko málo spí a plače

bubinko83
20. jún 2013

Mamičky poradte už som zufala,syn mi velmi malo spi ,budi sa takmer každu pol hodinu cez den a v noci spi maximalne 3 hodky. Takto sme od narodenia. ☹ A ja som velmi unavena z toho nemam sa kedy najest,nechce spat ani v kočiku poriadne stale je nekludny.Mava koliky davam mu kvapky,masaže aj rurku občas ale nič nepomaha. Stale je na ciciku inak sa neukludni.Doktorka mi nič nepovedala vraj z toho vyrastie no ja mam skor opačny pocit. Najviac spi po kupani 2 hodky inak sa stal ea často budi .Neviem čo stym prosim poradte 😒

matkamirko
20. jún 2013

@bubinko83 je este malicky, to je tazko radit, a teraz tie horka.. Urcite to bude casom lepsie, aj ja som si to hovorila. Ale podla tvojho opisu spi celkom dobre, na tak male dieta. To moj naozaj nespaval vobec, ak ano, tak iba po niekolkohodinovom plakani, na rukach, bez rozdielu den-noc. A aj to iba po par desiatkach minut, hodiny nehrozilo. Takze si skus predstavit, ze ja som s nim na rukach(v perinke) vysavala, zotierala, prala, varila. Sprchovala som sa, ked prisiel vecer muz z roboty 🙂 Ale zase, ked som chcela, aby potom zhruba po tych prvych 5-tich mesiacoch spinkal dhsie, musela som ist s nim kazdy den, za kazdeho pocasia(januar) von s kocikom, akonahle sme prisli domov, tak plakaval aj par hodin v kuse.. Dovtedy kocik odmietal. Ale naozaj s odstupom casu musim povedat, ze postupne sa to zlepsovalo, sice malymi krocikmi, ale predsa.. 🙂

jana497
20. jún 2013

oj poznam to,ale nie so svojim synom ale so synovcom,ten reval noci -dni v jednom kuse,kedze byvali u nas skakali sme okolo neho 5 ci vnoci ci den,ano nakoniec s toho vyrastol do roka,ale bolo to hrozne ...musite vydrzat

gretocka
20. jún 2013

bubinko, moja dcerka prve mesiace bola na tom podobne, preplakala vacsinu dna, akurat nam fungovalo spanie v kociku, takze ked som chcela aby spala, zbalila som obe deti a chodili sme a chodili. Vecer sme sa obcas kupali aj trikrat po sebe, ked uz plakala tak, ze sme nevedeli nic vymysliet, tak sme ju zas vyzliekli ovlazili vodou a upokojila sa. Nam zaberalo nosenie "na tigrika", teda dietatko lezi bruskom na tvojich rukach - takto sme sa nosili hodiny a hodiny. Takto sme spali mimo kocika,
Trvalo to mozno tri prve mesiace a potom sa to pomaliicky zacalo zlepsovat, dnes ma slecna rok a napriek tomu, ze je stale "emocionalne nestalejsia" ako je starsi bracek, uz je to ovela lepsie.
Predpokladam, ze pri starsom dietatku si nic take nezazivala - aj pre mna toto bola novinka, ktoru som dlho predychavala, lebo so synom som nikdy nic take nepoznala.

sense
20. jún 2013

u nas napodobne od 2 a pol tyzdna po siestom siedmom tyzdni uz bola kludnejsia, sice moc nepospi ale uz je to viac ako predtym...treba len vydrzat, i ked od nikoho nedostanes radu ako....

bubinko83
autor
20. jún 2013

@matkamirko
@jana497
@gretocka
@sense ako vidim asi si neporadim a budem sa trapit dalej .Um nepripada do uvahy lebo prospieva a ani mu to nechcem dat lebo ten plač neni o hlade ,skor naopak ,niekedy mam pocit že je prejedeny ,kaka často do každej plienky.

gretocka
20. jún 2013

to ze kaka do kazdej plienky je v poriadku aj mne mala kakala do kazdej dost dlho. A UM neries, ak prospieva, tak nema zmysel. Mozno este v tychto horkach ak budes vidiet, ze je spoteny, tak mu skus dat lyzickou trochu cistej prevarenej vody. Inak staci kojenie.
Skuste to nosenie na tigrika, pripadne nejaky ergo nosic alebo satku este, to by mohlo pomoct na upokojenie. A u nas zaberalo este spievanie. Potichucky spievat, pripadne pohojdat na fitlopte, pripadne to hojdacie lehatko - skus postupne, snad nieco zaberie a ked uz ti drobec zaspi hoc aj na pol hodinky, skus si lahnut aj ty - ja som napr. podriemavala na koberci na zemi v detskej popri hrani so starsim 🙂 Alebo nech ti ho na chvilu zoberie niekto pokocikovat a ty si pospi aspon chvilu. Lebo cim viac budes nervozna ty, tym nervoznejsie bude aj babo - viem, ze to je tazke, ale u nas toto fungovalo stopercentne 🙂 vela sil a neboj, bude aj lepsie.

zuzkanik
20. jún 2013

Ja som mala s deťmi rovnaký problém. Počuli ste o tzv. tichom refluxe? Prejavuje sa tak, že dieťatko síce nezvracia, ale mliečko sa mu vracia do pažeráka a nemôže spávať. Poznáte to podľa toho, že neustále prehĺta a pchá si pästičku do úst, akoby bolo hladné. Samozrejme, kvôli tomu nemôže spávať. Ak ste niečo také zbadali na vašom dieťatku, poraďte sa s lekárkou, ktorá vás odporučí na gastro. Vyšetrenie nie je nič strašné, iba sono. Skúste si to odsledovať, po jedení dlhšie nosiť na rukách, nechať poriadne odgrgnúť a nechať spať vo vyvýšenej polohe. Ak kojíte, skúste si zaobstarať Nutriton - kašičku na zahustenie materského mlieka. Samozrejme, nemusí ísť o reflux, malý môže mať koliku, alebo iný problém. Na to je pediater, aby vám aj dieťatku pomohol. Nesúhlasím s postojom, že detičky plačú a to časom prejde. Plačú iba vtedy, ak ich niečo trápi. Držím palce.

sense
20. jún 2013

@zuzkanik no moja tichy reflux nema ...lebo tie veci nerobi, boli sme dvakrat u lekara a vzdy len to su trojmesacne koliky to prejde treba vydrzat, lebo kolika nie je len o bolesti brucha ale aj o nevyvinutej nervovejj sustave a preto niektore deti placu bez priciny, alebo moze byt pricinou aj nahromadenie novych vnemov kt. ten maly mozocek ich nestiha spracovat...dokonca aj na rukach ked sa ich snazite utisit aj vtedy placu...a ziadne metody ako masaze, kkupanie,cvicenie nozickami, fitlopta nepomahaju naozaj efektivny ale len kratkodobo ze dieta sa na chvilu utisi a za chvilu place opat

bubinko83
autor
20. jún 2013

@gretocka
@sense aj ho nosime aj mam tprezlivosti za kybel a nič nepomaha 😖 proste ked plače tak plače a hotovo.Teraz som ho okupkala a zaspal ,uvidim dokedy 😵 Asi ho budem častejšie kupkat v tychto teplach ,ved to 5 minutova zaležitost .A nechapem načo predavaju tie zasrane kvapky na koliky ked ani jedny nezaberaju. 😠 Už len babycalm sme nemali .

marcelatje
20. jún 2013

@bubinko83 asi ťa nepoteším my sme preplakali cca pol roka. Niekoľhodinové plače a spánok len na rukách zásadne nie dlhšie ako 30 minút boli mojou denno dennou realitou, 3 hodiny mi nespala nikdy. Nič nepomáhalo....Neznášala som ak mi niekto povedal že musím vydržať, ja som sa potrebovala vyspať nemala som čas na nič veď to poznáš..... ale už je to lepšie 😉

bubinko83
autor
20. jún 2013

@marcelatje no ja tiež prestavam verit že sa to nejak polepši časom 😖 iba ticho zavidim mamičkam ktore mi povedia že ich deti spia 4 hodky v kuse.Asi by som sa zblaznila od nudy lebo teraz som rada ked mam pol hodku pre seba 😀

rolak
20. jún 2013

@bubinko83 urcite sa to zmeni,neboj. nasa do polroka spala kadejako a hlavne cez den malo,v noci kazde dve hodky hore a potom zrazu samo od seba dva spanky denne. po roku prespala cez den tri hodiny v kuse a v noci jedno zobudenie. doteraz spi cez den dve tri hodky a celu noc. ako babo nikdy tak dobre nespala. drzim palce,nrpomoze nodic alebo satka? v nej deti zvyknu spinkat pri mamicke.

matozazzo
20. jún 2013

@bubinko83 Ak kojis, davaj si pozor na to, co jes, aby ho nenafukovalo, nebolelo brusko, dalsia vec, ak si ty nervozna, bude aj babo, je to taky zacarovany kruh :( Nemusi to trvat do roka, ako niekto pise, moze len 2-3 tyzdne, nabehnete na rezim ,prides na to, kedy je kludne, co pomaha, co mu vadi... takze tyzden dva pozoruj, co a ako a sama prides na to, ako zacnete spolu fungovat 🙂 A zapoj manzela, rodinu, nech ti pomozu, aby si si oddychla, aspon chvilocku

rolak
20. jún 2013

@bubinko83 kamoskina mala revala pol roka. vzdy ked sme telefonovali k nim,stale bolo pocut rev... ale koliky sa zvyknu utisit po 3.-4. mesiaci,nie?

bubinko83
autor
20. jún 2013

@matozazzo mam žlčnikovu dietu takže jem len same veci ktore nenafukuju takže stravou to vobec nebude 😉 .A nervozna nemam kedy byt ,som v pohode až sa sama čudujem ako to zvladam lebo mi ho je luto,proste nemože za to že plačka a nevie ani sam prečo určite 😢

mmaatt
20. jún 2013

@bubinko83 my sme tiež preplakali asi 6 týždňov a potom som tu niekde čítala o intolerancii mlieka (ani neviem ako sa to presne nazýva), vysadila som mlieko a mliečne výrobky a naozaj mi tá moja slečna prespí aj 4 hodiny, v noci aj viac až k nej chodím každú chvíľu či dýcha 🙂 . Nám toto pomohlo, možno stojí za vyskúšanie, zabralo to cca po 3 dňoch čo som nejedla nič kde ide mlieko (a to u nás ide mlieko na kartóny.....).

xlucia
20. jún 2013

@bubinko83 odporucam dudel a CD s bielym sumom. keby som neverila na vlastne oci, neuverim, ale pomaha to.

sonice
20. jún 2013

U nás pomáha šatka 🙂. S babom v satke sa da vesat pradlo, vysavat, davat do pracky, vyberat z pracky, premiestnovat veci (upratovat), ukladat do skrine. Vyskusane Sonicí.

Z bezpecnostnych dovodov v satke nevarim ani nezehlim. Ale krajat a chystat jedlo sa tiez da 🙂.

A dak sa byt aj na konikovi :D.

lucia006
21. jún 2013

@bubinko83 viem asi ako sa citite vycerpane mam takmer 8mes.syna odnarodenia do 4mes,mal koliky a potom zacali zubky ,nespala som od jeho narodenia anj 3 hodiny vkuse ,on je hore kazdu polhodku aj castejsje ,som znicena neviem co stym ,podla doktorov mu nic nieje no mne sa zda nenormalne ze dieta nevie prespat ani dva hodky vkuse ,zo zaspavanim problem nema,tiez nemam cas varit a ine pod.veci co ine mamickh vklude stihaju ,este aj cez dn je dost podrazdeny nevie sa sam ani 5minut zabavit 😖

lucia006
21. jún 2013

@bubinko83 a inak na tie koliky nam ziadne kvapky ani probiotika nepomohli ,trosku zabralo nutrilon comfort