Boj s obliekaním 2,5-ročného dieťaťa

alex5896
29. jan 2024

Ahojte urcite niekto bojuje ako ja s obliekanim dietata ked ideme von masaker natiahnut do vrstiev a kombinezy dieta lieta po celom dome robi sa nehybne ked ju aj chytim ...ked jej capnem po zadku povie tuchsie este ....uplne ine dieta o milion percent dakedy si poviem ze nemam energiu ist von skrz tento boj ....je sikovna sama sa vyzlecie z pyzamka oblecie na seba veci ale toto uz neviem co ...chvilku fungovala odmena cukriky ale ani to uz nie....

pribinak
29. jan 2024

@alex5896 prosím tá, nebi ju

alex5896
autor
29. jan 2024

@pribinak to je kde pisane?

bora0123
29. jan 2024

@alex5896 a jej by nechybalo keby nejdete von? Ja som synovi povedala ze ok neobliekaj sa ale dnes potom nemozeme nikam ist inak by si prechladol len v tričku...takto som mu to asi styri dni po sebe zopakovala a na piaty den sa zlomil, odvtedy nerobi problemy, lebo pochopil ze fakt nikam nejde ak sa neoblecie 😂

pribinak
29. jan 2024

@alex5896 píšeš…..ked jej capnem po zadku ….

Vidím, ze s Tebou bude konštruktívna debata 😳😳😳😳

alex5896
autor
29. jan 2024

@bora0123 ved toto nie povie ze chce byt domka 😂🙈 ale ked je von nechce ist dnuka klasika ☺️

enoula
29. jan 2024

Len pevne nervy a vydrzat, o chvíľu je jar 😃. Si predstav 2 deti, ked navyse este jeden druheho nahana, utecu obuti, ci poloobleceni..zdrhat mame je najvacsia sranda

alex5896
autor
29. jan 2024

@pribinak veru nebude... zdrz sa komentarov lebo si nenapisal relevantnu odpoved na otazku co sa pytam je rozdiel capnut po zadku s troma vrstvami dieta a bit ju 🤔 prid s radou na co sa pytam dik

alex5896
autor
29. jan 2024

@enoula mam dalsie dve ale su nechodiace 😂🙈 ked ono najhorise je ze pri nahanani sa spoti aj vlasky a hybaj s takou von....musim vyzliect vyfenovat a hybaj boj opat zacina

alex5896
autor
29. jan 2024

Baby skuste pls daka rada motivacia ako spolupracovat 🤔😂🙈

viestta
29. jan 2024

Zas az take mrazy nie su, ze by musela mat na sebe XY vrstiev. Stacia jej pancuchace, tricko a kombineza. Aj tak sa spoti pri behani

bora0123
29. jan 2024

Ono vacsinou pomaha ked sa na chvilu clovek zastavi, cupne si na uroven dietata pozrie sa mu do oci a kludnym hlasom vysvetli co ako preco..."prepac viem ze sa ti nechce obliekat, ani mne sa to nechce, ale musime aby sme mohli ist von...pamatas vcera tu hupacku s hrosikom ktora sa ti tak pacila? Nechcela by si na nu aj dnes? No vidis tak to si dame raz dva kombinezu a mozeme ist"

pribinak
29. jan 2024

@alex5896 tak sa mam zdrazat komentárov alebo prísť a radou ?

Rada: oznámim dieťaťu, že za chvíľočku pôjdeme von a nachystam veci na oblečenie, prídem za chvíľku a poviem, že chvíľočku sa ideme obliekať a tak sa dohráj
Estw raz pripomeniem aby sa dobrala. Medzimtym komentujem, že aj mamina sa oblieka

Potom zavriem dvere, aby dieťa nebehalo po celom byte, posadim na postel, zablokujem cestu a doeta oblečiem

V tomto veku je to normálne že deti nespolziravuju, majú srandu z toho čo chcw rodič, ale to nie je dôvod dieťa bit (nazvi si to ako chceš, stále je to použitie fyzickej sily voči slabšiemu a to je bitka)

alex5896
autor
29. jan 2024

@viestta neviem ako u vas ale u nas davam leginy teplaky tricko mikinu na to kombinezu teplejsie ponozky no masaker ani pri telke obliekanie nepomaha

klip0
29. jan 2024

@pribinak absolútne súhlasím a robím to presne takto isto. Mám len trošku mladšie dieťa ako autorka.
A súhlasím aj že "nebi ju" A autorja ano bitie je aj capnutie po zadku

klip0
29. jan 2024

@alex5896 veď ale tričko tepláky/legíny ponožky ma aj doma nie ? Naozaj je to dobré robiť tak ako ti tu bolo poradene.
Prípadne skús len počas hrania obliecť napr mikinu v tej môže aj pol hodiny sedieť doma. A potom nech je toho menej

alex5896
autor
29. jan 2024

@pribinak zdrzat sa komentarov co su odveci ale teraz si napisala nieco k veci takze beriem dik...s tou bitkou a capnutim sa nase nazory rozchadzaju 😉 ale vzdy sa tu niekto najde co by volal

dzejny656
29. jan 2024

U nás fungovalo obliecť jej overal/ bundu, čiapku, rukavice atď. až vonku, keď reálne videla aká je zima. Potom väčšinou neprotestovala. Ale napríklad minule sme išli zo škôlky, bolo možno 5 stupňov a odmietla bundu, tak proste bola len v svetri možno 15 minút a potom si už bundu sama vypýtala.

viestta
29. jan 2024

@alex5896 u nas bolo dnes 8 stupnov cez obed. Ja som mala tricko, rifle a tenku vetrovku. Dietatu obliekaj presne tolko vrstiev ako sebe. Ono sa na rozdiel od teba aj hybe. Keby som sa mala ja takto babusit, tak tiez ma z toho picne. Vsak je spotena ako mys skor ako dom opustite. Jej stacia leginy, tielko a tenka mikina, na to kombineza, ciapka a ide sa.

pribinak
29. jan 2024

@alex5896 rada aby si nebila 2,5 ročne dieťa nie je odveci, smutne že to nechápeš

klip0
29. jan 2024

@alex5896 a podľa čoho urcujes že to nieje bitka ? A čo to je ? Capnutie ako vravis ? Aj muž tá môže capat keď sa mu niečo nepáči ? Aj kolegyňu capnes keď si neuprace stôl v kancli ? Aj predavačku, keď pomaly blokuje ?
Zdvihnúť ruku a fyzickou silou si dokazovať že si nadradená.. gratulujem. Že to nefunguje vidíš aj sama, ale tak pokračuj no

tinkavvv
29. jan 2024

@alex5896 len aby si sa o par mesiacov nepozastavovala nad tym, ze cape ine deti v skolke/na ihrisku...

K veci, aj v tatrach dnes bolo pocasie len na puncochy / mikinu / overal. Dieta bude v pohybe, netreba to prehanat.

alex5896
autor
29. jan 2024

@dzejny656 toto je celkom fajn napad len je tvrdohlava neviem ci by nebehala polonaha 😂ale mam doma male babatka a nemozeme si dovolit teraz ochoriet su bez imunity skoro narodene ked budu vacsie to takto spravim aby sa mohla sama rozhodnut a usudit ze je ozaj zima ☺️🙏

pribinak
29. jan 2024

@klip0 2,5 ročne dieťa povie že tuchsie ešte ….asi je tam capnutie na dennom poriadku

klip0
29. jan 2024

@pribinak presne. Aj že vôbec chápe že existuje tuhšie capnutie.

pribinak
29. jan 2024

@klip0 veď toto, strašne sa to číta, keď toto povie take malé dieťa
2,5 ročne dieťa ani len nemá tušiť, že niečo take existuje

alex5896
autor
29. jan 2024

@pribinak
@klip0 ona si robi z toho srandu klud prosim vas 😆

pribinak
29. jan 2024

@alex5896 jasneeee

zuzinka888
29. jan 2024

@dzejny656 😱😱😱😱 len to nie, ved to predsa nemozes, vies kolko chorob bude mat dieta- ty krjavcia matka!🤣(ironia-) casto pocuvas tieto komenty? Lebo ja ano🥶. Autorka- neviem ako je na tom dieta komunikacne, vie rozpravat? Vyjadrovat pocity- teplo- zima. Mozno ti tym dava najavo, ze tych vrstiev je fakt vela. Byvam na severe Oravy a daval len pancuchy, body a kombinezu, ani dalsie ponozky nedavam, ma kvslitne topanky.rukavjce a ciapku( tenku) ked si vypyta, sal a nakrcnik ani nemame. Ma 2 a este nebol chory. Deti sa hybu viac ako dospely je im teplo.

alex5896
autor
29. jan 2024

@zuzinka888 je sikovna mudra krasne komunikuje milionove dieta az na tento boj viem nemoze mat vsetky top vlastnosti len nevien ako v tomto smere ju motivovat aby to slo s kludom a bez hadzania sa o zem

viestta
29. jan 2024

@alex5896 menej ju obliekaj, bude to rychlejsie, nebude spotena a bude aj spolupracovat.