Boj s obliekaním 2,5-ročného dieťaťa

alex5896
29. jan 2024

Ahojte urcite niekto bojuje ako ja s obliekanim dietata ked ideme von masaker natiahnut do vrstiev a kombinezy dieta lieta po celom dome robi sa nehybne ked ju aj chytim ...ked jej capnem po zadku povie tuchsie este ....uplne ine dieta o milion percent dakedy si poviem ze nemam energiu ist von skrz tento boj ....je sikovna sama sa vyzlecie z pyzamka oblecie na seba veci ale toto uz neviem co ...chvilku fungovala odmena cukriky ale ani to uz nie....

alex5896
autor
29. jan 2024

@bora0123 dakujem myslim ze jedna z top odpovedi urcite vyskusam 😉

bora0123
29. jan 2024

@pribinak ano, nemyslim si ze z capnutia cez tolko vrstiev bude mat nejaku dozivotnu traumu, ale presne toto ma zarazilo ze tuchsie este 😅 chapem aj @alex5896, niekedy tie deti vedia poriadne skusat nervy a ked je niekto uplne overwhelmed (nikto sa nemoze cudovat ked mas este dve dalsie deticky ze je toho proste vela) tak ho svrbi ruka, ale treba si uvedomit ze je to pre dieta zly vzorec spravania a ze pre dieta (aj ked sa ta snazi nastvat a robit ti naprieky) si stale prave ty ta najblizsia osoba ktoru lubi najviac na svete a kazdym aj ked len "slabuckym" capnutim trosku zradzas jej doveru...ked ta nabuduce bude svrbiet ruka treba supnut dieta niekam na bezpecne miesto /do stolicky, do postielky/ odist a dat si kavu alebo cokoladu alebo cokolvek a vratit sa po tejto mini pauze a skusit nejaky miernejsi pristup 😅
Pre kazdeho funguje nieco ine, ja ked som uz uplne na hrane, tak to dieta proste objimem alebo ho rozosmejem dakou blbostou 😂 uplne to znie ako cista psychiatria ale pomaha to 💪 drzim palce nech si najdes nejaku peknu cestu rodicovstvom a ak mas pocit ze si vyhorena neignoruj to, skus poprosit viac o pomoc partnera/okolia
Sorry za dlhy paragraf 😂

pribinak
29. jan 2024

@bora0123 pointa je použitie fyzickej sily a keď si dieťa pyta ďalšie capnutie tak to je už viac ako zle

klip0
29. jan 2024

@alex5896 robí si z toho srandu lebo to má na dennom poriadku. Robí si srandu lebo nech e ukázať svoju zraniteľnosť. Nechce aby si videla že si ju tým zlomila, ale ver že negatívne veci na jej psychike sa ukladajú a ukladajú a budú tam už na vždy. Ale bi ju ďalej. Ale verím že si takáto na všetkych. Že udries naozaj hocikoho. Či si si vybrala že bit budeš len to najmenšie a najbezprannejsie stvorenie v tvojom živote o ktorom si myslís že ho miluješ ?

pribinak
29. jan 2024

@klip0 skvele napísané 👏

zuzinka888
29. jan 2024

@alex5896 skus to obratit na hru, deti radi sutazia.

alex5896
autor
29. jan 2024

Dakujem vam za odozvu a komenty a hlavne vas cas ☺️ urcite vyuzijem napady a rady. Pekny vecer 🥰

bora0123
29. jan 2024

@pribinak len vravim ze sa to da este zmenit a nic nie je stratene 🙏 ludia nie su bezchybni, kolkokrat vie psychicke nasilie napachat este vacsie skody, ja sa napriklad doteraz davam dokopy z detstva a to ma nikto ani raz necapol 😅 raz som videla take pekne video, kde bolo ze everyone wants to protect their children from bad influence, but most of them don't realize that they, themselves, are bad influence" uz som sa sama stratila ze preco o tom videu pisem 😂😂 kazdopadne za mna je rodicovstvo skvela skusenost, clovek si sam uvedomi ake ma chyby a nedostatky a moze na nich zapracovat 💪

lienka9
29. jan 2024

@alex5896 u nas to iste.ako maly diablik keby dieta posadol :D ale zacala som kazdy diel oblecenia odratavat na ententicky dva spendlicky...strasne sa jej to paci,a davam jej vybrat dvojo gati,dvojo ciapok,nakrcnik,bunda :D len teda musime mat aspon dvojmo zo vsetkeho,le ked si odrata a vyberie tak sa vieme niekam pohnut..

basulaak
29. jan 2024

@alex5896 mala som to iste. V oktobri mu udrelo 2,5 roka.. Ja som rezignovala. Asi vyse 3 mesiacov sme nechodili von na prechadzku. Proste ja nemam energiu na tie revy, vresky a boj. A tak velmi som s nim chcela chodit. On mi kyval hlavou ze nie ze chce byt doma a ked obleceny stal von tak s vreskom trieskal po vchodovych dverach a chcel ist dnu. Nepomohlo nic ani vziat dalej od domu ani ist na ihrisko opodial. Tak bol doma. 🙂 teraz chodi do jasli mesiac a omnoho lepsie. Rano mi podava ruky ked mu obliekam bundu, posadi sa na lavicu kde ho obujem, neha si dat ciapku a odkraca sam do auta a do jasli. Proste niekedy ich musi zlomit dakto iny ako mama. U mna som to nevyriesila ja. 🙂

andreatytler
30. jan 2024

@alex5896 Teplejsie ponozky??? to vazne prezuvas ponozky ked idete von a potom zase ked sa vratite? Necudo ze tvoje dieta chodi nerado vonka. To musi byt hrozna otrava toto obliekanie. Sama si to komplikujes tymi vrstvami. Toto sa da velmi pekne zredukovat a zjednodusit. Doma je syn v teplakoch a tricku z dlhym rukavom. Ked sa ide von, oblecie si 3 veci: oteplovacky, vetrovku a cizmy. Ak nie je zimsie ako -15 viac vrstiev netreba. Ked je nad 0 oteplovacky netreba.

Urobit z obliekania zabavu ale podla tvojich pravidiel. Teraz mate hru podla jeho pravidiel. Ty nahanas a davas mu pozornost a on je rad, lebo jej ma urcite menej co sa narodili mladsi surodenci. Dokonca mu nevadi ani bitka, len nech ma od teba pozornost. Skus sa mu venovat individualne denne pol hodinu viac.

Naucit ho samostatnosti pri obliekani ale venovat mu pri tom pozornost... dat vesiaky do jeho vysky aby si sam veci zavesil a odvesil. Vzdy dieta vychvalit ked si nieco oblecie. Poziadat ho aby ti ukazalo ako sa vie obliect. Zapochybovat ze to dokaze aby ti chcelo ukazat ze to vie, sutazit kto sa oblecie prvy, nechat ho vybrat co si oblecie a pochvalit ze dobre vybral, opytat sa ci vie tie veci pomenovat a ak vie zase chvalit, sutazit ci si skor oblecie oteplovacky, alebo ty naratas do 10. Od 2 rokov sa nas syn oblieka sam. Oteplovacky na zem pred seba a nasukat sa do nich. Vetrovku na zem pred seba, vopchat ruky do rukavov a prehodit zez hlavu.

Dbat na to aby boli veci pohodlne, aby ich mal rad a aby sa lahko obliekali. Ja uz 3 sezony kupujem tie iste oteplovacky, vetrovky a cizmy. Oteplovacky radsej sirsie a kratsie, vetrovku s velkym zipsom aby si ho vedel zapnut sam. Rukavy na vetrovke s podsivkou z klzavel latky do ktorej sa lahko davaju ruky, to iste podsivka na oteplovackach. Zips pri krku taky aby netlacil na bradu alebo krk. Ked tymto detom vadi nieco na obleceni, castokrat to nedokazu vysvetlit, iba dostanu nervy pri obliekani. Naucit diet aby si chytilo rukav ked si oblieka bundu a ked mu ujde rukav, potiahnut mu ho dole. Kupit vetrovku s kapucnou a netreba ani ciapka a sal.

majlo1234
30. jan 2024

U nas to iste. Ja to spravim hoc aj nasilu, u mna neexistuje neist vonku, jedine ze ma dieta horucky. Ked je najhorsie, len na pyzamo natiahnem kombinezu, cizmy capica, rukavice do vacku a hned sme von-akonahle vyjdeme, uz nereve.
Ale musim povedat, zw to prechadza. A tiez sa rad preteka, ale obliekat sa este nevie😒

januska12323
30. jan 2024

Ja by som na mieste toho dieťaťa asi tiež revala 😁 v tom sa musí strašne potiť vonku. Ráno keď vstane obliecť tričko, tepláky, ponožky. Raňajky. Potom oblečieš mladšie, staršej nachystáš mikinu alebo len kombinézu, topánky, čiapka ak treba a koniec.

majlo1234
30. jan 2024

@alex5896 inak syn je rovnako komunikativny, dovolim si povedat nadpriemerne chapavy na svoj vek a podla mna je ten boj so vsetkym kvoli tomu😂on ma proste na vsetko svoj nazor a vacsinou opacny ako ja. Problem mame s jedenim, s chodenim von, s chodenim na zachod, so spanim…proste vsade, kde sa od neho ocakava kooperacia😂 ale uz to prechadza. A kludne ho vydieram tym, co chce. Chces ist na bajk? Musis sa obliect? Chces sladke? Musis zjest najprv obed? Neumyjes si zuby? Nwbude video. Nikdy som k tomu nechcela sklznit, a snazim sa mu furt vysvetlovat, ale myslim, ze uz ma vel na to, aby zacal chapat,ze nie vzdy sa mu da vyhoviet a nie vsetko sa deje tak, ako on chce

pstrap
31. jan 2024

@viestta Presne. Takto obliekam aj môjho 1,5r do kočíka. Úplne stačí.

linki90
31. jan 2024

presne ako piše @bora0123 , v prvom rade dieťa je v obdobi vzdoru čo je prirodzenè vyvíja sa osobnosť dieťata, určite treba sa zohnúť k dieťatu na úroveň oči s kľudom všetko vysvetľovať presne rozobrať čo ideme robiť prečo čo nás čaká kde ideme proste informovat dieta , a vždy pre každom situáciou obozmanovat , potom to pojde hlavne klud nestresovat ,nevydierať za odmeny to je len krátkodobo dobuducna nie správna voľba a hlavne bez fyzických trestov to nepomoze

tianna
31. jan 2024

@alex5896 absolútne nevychovne, teda poprosím kto chce rýpať nech ani nekomentuje 🤣 jedna krátka rozprávka na mobile alebo tablete (samozrejme jas stlmeny, ochrana očí zapnutá 🙂) a máš ju oblečenú hneď 🙂 keďže ja obliekam všetky 3 deti (ZTP je najstarší a stredný má svalové ochorenie) malému púšťam rozprávku aby sme si to urýchlili, no už mi aj pomáha teda rozprávku treba stále menej pri obliekaní 😊

misicka31
31. jan 2024

Vyjdem s dvomi deťmi cez vchodové dvere a zavriem za sebou,v tom momente je pripravený na obliekanie 😉

dadka_bb
31. jan 2024

@alex5896 moj je doma v leginach a tričku ,a ked ideme von, tak mu dam len flísovu mikinku, a na to kombinezu. Samozrejme taku napufkanu teplu.
(Mame aj taku tenku somarinu do nahrady, pod tu davam flisovy overal)

Cize dlho sa neobliekame, len teda mikina to je 3sekundy. A overal kym nasuchne.
Moj spolupracuje..tesi sa von. Ale keby nie tak skus nejake srandy robit že dneska sa zahrame na zachranarov, rychlo musime ist vonku zachranit psika, a zajtra sa zahrame na hasicou a pocitaj ze rychlo poziarnik samko, musime sa obliect za 10 , 9, 8 ... atd. Akoze takou veselou formou ze robis zo seba debila,ale taketo sa detom lubi.

Inak ak my sa niekam ponahlame a maly sa mi vykruca naschval v overaly dava hlavu do rukavov a rehoce sa naschval vtedy aj ja mu bud 5x poviem uz prísne, alebo mu potom švacnem na rit 🤣niekedy sa inak neda

ptvw
31. jan 2024

@alex5896 tiež by sme nikam nesli kolkokrat pri jeho vymyslani ,takže robím tak, proste doma na bodynko s dlhým rukávom a pančuchy a na to dám len overal a ideme von 🙂 čiže rýchlovka, niekedy ak sa mi zdá chladnejšie supnem ešte tenký svetrík 😁

ptvw
31. jan 2024

@dadka_bb to ani nepíš že dáš po riti lebo tu sa to berie ako by so ho mlatila kladivom po hlave 🤦‍♀️...

romanadam1626
31. jan 2024

@andreatytler Krásne a múdro si to napísala ,aj nafotila 🥰

mclissa
31. jan 2024

Nebi ju. Aj nas mal take maniere. Preslo ho to. Ja som mala taktiku nechces si to obliect, v poriadku, pojdes bez toho. Uz vysiel von aj v slipoch, aj bosy, aj polonahy, rychlo si rozmyslel, ze je zima. Potom sa sam obliekol. Momentalne ma fazu, ze sa z nicoho nic vyzlecie a beha nahy doma hore dole 🙈 a smeje sa tomu. Uz to urobil aj v skolke. Tam ho dali do kupelne nech sa oblecie. A obliekol sa. Doma robim tak isto dam ho do inej izby oblecie sa. Dovod? Nevieme, zo srandy. Aj to prejde.

tomcimka
31. jan 2024

Ja vždy po raňajkách oblečiem drobcovi (2r.) spodnú vrstvu. A keď ideme von a treba ešte obliecť aj staršiu,tak mladšieho dám do postieľky a tam ho doobliekam. Môj drobec je schopný povyzliekať si,čo som mu už obliekla, vytiahne zo skrine ďalšie veci a oblieka si,čo jemu sa páči😁. Takže potom ho musím ešte raz povyzliekať a obliecť,čo je vhodné von. Niekedy ho nechám oblečeného,to čo si aj sám obliekol.

mclissa
31. jan 2024

@tomcimka hej aj nas si uz vybera. A sam si rozdelil ktore veci ma iba na doma a ktore do skolky 😂😂😂

amima
31. jan 2024

No,môj bol rovnaký. Obliekala som ho v chodbičke bytu,ostatné dvere zatvorené,nemal kam ujsť. Na pančuchy a body, čo nosieval vnútri,som mu chvíľu predtým,ešte v byte pri hre rýchlo natiahla ešte nejakétričko/pulóver (podľa počasia) A o nejaký čas rýchlo v chodbičke len ten overal,topánky. Čiapku,šál a rukavice potom už pred výťahom alebo cestou vo výťahu. Držím palce

tomcimka
31. jan 2024

@mclissa môj si vybere a oblečie s krátkym rukávom a nič iné si nechce potom obliecť,lebo vonku slnko svieti 😂

ivangeline
31. jan 2024

Tak nechod von. Ja som par x nesla a uz netrucuju. Zn. 4 deti 1 matka.

andreatytler
31. jan 2024

@romanadam1626 Dakujem, len skoda ze autorka uz mlci. Dostala vela dobrych rad aj od mamiciek co maju viac deti, takze da sa to. Ono to stale bude vela prace, lebo bude musiet robit z toho zabavu, alebo vysvetlovat, urcovat pravidla, ale aspon bude menej placu a nervov.

ouwecka
31. jan 2024

@alex5896 normálne sa rozpzravame,je strasne tazka povaha ale uz od mala je taka,kedze boj to len predlzuje tak sa opytam ci ideme von a ked chce ist poviem ze sa obliekame,nechm ju obliect co najviac veci samej,velmi chvalim,ked vymysla,sadnem.a cakam a len opakujem napr pod obleciem ti mikinu,ponozky atd a len cakam,ved som tu pre nu
Ano meskame a ano dlho to trvá ale zlepsuje sa to