Mala by som so 6-ročnou dcérou navštíviť psychológa kvôli obliekaniu?

Zodpovedané
4. jan 2023

Dobrý deň,

6-ročná dcérka robí už dva roky každý deň problémy pri obliekaní. Plače, že ju všetko tlačí. Hovorí, že ponožky sú úzke, tričko je tesné. Keď ideme von, robí to isté pri obúvaní. Alebo napríklad nezapne si mikinu a bundu ku krku, lebo ju škrtí.

Skúšali sme všetko. Rozprávame sa, dohovárame. Ukazujeme, že ju nemá čo tlačiť. Veci má vždy primerané alebo aj väčšie, aby nebol problém. Ale to, čo si obliekla jeden deň, na druhý povie, že ju to tlačí. Naozaj veľmi kričí a hnevá sa, nejde to ani po dobrom a ani po zlom. Ak sa nám podari, že si to oblečie, tak po chvíľke ani nevie, že bol nejaký problém, alebo že ju niečo tlačilo. Takže problém je len niekde v hlave a nevieme ako jej pomôcť pochopiť, že všetko je v poriadku.

Akým spôsobom to riešiť?

Bolo by vhodné už navštíviť psychológa?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, je vhodné poradiť sa s detským psychológom na riešení problému.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas