Budenie na nočné cikanie

korenbaba
9. mar 2013

Mám trojročnu dcéru, vyše roka je bez plienok, cez den aj v noci. V noci, predtým ako idem spat, dám ju cikat. V spánku-polospánku sa vyciká a spokojne spinká celu noc.
Otázka je dokedy ju dávat v noci cikat a kedy už prespí celu noc bez cikania. Nepotrebujem vyvolávat diskusiu o tejto metode, ani o iných altenatívych. zaujímal by ma názor, skusenosti mamičiek, ktoré to mali zaužívané ako my. Raz som počuvala nejaku pani MUDr., ktorá hovorila o tom, že aj 5 ročné deti neprespia celú noc bez cikania. Tak neviem čo čakat. niežeby mi vadilo dávat malu cikat, čistá zvedavost 🙂

anjelicek26
9. mar 2013

@korenbaba - no moji spia celu noc bez cikania od 19/20 mesiacov...dieta vydrzi... isteze je to strasne individualne. Nosit by som ju nenosila, ale to je na tebe.. ja len, ze lekarka nema pravdu ;) Nie uplne 🙂 Niektore prespia, ine nie 🙂 Pokial nevyskusas, nebudes vediet, ci by vydrzala aj bez cikania, ale mozes si byt celkom ista, ze je na to uz asi aj naucena, ze ju nosis... maly toho aj dost popil v noci, 150ml pred spanim a 150ml este v noci a spal aj tak... cikat siel az rano... teraz vypije pohar vody pred spanim a cikame rano, nocne pitie sme uz zrusili..

korenbaba
autor
9. mar 2013

@anjelicek26 ja som skušala, vstane sama s plačom a príde za mnou, niekedy skor niekedy neskor..ale vždy príde. ja som potom taká v polospánku, lebo čakám kedy zamrnčí...neviem no. Inak v noci nepije.

katy1979
9. mar 2013

Musis vyskusat inac to nezistis. U nas davanie v noci cikat trvalo asi mesiac.

katy1979
9. mar 2013

Aha uz vidim ze si skusala. No ak sama pride ze chce cikat vela s tym asi nespravis. Aj vela dospelych chodi v noci na zachod.

anjelicek26
9. mar 2013

@korenbaba - mozno este nie je pripravena a cikat by chodila... a mozno by to bola otazka par dni, kym by si zvykla, ze pojde az rano, tazko radit, my sme plienku vzali ked bola tyzden sucha... skor nie...nenosili, nebudili... mozno to chce tyzden horsieho spania a skusit, co sa stane... pocikat sa ti nepocika, takze mechur je dost vyzrety, ona sa na to zobudi a prijde... to samo o sebe je super plus, ktore vela deti este zdaleka nema...mozno zregulovat pitie...

sendy182
9. mar 2013

@korenbaba raz skús vyskúšať....... uvidíš ja som musela mladšieho tiež okolo 22 hod dávala cikať v polospánku len preto lebo sa začal budiť o 03.00-05.00 hod na cikanie a potom mal problém zaspať lebo spal od 19.00 hod. 😀 😀 😀 tak som ho skúsila prechodne dávať cikať no len pár dní.......ale v pohode.........žiadna ujma......spal do rána.....aj potom bez spomínaného už budenia........

korenbaba
autor
9. mar 2013

@sendy182 ved som skusila 🙂 vid vyššie

janinah
9. mar 2013

nikdy som nebudila deti na cikanie,ale zas som ich večer nenalievala tekutinami...samozrejme nehoda sa pritrafila,ale posteľ mala podložku na matraci,tak len plachtu som menila

njonja
9. mar 2013

@korenbaba moj prespi podla toho, kolko toho cez den, vecer vypije. Uz ho nebudim na cikanie, budi sa mi sam. Prislo to tak postupne a nenasilne. Skratka som ho skuila nezobitit a fungoalo to.

sendy182
10. mar 2013

@korenbaba kým som ja napísla svoju správu a medzitým odbehovala tak ste to tu popísali 😀 😀 😀 😀 😀 .........ja nevidím na tom nič zlé.......závisí to od dieťatka.......ak sa oteplí vyskúšaj ju nebudiť......možno ti prespí celú noc bez toho aby sa zobudila na cikanie..... 😉 😉 😉

mmaattuuss
10. mar 2013

Ahojte. Ja by som tiez potrebovala radu, ako oducit 3 rocneho syna od plienky na spanie - spava este aj cez den a na nocnik nevstane. Vecer pred spanim vypije vzdy aj 3 dcl mlieka a dakedy aj v noci este pyta. Na WC sa ho snazim budit, ked idem spat a potom este aspon raz za noc, lenze vobec ho nemozem dostat na nocnik a teraz sa ani natahovat s nim moc nemozem, tak neviem, ci stale cakat, dokym bude plienka sucha, alebo ako ho to oducit. Inak som pocula od jednej dr., ze u deti je plienka v noci aj do 5 rokov este v norme?, no mne sa tak dlho cakat nechce.

korenbaba
autor
10. mar 2013

@mmaattuuss a ju nikdy nebudim, ale dávam v spánku, takže tým si ušetrím čas, aj ju nestresujem. Akože ten názor som počula v endej ralácii vravela že je až 30% 5 ročných detí ktoré jednoducho nie su schopne prespat noc bez cikanie, nieže bez plienky...je to podla mna hrozne individuálen ale zjvane nie si jediná

reanda
10. mar 2013

aj ja chodim skoro vzdy v noci aspon raz cikat 😀 .. teda, aj ked nie som zrovna tehotna 🙂