Trojročný syn málo ciká. Je to v poriadku?

Zodpovedané
15. máj 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho trojročného syna, ktorý i napriek konzumácii dostatočného množstva tekutín začal málo cikať. Potom vyciká veľmi veľké množstvo. Trochu sa obávam, či to nie je problém. Teraz vyciká naraz toľko, čo niekedy cikával na 3x. Je to tak 200 ml.

Ciká do nočníka a je rok bez plienok. Nepocikáva sa.

Aký je Váš názor na takéto cikanie?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ak ciká dostatočné množstvo moču, len vyciká viac naraz, je to v poriadku. Zrejme zadržuje cikanie pretože sa hrá, je zaujatý inými "dôležitejšími" vecami.

Dôležité je, že ciká stále rovnaký objem. Dlhodobé zadržiavanie moču nie je vhodné.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas