Časté nočné budenie a kojenie štvormesačného bábätka

cleopaty
19. jan 2014

Ahojte zienky,som zufala,tak sa pytam o radu...mam 4-mesacnu dcerku,ktoru plne kojim a vyborne rastie,vsetko ok,nemam sa na co stazovat a ani nechcem. Su ale dni a poslednou dobou stale castejsie,ze meliem z poslednych rezerv...malicka totiz do 3mesiacov spala so mnou v posteli,cize nocne budenie a kojenie bolo uplne easy,vytiahla sa cicka a bolo,cez sviatky som ju naucila spavat samu v postielke (toto prispelo k tomu,ze som konecne nasla cas byt aj s oteckom osamote/potrebne). Je to uz mesiac,co ju vecer ulozim a zaspi/standardne nie je problem/zaspava okolo 20tej vecer (plus/minus),napapana. Potom sa zobudi okolo 22,zase sa napapa a buva a potom od polnoci to ide/byva hore aj kazdu hodinu,nepomaha cicikanie (to som aj prestala,nemalo to vyznam,iba som bola este viac unavena a mala sa po prestani cicikania hned prebrala),cumlik,ani nic,iba nacucnutie na prso(niekedy sa napapa poriadne a niekedy si len cucne,ale povedzme,ze zaspinka a dam ju hned do postielky). Je to vsak aj kazdu hodinu,zazrakom mi spi(naposledy asi pred 3tyzdnami),ze 3hodky vkuse,poslednou dobou hodinu,dve max a zobudi sa a zase na prso. Ja to niekedy zvladam,niekedy vsak uz padam total unavou (cez den,ked spi,nedospavam,neviem spat cez den a mam pracu). Napadlo ma aj,ci nemam slabe mlieko alebo co,ze je tak casto v noci hladna alebo kde je chyba...ci mam zacat davat nejake prikrmovadlo alebo co? A ide ma normalne rozhodit,ked pocuvam mamicky v okoli,co maju mensie deti,ze im spavaju aj 6hodin vkuse,niektore aj 8 (co by som dala za 4hodiny spanku vkuse ja...). Strasne ma to deprimuje,citim sa ako neschopna matka,co nevie dieta poriadne dat spat/uspat...preco cez den mi mala spi aj 3hodky v kociku (predchadza tomu prechadzka,samozrejme) a v noci je to najcastejsie hodinka,niekedy dve? Nieco robim zle a neviem co, je mi nanic,dnesna noc bola tiez divoka,tak preto... akakolvek rada od vas-vopred vdaka. Nikdy by som neverila,co dokaze s clovekom spravit nespavost permanentna...

veriiii
28. jan 2014

@luvika who odporuca az od 6.mesiacov aj nekojenym aj kojenym..u kojenych kvoli odporucanym minim.6 mesiacov vylucneho dojcenia..imunol.okno je do 12 mesiaca,ale mozno to mas popletene s imunol.oknom pre lepok co je 5-7 mesiac..stale stihas ho uviest aj po 6.mesiaci..

cleopaty
autor
28. jan 2014

@luvika @veriiii praveze aj moja pediatricka povedala, ze novinka je pomaly prikrmovat (zaciname lyzickou denne, postupne viac) od ukonceneho 4.mesiaca, lebo do ukonceneho 6.mesiaca ma vyskusat vsetko, ze to je ozaj novinka podla posl.vyskumov, ze vtedy im potraviny neublizia (imunologicke okienko), odporuca sa cca 3 dni na kazdu novu potravinu (napr.karotka prve dva- tri dni sama, dalsie dva-tri dni brokolicka, potom povedzme 1den tieto dve spolu, dalsie dni zemiacik, atd...) cize ja to tiez tak robim (vtipne je, ze sa to stale meni a kazdy pediater odporuca nieco ine...hlavne, ze nas prikrmovali od 6.tyzdnov a sme tu - ja napr. nemam alergiu na nic 🙂 a kvoli malej si postupne pridavam vsetko aj ja do jedla, aj pomarance, aj paradajky, vsetko, aby si aj jej telicko zvyklo, ved cez mliecko sa to k nej trosicku dostane...zatial je s tym ok, reakcie divne nema).

cleopaty
autor
28. jan 2014

@luvika idem dat ten vlazny cajik, to uz si cucla par x, to sa da... 🙂 ci aj v noci bude fungovat, to sa uvidi 🙂))

cleopaty
autor
28. jan 2014

@veriiii ja ti zase nezavidim to odsavanie, to ja robit vobec nemusim, mam ho akurat pre nu, ani viac ani menej, sa to ustalilo v 1.mesiac kojenia (aky dopyt, taka ponuka-tie nase didky su mudre 🙂))
no, hadam aj nasa si pospinka viac ako dve hodky konecne, cize aj maminka si schrupne, lol 🙂))

veriiii
28. jan 2014

to som robila len necele 2 mesiace, kym zosilnela🙂

klavesnica1
29. jan 2014

tak my to mame take iste. Malinka do 2 mesiacov spala v celku ok asi 4x sa zobudila a teraz zaspi o 21.30 ked ma tiez 4 mesiace a uz o 22.00h je hore a potom kazdych 45min. Keby som jej nedala mliecko UM tak sa zobudi uplne a takto aspon znovu zaspinka na tych 45min. ale pritom sa stale 'mechri'.Malo papa cez den. Odmieta. Iba pri zaspavani chce mliecko. Toto je moje 3 babatko, ale priznam sa ani jedno mi nespalo dobre ☹ . Zajtra idem ku doktorke. Asi nas posle do nemocnice na pozorovanie. Keby sa clovek dobre vyspal, tak sa mu lahsie prekonavaju problemi..

cleopaty
autor
30. jan 2014

@klavesnica1 tak to vobec nezavidim,to mas horsie ako my...moja mala ma teraz take divoke obdobie,jednu spi dobre (t.j.vstava kazde 2 hodky a raz za cas/1x za 2 tyzdne/potiahne aj 3hodky), hned dalsia noc je zase hruza (vstavame kazdu hodku,hodku a pol...),ale ziadne velke zmeny pocas dna nie su,ani nic take,tak neviem,ze od coho to zavisi... a co to povedala teda doktorka??? Dufam,ze je vsetko ok a ze sa vam situacia zlepsi,drzim palec...

klavesnica1
7. feb 2014

Doktorka povedala, že z toho vyrastie 😎 . Ale dokedy my rodičia vydržíme? Ďakujem, že s nami súcitíš 🙂

sense
7. feb 2014

@klavesnica1 moja sa tiez tak budila a az potom co nam dali lieky na reflux sa to zlepsilo....

magda89
8. feb 2014

Stvormesacnym detom staci materske mlieko, prikrmovanie je nazdravsie az od pol roka... mozno chce byt viac pri tebe alebo mu rastu zubky. Nenaucilo sa nieco nove? prevratit na bok... aj to deti budi, rovnako ako stres... ale nie vsetky deti spinkaju 6 hodin vkuse po 4 mesiacoch. Neber si priklad. Kazde je ine, neskatulkujme ich :(
mozno nieco najdes na blogu o uspavani a detskom spanku
http://www.prosimspinkaj.sk/

vela stastia 🙂

leporeloo
8. feb 2014

@cleopaty sama si podľa mňa odpovedas. Celé tvoje potiaze začali tým keď si dala malú podľa mňa priskoro do vlastnej postieľky. Preto sa podľa mňa budí stále ťa hľadá A najmä ty si preto unavená že K nej musíš neustále vstávať, píšeš že keď spala S vami len si dala cicik A bolo. Moja rada vráť si ju do postele.! Upraví sa vám kojenie A ty sa konečne vyspis.

cleopaty
autor
9. feb 2014

@magda89 diky,prijemny blog 🙂 no,mala skusa kopec novych veci,uz ju to taha do sedenia,prevracia sa z bruska na chrbatik a opacne uplne cielene,chyta veci do ruciciek a vsetko ochutnava ;) uz mi prespala 3,5hod min.noc (co je woooow 🙂))-myslim naraz, potom spala dalej,ale budila sa. Mam niekedy pocit,ze sa preberie aj pri prdeni 🙂 si popdrka,potom chce cumlik a zaspinka (uz som to tak par x skusila,ze ju hned nekojim,potrebuje len asistenciu a mamkine pohladenie ;)), alr cez vikendy vstava okolo 6! Akoby vedela,ze je vikend,tak tata je doma,tak podme buntosit ;) no krasa 🙂 dakujem za rady a pekny vecer 🙂

cleopaty
autor
9. feb 2014

@leporeloo dakujem za radu,ale do postele k nam ju uz nechcem dat. Dnes rano vstala o 5.20 a skusila som ju na posledne nocne kojenie kojit pri mne v posteli,nielenze uz z toho nezaspala,ale.sa len budila a vrtela a celkovo sa mrvila moc,uz som jej asi aj vadila,potrebovala priestor ;))) tak sme sa iba spolu hrajkali. A uz sa nestazujem,malicka rastie kazdym dnom a vecne malinka nebude,tak si uzivam cez den a snazim sa neriesit svoju unavu. Ale dost mi pomohlo,ze aj ostatne mamicky si takymto prechadzaju a zvladaju to a tie deticky z toho vyrastu a robia nam radost potom a tak ;) takze kazda rada dobra ;) dikesko!

svetluska4
9. feb 2014

@cleopaty neskusala si malu kojit na poduske co spi ? Mojej to pomohlo, poduska po case nasiakla mojim pachom a pachom mliecka a spavala kludnejsie. Deticky i ked dobre nevidia cuch maju velmi dobry.

veroniqe1
9. feb 2014

Necitala som ostatne prispevky, ale my sme mali pododbnu situaciu. Moja mala nemala ani 4 mesiace a zacala sa mi v noci budit skoro kazdu hodinu. Tiez bola plne kojena. Po dvoch tyzdnich trapenia sa som jej na veceru zacala davat nemliecnu kasu,ktoru som miesala s materskym mliekom a jej spanok sa po prvej veceri upravil naspat na 2az 3 prebudenia.

bastika
11. feb 2014

@cleopaty no my sme s mužom nespali v spoločnej posteli uz 4 roky ako sa narodila dcéra a maly ma teraz 7 mesiacov spinka opäť so mnou inak sa to nedalo lebo kojim a dost často sa budí. Manželia nemusia spolu spinkat 😀 ked deti zaspia vbehnem k manželovi a potom pekne naspäť k malému 😀 ale od roka a pól ho chcem presťahovať k sestricke a muzika naspäť ku mne. Len ci mi tam uz nebude vadit 😝

cleopaty
autor
11. feb 2014

@svetluska4 no moja spava na zavinovacke,v ktorej bola kedysi zababusena (to sa tam este zmestila🙂),teraz ju ma pod sebou,lahsie sa mi ju vybera z postielky potom,v nej ju aj kojim. Neviem,cim to je,ale posledne 3-4noci mala v noci spanok uz aj 3hodiny naraz 🙂)) ale zase rano dala o 6.20 budicek (predtym potiahla aj do 8 s prestavkami),teraz proste vstane o 6.20 a ze mame rano ranecko,ufff 🙂

cleopaty
autor
11. feb 2014

@veroniqe1 my uz teda prikrmujeme cca 2-3tyzdne roznymi surovinami (zemiacik,zelenina,ovocie a pod),velke zmeny neboli,ale posledne 3-4noci som jej dala podvecer alebo vecer kasicku mliecnu s ryzou (plne kojim doposial,ale toto som skusila,ze tu kupenu kasicku od hami,je dost syta) a krpata spinkala uz aj 3hodiny naraz,posledna noc boli iba 3 zobudenia! Takze pokrok,ale ci je to tou kasickou,to neviem...skusame dalej ;) ale noc sa nam skratila,po 6 rano uz mame den,co je tiez zmena velka... babo ma prekvapuje kazdym dnom 🙂

cleopaty
autor
11. feb 2014

@bastika ja som svojmu navrhovala,ze ked ho to v noci budi,nech ide do inej izby,ale nechce ist,tak som len rada,on sa moc nebudi na malu (ta teda spinka furt v postielke a ked sa preberie v noci,tak zacne mrnkat a ked hned nevstanem z postele a nevezmem ju/skusam ju niekedy obalamutit cumlikom,co podam iba rukou a dalej spime ;))/tak zacne plackat v noci,ale on chrni dalej 🙂)) ale po nejakej dobe,niekedy zac.leta ju asi budem chciet dat spavat do vlastnej izby,mozno teda... ci je to dobre,to neviem,zatial iba plan 🙂

bastika
11. feb 2014

@cleopaty no môj sa budil skôr ako ja a teda nedalo sa chodi mimo do roboty niekedy o 6 tej... Inak vyhovuje nám to ale uz sa teším ked budu decka spolu. Malej trvalo týždeň než si zvykla spať v izbicky a další týždeň zaspat bez uspavania. Uvidíme ako bude maly 😀

cleopaty
autor
11. feb 2014

@bastika a kolko mala mala,ked ste ju ucili spat samu v izbicke a kolko zase,ked bez uspavania? Moju krpatu uz neuspavam,nakojim a dam bdelu do postielky a po chvilke sa uspi sama (niekedy poplace,ale pridem a utisim a potom je dobra). Moj chlap by vstaval aj neskor,keby mohol,ale mala nedovoli,ona sa budi prva a potom zobudi aj nas,bo so zacne volaco blabotat v postielke a cmula si rucicky a mlaska a aj vypiskuje niekedy 🙂))

misinka26
11. feb 2014

... vôbec sa netráp ...ja mám ročného chlapčeka a ešte nikdy mi neprespal 8 hodín 🙂 tiež plno kojím a boli obdobia keď som kojila aj 10 krát za noc ... niektoré deti sú proste také ... skúšali sme všetko možné nič nepomohlo ... až po roku začal spávať dlhšie, teraz kojim tak 1 - 2 krát za noc ... takže ešte stále noc neprespal ... ja viem, je to o hubu, občas som aj ja padala od únavy ale hádam sa dožijem dňa keď prespí celú noc a ja sa vyspím 🙂 Držím palce ...

bastika
12. feb 2014

@cleopaty no do 2,5 roka som kojila potom sla do izbicky ja som pri nej lezala kým nezaspala no často som sama zaspala skôr a tak ked mala 3 som povedala koniec a za týždeň zaspavala sama a odvtedy prespi celu noc. Keby som nakojila da sa to v pohode aj oveľa skor 😀

cleopaty
autor
12. feb 2014

@bastika a ako si ju naucila zaspavat samu za ten tyzden? A s tym zaspatim maminky skor ako dietata poznam veeelmi dobre 🙂)) mna tiez lame casto skor ako mladu ;))

cleopaty
autor
12. feb 2014

@misinka26 ze sme si to nevazili kedysi davno,ked sme spavali cele noci,co? Taka samozrejmost to vtedy bola ;))) no ale za tie nase babence to stoji,ze? Ja som zazila prekvapivu noc minulu,ze vstavali sme len 3x,nechapem 🙂)) tak uvidime,co bude dalsie noci ;) bo pred 2tyzdnami sme boli hore kazdu hodinu,ale je pravda,ze to sme boli u svokrovcov,cize domace prostredie je predsa len doma 🙂))

standu
12. feb 2014

@cleopaty necitala som celu diskusiu... starsiu dceru som takto ukladala samu zaspat od 8meho mesiaca. po 23.00 aj tak zakotvila u nas v posteli;)) mladsia v postielke vobec nespava, len v nasej posteli. (obe dojcene) a sex riesime v obyvacke 😉 inak moja starsia prespala celu noc az ked mala takmer 5 rokov!!! ja to nocne dojcenie nejak nevnimam...vytiahnem cecek a spim aj ja. zvaz moznosti opatovneho spolocneho spania, prijmi fakt, ze sa proste budi a bude sa ti lahsie zit. ozaj 🙂 celu noc som neprespala uz 6 rokov, ono si clovek zvykne. ked uz fakt mam dost tak si cez den lahnem k malej na hodinku.

bastika
13. feb 2014

@cleopaty no dala som pusu zhasla svetlo nechala som otvorené dvere a odišla som. Zo začiatku vyšla raz, druhy krát a na tretí krát jej manžel pohrozil ze jej da na zadok a uz nevysla 😀 inak to neide lebo ona skúšala stále ked som náhodou niekedy zostala ju uspat lebo mi jej bolo ľúto uz bol zase problém takze som to zatrhla úplne a zaspava výlučne sama. Teraz sprava s mojou mamou ked je doma na manzelskej. 😀 ked jej dovoli. ale inak nie je žiaden problém ani poobede ani večer.

cleopaty
autor
13. feb 2014

@bastika super,cize rovnaky sposob zaspavania ma aj cez denny aj vecerny spanok,hej? Bo moja cez den spi len v kociku a vecer/v noci v postielke. V kociku ma velky spanok cez obed spojeny s prechadzkou a dva male(rano a poobede),ze ju len potrasiem par x v kociku a zaspi (tak 30min,max hodku). Ale coskoro sa do kocika nezmesti,kedze rastie a potom budem asi riesit uz postielkove spanie iba,len neviem ako zacat 🙂 a ako cez den,ked je svetlo ju uspat v postielke (kocik sa da prekryt a potriast),heh... usila som si na seba dalsiu budu ;)

cleopaty
autor
13. feb 2014

@standu fuuuuuha...5 rokov/6... nestras 🙂)) ja verim,ze to je docasne u nas 🙂 predtym vstavala aj 10x v noci,teraz tak 4x,sa to zlepsuje,dufam,ale zubky este nie su celkom vonku,tak sa mam na co tesit asi 🙂 ako sa tie zubky prejavovali u Vas?

standu
13. feb 2014

@cleopaty ta starsia sa budila na kojenie do 2rokov potom som ju odstavila a budila sa na curanie...1-2x. zuby sa u nas neprejaovali ani pri jednej nijak specialne, teda v noci nie. cez den hryzli, boli trocha umrncane inak nic ani teplota ani sopel nic. to je individualne, ako vsetko u deti 🙂