Chlapček v detskej izbe ladenej do ružova

Maminy, mozno hlupa otazka, no predsa. Mame starsiu dcerku, kedze druhe dietatko dlhodobo nevychadzalo, tak sa jej izba pomaly menila na ruzove kralovstvo. Cela je absolutne dievcenska, a narodil sa nam po rokoch syncek...vsetko super, tesime sa, az na to, ze nemame priestor na dalsiu detsku izbu a nech by sme urobili cokolvek, tak dcerkina dievcenska izba sa nijako nedokaze premenit na neutralnu....uz len tym mnozstvom barbie, ponikov, velkej ruzovej postele, akurat steny a nabytok nie su ruzove. Nemozem dcerke vyhodit hracky a ani nijako usporiadat izbu tak, aby vyhovovala aj chlapcovi. Jasne, ze to budeme casom riesit, asi nadstavbou, alebo sa my prestahujeme do obyvky a spalna bude druhou detskou. Problem ale je, ze dovtedy malicky bude spavat s nami v spalni zatial, ale cez den je najradsej v dcerkinej izbe. Ma len dva mesiace, no tam aj hned zaspi, poobzera steny, je rad v blizkosti sestricky. Moj muz ale hysterci, ze sa usmieva na plagat Barbie, ze jedine co vidi, je ruzova ruzova ruzova a ze co ak ho to nejako ovplyvni...preto by som rada vedela vase nazory, moze sa takto ovplyvnit babatko do buducna? jasne, ze mu budeme kupovat chlapcenske hracky, a aj ho obliekame vylucne chlapcensky, no ide o tu ruzovu izbu a ze je tam rad...
sense
18. okt 2013
ked budu pribudat aj auticka, lega a stavebnice bude sa menit aj detska izba s cisto dievcenskej na zmiesanu....
egyptanka
18. okt 2013
@radkanika sorry za uprimnost, ale tvoj muz je asi divny. Nechapem, preco berie syna hrat sa do obyvacky a separuje bratceka od sestricky. Tymto zaraba detom na riadny pruser, emocne sa na seba nenaviazu a moze vzniknut casom nezdrava rivalita. Toto by som nedopustila, ved sestricka bratceka moze potiahnut co do pohybu a motoriky. Kaslat na to, ze sa syn usmieva na Barbie, keby tam bol aj Messi s Kličkom tak sa bude rehnit aj na nich. Skus konat trochu instinktivne a vysvetlit to muzickovi. 😉
dejka77
18. okt 2013
Neovplyvni ho to nijako. Ak ma tvoj muz na mysli homosexualitu tak s tou sa clovek rodi, neda sa nanutit. Inak pri tejto teme ma napadli taki rodicia, ktori vobec nedelia veci na dievcenske/chlapcenske a detom sa dovolia hrat s cimkolvek. Ked si chce ich syn vyskusat mamine lodicky tak moze, ked sa chce hrat s barbie nikto mu nebrani...co by na toto povedal tvoj muz? 😉
radkanikaautor
18. okt 2013
No ja viem, ze mate pravdu, ale tak zaujimalo ma, ako to vnimaju ini ludia 🙂 lebo normalne ma uz ten moj zneistil 😃 ono ani nejde tak o tu ruzovu farbu, ako to, ze moj syn sa nebude hrat s Barbie!!! 😃
eeffka
18. okt 2013
@radkanika ale bude,nalozi ich na nakladak a bude vozit
zuzitko74
19. okt 2013
@radkanika Keď som robila v jasličkách, tak chlapci operovali bábiky tým umelohmotným detským náradím. 😃
kuwait
19. okt 2013
neboj ak by mal z neho byt gay tak bude aj keby mal po stenach same futbalove lopty a ak nie tak mu ruzova neublizi.Gayom sa clovek nestava,gayom sa clovek rodi!
Ved teraz je dokonca taka moda ze muzi nosia ruzove tricka,kosele a su hetero.No a ze vidi okolo seba Barbie?Ako spravnemu chlapovi mu to akurat moze zvysit latku narocnosti pri vybere dievcat,neboj sa ty nic ,ja ked som bola mala otec mi kupoval auticka aj babiky a nieje zo mna bisexual 😃
libka1
19. okt 2013
ja ked chodim do detskeho centra tak tam vsetci chlapci tlacia kociky s babikou a varia v kuchynke a dievcata spekuluju nad kamionom a bagrom.. asi deficit toho co nemaju doma 😃 ved to je fajn, ze spoznavaju navzajom svoje svety uz odmalicka 😉 nech len chlapci kocikaju, mozno im to zostane aj do dospelosti a dievcata nebudu mat panicky strach zo soferovania ako ja 😃
silvapokorna
19. okt 2013
@radkanika ahoj. sa manžela opýtaj, či by bol radšej, keby sa malý usmieval na plagát Brada Pitta. 😃
ničoho sa neboj, keď ho v tom nenecháte vyrastať do 15tich, tak mu to nijak neublíži. jemu je jedno kto je na plagáte, ani nevie, čo tam je, jemu sa pášia tie farby a vníma skor geometrické tvary, než obraz na plagáte. keď je spokojný, tak je to to najlepšie a časom si začne aj v izbičke u sestry presadzovať svoje a postupne to buď upravíte, alebo mu ako píšeš urobíte vlastnú izbičku. eště času dosť. zatiaľ stačí, keď mu budete podstrkovať autíčka, skladačky, stavebnice a napríklad modrú deku nech tam má a pod. alebo mu kúpte autíčkový koberec a ten mu tam extra rozložte a bude.
moja staršia sa do dvoch rokoch harala iba s puzzle a atíčkami, lebo to niečo robilo a bábiky nič. až keď sa nám narodila druhá, tak začala opakovať po mne a naučila sa hrať aj s bábikami. ale prvého kojila a prebalovala dinosaura. to bola sranda. 😃
a keď máš také malé bábo, by sa ti mohla hodiť osuška od Lovely. stačí sa zaregistrovať. je docela veliká, tak ju využijeme aj my. ale pre bábo mi príde super, ho tam krásne zabalíš po kúpaní a krásne sa ohreje a osuší. a je biela s modrým nápisom, tak pre chlapca akurát. 😉
zuzkat1
19. okt 2013
@radkanika nasa dr vyslovene odporuca chlapcom babiku aby sa naucili pomenovat casti tela. Gayom nebude pokial sa tak nenarodil.nasa dcera sa hra len s autami,legom a loptami...je to taky chalanisko... Je hlupost separovat deti kvoli tomu ze dcera ma barbie.casom bude ta izba pol na pol dievcensko-chlapcenska.
palomka
19. okt 2013
My mame 4,5r dceru a syna 1,5r. Doteraz bola detska ruzovo fialova a syn sa tam hral v pohode od malinka. Hra sa aj s babikami..aj s kocikom...najradsej s kuchynkou 😃 niekedy si dokonca oblecie aj suknu...no v obchode si vyberie auticko. Myslim ze na tom nic nie je. Ved v skplke tiez nebudu oddeleni na miestnost pre chlapcov a miestnost pre dievcata 😉 jednu stenu sme nechali ruzovu a druhu sme dali zelenu. Zaclony su zlte. Ked bola dcera mensia tak sme miesto babik kupovali auticka. A to sme este syna nemali. Len sa proste s nimi radsej hrala. Nevidim na tom nic zle. Dokonca si syn doma ponosi aj kabelku 😛 a na spolocne hry maju lego...kocky...plastelinu... A nakoniec...kym mi syn podrastie tak dcera bude skolacka a tym sa zmenia aj hracky...a veruze kupovat vacsi byt kvoli tomu nebudeme. Ja som vyrastla s dvoma starsimi bratmi v jednej izbe a som normalna zena akp sa patri lol
zuzkat1
19. okt 2013
@radkanika teraz v novembrovej emme je clanok o ruzovom klise... A tam pisu ze pred rokom 1914 bola ruzova povazovana za muznu farbu tak ako ostatne odtiene cervenej. Odporucala sa matkam pre chlapcov ak chcu byt in. Zmenilo sa to po 2.sv.vojne kedy sa za politicky korektnu pre chlapcov zacala povazovat modra.
iva87
19. okt 2013
Tak pomaly by som zacala pripravovat muza na to, ze maly sa BUDE hrat so vsetkymi tymi barbinami, kocikmi a babikami, lebo tomu sa nevyhnete. Ja mam doma dvoch chalanov a ked prideme na navstevu, do centra, do herne, hraju sa zasadne len s babikami, kocikmi a inymi "dievcenskymi" hrackami, nevidim na tom nic zvlastne 😉
denise.v
19. okt 2013
ja som ako dieta dostala lietadlo a autíčko od vzdialenej rodiny lebo boli v tom že sa mojim rodičom narodil chlapček 😃 ,samozrejme mama mi ich dala ani vo sne by ju nenapadlo,že by ma to mohlo ovplyvniť... a môjmu staršiemu synovi sa odmalička velmi páčila červená farba,červené auto,balòn atd...a teraz má 14 rokov a na nektoré chlapčenské veci povie že to vyzerá dievčenské že on si také neoblečie....a malému som dala dve bábiky ešte boli moje,občas ich usadí na gauč ale viac sa hrá s autìčkami.Takže si myslim že netreba zakazovat,tým je to horšie potom ich to láka,,nech sa hrajù ,ved v škôlke sa tiež hrajú so všetkým ,nerozdelujú ich od seba
denise.v
19. okt 2013
a čo sa týka oblečenia malému som kùpila oranžové menžestráky a nie taký frajer je v nich? 😉
danielle37
19. okt 2013
kamoškin syn 5 ročný miluje film Piráti z Karibiku - majú doma všade plagáty..... mami aj ja chcem také dlhé vlasy ako Jonny Deeep a budem si ich zapletať, mamka mu ich zapletie - taký jeden vrkoč spraví - má brčkaé vlasy tak nad plecia, je spokojný keď má cop, a potom na Kiaru povie no ty nie si na zahodenie.

rad nosi aj mamine toopanky - lebo aj jeho 18 ročná sestra nosí štokle, keď sa ho opýtali prečo si nedá tatove povedal - tatove smrdia, mamkine voňajú 🙂

sestru prichytil ako si holi nohy a povedal mame Kata sa zbláznila chce byť chlap má žiletku ako tato
uhnakova
19. okt 2013
Podla mna malemu ziadna ujma nehrozi. Moj brat bol na tom podobne, je medzi nami rozdiel 6 a pol roka, moja izba bola vymalovana na ruzovo a nikdy sme to nezmenili, lebo on ako maly tvrdil, ze sa mu to paci 🙂. Hral sa s mojimi Barbie a dokonca vydrankal od rodicov Barbie auto, ked som bola v skole v prirode 🙂. No a vyrastol z neho normalny mlady muz, momentalne zije s priatelkou a vyzera to na svadbu 🙂.
andrejka1974
20. okt 2013
@radkanika urcite nie, my mame spalnu ruzovu a donedavna tam spali sinduska , simonko a matusko spolu a ti chalani uz maju 13 a 15 rokov a nemalo to ziadny vplyv na nich 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 a rianka najmensia zasa spala v kriklavej zelenej izbe a my mame este aj obyvacku kriklavo orandzovu a je tam pri tychto farbach super 🙂 🙂 🙂 🙂
patkaza
3. nov 2015
určite by som nedávala chlapca do ruzovej izby http://akoapreco.com/ako-zariadit-detsku-izbu/
mamka_danka
4. nov 2015
to by som urcite nedala ani ja..chlapcekovi modru izbu alebo nejakej inej ale chlapcenskej farby..

Začni písať odpoveď...

Odošli