Cmúľanie palca pri zaspávaní

malamargaretka
19. sep 2012

Maminky, aké mate skusenosti s oducanim cmulania si palca u babatka pri zaspávaní? My máme teraz 16mesiacov a pri zaspávaní - palec v puse, druha ruka na mojom rastucom brusku. Skusala som mu jemne vyberat palcek, a od zaciatku augusta ho ucit zaspavat bez palceka, ale teraz neviem, ci som robila dobre, alebo nie, ked ten palcek vzdy pri lahnuti ide do pusy. Cez den vobec necmula, len pri zaspavani cez den a vecer.
Dakujem z avsetky rady a odpovede. katka

stastnamamulka
20. sep 2012

ahoj,moj maly robi to iste 😉 pravdupovediac,neriesim to,ukludni ho to a pekne spinka...myslim,ze ak cmula LEN pri zaspavani,je to ok 🙂

lasenka
20. sep 2012

aj moja mala robi presne to iste, cmula LEN pri zaspavani... ked som snazila trosku pri nej postat a ten palcek vytiahnut, hned sa prebrala a zacala v postielke vstavat... tak len dufam, ze ju to raz prejde samo... chlapci mali cumlik, tam sme problem vyriesili z jedneho dna na druhy... no tu to bude asi horsie ☹ ale tak zatial to nechavam tak, hoci ma to tiez trosku mrzi

macamarcelina
20. sep 2012

ahoj, môj malý, teda už 11 roč. si cmúľal palečky. najskôr iba paleček v puse ale neskôr druhý v nose. vzniklo to tým, že v pôrodnici nám hovorili žiaden cumeľ, ale on sa vynašiel. nič nezaberalo a ani soľ, ani obviazať,ani dohovorom, že to nemôže robiť. nič. a najhoršie, že v škôlke kopec bacilov a on si cmúľal pršteky. a nezaberalo ani to, keď som mu ho vytiahla z pusinky aj 20 krát. Asi to musí prejsť samo. nerob si z toho nič. nebuď z toho nervózna. iba mu vysvetľuj a vysvetľuj. čím viacej si to budeš všímať, tým to bude horšie pre malinké aj pre teba. držím palce. teraz máme ešte 2 ročného a tam som dala cumeľ ešte aj po tajomky v pôrodnici. 🙂

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrejka1974
20. sep 2012

@malamargaretka neboj sa casom sa odnauci moj syn si cmulal prsty este v skolke ale len pri zaspavani a odnaucil sa najmensia tiez objavila palcek nim sa ukludnuje neboj aj moja sa odnauci

dahra
24. sep 2012

No môj takmer 26mesačný si cmúľa ukazovak a prostrednik ľavej ruky, robil to od 3.mesiaca života doteraz. My sme mu aj cumle davali hned od zaciatku, ale iba ho napinalo a vypluval. Nechcel cumlik vobec. Prsteky si cmula pri spani, ale - čo je horšie- aj pri tuleni sa so mnou. Tiez ked druhou ruckou drzi nieco hebke. Ked sa hra a nenudi, tak to nerobi. Ale sem-tam sa stane, ze zastane pri zaclone a neodola pokuseniu. aj dnes som varila, chrbtom otocena, ale pocula som, ze stichol a nehybe sa, tak som sa ho opytala, co robi. Odpoved - Ado dudkáááá..... 😀

dadav
26. sep 2012

Ahoj, no my s týmto nemáme problém, ale moja mamina mala so mnou ... 😀 ... bála som sa, že aj moje deti to tak budú robiť, ale neboj sa nič...ono to samé odíde 😀 ... ja som si ževraj do 1.triedy Zš cmúľala...naši sa aj báli, aby som nemala krivé zuby a neboj, som ok 😀 ... myslím s tým prstom. 😀 😀 😀 Potom som sama prestala 😀...podľa mňa sa dieťatko ukľudňuje ... ;)

zuzanadida
3. okt 2012

Ahoj mi cmulame od malička pri spaní a potom ho vitiahne.Robý to aj v škôlke hadam to raz prejde 🙂

vonicka
3. okt 2012

My cmulame aj cez den (aktualne ma 8m), ked je trosku unaveny, ked si polozi hlavku na nieco na zemi, ked sa ku mne tuli no a samozrejme vzdy ked zaspava. Isty cas som mu vnutila cumel, ale fungovalo to asi 2 tyzdne. Kebyze viem, ze to cmulanie nebude mat ziadne nasledky na zuboch alebo na prste neskor, tak ma to ani neznepokojuje, ale bojim sa, ze si povytlaca zuby dopredu. Vela som o cmulani citala a aj sa radila s dets.psychologom, ale vsetci mi povedali, ze do roka urcite neriesit a ziadnu mudru radu na oducenie som nikde nenasla. Proste to tie deti musia prestat robit same a ja som velmi zvedava kedy prestane to moje! 🙂 vsetkym mamam palcolizacov zelam nech je to cim skor 🙂