Čo robia doma mamičky s deťmi, ktoré nechodia von?

mirola
9. aug 2019

Nechcem tu teraz sposobit nejaku diskusiu o tom, co je lepsie pre deti, alebo nie je. Ale ja chodim s mojim malym stale von, teraz v lete sme vonku prakticky cely den az na obedny spanok a obed. Takze tak od 9rano do 11. A potom od druhej do pol osmej. O osmej ide spat. V zime v kazdom necase sme boli vonku (este v kociku) aspon 2 az 3 hodky denne, ci snezilo, prsalo, fucalo, mrzlo. Prestahovala som sa na dedinu, kusok od BA a viem, ze je tu kopec deti. Nemam tu moc kamaratok, ale sledujem mamicky a stretavam stale tie iste tvare. Jedna je pripad ako ja, stretneme sa kazdy den 2x a debatujeme spolu, prisaham ziadna ina mamicka neni vonku len my dve. Samozrejme xy z nich chodi na ine miesta. Ale mam 3 susedky, ktore maju male deti 1rok, 3roky a 3 a pol. S nadejou, ze najdem nejaku partacku s ktorou by sme este mojli ist von som sa spytala, ci niekedy nepojdu von.. dostala som 3x tu istu obdpoved... “oni cez den von nechodia” vidim ich, ze su naozaj doma, pocujem ich deti, ako kricia, placu smeju sa atd.. zrejme bude takych mamiciek viac. Mna by uprimne zaujimalo, tie ktore nechodite tak, ze na cele dni von, co robite doma napriklad s tak 1 az 1,5 rocnymi detmi. Ako ich zabavate aky im robite program? Mne nevadi chodit von, s malym sa rada flakam, ale minule bol chory mal teploty a siestu chorobu a boli sme doma tyzden, uz som myslela, ze zosaliem. Nudil sa, krical, vymyslal, vyhadzoval supliky, behal hore dole ako saso, neobsedel ani sekundu, vytlacal mysla, otvaral kose, umyval si ruky v zachode... hracky 0 bodov. Musela som byt nonstop v strehu. Preto mi poradte co robite vy doma s detmi, ze Vam tam je “lepsie” ako vonku. Dakujem 🙂

zuzinabila
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzana76
14. aug 2019

@0silvia0 a nadmernym pohybom by si si vyrobila mozno zase nieco ine, tenisovy laket, alebo by si mala vydrane kolena, alebo cokolvek, nikdy nemozeme vediet, ja som sa nikdy vela nehybala, skoliozu nemam a som aj stihla

0silvia0
14. aug 2019

@zuzana76 to je pravda, u nás je to aj genetická predispozícia, v našej rodine z maminej strany majú viaceré ženy skoliózu. Nikdy človek nevie čo by bolo keby, možno by mi primeraný telesný pohyb pomohol, možno nie....

uhnakova
14. aug 2019

@0silvia0 podla mna treba brat ohlady na slabiny a predispozicie a vybrat dietatu vhodny sport. Ja mam skoliozu, manzel ma zase problemy s klbami, takze deti sme dali na plavanie, ktore posiluje chrbat a velmi nenamaha klby. Zase keby sme boli nachylni napriklad na zapaly usi, tak nedam deti na plavanie, ale vymyslim nieco ine.

miiceencoovaa
14. aug 2019

@mirola ahoj, takisto som radšej von ako dnu...za každého počasia, narodil sa mi v decembri a už hneď v ten deň ako sme prišli z pôrodnice sme šli nachvíľu von, samozrejme vtedy bolo celkom pekne a teplo... neviem si predstaviť byt cely deň s ním doma, teraz chodievame von 2x do dňa, ráno vstaneme o cca 7:00, najeme sa, medzitým upracem a ideme von, sa vždy prejdeme do obchodu a potom dáme ešte chvíľu prechádzku po okolí, prídeme uložím ho spat, čosi dám oprat, varím obed...keď vstane dám mu papať, chvíľu sa zahrá a potom ideme von, kde si zas pospi a sme potom von do večera...buď ideme na ihrisko (čo ho moc dlho nebaví, keďže ešte nevie sám chodiť) alebo ideme k mojej tete (na dvor), ktorá má 3 deti, s ktorými sa rad hra alebo pozerá sa na ne ako sa hrajú...tam sme tak do tej 18:30-19:00 a potom prídeme, umyjem ho, dám jesť a spat...niekedy sa dohodnem s kamarátkou, sesternicou,...ale tiež sme skoro stále von, samozrejme tiež potrebuje niekedy aj byt doma a hrať sa s hrackami, ale zas nie cely deň 🙂

0silvia0
14. aug 2019

@uhnakova áno, veď to je samozrejmé... Len kedysi keď som mala skoliózu ja, nikto neriešil krúžky, predispozície a podobné veci.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bobricek1979
14. aug 2019

@ptmt1011 noo máš to ťažké fakt ale tak u mňa moja spí poriadnejsie len v kočíku

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simapett
15. aug 2019

@ptmt1011 och ako ti rozumiem 😂

mirien22
15. aug 2019

@ptmt1011 toto presne aj môj starší, museli sme sa nosiť a mladší zasa hukal v nosiči a v kocke bol rád, ale nespal tam takmer nikdy 🙈

bobricek1979
15. aug 2019

@ptmt1011 no to verím presne som to zažila u segri jej dcérka vôbec nechcela byť hotová katastrofa, no čo musí jedna mamina vydržať že

😁

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bobricek1979
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bobricek1979
16. aug 2019

@ptmt1011 súhlasím a ešte vláčim aj psa nech sa chudák vyvenčí

mooonika1975
16. aug 2019

@ptmt1011 chcem sa spýtať, v škôlke na prechádzke ju učiteľky nesú na rukách?

nenne9
16. aug 2019

@ptmt1011 😱 u vás teda deti riadne šéfujú

miui
16. aug 2019

@ptmt1011 dvojrocna prejde pol metra a dalej iba na rukach??? Hovori ti nieco ze rodic nie je otrok svojho dietata? Mne keby mladsia, takmer dvojrocna a 16kikova zahlasi ze vonku iba na rukach tak by sme iba doma sedeli, co som Robocop???

uhnakova
16. aug 2019

@ptmt1011 podla mna by si mala trochu zvolnit, tolko sa nemordovat, setrit sa. Takato dlhodoba otrocina sa moze prejavit na zdravi ako nejaka vazna choroba, a to by si urcite tvoje deti pre svoju mamicku nepriali. Dvojrocnu by som presviedcala, ze uz je velka a nech chodi sama, takisto skolak si tasku odnesie, staci z nej vybrat napriklad dosky so zositmi. Mysli trochu na seba, urcite si to zasluzis.

bobricek1979
16. aug 2019

@ptmt1011 wau ozaj sila no nebuď až takým otrokom moja

lucia_089
17. aug 2019

@selest uplne detto 🙄

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bobricek1979
18. aug 2019

@ptmt1011 no stáva sa. V pohode. 😁

anjika44
20. aug 2019

možno preto nechodia von, lebo ich deti robia zle iným a cítia sa trápne...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucia_089
22. aug 2019

@mirola no Nás Malý okrem času choroby je od najmenšia každý deň vonku, aj keď snežilo a fúkalo aspoň tých 20-30min aj keď bol ozaj nečas. Ale zase určite nie sme denne 8 hodín vonku, niekedy 2-3, a doma sa nenudíme. Malý už od roka chodí a od 2r.3mes.rozprava celými vetami. Hovorí veľa aj po anglicky. Vie pesničky, básničky, citame si knizky, od 2r.pozná abecedy, vie farby aj tvary (všetko aj v angličtine), čislice do 20, atď.atď.ono stále je čo spoznávať a nielen vonku. Je naozaj pohybový, dlho neobsedí, niekedy tiež stojí pri okne,že vonku ale mne treba i doma porobiť (máme 5izb.dom a i aspoň čosi jednoduché uvarit)a tak Ho skúšame zapájať do dom.prác, už ako 15mes. nosil špinavé prádlo do práčky, vie zapnúť myčku, povysávať bezdrôtovým vysávačom, ponosi do policky poskladané pradlo, pomáha mi chystať cesto na dom.chlieb (napr.odmeriam Mu muku a On ju nasype do misky a pod.) atď. ale pre tých čo ma hneď začnú odsudzovať, do ničoho Ho NENÚTIM, ponúkam pomôcky v štýle Montessori a On sám prejavuje záujem o to čo robia rodičia. Samozrejme niekdy nemá náladu, si to porobím sama, často s Ním to trvá dlhšie než kebyže to robím sama, jasné že 2.5rocne Dieťa často niečo zhodí alebo predĺži domáce práce či varenie ale vedieme Ho že je súčasťou domácnosti. Všetko je dobrovoľné a často to vyžaduje aj pevné nervy ale verím,že to má zmysel. Neustále sa okolie čuduje čo všetko vie,keď nechodí do škôlky. Škôlka nie je spásonosná, niekedy môže viac uškodiť,záleží od Dieťaťa, rodiča, p.ucitelky. chcem týmto len povzbudiť maminky že je veľa knižiek ale aj info na nete na rôzne aktivity s Deťmi kt. Robia i v škôlke a ak má mamina chuť môže Dieťatko sama mnohému naučiť. Deti túžia po nových informáciách a chcú napodobnovat rodičov 😉

viktorko4
23. aug 2019

@fidka79 trčí doma... hadam sa venuje svojmu dieťaťu. Ja si zas veru neviem predstavit supnut ani nie pol ročné dieta do jasiel, nech sa o neho staraju cudzí ľudia. Pripravit sa o vsetko to co som mohla naučiť svoje dieťa. Nevidiet jeho prve krocky, nebola prva co bude pocut jeho prve slova, nevidela vsetky pokroky ktore tak male dieta robi... Len aby som mohla ísť robotovat. Ved pre pana este budem do dochodku ajajaah. Az mi z toho zle bude...

blackcat8885
23. aug 2019

Poznam matky ktoré radšej sedia doma 3r len aby náhodou nemuseli robiť. Ja som išla do roboty keď mal syn 2,5r a pri druhom sa chystam skôr a nemyslim že by tím deti trpeli. Mne pri staršom hrabalo doma z tých detských veci stále keď mal 2r bola to kríza a bohužiaľ som mala v okolí iba iné matky takže sa riešili len deti
@viktorko4

anjika44
23. aug 2019

Mňa zujíma toto - ked je nejaká mamička s dieťaťom na ihrisku aj viac ako dve hodiny, kedy ide na WC? Ja vydržím max dve hodiny a aj to musím mať špeciálnu vložku, lebo si kýchnem a môžem utekať. Raz som dokonca musela odísť po hodine, našťastie si syn dal povedať a potom sme sa vrátili.

rachelkk
23. aug 2019

Že trčia 3 roky.... a prečo by nie ? Keď je možnosť ostať s dietatkom doma, kým nejde do škôlky. Aj tak prvoradé je aby bol muž správnou oporou a dobrým stĺpom rodiny. Pokial takého žena má a vie sa postarať o rodinu . Tak žena nemusí ist do roboty a môže byť doma s detmi tie 3 roky.