Čo robiť, keď sa dieťa veľmi zľakne?

mata90
14. apr 2012

Včera bolo u nás na návšteve trojročné dievcatko, hralo sa v pieskovisku, vsetko v pohode, hralo sa s našou desatrocnou susedkou, kt. je adoptovaná, a je iná ako ostatne deti taká hyperaktivna, vsade musi byt a tak...Spolu sa hrali, a zrazu ta malá začala strasne kričat, a triasť sa ze dážďovka, všade kde pozerala či na zem či na oblečenie, dokonca aj v dome, či na wc začala kričať že dáždovka, take niečo som nevidela, normálne si to dievcatko namyslalo ze ju ma pod oblečením, pripadá mi to tak, akoby tá staršia niečo do nej hodila a povedala jej že dáždovka, fakt neviem, bola som vonku, blízko nich, nič som nevidela, prehladala som pieskovisko, žiadna dážďovka, nič, len same konáriky a listie. No najhoršie je že si nechce ani nič obuť a stále sa bojí, trasie, nachvilku zabudne, a zase ked si spomenie, az taká stuhnutá je a place, uz chodi do skolky, ale asi aj tam sa bude bát ist , celu noc plakala. Najhoršie natom je ze sa to stalo u nás, strasne ma to trapi, jej mama tu nebola ked sa to stalo, a oni tiez nevedia co maju robit, ze takáto nikdy nebola, uz aj niečo skušali jej davat, no nič nezaberá, poradte prosím!!!

katecameron
14. apr 2012

asi ju to dievca nejako vylakalo ale divne a chore ked to nepreslo doma ja som bola svedkom ako MATKA nahovarala svoju dceru aby vystrasila jedneho socialne slabsieho chlapceka 5rocneho tym ze mu mala chrobakla zabalit do papierika od cokolady a dat tomu malemu nech zje akoze cokolada no ja som jej tak vynadala 😠 😠 😠 😠 😠 😠 sibana

ani3012
14. apr 2012

čo tak jej tú dážďovku ukázať ? Nie že pozri toto je dážďovka (určite by sa nechcela pozrieť) ale pozri aký krásny červík ! A potom jej až povedať,že to je vlastne tá dážďovka 😉
pravdepodobne sa bojí,lebo ani nevie čo to vlastne je

vtipné video: http://www.mojevideo.sk/video/12be5/dazdovky.html

a tu je aj rozprávka o dážďovke http://modre-rozpravky.blogspot.com/2007/02/zve...

a milá rozprávka : http://www.mojevideo.sk/video/c1e2/robby_kratka...

evickapooh
14. apr 2012

ja by som isla s nou za detsky psychologom...ved to bola trauma pre nu! dazdovku jej ukazat by asi nepomohlo,mozno skor naopak , ale nejuku rozpravku o dazdovke...hm...dobry napad!

klincek
14. apr 2012

ahoj, aj podla mna ju to starsie dievca postrasilo a ona sa teraz boji. myslim, ze by malu trebalo presvedcit /najskor rodicia/, aby podrobne porozpravala, co sa na tom pieskovisku stalo a co jej ta vacsia povedala a urobila, a podla toho, co sa zisti, jej vysvetlit, ze sa nemusi bat.
chudatko, male deti sa nesmu strasit.. ja som raz postrasila mladsieho brata tmou a on este na strednej chodil spat tak, aby nemusel zhasinat v byte. strasne mi je to este teraz luto.. a ked vidim, ako niekto strasi vlastne deti, ze ich niekomu preda alebo ze ich odnesie kozkar /oblubeny forik nasich babiek, mozno si niektore pamatate/, tak by som tych rodicov sfackala..aj tej vacsej by som nalozila, zasluzila by si 😠 . deti do urciteho veku nevedia filtrovat, co je mozne a co uz nie, a nezmyselny strach sa s nimi potom taha poriadne dlho, podla mna tak vznikaju aj niektore fobie.

skurcak
26. jan 2016

Ahojte no ja ma tiez podobny problem u nas vo skolke odpadlo dievca a rovno pred ocami mojho syna od vtedy sa boji odmietami navstevovat skolku stale place aj ked sme mu visvetlovali ze tosa stava , boji sa a ja neviem co mam robit. Je bojazlivi stale musi pri niekom bit sam sa boji . uz sme skusali vselico a nic nezabera ☹ . . . co bi ste mi poradili