Čo robiť proti zamotávaniu vláskov u 2,5 ročného dievčatka?

mamina_25
7. aug 2013

Ahojte maminy mojej dcerke sa vzadu velmi zamotavaju vlasky ... nebola este strihana ani sa nechystam v najblizsej dobe kedze sa nechce dat ostrihat .. neviete poradit co na neposlusne vlasky aby sa to zmiernilo alebo prestali zamotavat ? Dakujem ..

anjelicek26
7. aug 2013

@mamina_25 - ved jej ich nastriekaj rozcesavacom pred cesanim a na noc treba robit vrkoce ;)

atreyu
7. aug 2013

Pravidelne ráno večer poriadne rozčesávať...

simca06022011
7. aug 2013

nam sa motaju stale vzadu, az dredy ma... nic nepomaha, umyvam kloranom s ovsom, riadne rozcesem a pomaha iba cesat, to ju dobreze priviazat nemusim... ked sa velmi zmocu tak pouzivam olejcek na rozcesavanie (teraz mam alvedru arganovy olej z dmka).

tinka53
7. aug 2013

olejček na rozčesavanie a ked sa rozčeše tak potom pravidelne česávať, ráno - večer... ja by som ju s vrkôčikmi nenechala spať, je to neprijemne a rušivé.. sama by som si vrkoče na noc nedala 😉

anjelik2509
7. aug 2013

pravidelne rozčesávať a predávajú aj sprej na detské vlásky, aby sa lepšie rozčesávali 😉 (nap. Oriflame) 🙂

ikika
7. aug 2013

@mamina_25 my sme mali tiez tento problem... vecer pekne vlasky, rano uz desne dredy... 😒

Som jej to rozcesavala hrebenom, tak to len bola katastrofa... hreben sme vymenili za kefu, zlepsilo sa to... potom som zacala pouzivat aj sampon s kondicionerom 2v1 Shauma Kids (kupujem v dm), este mokre vlasky pekne rozceseme... sice rano tiez mame trochu pomotane, ale podstatne lahsie sa rozcesavaju ako bez toho samponu... 🙂
A este jedna pozitivna vec - dcerke sa strasne paci jahodkova vona toho samponu... 😅

A ked ju nechces strihat - ani my sme este nestrihali - mozes len do stratena prejst noznickami a zbavit sa tak tych suchych krepovitych koncov z rozcesavania... vlasy budu ozivene, vidno to nebude a hlavne sa budu menej dredovat... u nas sa to osvedcilo... 😉

lejlla
7. aug 2013

segra si nevie vynachvalit pre dcerku sprej na rozcesavanie z avonu...skuste

mummy01
7. aug 2013

Moja tiez ma tie dredovite vlasy a to uz ma skoro 7....jedine co pomaha je Glisskur sprej,ten na suche vlasy...bez neho ju nemam sancu rozcesat.Skusali sme aj ine spejiky ale iba tento nam vyhovuje.

bambola
7. aug 2013

Mne mala nechcela nosit ziadnu gumicku do vlasov, vlasy mala pomotane do 5minut od rozcesania (cize rada- cesat rano a vecer je uplne zbytocna). vlasky mala pod plecia, bez gumicky, dredy plus horucava.... isli sme ku kadernicke. Neviem ci vynachvalit 🙂 konecne nevyzera akoby hreben nikdy nevidela a ani sa tak nepoti 🙂 . Kadernicka ju rozcesavala niekolkokrat co sama videla, ze sa jej v priebehu strihania pomotali 😕
Poradila mi jednoznacne kondicioner. Zatial som neskusala, ale vidim, ze baby radia nejake detske tak mozno vyskusam 🙂 Zatial ma vlasy zarovno pod usami, rozcesem ich rychlo a lahko.

k_a_j_k_a
7. aug 2013

Suhlasim s @anjelicek26. Kupit detsky rozcesavac- aj v oriflame aj v avone urcite maju. Podla mna aj v drogerii, ale tam som nepozerala. Dava sa to vzdy po umyti na mokre vlasky. A na noc robit copiky. A este na rozcesavanie vlasov je super kefa z diviacej srsti. Mam ju aj ja a aj deti a odkedy som ju kupila, ani jedna dcerka mi pri rozcesavani neplace. A to ma jedna vlasy do pol chrbta a druha po lopatky a ta si ich v noci aj statocne kruti. 🙂
Inak, keby nechcela copiky a sponky, tak pohrazit, ze ostrihte. Ja som to spravila mladsej s ofinou, raz ma proste uz "dozrala", chytila som noznicky a ostrihala ju. Odvtedy robime poctivo copiky :D

dejnas
7. aug 2013

dcérka má dlhé husté vlasy, už od 2 rokov používame kondicionér ... teraz má 4,5r. a vlasy do pása... na noc ich gumkou zopneme do copu (samozrejme voľnejšie, nie príliš tesno, nech ju nič netlačí, neťahá v spánku) 😉

m_ij_ka
9. aug 2013

kúp sprej na rozčesávanie vláskov a častejšie musíš česať vlásky počas dňa 😉

mimi21mimi
9. aug 2013

Sprej z Oriflame... my sme ju aj ostrihali trochu na radu kadernicky, ale vobec nepomohlo.

musa7
9. aug 2013

Ahojte,tiez dcerke normalne kondicioner co pouzivam ja.nedavam jej na hlavu,len vlasky.uplne super to je,vlasy dlhe do pasa.

nasta197
9. aug 2013

ahoj ked jej umyjes vlasky daj si na ruky detsky olejcek a rozotri poriadne male množstvo tak od pol hlavky nie až od koncekov bude ich mat krasne leskle a nebudu sa zamotavat len nedaj vela aby neboli moc mastne aj ked na druhý den to nebude vydiet peken sa tie vlasky nasiaknu tým olejcekom 🙂))

prahaxx
9. aug 2013

my sme ostrihali, rozcesavac nezabranil vytrhavaniu a zniceniu tych krasnych ale velmi jednych vlaskov.. ani moc nebucala, sme maximalne spokojni, cakam druhe babatko, mala je casto u babky a babka uz tak nerozcese, tak to ma teraz lepsie, mame fotky s dllhymi vlaskami a chvostik na pamiatku

stanislavao
9. aug 2013

podla mna by ste ju mali dat ostrihat, aby sa vlasky aj zjednotili, zmenili strukturu. pouzivanie kadejakych kozmetickych pripravkov pre take male deti sa mne osobne nezda vhodne.