Čo so 14 mesačnou dcérou, keď budem pred pôrodom v nemocnici?

jaja018
12. júl 2013

Ahojte baby mám 14. mesačnú dcérku a čakáme druhé mimi. S malou som bola 6 týždňov pred pôrodom v nemocnici kvôli vysokému tlaku bojím sa ze teraz to bude znovu tak. Manzel pracuje a na takú dlhú dobu nemôže ostať doma. Svagrina spolu so svokrou sa tešia že sa budú o malú starať a ze manžel bude chodiť do roboty. Svokra pracuje doobeda a svagrina je zivnostnicka. Takže doobeda by s ňou bola svagrina a poobede svokra a chcú aby malá u nich aj správala aby ju netrebalo nosiť hore dole. No ja si to neviem predstaviť lebo svokra malú nevie ani nakŕmiť a tie jej zastarané spôsoby. Minule ked mala bola u nich sa pokakala a ona ju prebalila štýlom ze kako vyhodila a utrela jej ritky a plienku jej dala naspäť tu istú lebo ze trocha okakana to nevadí. Potom mala malá celý červený zadoček. A svagrinine neverím vôbec lebo deti nemá a nemá k nim vzťah robí všetko zbrklo. Netuší co dieťa môže a co nie. Ked je s malou napchava ju pred obedom gumenimi cukrikami a sladkosťami a potom sa cuduje ze nechce polievku. Baby poraďte mi ako to mám riešiť?

zuzanka.h
12. júl 2013

@jaja018 zatiaľ nijako 🙂 ešte si doma, šetri sa ( i keď to pri dieťati nejde) , keď nastane situácia, že budeš musieť ísť do nemocnice tak sa to vyrieši samo .

froschka
12. júl 2013

@jaja018 asi nebudes mat na vyber a pomocou sa nepohrda, neboj mala to prezije aj so zastaralymi sposobmi, aspon sa o to viac bude tesit na teba 🙂

katkanova
12. júl 2013

@jaja018 mas inu moznost ako nechat ju s nimi? ak nie, mozno sa este dovtedy objavi, alebo nebude treba lebo budes fit. ak inu moznost nemas, musis len dufat ze tvoje dieta neumrie ani na cervenu ritku ani na predavkovanie jojo medvidkami 😉 viem ze to je hrozna predstava nechat dieta s niekym kto sa on nevie postarat ako ty, ale podstatne je aby k nemu boli dobre, a to ze ti ju ma vobec kto postrazit, ak naozaj ina moznost nebude. mna kym bola mama v porodnici strazil tato, schudla som asi 40 percent vahy, skrecok zdochol od hladu a chodila som do skolky v pyzame a neucesana tyzden, a ktovie co vsetko este co mama ani nevedela 🙂 a tu som 😝

nicky07
12. júl 2013

ahoj @jaja018 V prvom rade by si sa mala snažiť asi ostať pokojná. Stres z toho čo môže byť ale nemusí tvojmu bábätku neprospieva. Ja som mala vysoký tlak v tehotenstve pri prvom bábätku a pri ďalších dvoch tehotenstvách sa to vôbec nezopakovalo, takže mysli pozitívne možno naozaj sa to nezopakuje ani u teba. Taktiež viem ako sa cítiš dať niekomu svojho drobca nie je práve najjednoduchšie. ja osobne má pocit že nik sa o neho nedokáže postarať rovnako dobre ako ja, S tvojou svokrou by asi trebalo prebrať že okakaná ani ocikaná plienka naspäť na zadoček nepatrí. Je to dospelá žena tak hádam pochopí že čomu bábo vystavuje. Navyše tvoja slečna je už aj dosť veľká, čo ju tak začať učiť na nočník? Aspon aby sa do neho vedela vykakať. S pomocou iných budeš musieť rátať, lebo minimálne na tie 4 -5 dní do pôrodnice pôjdeš a teda budeš musieť niekomu svoju slečnu nechať. je to ťažké ale hádam tých pár dní to zvládne aj svokra alebo švagriná. ty naozaj nemysli na to zlé, lebo aj tým si privodzuješ zlý tlak. snaž sa užívať si tehotenstvo a dni s malou. a mysli pozitívne že do pôrodnice pôjdeš naozaj až pre svoje bábo a nie kvôli iným komplikáciám.... 🙂 držím palce.

dari226
12. júl 2013

no robis si starosti mozno zbytocne,skus oddychovat a uzivat si a kedp ride taka situacia tak sa spolahni na instinkt.my sme dceru tiez mali pri svokre takmer 10 dni s pauzami ale nedalo sa inak ked si v nemocnici a mas starosti so sebou a babom tak to nejako vydrzis v nadeji ,bude dobre neboj sa

terezka1947
12. júl 2013

@jaja018 no na vyber velmi nemas asi....vies,ukazem ti mozno druhy pohlad na situaciu...my s manzelom nemame nikoho...cize ani kde nechat dieta...teraz som musela na dva tyzdne do nemocnice a manzel mal problem ostat doma-ale musel....a tiez sa bojim,ake to bude pri potencialnom druhom dietati...lebo aj ja som si polezala pred porodom 😒
takze ber to tak,ze o nu ma kto postarat-aj ked nie podla tvojich predstav 😉
myslim,ze vela mamiciek by sa balo rovnako ako ty...ale ver,ze je lepsie mat dieta pri niekom(aj ked nie podla predstav)ako ho nemat komu dat ☹

ivett1
12. júl 2013

@jaja018 nestresuj sa kvôli tomu už teraz ... potom budeš mať dosť času😉 ... ja som bola pred druhým pôrodom dva mesiace v nemocnici a doma som mala našu malú princezničku - mala vtedy dva rôčky ... nikomu to neželám...
my sme to riešili tak, že mm si vzal dovolenku, potom bola dcérka u svokry cez deň-ráno ju tam ocino odviezol a večer si ju vyzdvihol, no a dva týždne bola aj u mojich rodičov...s tým, že tam spala a ocino chodil každý druhý deň za ňou - a ráno odtiaľ do práce (naši nebývajú v ba) ... takže, úplne ťa chápem ... a to našu dcérku už nebolo treba prebaľovať ... 😅 ... ale ...prežili sme...akurát, že dcérka je na mne dosť závislá a o svokre - babke sem-tam zahlási, že je čudná ... čo teda aj je, lebo minule našim deťom núkala kocky cukru ... 😝 ... že, veď to deti majú rady ...ako, áno...v čase vojny a nedostatku možno to bola lahôdka - aj za jej detských čias...takže, beriem to s rezervou, lebo už sa jej vek blíži k 70-tke, tak možno to bude aj tým... 😖

xlucia
12. júl 2013

@jaja018 a tvoji rodicia nemozu? surodencov nemas?

sharlotta
12. júl 2013

opatrovatelka?

jaja018
autor
12. júl 2013

@xlucia moji rodičia pracujú vedia malú postrazit cez víkend a mám sestru ale ta ma 11 rokov takže ta už vôbec nepripadá do úvahy

Ja sa snažím malú odplienkovat aspoň cez deň ale nejako sa nedarí. Bojím sa nechať svagrine malú je nezodpovedna. Nerozmýšľa dopredu co sa môže stat. Minule ked ju strazila tak mi ju domov doniesla autom ale tak ze malú mala na kolenách a tak soferovala. Ked som jej vynadala tak mi povedala ze veď išla pomali. Darmo išla ona pomali ked do nich mohol hoci kto narazit a mohlo sa hoci co stat. Ona nemá deti a nerozmýšľa čo sa môže stat len sa vytesuje ze mala soferovala. Minule jej dala zmrzlinu tešila sa ako ju pekne papa ale ked malá mala nadchu a horúčku tak to sa už ona o ňu nestarala. Neviem si predstaviť nechať jej malú na jeden celý deň nie to týždne.

jaja018
autor
12. júl 2013

@sharlotta bývame na dedine neviem či by som v okolí nejakú zohnala

froschka
12. júl 2013

@jaja018 no asi mas nejaku depku ked ti vsetko vadi na ludoch a rodine a asi len ty si dokonala
Pozor na reci lebo ako sa do hory vola tak sa z nej ozyva
Aby si este nedopadla tak, ze si malu vezmes zo sebou do nemocnice

Prepac ale nepaci sa mi ked niekto kazdeho vidi iba ako zleho a neschopneho, pritom je to tvoja rodina a chcu ti pomoct

sharlotta
12. júl 2013

@froschka no, nie vsetka rodina je dobra... 😒
@jaja018 skus domelia.sk

veronicka1901
12. júl 2013

Joj, ja by som bola v tvojom pripade rada za kazdu pomoc. Ved hadam za tych par tyzdnov sa malej nic nestane. Skus spisat zoznam, ako fungujete. Kedy a ako papate, kedy kupete, ako prebalujete, atd. Trosku chap aj svokru, uz asi nie je najmladsia a robi veci tak ako vie 🙂. Su aj take co nepomozu vobec, bohuzial hovorim z vlastnej skusenosti 😒

jaja018
autor
12. júl 2013

@froschka ja si vážim ze chcú pomôcť. Ale ked ked niekomu sto krát poviem nech jej niečo nedáva a nerobí a on to aj tak robí tak co potom?

kalifa28
12. júl 2013

tak, tak... trochu viac dovery v ludí, ktorí su ochotní ti pomoct... alebo potom dufaj, že nepojdeš do nemocnice... nič iné ti neostáva... frflat a ohovarat dokáže každý, zvlašt maminky precitlivené na svoje dieta.... ja mám dve dcery, ked je treba stará sa o ne svokra a nikdy by ma nenapadlo nadávat na nu, alebo ju ohovaarat za to, ako sa o ne stará.... ved vychovala mojho muža a zdá sa, že do kvality 🙂 tak snad postarat sa o vnučatká zvladne... neboj sa, z tvojej dcery neubudne a určite jej nechcu zle....

jaja018
autor
12. júl 2013

@veronicka1901 svokru chápem a ona je este v pohode ale co zo svagrinou? Darmo jej kazdy povie nedavaj to malej ked ona na to ale veď kúsok môže.

veronicka1901
12. júl 2013

@jaja018 Neboj, si taká úzkostlivá ako ja 🙂. Za ten čas sa nič nestane. Nech hlavne dajú na ňu poriadny pozor, úrazy a tak a bude ok.

veronicka1901
12. júl 2013

@jaja018 Neboj, to sú malé veci, veď keď aj spapá niečo kvázi zakázané, raz sa nič nestane. Nestresuj sa zbytočne.

jaja018
autor
12. júl 2013

@veronicka1901 no inú možnosť asi nemám 🙂 mne nevadí ze má byť s nimi. Často sa stáva ze ju nechám u nich a idem napríklad na nákup alebo k lekárovi. Ale ked mi niečo vadí a upozorním svagrinu na to a predsa to spraví tak co mám robiť?Ssvokra to je niečo iné ona ma sice svoje zastarané metódy ale ked jej niečo poviem ze ako sa to robí teraz a pod. aspoň sa snaží to brať na vedomie a nabudúce to urobí ináč

luy
12. júl 2013

Keďže ju nemáš kam dať,aj tak nemáš inú možnosť.Preto sa ukludni,čo najviac času buď s nimi spolu s malou a ukáž im ako si to predsatvuješ.A mysli na to malé v brušku.Pár dní zlého stravovania a iného prístupu neohrozí tvoju malú,neboj.Myslím,že to je len zlá predstava,ktorú máš,čo budeš robiť neskôr keď pôjde do škôlky?Budeš stáť za oknom a sledovať čo robia s malou?Toto je len také tehotenské depresívne obdobie,neboj,bude dobre.

froschka
12. júl 2013

@jaja018 juuuj vytlac si tieto prispevky a porzri si ich tak o 15 rokov ked budes mat vlastne vnucence tak potom uvidis aka budes babka a svokra 🙂
Jasne ze mas nejake pravidla a su veci ktore sa ti nepacia ak niekto robi s tvojim dietatom ale skus si nebrat tie veci moc osobne a trosicku s nadhladom 😉 a bude sa ti lahsie dychat

jaja018
autor
12. júl 2013

@froschka no som si vedomá toho ze ked budem babka bude úplne iná doba a znovu sa bude všetko robiť ináč a ja budem ta nemoderna babka ktorá nič nevie. Ale tak moja svokra sa aspoň snaží len väčší problém je so svagrinou. Snažia sa pomáhajú ako sa len dá a ja si to cením. Len svagrina deti nemá a ked jej sto krát poviem ze nie tak a ona to aj tak spraví a nedá si povedať

xlucia
12. júl 2013

@froschka nezda sa ti ze si trochu prisna??? kazda jedna ktora ide druhy krat do porodnice mava vnutorny problem s tym ze co bude s prvorodenym. nezriedka je to prvy krat co idu od dietata
uvaz ze je trochu rozdiel, ci sa niekto snazi a je staromodny... alebo niekto BEZ skusenosti a NERESPEKTUJUCI BEZPECNOST... vid svagrina ktora necha malu pri soferovani na kolenach, resp. nerespktuje zakazane potraviny...