Ako často dávate deťom sladkosti?

diusik
5. jan 2012

Ja som uz unavena z toho jak sa vsetci ( svokra,manzel a pod.) snazia napchavat deti ( 21 a 8 mes. ) sladkostami. Ma;lemu 8.mesacnemu este ziadne sladkoti nedovolim,ale starsi,20.mesacny si uz nasilne pyta,co0koladu kekse,no vsetko.Osobne by som mu dala len sem tam po obede kusok cokoladky alebo polkeksiku,ale manzel furt vytiahne cokoladu a strka mu ju,a o svokre ani nehovorim,ona je presvedcena ze deti nutne potrebuju jest cokoladu 😠 aj ked normalne jedlo nezjedia! Tak som zvedava ako to chodi u inych,diky za nazory dopredu 🙂

katmi
5. jan 2012

ja svojej dcere sladkosti prave zakazujem 🙂

kiwi82
5. jan 2012

ahoj, no my sa tiež nestravujeme nejako špeciálne racionálne 😉 aj sladkosti u nás fungujú. ale tak najčastejšie sú to bebe dobré ráno alebo tie kekse marína, tie nie sú až také sladké. väščinou dostane za odmenu, ked spapá obed. niekedy aj tak cez deň dostane. čokoládu dávam len kinder. aj to len max. jednu. ale zato tyčinky a kukuričné chrumky tak tym nikde nepohrdne 😉

martaniana
5. jan 2012

ja dávam malému maximálne 1 až 2x do týždňa niečo sladké, osobne som proti častejšiemu podávaniu ,aj hlavne čo sa týka sladených nápojov, tak vôbec len kakao. Náš malý zbožňuje banány, to berie ako sladkosť, každý deň mať banán 🙂 Radšej nech papajú ovocie ako sladkosti z ktorých sú hyperaktívne a pritom nemajú žiadnu výživnú hodnotu..

adetka
5. jan 2012

jaj svokry... ta moja chcela mojej prvorodenej davat keksiky, ked mala 5 mesiacov 😠 ... ked som ju okrikla - na dobry rok a pol prestala... ale teraz jej na kazdej navsteve cukriky, cokoladky nuka - palacinky vypeka... manzel jej kazdy den kindervajicko kupuje... u mladsej to bude asi tiez tak... ale do roka az roka a pol sa s nimi budem hadat 😅 ...

lucia20
5. jan 2012

aj u nas to bol problem. lebo ja som zatrhla sladkosti a u babky sa napchali.... ale najmensia nedostava takmer vobec sladkosti, len ked zbada, ze starsie maju, tak jej kusok dame a dievcata, tie dostanu jednu sladkost denne aj to v pripade, ze si vypytali a spomenuli. vobec si nemyslim, ze je to neviem ake nutne, aby deti jedli sladkosti a zvlast teraz cez zimu, ked maju menej pohybu. My si skor spravime kolacik, palacinky na veceru, alebo chlieb s dzemikom. ked chcu sladke, tak z velkej tabulky cokolady zjedia jeden pasiky, z kinder čokoladok 1-2tycinky, alebo jedno lizatko. my este mame takmer celeho mikulasa, takze u nas sa ozaj tych sladkosti poje malo. ale naposledy som najmensiu odhalila, ze zistila, kde a najstarsia odlozeneho mikulasa a chodila potajme vyjedat kindercokoladky. 😀 😀 😀 😀 😀 😀

kaja73
5. jan 2012

Maly ma cerstve 2 roky-jeho sladoskti su -celozrne keksiky z DM ka-apfel,dinkel kekse-3-4 kusky za den-su to take mini keksiky
-2-3 ovocne cocky za den
-kym nemal opat bezmliecnu dietu-tak za tyžden zjedol 1 kinderko
Nepapa ziadne ine keksiky,ani cukriky ci cokinu,ani pribinacikov , puding dokonca on sam odmieta aj palacinky ci dzemiky.
Sladku ma rannu cerealnu kasu a to mu bohato staci-on sam uprednostnuje skor masko,zeleninu,ovocie-nastastie-ale dokedy?

zajaciq
5. jan 2012

nikdy. len ovocie a prilezitostne detske piskoty ci doma napeceny kolac. stari rodicia si nedovolia vybocit z nasho prisne stanoveneho jedalnicka 5x denne a dost. 😀

burina111
5. jan 2012

ja som asi tá najhoršia matka na svete 😀 😀 😀 ja im dávam každý deň, keď pekne zjedia obed, čaká ich malá sladká odmena podľa vlastného výberu 😉

evka4
5. jan 2012

ja tiez mojej sladkosti velmi nedavam, sem tam dostane piskotu, marinu keks a podobne. ale ked je u starkych, tak to je katastrofa. na zaciatku jej davali COKOLADU pred mojimi ocami a to nemala ani rok. samozrejme, ze som im vysvetlila, ako si to predstavujem a oni sa tvaria, ze to respektuju...ale podla mna to tak nie je a krmia ju blbostami, ked to nevidim. ja uz radsej ani nezistujem, co vsetko do nej natlacia, lebo sa iba zbytocne rozculujem. vysvetlovat mozem kolko chcem, poza moj chrbat jej podla mna aj tak davaju jest hovadiny, pretoze vzdy, ked sme tam, tak odmieta normalne jedlo, dokonca ani mlieko moc nechce, pricom po navrate domov sa jej jedenie ovela zlepsi. ...stari rodicia lubia svoje vnucata a myslia si, ze laska sa asi prejavuje sladkostami, ine vysvetlenie nevidim 🙂

titkovamiriam
5. jan 2012

U nas su sladkosti minimalne,vela peciem a mame v rodine diabetika tak ,,nase,,babicky su velmi moderne-ked sladkosti tak susene ovocie,keksíky a pod.,nehovorim ze nemame cokoladky,cukriky ale deti to niak nelaka-cokolady poje vacsinou ja ja som coko zavislacka.marek v obchode ide po kinderkacj aj to cokoladu nezje chce len prekvapenie,obcas gumove cukriky no aj tie teraz nechce lebo sa mu zacinaju kyvat zubky a nechce aby mu vypadali 🙂 ,ked niekto sladkosti prinesie,alebo ich davam na velku noc a mikulasa tak ich samozrejme nevyhodim/ak niesu polske,turecke a pod/skor u nas ficia slane veci chrumky a tycinky 🙂

annaopialova
5. jan 2012

ahojte aj ja davam sladkost ked pekne spapa obed na tom nic zle nevidim

andreah25
5. jan 2012

Miesto sladkostí radšej ovocie. Výnimočne dostane brumíka, a to len preto, lebo ho ktosi prinesie, alebo dostal čokoládu, lebo ho ňou nakŕmil malý sused, keď ten môj mal šesť mesiacov 🙂. Teraz na Vianoce dostal občas medovník, inak odmietam sladkosti. Čo sa týka svokry, ťažko radiť, tá moja ma tiež nerešpektuje a to sa snažím o rešpekt všemožnými spôsobmi, no podľa nej, čo ja môžem vedieť, ešte som si nič poriadne neprežila . . . . 😠 .
Poradím len to, čo urobila moja kamoška s čokoládou u svojho syna. Kúpila tú 85% a nechala ju voľne položenú, tak, že si malý zobral, po chvíli ju vypľul, lebo mu vôbec nechutila. Keď aj ktosi doniesol čokoládu, dala mu pásik, že môže zjesť, no vždy tak aby nevidel, vymenila to za tú horkú, samozrejme tá nechutí, a asi do mesiaca ho odučila od čokolády, ktorú si dnes už ani nežiada. Skús, možno pomôže, alebo možno zachutí tá horká a nič sa nevyrieši, ale aspoň je zdravá . . .

mata1001
5. jan 2012

ahoj ja malemu davam sladkosti ako napr.piskotky,kinder cokoladku,marina keks alebo brumik.samozrejme ze vsetko s mierou to znamena ze sladkost dostane poobede a len kusok.
myslim si ze by si im to mala vysvetlit a povedat svokre ze si to neprajes aby donho pchala sladkosti.

severankasr
5. jan 2012

mame 27 mesiacov, sladkosti - teda skor sladke - iba banan, alebo brumik alebo jogurt, ine nejedavame, ziadne cokolady, cukriky...s tymto si zatial vystacime....

raffaella
5. jan 2012

ja sa riadim podla hesla: zakazane ovocie najviac chuti a kazdy den jej dam nieco sladke. Neviem preco by som nedala, pokial spapka to co ma. Aj dospeli predsa jedia sladkosti. Dolezite je vseko s mierou a zubna hygiena. Kazdy den ma bud ovocny jogurt alebo puding, Kinder mliecny rez, kolacik, keksik, tolko zatracovany Brumik, ci co si vyberie. Ja nerozumiem, preco sa to teraz tak strasne riesi vsetko. Ja si pamatam, ze aj ako deti sme jedavali sladke, a nemame z toho ziadne "traumy" 😀 Osobne, nemam ziadnu nadvahu ani problemy so zubami.

kralicica
5. jan 2012

náš syn mal včera presne 21 mes. a zatiaľ mal sladkosti najčastejšie počas adventu, keď sme mu každý deň dávali z jeho adventého kalendára 1 okienko čokolády. Ale to je minimum, veď celý adventný kalenrár s 24 čokoládkami má 50 gramov. Inak čo sa týka sladkostí, ja som skôr benevolentná a môj muž mi hovorí, aby som mu toľko nedávala. Takže tak maximálne raz do týždňa má kinder mliečny rez alebo salónku teraz. Inak si to vynahrádza sladkými dezertami ako je miláčik a pod. To je jeho.

ivett1
5. jan 2012

ahoj, sladkostí teda máme kopec, len naše deti akosi o ne nemajú taký záujem...to skôr ja 😀 😵 ...aj chuderka svokra sa snaží im kde čo podstrčiť, ale našťastie, vyberajú si 😉 ...zjedia, len to, na čo majú práve chuť a keď to práve nie je "na sklade", tak nerobia z toho vedu...ale, vôbec netuším, ako sme tento stav dosiahli ...možno sa to v budúcnosti zmení (ja si sladké doprajem, aj môj muž 😵 ..)...len ma niekedy štve, že nemôžem zaviesť "systém sladkých odmien"...na princípe "keď toto spapkáš, tak dostaneš čokoládku..."...veľmi by sa mi to hodilo (hlavne u mojej dcérky)
všeobecne zastávam názor, že ak deti potrebujú sladké, tak im to treba dopriať...ale s mierou, ktorú im určíme my - rodičia...svokru a ostatných členov rodiny treba okríknuť (vlastná skúsenosť) alebo im nechať sladkosťami "nabudené" dieťa (plné energie) na chvíľku (hodinku - dve) na "postráženie" ...hádam to zaberie 😉 🙂

katy1979
5. jan 2012

starsí spoznal sladkosti ked mal dva a pol roka aj to na mikulasa vyjavene pozeral na deti ze co to robia s lizatkami odvtedy sa nevie zastavit. bol by schopny zit na sladkostiach cely den.
mladsi pozna sladkosti ale on je schopny aj odmietnut ci vie kedy ma hranicu. dnes zjedol dve salonky lebo ich vidi kedze visia na stromceku. myslim ze to mu nadnes staci.
pokial mi je normalnu stravu tak kusok mu nemam problem dopriat. neviem preco ale skor sledujem jogurty a ich obsah typu modifikovany skrob a sladidla. pije cistu vodu a ak sladke tak cistu cokoladu.
deti ktore sladkosti nepoznaju zopar rokov a su im doma zakazovane vacsinou na oslavach v skolkach ci u kamaratov sa menia na neriadenu strelu lebo hura sladkosti.
takze sladkosti ano ale vsetko s mierou

didulka85
5. jan 2012

Nikdy. Nakrajam ovocie, surovu zeleninu, pripadne pohankove chrumky bez soli a cukru.

amanda683
5. jan 2012

aj u nas to tak bolo,ale jedneho dna som povedala DOST! Od vtedy maly dostava susene hrozienka,susene slivky,susene marhule a pod.Velmi mu chutia a je spokojny.Sladkosti nepyta 🙂

careamell
5. jan 2012

Neuznávam také: ,,Keď pekne spapáš obed, dostaneš sladkosť". Učíme deti, aby sa najedli normálneho jedla len preto, že potom niečo dostanú?

nela82
5. jan 2012

Strarsi takmer tri roky nevedel co je cokolada a vysledok?Nechuti ma 🙂Taktiez odmieta sladene vody... 😵 😵 😵 Tvrdo som s tym bojovala,aby ho stari rodicia nenapchavali a podarilo sa 😉 Hoci teraz uz ma 8 rokov-no obcas si da sladke..ale len ked si popyta a ma na to ozaj chut 😉 Mladsi je este malinky,no s nim je to uz trocha horsie..ako nahle vidi starsieho s keksikom-uz krici 😅 Uz skusil co je cokolada a tak..no s mierou...no pri starsom som bola viac trpezlivaako teraz..no sladke maju tak raz za tyzden 😉 Sestrine deti "ziju"len zo sladkosti-hrozne...cele dni len a len sladkosti 😕 😝 No rodicom to nevadi....

wewe22
5. jan 2012

moja mala do roka jedla len bebe dobre rano a 70% cokoladu aj Dr mi odporucala davat vysoko percentnu cokoladu samozrejme len obcas a mali kusok od roka uz to islo rad radom ale s mierou da sa povedat ze kazdy den ma nieco ale stale sa jej snazim kupovat skor celozrnne cerealne atd
svokra je samostatna kapitola ta do nej natlaci vsetko a doradu v akom kolvek mnozstve ale uz sa tym nezaoberam zmenit ju nemozem a mala uz aj tak zacina mat mieru uz ani lizatko nedopapa a napolitanky tiez tak mam spokojnu dusicku 😉

petra1303
5. jan 2012

Moja dcerka ma pristup k sladkostiam pocas celeho dna...vie kde su a aj ona ma u seba v izbe v krabicke co podostavala...a co sa tyka konzumacie tak moc z nich neubuda skor to papame my s manzelom 😀 ked sa Sofii spytam ci chce cokoladu, allebo jablcko tak si vyberie jablcko 😅 mozno to je koli tomu, ze som jej nikdy nezakazovala sladkosti, preto ich papa minimalne 😉

oxiba
5. jan 2012

ahoj, keďže som vyštudovaný výživár a aj mama, pripájam svoj pohľad na vec. Všeobecne sa deťom do dvoch rokov neodporúča ani kakao, nie to ešte čokoláda. Ja som synátorovi dovolila čokoládu až od 3 rokov. Detské sušienky som mu dávala od 8 mesiacov/ nesmú obsahovať vaječný bielok, ten sa má pridávať do stravy až od 1 roka, pravdaže do 1 roka nesoliť. Sladké sú ovocné, či obilninové kaše, mrkva, ovocie všeobecne/ okrem citrusov s tými treba opatrne, hlavne ak je v rodine alergik. Sladké sú i tvarohové krému typu Pribináčik cca od 1 roka. Do roka možno dávať biely optimálne BIO jogurt (napr. OTMA), do neho možno pridať roztlačený banán, detské sušienky, resp. domáci džem. Mne sa takéto stravovanie u malého osvedčilo, sladkosti nevyhľadáva, vypýta si ovocie, zeleninu, jogurt. Nemá nadváhu a má krásne biele zuby. Hlavne nedávaj deťom Bebe brumíka je to asi najväčší bordel na trhu spolu smonte od zotta.

sasikas
5. jan 2012

ja davam iba suche keksy, marina, piskoty, ale aj to len obcas ked uz nechce obsediet v kociku.....ale malej aj tak viac chutia tycinky take tie bez soli a pod...obcas jej dam doma upeceny kolac, chlebik s dzemom, ( to tak raz za 2 tyzdne),..cokoladu a veci typu brumik a pod vobec.....takisto sladene napoje nedavame....zatial to malej ani nechyba, kedze to este nikdy nemala....je spokojna ked jej nakrajam jablko, banan,.mandarinku a pod.... akurat jogurty ochutene ovocne papa ak sa to rata medzi sladke.... 😉

m.i.r.i
5. jan 2012

moj maly bude mat 2 roky a zatial nevie co je cokolada a sladkosti..svokru nemam, ale moja mama tiez riesi, ze deti potrebuju sladke, len to som sa ja nejako nikde nedocitala, ze naco...cez sviatky sme mali na stole stale kopec kolacov a nas maly si vypytal len medovnicek, lebo tie sme spolu piekli a to som mu dovolila. ine hluposti ci uz sladke, ci slane ako tycinky a podobne ked aj niekde vidi, tak mi to prinesie, ze maminke...on po jedle dostava za odmenu susene slivky, hrozienka, banany, mandarinky, hrozno...v lete domov dokazal prist z vonku len tak, ze som mu povedala, ze doma bude hrozno..teraz tak do seba nahadze cely obed ked mu poviem, ze budu slivky...na Mikulasa mal v balicku susene a cerstve ovocie a nejake male hracky..,ostatne deti rozbalovali balicky a lizali lizatka, pripadne boli zababrane od cokolady a nas maly si to vobec nevsimal a tesil sa na mandarinku...
Moja filozofia je- nezakazovat velmi, ale.....ak dieta nedostava sladke a nepozna to, nepyta si..mame sme jasne vysvetlili ako sa maly stravuje a aj u nich Mikulas doniesol zdrave veci a traktor...aj ked sa jej to nepaci, tak mi napriek nerobi...horsie je to obcas na navsteve, kde kazdy by mu pchal do ruk kolace a salonky, ved take deticky to uz mozu a nedaju si vysvetlit..nastastie to maly vobec nechce...
My mame ako sladke ovocie a med...Na Vianoce som mu dopriala oblatky s medom a tie spominane medovnicky...inak nic...Myslim si, ze to detskemu organizmu neda nic a este sa toho v zivote naje dost..ked pojde do skolky, iste sa tomu nevyhnem a nebudem mu to zakazovat..budem to potom riesit tiez tak ako niektore tu, ze s mierou, po jedle a pri roznych prilezitostiach...tiez viem, ze keby ze mam druhe dieta, tak mi to uz asi takto lahko nepojde, v pripade, ze to prve uz bude sladkosti papat...toho som si vedoma..ale rada mu doprajem zdravu stravu bez toho dokial to pojde..

pancake
5. jan 2012

môj volny prístup nemôže mať lebo by nič iné nejedol. je maniak na sladkosti .tak ked pekne zje polievku a druhé (stačí málá poricia nie velká) tak si môže vybrať z košíka čo chce sladké. každy den. 🙂 cukor je dobry na vyvoj mozgu 😵

jaaty
5. jan 2012

Naša Hanka začala jesť sladkosti až v troch rokoch, po tom, čo začala chodiť do škôlky. Dovtedy ich odmietala úplne -SAMA, teraz zje tak 2 krát do týždňa max. polovicu kinderka prípadne kúsok nejakej dobrej čokolády - viac jej nechutí. Kinderká sa u nás kupujú pre hračku, čokoláda sa zahadzuje.
Koláče, zákusky, keksíky nepapá vôbec, ani ich neochutná. Väčšinou keď od niekoho čokoládu dostane, získa ju tatino 😉 . Radšej si dá kukuričnú chrumku, výnimočne lízatko.
Tiež som sa stretávala s tým, že som "krkavčia matka", keď jej nedám sladké, hoci to odmietala a že deti sladké potrebujú.
Myslím, že je to hlúposť, dosť cukru je aj v ovocí, nachádza sa v pečive, atď....

traktor
5. jan 2012

Maťko nevie zjest cely keksik..sladkosti papa velmi malo..nechybaju mu..mame ich vsak doma stale..on ma radsej ovocie, alebo kysnuty kolacik..myslim, ze vsetko treba s mierou..aj tu sladkost by dieta malo dostat..ved aj my si dame, ked mame chut, tak preco ju nedopriat v rozumnej miere aj dietatu.. 😉