Dajú sa zvládnuť 2 deti bez starých rodičov?

maja11nr
13. sep 2011

Ahojte baby. doma máme 2 - ročného chlapa a pravdepodobne som znova tehotná...obávam sa však toho, že nemáme akosi pomoc ani od mojich ani od manželových rodičov. Naši sú od nás dosť ďaleko a ešte stále pracujú a manželova mama...to je škoda reči, aj keď býva v tom istom meste...Máte niekto takéto skúsenosti? Dá sa to podľa vás zvládnuť tak povediac na valstnú päsť 😀

ellit
16. sep 2011

Ked ma maly uz 2 rocky a kym porodis, bude uz predsa velky a pojde za chvilu do skolky. Nemas ani len ako premyslat, ze to nezvladnes. Ja mam 19 mesacny rozdiel, som na nich sama, lebo manzel dlho pracuje a k tomu mame penzion. Vsetko sa da. Je to otazka mozno vacsej unavy ako normalne, ale ty uz budes mat super vekovy rozdiel. A ako si napisala, ani este nevies, ci si naozaj tehu 🙂) ale ak ano, bude to super, neboj 🙂

minizu
16. sep 2011

Myslim, ze da aj ked sama mam len jedno, ale prave 2,max 3 rocny rozdiel povazujem za idealny 🙂 Medzi mnou a bratom je rozdiel 2a stvrt a mamina na nas bola sama a zvladla. Znama ma medzi dcerkami dokonca len 15 mesacny rozdiel a to je podla mna horsie - v tom zmysle, ze je to podstatne narocnejsie ako 2,5.....predsa len starsie pojde pomaly do skolky a v podstate budes mat doma len jedno 😉

ani3012
16. sep 2011

keď musíš tak musíš 😀

u2jana
16. sep 2011

ale dá :D nehovorím, že som vyspatá a vždy upravená, ale dá sa. Najhoršie bolo zvladnuť dcérine žiarlenie.

annie13
16. sep 2011

ja mam 1,5 rocnym rozdiel manzela na tyzdnovkach teraz ked uz maly v skolke tak je to lepsie ale fakt som si aj vlasy trhala nevedela som co skor plakali sme vsetci traja ☹

ollako
17. sep 2011

ja teda neviem, ci sa da, muz chodi na tyzdnovky, a bez svokrovcov a mami, by som bola uz asi na psychiatrii ono dni ked som na nich sama, su huste 🙄 , nastastie mi obcas starsieho povaruju svokrovci , ja osobne bez pomoci popravde, by som to zrejme nezvladla 😝

ninap
3. máj 2012

ahoj no ja mám teraz dvojročné dvojčatá a som na ne celkom ale celkom uplne sama, popri tom mám 85 ročnu a napol hluchú babku po kotrej len musím ziapať aby ma počula a ktomu super nové psíča do domu takže makám ako sa len dá a už o takej 10.00 ráno som na nervy, ale inak nieje naf to ak sa deti pekne usmievaju, ked sa spolu hráme

ankalv1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
eva4444
3. máj 2012

tak my mame 3 deti sme sami na vsetko a nemenili by sme 😉 😵 boli aj krusne chvilky, ale teraz ako najmensia chodi, vonku je pekne je to uz super 😉

gemini2
3. máj 2012

Da sa zvladnut🙂

luciauk
3. máj 2012

my takto zvládame tri deti, obaja pracujeme, je to niekedy o držku, ale dá sa. gratulujem k tehotenstvu 🙂

zdenkam
3. máj 2012

daju sa, my zijeme v zahranici, takze ziadna rodina nepomoze, popri tom chodim part time do prace a donedavna robil aj manzel full time. Deti sme si menili kedze ja som robila 2x v tyzdni vecer a vikendy...teraz uz len viac hodin cez vikend. Je to narocne, ale dalo sa. A navyse potom babku a dedka chapeme ako luxus nie ako samozrejmost a hlavne vieme, ze sme to dokazali...vychovat deti sami. A nik mi do nicoho nekeca aspon. DA SA TO. Sme priklad a mame 5 rocneho syna a 2 rocneho syna. Rovnako sa da hned po porode starat sa o 2 deti, kedze manzel bol hned vpraci a ja som z porodnice odisla po 36 hodinach po porode. A hned normalne fungovala co sa domanosti tyka

gabrish
8. júl 2014

píšem asi už neskoro ale...ja mam 3 ročneho chlapca hyperaktivného ktorý chodí spavať odjakživa okolo 10 pol 11 večer...skor ani bohovi🙂)) má panovičné a vzdorovité obdobie,v noci sa budí aj 5 krat....na papanie ešte stale,na cikanie,alebo je chorí,alebo plače,mrnčí,niečo zlé sa mu snivava....roboty mam vela s nim a čakam druhe o 3 mesiace...tiež riešim v hlave stale ako to budem riešiť snim a ešte aj k tomu babätko .....ako budem fungovať sama na byte hlavne v noci!!!!!kojit babätko,prebalovat,tišiť....a popri tom behať do druhej izby ku synčekovi....rodičia su tiež daleko ....a muž???ten ma na saláme!!!!!!ako vždy dlhe mesiace v zahraničí.....??

marika39
8. júl 2014

a prečo nie? Ja som popri nich zvládla aj vysokú školu , domácnosť prakticky sama - lebo muž je stále v práci a zvládame to myslím celkom fajn 🙂 neboj nič, ked musíš tak musíš. Ja som vedela že ked príde druhé dieťa bude to dosť ťažké, lebo malá sa narodila tri mesiace pred štátnicami , a že budem prakticky na všetko sama, ale neľutujem že som sa tak rozhodla. 😉

skoricaxx
8. júl 2014

no myslim ze detom dovolim dosť chodime vonku po murikoch , chytame stromy, vyliezame vsade kde to ide, nedrzia sa ma ukažkovo za ruku.... .....ale toto ma nenapadlo na výlete na travu to hej .....

oravese
9. júl 2014

Akoze nic proti, ale co chcete zvladat sami? Vsak dve deti to je nic, su maminky, ktore maju 4 - 6 deticiek, manzel nieje doma chodieva raz za tyzden a zvladaju a dve deti? Pride mi to strasne sebecke voci tym mamickam.

sviezost
9. júl 2014

Da sa ja mam 3 deti a nemam nikoho kto by mi povaroval deti. Takze som snimi nonstop aj ked su dni ze uz mam toho dost poslem muza zdetmi von 🙂

rora
9. júl 2014

To ja keby mam mat deti podla toho ci mi s nimi má kto pomoct tak som asi do smrti bezdetná...... 😅

dejnas
9. júl 2014

síce staršia téma, ale názov ma celkom pobavil... takéto kritérium plánovania počtu detí som ešte nepočula 🙂
a k téme - hoci už je to asi aj tak jedno - dá sa to zvládnuť, v pohode
náročnejšie je to počas chorôb, ktoré zvyknú chodiť v "double" prevedení, ale inak na tom nie je nič nezvládateľné 😉