Dajú sa zvládnuť 2 deti bez starých rodičov?

maja11nr
13. sep 2011

Ahojte baby. doma máme 2 - ročného chlapa a pravdepodobne som znova tehotná...obávam sa však toho, že nemáme akosi pomoc ani od mojich ani od manželových rodičov. Naši sú od nás dosť ďaleko a ešte stále pracujú a manželova mama...to je škoda reči, aj keď býva v tom istom meste...Máte niekto takéto skúsenosti? Dá sa to podľa vás zvládnuť tak povediac na valstnú päsť 😀

stvura
13. sep 2011

Ano, da sa. Ja som v podobnej situacii ako ty, dokonca staviame, takze muza si vidim vecer o siedmej ked pride z roboty a cez vikendy o osmej ked je na stavbe. Pokial vsak budes mat az 2.5rocny rozdiel, tak to nie je problem, to uz mozes dat maleho do skolky {u nas beru uz 2 rocne deti niekde, no 2.5 rocne uz uplne v pohode} a plne sa venovat dalsiemu dietatku. Ja mam rozdiel 2 roky a 1 mesiac, maly uz ako dvojrocny bol bez plienky, ciastocne sam jedol, takze to nebol az taky problem. Skor ty budes vecne v pohybe, cas pre seba nulovy, vsade s detmi...idealna je satka alebo nosic aby si zvladala aj starsie {ja som uz surodenecky kocik nekupovala, beztak nemam kocikove ani jedno dieta}. Teraz ked uz moja mala bude mat rok, maly mal prednedavnom tri je to super {maly v skolke od septembra}, tazky je len ten zaciatok, no drzim palce, urcite zvladnes.

mirkali
13. sep 2011

určite to zvládnete

traktor
13. sep 2011

na deti som bola vzdy sama, mm vecne v praci, stary rodicia nic..a zvladlo sa to..hoc niekedy clovek padal ako sa hovorí na hubu , ale dalo sa..u mna nebolo tazke, ked deti boli malinke, ale vtedy, ked zacala simonka chodit do prveho rocnika , miska do skôlky a patka som este kojila..to boli teda dni 😀 ..rano nakojit, vychystat, jednu odniest do skoly, druhu do skolky, rychlo domov, nakojit, navarit..a do skoly , do skolky a dookola..ale zvladlo sa to 😉 ..myslim, ze sa nemusis obavat, najdes urcite spôsob, ktory bude vyhovovat vam 3 najlepsie a zvladnes to aj ty aj deti.. 😉

anniera
13. sep 2011

Keď som to zvládla bez akejkoľvek pomoci ja, zvládneš aj ty! To už nespomínam že manžel nikdy nie je doma, pracujem z domu na polovičný úväzok a psa mám ako bonus 🙂 Treba si len správne zadeliť čas a venovať sa viac deťom ako domácnosti, hoci aj na úkor neporiadku. Spokojnosť detí je na prvom mieste, všetko ostatné počká....držím palce!

siusinocka
13. sep 2011

dá. ked si hned od narodenia nájdeš systém. sestra zistila že je tehotná ked mala malá rok... a ked druhá malá mala 4 mesiace, zistila to zas.. takže má v priebehu 4 rokov 3 deti.. a zvládla.. len to chce pevné pravidlá a systém.

nadhera
13. sep 2011

od narodenia som na nich sama a to je medzi nimi 14mesiacov rozdiel 😀 neboj, zvladnes. opatruj sa 😉

estterka
13. sep 2011

mama zvladne vsetko 🙂 a aj ty takyto vekovy rozdiel🙂

henulienka
13. sep 2011

Niekdy nechápem, čo všetko sa dá zvládnuť, keď sa musí, nebudeš to mať až taký rozdiel, neboj, zvládneš... 😵

amarelka
13. sep 2011

Tak Vás obdivujem , ak máte systém, mne sa zatial nedarí nájsť... 😒 Som rada, ak sa n ám podarí ísť vonku poobede, ak nioečo raz za tri dni uvarím a stihnem dať malému jesť, ...malá takmer stále plače, nedarí sa jej spinkať...len na rukách a prsník...o prataní možem snívať....ale tak sa to snád urobí nejako, ked maličká trochu vyrastie 🙂

sakura77
13. sep 2011

ale da sa ,co by sa nedalo,len je to teda niekedy o držku 😀 treba len system a dobry je aj pravidelny rezim 🙂 😉 ale zas sa uz aj spolu zabavia,takze ma to aj svoje vyhody,ked bol maly sam,bol len na mne vkuse nalepeny,mne pripada,ze pri dvoch stiiham viac ako len ked jeden bol 🙂

cmulinko
13. sep 2011

v prvom rade gratulujem k babatku a v druhom rade ta ukludnim,ze nie si prva zena,ktora stoji pred takouto ulohou a bude musiet zvladnut aj 2 male deti....to vobec nie je otazka ci sa to da zvladnut....je to nasa povinnost....kam by si dala deti ak to nezvladnes...ulozis do skrine na par hodin? 😅 zvladnes nezvladnes.....jednoducho musis existovat a fungovat ako matka 2 malickych deti.zbytocne je to riesit teraz....ani nevies ake bude to malicke a uz sa bojis,ze to nezvladnes.rozmyslaj nad niecim inym,lebo toto je naozaj situacia,ktorej zvladnutelnost zavisi od vasich internych rodinnych okolnosti......ale jedno urcite viem,ze tvoje deti budu vzdy mat ciste saty,jedlo na stole,vecerny kupel a milujucich rodicov.....co ine by si extra chcela zvladnut? 😅 😉 😉

bodka13
13. sep 2011

@maja11nr neboj,všetko zvládneš....medzi chalanmi máme vekový rozdiel 2roky a 9mesiacov 😉 😀 ...nebudem ti klamať,že to bolo od začiatku v pohodičke - prvé dva mesiace boli náročnejšie(napr. staršieho som kŕmila lyžičkou a mladšieho súčasne dojčila 😀 -čo narobíš keď sú naraz hladní),ale urobili sme si systém a všetko šlapalo ako hodinky 🙂...rada sa vraciam v spomienkach do tohto obdobia,je mi za ním aj smutno ...s "pomocou" to bolo aj u nás tak podobne ....moji rodičia bývajú od nás 20 km a v tom čase boli obaja zamestnaní....svokrovci bývajú v tom istom meste,pomohli keď sme potrebovali ale nebola to samozrejmosť,a ja som to vlastne ani nechcela-bola som rada keď mi pomohli v súrnych prípadoch 😉 🙂 ...no a aby som si detičky poriadne vychutnala tak manžel odišiel služobne preč na 2 mesiace,keď mal menší syn 6 mesiacov -my sme sa tak zohrali,že nám tatino po návrate chvíľku aj zavadzal,kým sme ho zase zaradili do "kolektívu" 😀 😀 😀

akika722
13. sep 2011

samozrejme že sa dá 😉
ja mám medzi deťmi rozdiel PRESNE 2,5 roka,moja mama ešte pracuje a svokra byva daleko...takže som s deťmi väčšinou sama..
ked sa maly narodil-august,Paťko mal vtedy presne 2,5roka a v septembri nastupil do školky...Všetko je super,deti sa už spolu zabavia 😉 ja by som nemenila 😵

tigri
13. sep 2011

ja mam medzi mojimi dievcatkami 2 rocny rozdiel a teraz cakam tretie babo a tam bude rozdiel od mladsej 2 roky a 9 mesiacov...ja sa vyslovene tesim, ze moje deticky su takto blizko pri sebe, lebo vidim na mojich dcerkach, ako sa vedia krasne spolu zahrat a rozumeju si....samozrejme, zo zaciatku je to tazsie, par mesiacov trva, kym nabehnes na spravny system...ja som neskor zistila, ze pri 2 detoch toho zvladnem viac ako pri jednom...pri jednom som furt nieco riesila, pri druhom uz na blbosti neostal cas a chcelo to dobru organizaciu, takze v konecnom dosledku vsetko funguje lepsie 🙂

starsi ti zacne chodit aj od skolky, ale zase az tak by som sa na to nespoliehala, lebo ked zacne chytat vsetky tie skolkarske choroby, bude viac doma ako v skolke a este ti aj nakazi babatko a nie je nic horsie, ako byt tyzden a viac zavreta doma s 2 malymi detmi

dulkagabulka
13. sep 2011

mala som 3 deti za 3,5 roka...bola som na ne sama, manzel bol stale v praci a nemal mi kto pomoct..zvladla som 🙂

geegee
13. sep 2011

da sa to zvladnut, samozrejme. Ja mam rozdiel 2 roky 2 mesiace a bola/je to parada a cim dalej tym je vacsia pohoda. Ja som si to skomplikovala tym, ze som este 10 mesiacov synovi vylucne odsavala MM 😅 Nie je to nic katastroficke a ty budes mat rozdiel takmer 3 roky, tak si myslim, ze naozaj nie je dovod na obavy 😉

diusik
13. sep 2011

V pohode podla mna,ja mam rozdiel 1rok a je to uplne normalne,a to veru ziadnu pomoc nemam.Zalezi od povahy mamicky asi.
@dulkagabulka super!vsetko dobre 😉

modrofuzik11
15. sep 2011

my mame rozdiel 1 rok a 3/4 a cakala som, ze to bude horsie. sara zacina chodit do skolky, tak o to jednoduchsie to bude. drzim palce.

etuska
15. sep 2011

my zijeme v zahranici-obaja s MM pracujeme,mame 2 deti-7rocne a 15mesacne + v zime cakame tretie.Myslim ze vsetko sa da zvladnut ak si najdes system a polavis z narokov 😀

burina111
15. sep 2011

no my máme deti skoro s trojročným odstupom a som na nich sama, manžel pracuje v zahraničí....občas je to o držku, hlavne ak sú obaja naraz chorí...ale všetko sa dá zvládnuť....urobíte si systém, doma bude väčší neporiadok, občas zaspíš v posteli večer skôr ako tvoje deti..........ale ide to....určite to zvládneš 😉

dobromila
15. sep 2011

Samé supermatky, ako tak čítam 🙂 Pri nijakom vekovom rozdiele nie je dobré, aby bola žena na všetko doma sama. Nie je to žiadna výhra, aj keď mnohé majú systém a vraj všetko klape ako hodinky. Istý čas sa to dá zvládať, ale dlhodobo takéto fungovanie môže vážne narušiť vzťahy v rodine, zvlášť medzi manželmi...
Najdôležitejšie je, aké sú deti povahovo a či sú zdravé. Lebo riešiť sama dve deti s tri dni trvajúcimi 40-horúčkami, čo v našom prípade znamená neustále mrnčanie, či plač a nepokojný spánok, to teda nie je príliš zvládnuteľné.
Z mojej skúsenosti - môže to byť OK, ak starší chodí do škôlky a nie je vkuse doma kvôli chorobám a teda je dosť času na mladšieho a domácnosť a ak ten mladší nemá vážne zdravotné komplikácie.

katelyn
15. sep 2011

urcite zvladnes 🙂 prosim ta budes to riesit za pochodu a prisposobis sa tomu ako to bude ja mam medzi chalanmi rok dva mesiace a dva tyzdne rozdiel a da sa to zvladnut je to sice o kuse sebazaprenia ale je to v pohode co by si neurobila pre svoje ratolesti?! je pravda aj to ze nie vzdy mas upratanu domacnost ako pri jednom dietatku ale to ti potom uz ani tak nepride 🙂 ja mam dve deti domacnost a dom vsetko okolo domu treba tiez riesit a este stiham aj pracovat sem tam ... neries to prosim ta ci sa to da 🙂 tes sa z toho ze budes mat druhe dietatko a plne si to vychutnavaj a uvidis potom co a ako budes riesit 🙂)) myslim ze postrehy mamiciek vyssie su uplne super ale myslim si i to ze kazda sme ina a tak isto i kazde z nasich deti je samostatnou osobnostou tak ti zivot ukaze ako to treba vsetko zvladnut 🙂))

trnka77
15. sep 2011

ak mám pravdu musí sa to zvládnuť...niekedy je to ťažšie inokedy neviem,že ich mám 😀 😀 😀 ja mám rozdiel medzi detičkami 20 mesiacov(medzi druhým a tretím) a najmä večer pri zaspávaní je to "nezvládnuteľné"-manžel v práci a musím sa priznať,že môj najstarší je vtedy na "nezaplatenie"
tak ako píšu iné mamičky musíš si nájsť systém a ten viac menej dodržiavať...
môj nechodí do škôlky,je so mnou doma a vonku chodíme 2x...ráno-keď najmenší chce spať a potom po najstaršieho do školy..okolo štvrtej poobede...cez deň sa hráme,varíme...stále sú pri mne,niekedy si hovorím"trebalo ti to???"ale som šťastná 🙂 🙂 unavená,ale happy 😀 😀 😀
V prvom rade zabudni na to,že budeš mať vždy upratené,dobre navarené a deti"čistulinké"....prvý rok bude o tom len aby si stihla to nevyhnutné... 😝 😝
Veľa trpezlivosti prajem 😉

hori
15. sep 2011

no ja to vidim tak, ze budem strasne rada, ked mi v jeden cas bude revat len jedno dieta a nie obe naraz... 😉 starsej nevysvetlim, ze musim prave uspavat alebo kojit mladsiu a uz vobec nevysvetlim babatku, ze sa musim venovat aj starsej... netreba mat ani choroby, staci ak raz nespi a cela organizacia casu aj so systemom je naprd... sorry, vidim to dost zufalo, ale tiez dufam, ze to nebude az take zle, ako si malujem... 😉

martinex
15. sep 2011

necitala som sice vsetky prispevky,ale musim povedat ze zvladnut sa to a krasne,v pohode,bez stresu a nervov..mam dvoch chalanov,maju rozdiel 18mesiacov a niekedy toho zvladam viac ako kamosky co maju len jedno... musim ale povedat,ze obe moje deti su strasne dobre, neplacu,pekne spia,starsi uz ked sa maly narodil papal sam a je velmi samostatny.... vzdy mam navarene,cisto aj ked hracky su vsade a este k tomu peciem aj torty... starsi ked ho poprosim ide sa s malym hrat,kym mu chystam papat ci kupanie a adamko je uz mrzuty.... ked mu poviem ze adamko ide hajat,tak sa hra v izbe kym adama ulozim/nakojim.... vonku casto krat len tak sedim a oddychujem,kym sa starsi hra v piesku a mladsi spinka alebo sa hrajka v kociku... musis byt hlavne v pohode...jasne,su dni kedy mam toho dost,starsi zacina mat obdobie vzdoru,ale aj tak by som nemenila a takyto maly vekovy rozdiel je na nezaplatenie... davidko mi s adamkom pomaha,poda plienku,odnesie spinave veci do prania, zahodi plienku do kosa...a ked vidim ako adamka stiska,bozkava a hladka,som ta najststnejsia zena na svete.. samozrejme ako mnoho z nas som na nich sama,manzel odchadza rano o 6tej a vecer chodi az okolo 7-8mej.... ale ide to!

ivett1
16. sep 2011

ahoj, tak toto poznam aj ja...moji rodicia mimo, manzelovi v rovnakom meste, ale prilis stari na to, aby mi pomahali...(to skor cakaju, ze im pomozeme my...) a zvladli sme to...urcite to zvladnete aj vy, nic sa neboj 😵 😀

irriss
16. sep 2011

Zalezi na detech
Zalezi na prostorech
Zalezi na pristupu
Zalezi na financich
Zalezi na partnerovi
Zalezi na rodinnych vztazich (at uz vzdalenych ci blizkych)
Zalezi na nasi psychice a dusevni rovnovaze
Zalezi na zivotnich jistotach...

...Zalezi na mnoha aspektech....Zvladnout se da vsechno...zalezi ale na vyvinute kvalite Proziti tohoto obdobi...
ne na konstatovani "Zvladla jsem to",
...kdyz po letech sepises a podskrtnes urcita fakta a v totalu ti to da "Preziti"...tak je nejen Pruser ale i Konec..
Chyby delame vsichni, jde o to, smirit se s nima uz v pocatcich..nechtit byt "NEJ.."

p.s. Doporucuju knihu 4 dohody, mne osobne pomohla, neni lehke je vnitrne zprovoznit...ale je pekne pri kazde nasi chybe si na jeji obsah ci radky vzpomenout...Lip se prodycha problem a lepe se pristupuje k jeho reseni... 😉

Hodne Stesti a Sily....kazdopadne "Do toho.." 😉

dusika11
16. sep 2011

v pohode mam dvojicky a nehovorim niekedy je to tazsie ale navarene mam..cisto teraz az nad mieru lebo sa mi plazia 😀 takze prelestia podlahy a pomoc? ja zase riesim svokru ktora sa mi miesa do vsetkeho a o nejakej pomoci tu nemoze byt reci..skoro mi zerie nervy, ktore ja nevyspata uz stejne nemam... 😲 takze mozno aj bud stastna ze si sama pani a urobis si sama vsetko kedy chces a ako chces......tak si uzi tehotenstvo uvidis zvladnes lavou zadnou.....

juliagregor
16. sep 2011

daju 😉

digysa
16. sep 2011

Neuveritelne, ake otazky z niektorych ludi dokazu vyjst... Uz len z principu by som na toto neodpovedala. Ak by som si casovala a zakladala rodinu na ukor toho, ci budem mat v danom case pomoc na vychovu a starostlivost to by bolo ozaj smutne....


🙄