Dcérka je závislá na látkovej plienke

pacica
14. okt 2014

Je tu este nejake dieta co bolo alebo je zavisle na latkovej plienke?vzdy ked ide spat,musi mat pri sebe latkovu plienku ktoru cucha.je to mile,zlate ale zaujima ma,ci aj vase deti boli na nej zavisle?a ked ano,dokedy?

mirkazbirka
14. okt 2014

No máme podobný " problém ", alebo ako to nazvať. Už od malinka sa s ňou mojkala v kočíku. Teraz má dva a pol roka a bez látkovej plienky nezaspí. Dokonca aj keď sa potrebuje ukľudniť, keď plače, alebo je unavená, vždy ju ide hladať a hladká sa s ňou. Skúšala som aj všetky plienky schovať, ale skoro zošalela, hľadala ich všade. Hrôza. U nás je ešte ten problém, že plienka je zároveň spúšťač cumlania palca. Sám si ho necmúľa, iba keď má pri tom plienku. Ja len dúfam, že to prejde s vekom. Uvidíme 🙂

snopkulka
14. okt 2014

Baby, nepanikárte, spravili si z toho iba rituál 😉 je to akoby ich maják istoty. Niektorí dospeláci majú svoje talizmany, bez ktorých ani z domu nevyjdu na ulicu, deti majú zase svojich mojkáčikov, uspávačikov a podobne 🙂

sissy27
14. okt 2014

@pacica normálka, moja 11 ročná má svoj vankúšik... od narodenia jeden a ten istý 🙂 a môže spať kdekoľvek, ale vankúšik mať musí 🙂

pribinak
14. okt 2014

Určite to vekom prejde, viete o nejakom 10 ročnom dieťati, ktoré ma pri vankusi na posteli plienku? Je to len na ukludnenie, slečna plienku časom vymení za babiku alebo plysaka a mládenec za nejakého spidermana

vvia
14. okt 2014

Moja ma moje vlasy a casto sa aj zobudi na to ze ich nema a myslim to vazne. Nastastie obcas zabera vlasata babika. Inac aj ked je umavena, smutna, ubolena. Hra sa mi s vlasmi alebo so svojimi. Zaspava toez tak ze sa ich drzi alebo babike, alebo svoje. Taka mala vlasata uchylka 😀 😀 😀

sissy27
14. okt 2014

@pribinak 10ročnú nie, ale poznám jednu 30ročnú, čo dodnes zaspáva s bavlnenou plienkou v ruke 😅 bez srandy... a je svojprávna, aj VŠ titul má, aj pekná je... čo ti poviem 😅

natalym
14. okt 2014

@sissy27 Tak lepšie ako na alkohole, napr. 😉

sonka14
14. okt 2014

Ahojte maminky.Mam 18 mesacneho synceka.Drobec je strasne zavisly na latkovych plienkach.Chcela som ho pomalinky oducat od dudlika,ale uplne neuspesne.Plienku nema iba na noc,ale mojka sa s nou cely den.A pri plienocke musi mat aj dudku.Plienku mi bez dudky nechce.Plienocku musi mat pocas celeho dna,ked sa hra,papa,prebaluje a spinka.Ale aj,ked sme vonku a pobehuje po meste,zahrade u starkych.Skratka ma ju stale.A to nie iba jednu.V naruci ma plienok aj 10.Vie kde ma ulozene plienky a pred tou komodou bude plakat kym mu nedam dalsiu a dalsiu.Je to mile,aj ked s nou zaspinka tak ju v rucke drzi a hra sa s roztekom.No skor ako plienku riesim jeho dudkanie dudlika.Rada by som ho od neho uz oducila.Ale vobec neviem ako.

sante81
15. okt 2014

@pacica my bez plienky nezaspíme a postupili sme z jednej plienky uz boli plienky 2, a samozrejme dudel, ale neriesim, aspon nemusím stát pri postielke a uspávat.

evka_evka
15. okt 2014

@pacica moja sestra ked bola babo a aj neskor mala vankusik, ktory sme volali šúchačka lebo ked zaspavala musela ho rukov šuchat.urcite je to v poriadku a urcite ju to casom prejde.

mimibb
15. okt 2014

Moja dcera ma 3,5 roka a spava s mojim "byvalym" pyzmovym trickom...vola ho ľate....neberiem jej ho...."zavislost"ma este z cias kojenia kedy mi kazde tricko drzala a vonala...potrebovala ma citit...ma ho len na spanie alebo ked sa obcas potrebuje ukludnit - dam jej napr na zadok.. pride mi to byt normalne...my s bratom sme mali plienky a dokonca sme si kazy poznal svoju po voni... 😀
A napr synovec bude mat 9r a spava s mackom...to je to iste ako plienka ci tricko lebo splna funkciu ukludnenia..istoty... 🙂

sylvia225
15. okt 2014

ja ako dieťa si dodnes pamätám na tú vôňu opranej plienky .... dlho som s ňou zaspávala ... mladší syn má tiež plienku, neviem, či kôli vôni, ale zaspával s ňou ako bábätko a spí s ňou dodnes. minulý mesiac mal 9 rokov. Ale nie je to už asi 3-4 roky také, že ju musíme brať všade, neberieme ju k babke, nepotrebuje ju na dovolenky a tak, na ryby ju neberie, niekedy zabudne na ňu aj doma. Cez prázdniny to vyzeralo, že už "tenty" zapadne do zabudnutia, ale má ju zasa v posteli 🙂 Mením mu ich, nie je závislý len na jednej, tak to neriešim. Niekedy má naškrečené aj 2 v posteli. Ráno ich budím do školy, prebehne do obývačky, za sebou dve plienky vlečie a malú pumu plyšovú, hodí si to pod hlavu na gauči a drochme ďalej 😀 Starší má od 3 mesiacov malého plyšového havinka a má ho dodnes. Ale toho on vždy čakal, kedy sa uschne, keď som ho prala. Toho sme vždy strážili ako oko v hlave, ten je len jeden 🙂 ešte dnes ho má v posteli, ale nie že musí, ale mami, ten už som mnou toľko prežil, mi povie 🙂

sylvia225
15. okt 2014

@mirkazbirka ja som si tiež pod ňou cmúľala prst jeden čas, čo si pamätám. Môj si palec nikdy necmúľal, iba má plienku rád pri tvári, pod líčkom

marteenka
15. okt 2014

Moj 3-rocny bratranec este donedavna spaval s plienkou, chodil s nou na navstevy a hovoril jej PITÉ :D rad ju zmolkal a prikryval si nou tvar. To je normalne, podla mna to deti upokojuje.

majulino
15. okt 2014

Moj bratranec mal od narodenia deku. Nevedel bez nej zaspat az do 7 rokov. Teraz ma 23 zaplata na zaplate a stale ju ma odlozenu

saska.t
15. okt 2014

V nemecku je takto "zavisle" kazde druhe dieta ak nie kazde a vidis aj 3-4 rocnych behat s plienkou v ruke popr. priviazanej o dudel...

martina833
15. okt 2014

moja dcerka ma "horsiu zavsilost" pri zaspavani- musi mi drzat ucho :D
neter musi drzat niekomu oko :D, takze svagrina si nemoze dat umele mihlanice a je cela rozmazana po uspavani

ichbinich
15. okt 2014

Aj tu v Rakusku je to bezne... Deti v jasliach a ciastocne aj v skolke vidno, ako rano pochoduju s plienkou alebo dokonca dekou, alebo nejakym plysakom... A ciastocne nosia rano tam a poobede spiatky...
Dcera ma svojho zajka na kojenie... Chcela som ho zaviest ako mojkacika na spanie, aby nechcela iba moje prsia, ale nevyslo to 😉 😀 Teraz potrebuje zajka PLUS moje prsia... Ale nemusie ho nosit vsade a vzdy so sebou. Ked niekde budeme spat, tak ano, ale ked sa len idem prejst a podobne, tak ho neberiem. Kupila som dvoch, mozem ich s kludom prat 😉
Moj brat mal na zaspavanie mamine pyzamo, aj hovoril, ze preto, lebo to vonia mamou... Ale neviem, dokedy. Potom to nejak same preslo...