Deti spia odokryté

sonia_wiener
3. máj 2022

Ahojte,je prosím dajaka tajná finta,ako dosiahnuť,aby deti boli v noci zakryté? Naše sa vždy do 10min. Po zakryti odkryjú. Skúšala som aj spacie vaky, deku, tenký paplón, hrubý paplón, ale tie nechcú. Ide o to, že v byte máme chladno aj keď dám radiátor na 5tku a zdá sa mi, že kvôli tomu bývajú častejšie chorí lebo im je v noci chladno. Mám im dávať na spanie (v zime) 2 vrstvy napr. Legíny/ pyžamo + tenké tričko a pyzamove tričko? Alebo to nemám riešiť a mám ich nechať späť odokrytych? Deti majú 3 a 4r

deti95060810
3. máj 2022

určite by som nedávala dve vrstvy...

blondiee83
3. máj 2022

Co je to chladno? Kazdy vnima chlad inac. Moje deti maju v izbach v zime okolo 19 stupnov, maju vypnute kurenie, lebo neradi spia v teple. Ci su zakryte alebo nie neriesim - su tak, ako im je pohodlne. Ale je pravda, ze byvaju chore raz za uhorsky rok. Ak mas pocit, ze prave preto su tvoje chore, podla mna staci hrubsie pyzamo - v obchodoch je kopec takych hrubsich, flisovych pyzam, ktore su dostatocne teple - dala by som navyse ponozky. Ale teda aj tie dve vrstvy mozes skusit, len si odsleduj, ci sa moc nespotia

danielahamar
3. máj 2022

2 vrstvy určite nie a presne, čo je chladno? 19-20 je akurát na spanok

fiafia
3. máj 2022

@sonia_wiener nedávala by som dve vrstvy. Moja dcéra aktuálne 5rocna tak spáva celý život 🤦 zakrijem,odkope sa do sekundy. Kým bola menšia som sa v noci budila niekoľkokrát ju zakryť teraz už som to vzdala. Tiež sme vyskúšali všetky možnosti, jednoducho jej to vadí.

luccija
3. máj 2022

@sonia_wiener su v noci studeni?koľko máte stupňov doma?
Daj im teda niečo hrubšie ponožky, legíny či tepláky, alebo hrubé pyzamo

kp7333
3. máj 2022

@sonia_wiener davala som detom na noc ponozky a este taka finta - paplon dat krizom, pripadne jeho okraje zastrcit pod matrac.

althejka
3. máj 2022

ja sa maleho ani nepokusam zakryt, jedine co ho tym zobudim . prisposobim pyzamo. ak ma hole krize, ma overal. radiator ani nezapiname, presusuje vzduch a z toho aj sliznica nic moc

mimi3008
3. máj 2022

Ja napr.davam mimo leta 2 vrstvy, lebo syn sa tiez stale odkopava a je v noci studeny a vtedy je castejsie chory, prechladnuty a spaci vak nechce. Ked ma 2 vrstvy, aj ked sa odkope, studeny nie je. Nechapem, preco pyzamo a spaci vak je v pohode, ale 2 vrstvy nie su v pohode...???

anjelicek26
3. máj 2022

Moji spia tiez tak, chory nebyvaju nikdy... ja by som ich nechala tak... cele leto spia nahy, v zime maju normalne tenke bavlnene pyzamo... cim viac clovek babusi, tym je to mam pocit s tou imunitou u deti horsie... termoregulacia nulova, ked maminka dava do vaty...

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
patka06
3. máj 2022

Ak by im bolo chladno určite by sa neodkrývali, vôbec by to neriešila. Určite by som nepridávala oblečenie, určite kvôli tomu nebudú deti choré, skôr naopak.

kacena4
3. máj 2022

moja to robi cely zivot ma 11r. uz na zaciatku som vzdala paplon... vzdy kupujem hrube flisove pyzamo (zateplene) celotelove (overal) z lidla a tesca su najlepsie pouziva ich este aj teraz v maji, t.j. vacsinu roka a ja som spokojna ze jej nie je zima a ma zakryte aj krize

domka222
3. máj 2022

Ja som v zime dávala body buď s krátkym, alebo dlhým rukávom a overalové pyžamo,lebo niekedy sa ráno budil studený, ako keby vyšiel z chladničky

zorkahorka
3. máj 2022

My mame v byte v zime okolo 22 stupnov. 1,5ricny syn mava na sebe len 1 vrstvu,a to overalove pyzamko.bodycko pod to nedavam.ked sa zobudim,zakryjem.ked nie,spi odokryty.spi pri mne.a vzdy je teplucky

januska12323
3. máj 2022

Ak dávaš radiátor na 5 v noci tak im je určite teplo, stiahni teplotu a zakryjú sa aj samé.

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
3. máj 2022

@sonia_wiener mozno su naopak chori prave preto, ze davas radiator na patku a v izbe je suchy vzduch. Kolko mate v spalni stupnov? U nas nebolo raritou ani 18 a tiez spaval odokryty, v lahkom pyzame, ziadne dve vrstvy, ponozky sice mal, ale aj tie vyzul