Deti vonku len na rukách

17. dec 2023

Dobrý večer.
2 ročný syn nechce chodiť vonku peši, trvá to už viac ako mesiac, stále sa pýta len na ruky. Čím to podľa vás môže byť,? Máte, alebo ste to mali, niektorá podobne?

janinah
17. dec 2023

A po byte behá normálne?

januska12323
17. dec 2023

Tlačia ho topánky, chce na sebe pozornosť, má naozaj problém... Ťažko povedať

siska25
17. dec 2023

Moj dvojrocny robi presne to iste. Doma lieta ako splaseny, na dvore tiez. Ako ideme za branu, hned na ruky alebo do kocika sa pyta. Dcera mi robila to iste a vyrastla z toho. Takze to len preckat treba u nas...

anjelicek26
17. dec 2023

Kupila by som Bollerwagen.. nahadzes tam hracky,ked dieta nebude chciet chodit,tak aj to...vyuzijes celorocne na akykolvek vylet...a neodijde TI teraz chrbat...

samimami777
17. dec 2023

Môže to byť aj teraz v zime ťažkými topánkami/nepohodlným zimným overalom atď. Mne mladšia vždy tak špekulovala v zimnom oblečení lebo sa jej zle v tých ťažkých zimných topánkach chodilo a v hrubých oteplovačkách/zimnom overale. Cez leto a jar v ľahkých šatách a sandálkach, v ľahkých teniskách atď nemala problém. 🤷

nikoleta999
17. dec 2023

Píšeš o mojom 2 ročnom synovi ? :D doma, ako splašený, on sa fakt nezastaví ... Ideme von, prejdeme za braničku prejdeme pár krokov a na ruky :D mna ide slak trafit ... chvilku nosim dam dole, prejde par krokov opat na ruky ... A nie je to malými topankami, ma ich práveže vacsie, kedze nemali medzicislo :D robil mi to aj sem tam v lete :D No a dneska som na prechadzke dlho nosila a citim pretazenu lavu stranu ... dufam, ze ho to prejde, lebo mi odpadnú ruky, aj chrbaaat...

kris_tin257
17. dec 2023

Nášmu som povedala že dosť povedala som na ruky nie hodil sa o zem začal revat potom to skúsil ešte raz a potom si uvedomil že jednoducho na ruky nejde a bolo po probléme 😊 keď sme museli ísť niekde tak som zobrala kočík keď sme išli len tak von musel ísť po svojich

majamat
17. dec 2023

moja dcera sa vozila v kociku do 4r, samozejme uz pred 4r sa to postupne redukovalo.

majlo1234
17. dec 2023

Pana beka, konecne dokaz aj o inych takychto detoch. Presne to robil aj moj v tom veku. Preslo to za par mesiacov. Ja som ho jeden cas aj nosila, potom som ho nosila na ramenach(ma skoro 14 kil🤪) a potom som uz nechodila z domu bez kocika. Ale ked zacal jazdit na odrazadle, velmi sa to zlepsilo, a teraz pekne chodime spolu za ruky.

jazula
17. dec 2023

Moja takto vymýšľa v snehuliach….samozrejme keď je sneh, tak to zrazu problém nemá 😂. A v nových DD step s ovečkou tiez nemá problém cupkať, to sa len občas pýta na ruky… Ja si to vysvetľujem tak, že chce všetko obzerať a to sa robí horšie, keď máš pri tom dávať pozor pod nohy 😁

autor
18. dec 2023

@janinah áno
@siska25 áno, asi musíme len vydržať

@samimami777 môže byť, lebo to začalo len teraz v zime, doteraz nebol problém

@samimami777 píšem správu 😄
@kris_tin257 tak to je super, že to tak rýchlo pochopil 🙂

thoughtfulweirdo
18. dec 2023

Môj 2,5 ročný to má prakticky od roka, vonku ho to nebaví, nechce sa mu tam nič robiť, nech vymýšľam čokoľvek.... Ale mne to nevadí, silná som dosť, ja ho rada ponosim, beriem to ako trening stredu tela 😄
Keď to začalo teraz v zime, osobne by som len počkala, možno si zvykne, alebo to proste na jar zas prejde. Ak ho nechceš alebo nevládzeš niesť na rukách, proste by som všade brala kočík.

vladi4444
18. dec 2023

Jeeej ja som si myslela, že len moja je taká :D 😀 teraz v zime katastrofa ísť von, aj keď má len rok a pol, horšie je, že v kočíku vydrží tak 5 minút, ani nohy, ani kočík. Tiež dúfam, že z toho vyrastie.

autor
18. dec 2023

@thoughtfulweirdo fuha... No môj to začal robiť len v zime, tak ja dúfam, že to bude tou zimou 😀 a tiež to začínam brať ako tréning. 😀 Radšej ako byť celý deň doma. No a v kočíku tiež nevydrží dlho 😀

autor
18. dec 2023

@vladi4444 úplne rovnako, ani v kočíku nevydrží dlho 🤦‍♀️ ale poteší, keď čítate, že v tom nie ste sama však? 😀 A pred tým nemala problém?

vladi4444
18. dec 2023

Určite poteší, v dobrom, lebo človek už je niekedy zúfalý, ani von sa mi nechce ísť, ale doma cely deň to je na nič zostať..v kočíku odvtedy co tam nespi už vôbec nevydrží, vyskakuje, keď je priputana reve, používam kočík iba na rýchle presuny..doma chodí, beha, aj v interieri hocikde bez problémov, len vonka je problém..no neviem, stále dúfam ze na jar bude lepšie

autor
18. dec 2023

@vladi4444 áno, aj ja som už zúfalá, ale chodíme, skúšame každý deň, lebo celý deň byť doma to nieee 😀 aj môj v interiéri, v obchode, na návšteve úplne v pohode. No a tiež sa spolieham na tú jar, že ho to potom prejde😀

lulu0123
18. dec 2023

Fakt by som pozrela najprv tie topanky.Kamoska sa mi tak raz stazovala,ze jej vtedy 2 rocny zrazu nechce vobec chodit Tiez ma vtedy napadlo, nech mu pozrie topanky.A naozaj,mesiac predtym kupovane topanky, mu uz boli male.Nechapala.

banalu
18. dec 2023

Ja chodim vsade este s kocikom. Ide kolko vladze, ked sa pyta na ruky, poviem, ze ma dve moznosti, sadnut do kocika alebo dalej chodit. Tak sadne do kocika. Niekedy zvladne aj hodinovu prechadzku a niekedy sa vypyta do kocika uz za branickou. Neriesim lebo inak, doma beha, lieta, tancuje, skace... mame este rok na trenovanie do skolky 😂

saxana000
18. dec 2023

Ploche nozky?

larra15
20. dec 2023

Skús mu tie čižmy obuť dnu či bude chcieť chodiť,mojej malej nevyhovovali čižmy,tak som jej kúpila beerfoot obuv, neznáša chodiť v ťažších topánkach napr dd steep jej nevyhovovali

tinka_1807
20. dec 2023

U nás presne to isté. 😀 Pripisujem to tomu, že v overali a s veľkými topánkami má obmedzený a neprijemny pohyb. Takže to rieši krikom a len na ruky. My sme po trištvrte roku vytiahli kočík a momentálne chodíme von s kočíkom. Doma behá ako nič, takže nohy ho nebolia, ale zrejme to oblečenie ;)

mamkalentedkova
20. dec 2023

Tiež si myslím ,že je to tým ,ženie viac oblečený ,obuté má čižmy ,ťažšie sa mu hýbe .Aj moja to teraz robí..aj sa vyberie po svojich a potom po chvíľke ,keď ju to unaví sa pýta na ruky .Keď na sebe " ľahšie oblečenie " ,je to lepšie ..ale.ona celkovo nejak dlhé prechádzky nemusí no..ale je menšia ,chudšia ,tak toľko nevládze .
Keď potrebujem ísť ďalej ,tiež chodím s kočíkom ..dnes ale synonymom zobral mužove kľúče ,tak som sa ku kočíku nedostala ,tak som ju niesla krížom cez celé mesto na ramenách 🤦🏽‍♀️

autor
20. dec 2023

@larra15 čižmy to nebudú, v obchode napríklad nemá vôbec problém ani keď sme na dlhšom nákupe 🙂
@tinka_1807 ak vydrží aspoň v kočíku tak je to super 🙂 no asi to bude naozaj tou zimou a tým oblečením, lebo ako čítam tak je nás viacej teraz v tomto a to som si myslela, že len môj robí 😀 lebo kým neprišla zima tak nemal žiadny problém behať po vonku 😀

@mamkalentedkova asi to bude tým, treba už len vydržať do jari 🤦‍♀️😀 môj zas nemal problém s prechádzkami doteraz..

lucilaines
20. dec 2023

Ja mam pocit, ze tuto fazu maju snad vsetky deti. Najprv sa naucia chodit, tak chvilu by len same lietali a behali vsade a potom ich to omrzi a pytaju sa na ruky po troch krokoch. Riesila som to pri oboch detoch presne tak, ako tu niekto spominal vyssie. Vsade, a to myslim naozaj vsade, som isla s kocikom. Najprv isli chvilu pesi, ked uz nechceli, tak do kocika. A takto dokola. Chceli ist na ruky, povedala som, ze moznosti su len dve, nohy alebo kocik. Pre mna su uz na ruky tazky a ako by som potlacila domov kocik s nimi na rukach. Ak trvaju na rukach, ideme rovno domov. Po chvili pochopili. Chodit nevydrzali dlho, ale aspon si vliezli do kocika. Este aj v troch rokoch, ked sme isli dalej alebo na dlhsie, tak som brala kocik a bolo mi srdecne jedno, kto si co o tom mysli. Trepat umrncane dieta na rukach cez pol mesta sa mi fakt nechcelo. Starsi ma uz teraz 5, do kocika by si nesadol ani za svet a ziadne nasledky to na nom nezanechalo. A mne ten kocik uprimne chyba, rada by som tam napchala cely ruksak blbosti co nosime a niekedy aj dieta, ked stoji a obzera pupavy po kazdom druhom kroku.