Doktorka nám nedá kartu, pokým nedám syna zaočkovať

hoota
23. nov 2011

Ahojte baby, prosim vas, ak viete poradit... V porodnici bol maly normalne zaockovany proti TBC, no mal s tym, ako mnoho babatiek problemy a tak sa dalsie ockovanie posunulo. U pediatricky sme mali termin 7.novembra, no ja som sa medzitym rozhodla najst si noveho pediatra. U povodnej pediatricky mi neustale nedvihaju telefon a tak som sa rozhodla tam jednoducho neprist. Medzicasom sme sa aj prestahovali a mam k nej daleko. Nasla som lekarku s ovela ludskejsim pristupom k ockovaniu atd. a dohodli sme sa, ze nas vezme. Ze si vyziada kartu od nasej starej pediatricky a ked im pride, mozme prist na poradnu uz k novej. Ibaze vcera mojmu manzelovi zavolala stara pediatricka, ze kartu neodoslu, pokym syna nedam u nich zaockovat, pretoze oni uz maju pre nho pripravenu vakcinu. Mozu toto robit? Nutit ma, aby som ho tam dala zaockovat? Nepustit kartu k novej doktorke?

ivett1
25. nov 2011

@irriss hm...skoro ako ja 😉 (aj keď ja som "večná optimistka" a rýchlo sa "pozbieram a otrasiem" a nepripúšťam si tie "životné skúšky?" 😅 k srdcu, aj keď v hlave mi nejaké to poučenie, alebo výstraha do budúcnosti zostane, napr. musím naučiť svoju dcéru aj syna reagovať trošku odvážnejšie, aby obstáli lepšie ako ja, ale...ktovie, či sa mi to podarí... 😅 )
...ale, priznajme si, že zakladateľka diskusie, aj napriek tomu, že z toho mohli byť nepríjemnosti, celkom dobre postupovala...a zvládla aj osobný kontakt 😉 (toto ja príliš neobľubujem a snažím sa tomu vyhnúť, ak sa dá ...lebo sa bojím, že by som buď "vybuchla", alebo - a to je pravdepodobnejšie- by som ustúpila ... 😝 )...

mata_murkova
25. nov 2011

@anjelicek26 v podstate nema dovod pytat sa ci chce ockovat ked je to tu povinne:-/
ale ako ti uz baby napisali ty sa vobec so starou lekarkou bavit nemusis dolezita je zmluva s novym lekarom a ten si musi vyziadat kartu, podla spravnosti by ti ju ani do ruk nemali dat ale ju rovno poslat novej. poslala by som ju do prdele :-P

irriss
25. nov 2011

@ivett1
podle meho nevyresila NIC..i kdyz ma kartu tam, kde ma byt. To ale neprisluselo ji, tato starost. O to se mela postarat ordinace stara a nova..bez klienta. Zakladatelka temy se mela obratit primo na pojistovnu a pozadat o presetreni situace..to by byl spravnuy postup...
Zdravotni karta se nesmi stat rukojmim ani pri pripadnem nezaplaceni..

janaluknisova
25. nov 2011

ja som teraz menila detom lekara,z toho dovodu ze uz nechcem dat ockovat-obaja maju totiz z ock.nasledky. Kebyze viete co so mnou stary dr.robil... zvozil ma ze som naivna,nezodpovedna a hlupa mať,že moje deti budu hrozbou pre ostatne a atď... okamzite som si vypytala kartu-ze s nim koncime.Tiez mi ju nechcel dat.Tak som doniesla novu dohodu s novou lekarkou,vsetko mnou podpisane a snou dohodnute a problem bol vyrieseny.On uz nemohol nic. A presne sviniar jeden s tou vakcinou to urobil aj nam.Ale ja som ho obtiahla 😀 😀 😀 Zacal vyvolavat nasej novej dokt.aky mal so mnou strasny rozhovor,ze nechcem dat ockovat a pod. a este ze co ma spravit s vakcinou,kt.mala byt napchata do mojej dcerky...no doktorka mu povedala ze to je jeho problem...ze ked si ju objednal,nech si s nou robi co chce. 😀 svina! tam ma ockovaci sialenec!