Dvojročná dcéra všetko odmieta

25. nov 2020

Zeny,dievcata prosim pomoc 🙏🙏dcerka ma 2 roky a 2 mesiace a posledne 2 mesiace je to s nou veeelmi tazke. Odmieta jest,a ked uz aj daco ze ideme jest tak spusti neskutocny plac,riadna hysteria. Musim do nej nasilu aspon 2 lyzicky natlacit aby zacala jest. Keby ze jej nedam cely den tak nebude jest nic,resp.ona si oyta i a jogurtik a kinder vajco 🤷🤷🤷nemozeme sa ku nej ani ozvat lebo hned neskutocny rev,nedajboze prepnem nejaku rozpravku chyti hysak neskutocny,chce pozerat na youtube tak jej zapnem ale ked nejde ta ktoru v tu chvilu chce tak opat neskutocny rev hysteria a neda sa ani ukludnit....uz fakt nevieme co s nou robit,sme zufali s manzelom. Nastala u nas zmena,narodil sa nam syncek ale ma mesiac a ona to uz skor zacala robit. Inak je sikovna,vie abecedu,vie pocotat do desat vie farby a krasne rozprava....

matildasj
26. nov 2020

Prajem pevné nervy a stat si za svojim. Povedať ako ju ľúbiš, čo najviac sa jej venovat. No zvykni si na rev. Ja som to mala s mladším synom, neskutočne si vydobijal svoje...bola som zrelá na psychiatriu...doslova. Postupne pomahalo keď som ho pripravila na cinnost ktorá má nastať on sa postupne na to nastavil. Niekedy som mu dala na výber aby on rozhodol a nevhala mu čas. Hystéria a vzdor u neho zacala asi v rokua pol a vyslovené zlepšenie som pozorovala keď mal asi 3 a pol. Teraz ma 4 a pol...stale si presadzuje svoje no už viac rozmýšľa a dá si vysvetliť.
Veľa krát mi rupli nervy...sem tam si to odniesol starší. Ale niekde som čítala o tých prejavoch lásky. Vždy keď boli vyhrotene situacie ( asi 10-20x do dna...neprehanam) vzdy som si k nim sadla, pomojlala a čo to vysvetlila...vela veľa rozpravala. A to maju chalani 20mesiacov rozdiel medzi sebou.
Drž sa a prajem ľahší priebeh ako u nas. 💪😉❤

hedan
26. nov 2020

No, ja to robím tak, že keď nás 2 ročný chytá hysak, rýchlo vymyslím niečo, na čo sa má ísť pozrieť. Snažím sa ho odpútať od toho, čo chce. Ešte pomáha v tej chvíli objatie, poviem mu, že ho mám rada, že je môj miláčik, vypusinkujem ho, az sa rehoce veľmi a potom už je dobre. Nepoužívam slová, neskac, nebehaj, a pod., ale radšej ho niečím uputam. 😉 U nás to funguje takto, no jasne, ze nie vždy, ale je to lepšie ako nezmyselné "vojny".

katrin21
26. nov 2020

@nela6 4 jogurt denne je moooc...

najjulinka
26. nov 2020

vzdor +prichod surodenca. kolko vrieska, ked ju to chyti? Vydržať!!!!!! do polhodky to je v poho.... novorodenci spia aj pri zbijačke, tak ju nechať.... do pol roka ju ten najhorší vzdor prejde, zisti, že nič z toho.... možnoa j skor,a k nie je totalny tvrdohlavec.... ale teda len VYDRŽAŤ... sladkosti vobec ak neje normalne, jogurt napr. obmedziť, že jeden za den a vydržať.. dieťa sa nevyhladuje týžden.... bude mať hlad.... 😉 ale nemusi jesť presne to čo sa navari, ked bude pýtať suchy rožok, tak ok , ak zje čiste zemiaky tak ok. aby bolo vidno že je akceptovana, že nemusi mať rovnake chcute ako vy a vy to akceptujete, ale sladkosti škodia zubkom aj brušku..

nela6
26. nov 2020

@katrin21 no veru, ze ma z toho stolicu do biela 😄 ale tak to ju prejde isto

autor
26. nov 2020

Zienky dakujem velmi pekne za rady 🙏🙏 boli sme dnes aj u dr so synom a presne to iste hovorila,nedavat sladke,vydrzat a predchadzat tomu a ked nechce jest nedavat. Obed dnes zjedla,poobede bolo hrozne to bola jak z retaze utrhnuta plakala bila kazdeho ked nieco nemohla...ale isla som na nu s kludom a potom sme sa zacali pekne spolu hrat kym syncek spal a bolo to fajn...a uz aj spi. Och len to vydrzat a prezit 😁

adima3377
26. nov 2020

Za par rokov sa na tom zasmejes,aj my sme mali vselijake maniere, niektore este obcas este doznievaju,keď je mrzuta nalada.Ale vsetko bude inak.A hlavne to nesmiem pripominat dcerke,aka bola ,lebo ju to mrzi
Ani video s nou z tohto obdobia.nic.A ja som byvala zufala, chce to len cas.Aj troska pravdy z komentov tu.maminka by ste mali stat za svojim.aj ked to chce veeela nervov.

katrin21
26. nov 2020

A este jedna vec.. najdi si kazdy den cas,kedy sa budes venovat iba jej. Sama. Zober ju von, alebo daj otcovi kocikovat babo a hraj sa iba s nou..aspo 0.5-1h... aspo kazdy druhy den,ak sa neda dennd.. rada psychologov,ked sa narodi surodenec a je to takto.... urcite to nepridalo k dobru,ze prisli babo a zhorsilo sa to,je to normalne.

babydesire
26. nov 2020

Dvojrocna je schopna za den zjest len jeden termix na ranajky a zvysok dna len mlieko. Ano,ano.aj syn bol taky. Maju dni kedy sa nevedia dojest a dni kedy ziju zo vzduchu asi. Aj nam krpata stvara ked neni po jejim,su veci vktorych vyhoviem,su veci ktore jej striktne odmietnem a su veci ktore aj keby som chcela dat jej nemozem..musi zistit co je to odmietnutie ,ze nie vzdy dostane co chce. So synom to bolo horsie,ona je oproti nemu anjelik. Vies ked chce na youtube nieco konkretne a ja neviem co to je alebo to neviem najst,kaslem nato,ponervaci sa a ked sa ukludni zameria sa na nieco ine.

Inak nic vzlom,ale preco kazdy ked sa stazuje na dieta ma potrebu ho aj nejako pochvalit vcom exceluje aj ked dana schopnost nesuvisi s opisovanym problemom?

ckatka
27. nov 2020

Pozri si stránku nevychova.cz
Dostanes odpovede na mnohé otázky...napríklad aj to ako súrodenec zamáva so starším dieťaťom...ci obdobie vzdoru naozaj musí byť, a podobne.
Len v skratke. Tvoje dieťa má nejaké potreby a nejaké emócie, učí sa s nimi žiť a poznávať ich.
Dvojročné dieťa veľmi dobre nerozumie predpone "ne-", takže miesto toho aby si hovorila nerob toto, nechytaj tamto, musíš to formulovať inak. Rob radšej toto, tamto je nebezpečné, keď chytis toto urobíš si au...A podobne.
Deti často "nevedia čo so sebou" z prebytku cukru. To sú výkyvy inzulínu...je to normálne aj u dospelých ale deťmi to viacej trieska. Treba rapídne ubrať cukry (rafinovane, sladkosti a podobne...) a väčšina detí sa dosť upokojí. Ja som napríklad videla brutálny rozdiel keď mal na raňajky roztek s džemom alebo sladký jogurt/termín, obed napríklad buchty a poobede nejaký keksik alebo lízatko od babky....A keď sme mali ráno vajcia so zeleninou, na obed mäso zeleninu a poobede sme schrumali nejakú mrkvu a kaleráb. To bolo úplne iné dieťa.

Co sa týka telky a youtubu...ja som zástanca nemať a nepozerat. Sami doma telku nemáme a rozprávky púšťame len občas a jednu. A dosť. Väčšinou napr Bol raz jeden život....A malý vie ze to musi po jednej prísť sam vypnúť a odísť z obývačky...inak nabudúce nebude žiadna.

Tu len pravidlá a pravidlá. A nepovolit. A vysvetľovať s pokojom a do zblbnutia. Trpezlivo.

alby2014
27. nov 2020

inak mne dost pomohlo, ze ked sa deti rozrevali, lebo som povedala nie, som sa vnutorne nastavila, ze ok, vyjadruju nesuhlas, beriem to, mas pravo vyjadrit nesuhlas.

nnnuuunnn
28. nov 2020

Také prehnane stavy vzdoru môže mať aj z toho nadbytočného cukru. Dávať 2rocnej alebo naučiť dieťa do 2r na kindervajco je naozaj choré, smutná generácia babiek. Skúste dávať čistú vodu a trošku do nej odstavené jablko/ovocie alebo kvalitný džús. Žiadny cukor striktne. Do bieleho jogurtu môžeš dať popucene lesné ovocie.

autor
29. nov 2020

Dakujem vam zienky za rady.Ja som jej sladkosti nikdy nedavala,maximalne kukuricne chrumky ale ako zacala chodit k babkam tak sladkosti zacali,hoc som zakazovala tak jedna babka si neda povedat do teraz. Youtube ma zatrhnuty s tym sa uz nejak zmierila 😁😁aj ked vymysla davam jej na vyber ze bud to alebo to a ked vymysla dalej tak vypnem tv a hotovo. Len s tym jedenim je katastrofa. Hysteria pri ranajkach,pri obede,pri veceri vkuse plac pri jedle .... Keby ze jej nedam jest cely den tak ani nebude jest alebo ja uz neviem fakt co