Dvojtýždňové dieťa nespí

bonnie29
6. máj 2016

Ahojte, je to normalne? Vsade pisu ze ma prespat 20hod z 24hod. On ani tie 4. Nakrmim ho UM a namiesto spanku sa do dalsieho jedenia pestujeme lebo inak reve a zaspi mozno pol hodku pred dalsim krmenim a po krmeni zase to iste dokola. Uz som ZUFALA

5peta1
6. máj 2016

Ak môžem, poradím ti coliprev. Nám to poradila detská gastroenterologička, keď sme boli na vyšetrení. Takisto nám povedala, že nevadí, ak striedaš mlieka v rámci jednej značky. Čiže môžeš vystriedať "čokoľvek" od Nutrilonu, ale nie je dobré, ak by si menila napríklad Bebu za Nutrilon apod. Inak ten coliprev pomohol viacerým, čo poznám v mojom okolí. Skús, za to nič nedáš

lucia0309
6. máj 2016

Satkovat si neskusala? Nam velmi pomohla satka na spanok myslim.

lauricka
6. máj 2016

@bonnie29 su aj nespave deti, pokial to nema zazivacieho charakteru, napriklad reflux, ktory moze byt aj skryty. TO, ze sa chce pestovat, je uplne prirodzene, dieta je tak naprogramovane. Dieta potrebuje sa nosit, byt pri mame, citit ju. Preto je fajn vyskusat satku alebo ergonosic, nie klokanku. Je uplne super, ze ho pestujete, nosite a nenechavate niekde revat sameho, co je uplny horor pre tieto babatka. Potrebuje vas teraz, tak tu budte pre neho. Nic netrva vecne. A konzultujte s lekarom mozne ine priciny. Ale mozno ine nie su. Ano, ta rektalna rurka je fajn. Ak sa z toho nestane dlhodoby navyk. Nikedy to babatkam zo zaciatku pomoze, neskor by uz mali kakat bez pomoci.

nicolle21
6. máj 2016

Podla mna treba dat prec ten espumisan a aj vigantol, ak davas.. Mlieko uz nechaj, nemen, ale daj dietatu najest, ked pyta, ked chce po 2,5hod, daj mu, nedavaj ako mas rozpis na krabici, to je kravina, mne maly jedol o dost viac nutrilonu a nie je ani tucny ani retardovany.. Dala som mu vzdy, ked bol hladny a tolko, kolko vypil (zarobila som vzdy o cca 20-30ml viac ako som predpokladala,ze vypije, aby mi radsej trochu nechal, nemala som rada, ked vycucal flasu do poslednej kvapky a ja nevedela, ci dost ci nie).. Do mlieka se dostali sab simplex kvapky, tie su vraj vhodne k um, jemu robili dobre.. Od momentu ako sme vysadili vigantol aj kolika zahadne odisla 😉 dost vela sme ho nosili na tigrika a v manduce, resp skus aj satku napriklad, dieta je tam v takej polohe, ze sa uvolni brusko.. No kazdopadne spat mu treba vela vela.. Nas do cca 3 tyzdnoch fakt len spal, jedol a bdel tak 2 hodky denne dokopy, ani to nie

bosoriak
6. máj 2016

@bonnie29 Ja by som mu na tvojom mieste skusila jeden den dat viac mlieka a castejsie. Len pre skusku. Mozno naozaj place od hladu alebo je nespokojny, ze nema dost. Plus klasicke protirefluxne opatrenia - vyvysit postielku pri hlave, nosit vo zvysenej polohe hlavicku a pod.
Nieco nie je dobre, ked stale place. Deti sice proste placu casto po narodeni bez zvlastnej priciny, ale najprv treba vylucit tie najcastejsie - reflux, znacka mlieka, kolika.
Moc drzim palce, je to naozaj tazke takto zo zaciatku.

mmoni89
6. máj 2016

Inak ako baby píšu, tiež som vysadila Vigantol. A s tým časovým odstupom, neviem, podľa mňa je blbost riadiť sa presne ako hodinky či je hladny alebo nie. Veď ani ty nejes podľa toho kolko je hodín. Ja som prvé týždne len kojila, kojila a kojila. Aj kazdych 30minút. Ani jedno dieťa mi nespalo dlhšie ako hodina. A keď sa Zobudil hneď som tiež dala prso lebo inak rev

aduliak
6. máj 2016

@bonnie29 podľa mňa je práve hladný. ..skus mu dať viacej mlieka, vyskúšaj pár dní a uvidis

jonnie
6. máj 2016

My sme tiez z krajiny nespavcov...na brusko nam pomohli probiotika BioGaia. A tiez trvalo-kym som zistila ako chce spat. Ak som to presvihla-nespal. Takze som sa ho snazila uspavat skor-akoby bol vynervaceny....lebo tiez dokazal extremne dlho bdiet. Bola som stastna-ak spal 20 min.na rukach...uspavanie tiez len na rukach...ale ved je to moje dieta a urobim vsetko-aby bolo spokojne. Apropo...musis byt aj ty v pohode...aj to citi. Skus s nim spat...hladkat chrbatik...aby citil mamu...to sa polepsi casom. Musite si aj zvyknut na seba. Urcite neodporucam ziadne navstevy a rozrusovania. Utuzujte vztah vy dvaja a pestujte sa 😉

chiara189
6. máj 2016

Moj maly je od narodenia na um (beba comfort ) a tiez zjedol vzdy viac ako je v navode a niekedy aj po dboch hod...a spal tych 20 hod...ja som si myslela prave ze to je vela kym som nevygooglila 🙂...urcite by som dala viac mliecka a vtedy ked pyta

ajko
6. máj 2016

..mám tri deti a ani pri jednom som sa nedržala trojhodinového odstupu a odporúčania na krabici. Keď som proste videla, že boli hladní, tak som im dala papať a hotovo... A tiež som bola vždy spokojnejšia keď nejaký ten ml nechali vo fľaši, vtedy som vedela, že majú dosť a sú nasýtený. Ak potom prišiel plač, vedela som, že nieje z hladu a hľadala som príčinu inde. Pokiaľ ti ťahá cumlík ako o dušu, ponúkni mu mliečko a uvidíš.

charity
6. máj 2016

@bonnie29 Ked je hladny, daj mu jest. Ved intuitivne citis, ze je hladny skor ako po troch hodinach. Ked bdie, rychlejsie mu travi.

cucoryedka
6. máj 2016

Necitala som vsetky komenty,aj ja som si presla nespavostou starsej,po 3m to preslo,zacala som nosit v ergu,plus som sa dozadovala gastro vys. Odklepnuta intolerancia laktozy,spojena s kolikami,aj ked bola kojena,vysadila som mlieko,nechala som len kyslomliecne produkty,mala z toho vyrastla...zacali sme spolu spavat,zlepsilo sa to,ale uplietla som si bic, a ked som bola v pokrocilom stadiu tehu s druhym,sme ju to museli oducit,aj ked mala len 11m, ja by som sa radila s pediatrickou, mozno ziadala gastro, na odpich su rady z fora fajn,ale radim konzultovat s lekarom...vigantol som pocula,ze mnohe maminy maju pocit placlivosti dietatka,ale vit.D je dolezity na vyvoj kosti,proti krivici,na scelenie fontanely na hlavicke,ak sa rozhodnes ho vyradit,hladala by som nahradu napr.jamieson,nasa generacia je odchovana na rybom tuku..je pravda,ze organizmus si D ziskava zo sln.ziarenia,ale babo nemozes vystavit priamemu ziareniu,D je obsiahnuty aj v um.mlieku,ale ci aj v dostatocnom mnozstve...pevne nervy a vela sil...urcite si najdete s drobcom spolocnu rec...ked mi bolo najhorsie,opakovala som si,KAZDE BABO RAZ ZASPI...a hlavne mama musi byt v pohode...babatka to vedia...drz sa

sardinka335
6. máj 2016

@bonnie29 to dieťa je chudatko hladne, ved premýšlaj preboha...reve, cuca o dušu, flašku zlupne ako malinu a ty riešiš nejaky navod a stale ti nedochadza ze maš dieta hladné? ??? ..Mýtus čislo 1. o UM je ze sa ma davat striktne po 3 hod. To sa vyrobcovia zichruju pre pripad a lekari nech si hovoria v tomto čo chcu - ja si svoje dieta najlepšie poznám a vidim, kedy je nespokojne a mam odskušane čo treba. Do tohoto bodu sa aj ty potrebuješ dostať - začať rozoznávať signály vlastného dieťaťa. UM ma sa davat rovnako ako MM - podla potreby kedy si dieta pyta. Samozrejme nehovorim ze ma 2 týždnove vypiť 200ml čo hodinu.--
Ak ti vypije neviem 90ml..tak pauza 3 hod je vela. Ja som dceru krmila aj čo hodinu a pol, kedze vypila UM cca 60 - 90ml...a uz ked som videla, ze taha dudel ako o dušu spasenu tak sme zarobili Nutráč.
Ja by som teda išla tymto smerom - davat mu jest a nie čakat so stopkami.

eliskaevicka
6. máj 2016

Lebo na nutrilone je napísané... chudáčik..

uhnakova
6. máj 2016

Obe moje deticky pili spociatku mlieko cca kazde dve hodiny, pili mensie davky a castejsie. Mozes skusit, mozno bude dietatko spokojnejsie.

dooomca
6. máj 2016

Espumisan je o ničom, mlieko mu nemusí ozaj sedieť. Place uz aj preto, že je nevyspate, chce spat, ale ak ho trápi brucho alebo ma skrytý reflux, tak sa mu nedá spinkat, tak aj preto je podráždene. Najlepšie je ísť za doktorkou

taya4
6. máj 2016

Ja len k tomu Vigantolu. Ano, je lepsie to vysadit, moze to sposobovat bolesti bruska, ale treba nahradit, napriklad vitaminom D od Jamiesonu.

alena1808
6. máj 2016

@bonnie29 ja si tiez myslim , ze je hladny. ked sa dieta narodi , zaludok ma veky ako hrasok, do tak maleho zaludocka sa malo zmesti, tak je hned hladny. treba mu davat castejsie, aj kazdu hodku a pol ak vidis ze je hladny. po cca 2-3 tyzdnoch uz ma babo vacsi zaludok, asi ako orech, do toho sa uz zmesti viac mliecka, preto aj dietatko vydrzi nepapat dlhsie. az po case, mozno v 2-3 mesiacoch ma zaludoch dostatocne velky , aby mnozstvo mlieka ktore vypije mu vystacilo na 3 hodky. urcite mu davaj castejsie. ja som sice svoje dieta kojila, ale uplne po narodeni, aj ked kazdu hodku si pytala tak som jej dala. casom uz isto nepotrebovala papat tak casto.

sisaka
6. máj 2016

Nechcem sa tu do debaty moc miesat Len som zahliadla posledný príspevok. V umelých mliekach je uz vitamín D pridaný, takze v žiadnom prípade nedávať ziaden iný, ak nechcete dieta predávkovať. Dáva sa len deťom, ktore su dojčené. Preboha ženy, však si čítajte etikety aspoň na jedlách určených pre deti, nech viete, co im dávate.

bonnie29
autor
7. máj 2016

@lucia0309 zatial som neskusala

bonnie29
autor
7. máj 2016

@alena1808 uz zacinam davat podla svojho uvazenia a podla toho kedy sa mi zda, ze uz by papal...tak je to moje prve a pediatricka hned nastrasi, ze skor ako po 3,5 hod urcite nedat, ved to by mu roztrhlo zaludok...tak normalne mam pocit akoby sa to UM bralo ako nejaky jed

bonnie29
autor
7. máj 2016

@dooomca v pondelok idem urcite, sama som zvedava co mi na to povie

bonnie29
autor
7. máj 2016

@uhnakova a pili UM?

bonnie29
autor
7. máj 2016

@eliskaevicka tak nie len tam, dr to tak radila a tiez sa bojim aby som mu tych ze dam moc a casto nepokazila zaludok...lebo zase nemusi plakat len od hladu

bonnie29
autor
7. máj 2016

@sardinka335 uz to tak skusim...ved hadam keby je uz plny tak si viac neda..aby ho zase nebolelo brusko z toho, ze ma moc plny zaludok

bonnie29
autor
7. máj 2016

@cucoryedka nam este vigantol nepredpisala...netusim od kedy by sa malo...ani ho dr. nespominala na prvej poradni

limetka69
7. máj 2016

@bonnie29 no ja mam doma takeho pazrosa ze pil kym bolo vo flasi, mieku ma az teraz a to ma 10 tyzdnov. Takze by som sa nespoliehala na to, ze bude pit len do sytosti moj mirrku nemal. A tiez mi pil castejsie a aj mna pediatricka strasila a zakazovala, ze v ziadnom pripade skor ako po troch hodinach, ale to by hodinu, niekedy aj hodinu a pol jacal. Nrdal sa osalit ani cajom, tiez by vypil celu flasku a rical dalej kym by nedostal mlieko. Nakoniec som sa vykaslala co kto vravi a davala ako pyta, aj koja na poziadanie, preco by nemohli pit um na poziadanie? Mojho brucho nebolelo, naopak som pocula ako mu pada mlieko do prazdneho zaludka. A teraz sa to upravilo, uz vydrzi tri hodiny, no prvych 6 tyzdnov to bol nonsens.

limetka69
7. máj 2016

@bonnie29 *mierku

limetka69
7. máj 2016

@bonnie29 a vigantol sa zacina davat ked ma babo 14 dni a ked mu ho das, to este len zacne jacat, aspon 90% deti z neho placu, moj mal hrozne krce, som myslela, ze skoncime na pohotovosti, uz mame jamieson a ok 🙂 um nema dostatok vitaminu D

gretagarbo
7. máj 2016

@limetka69 ulitku som aj ja kupila a tiez Swaddle me zavinovacky su super 👍. @bonnie29 skus zavinovanie ak si este neskusila, urcite aj to pomoze a coliprev je super 😉