Dvojtýždňové dieťa nespí

bonnie29
6. máj 2016

Ahojte, je to normalne? Vsade pisu ze ma prespat 20hod z 24hod. On ani tie 4. Nakrmim ho UM a namiesto spanku sa do dalsieho jedenia pestujeme lebo inak reve a zaspi mozno pol hodku pred dalsim krmenim a po krmeni zase to iste dokola. Uz som ZUFALA

bonnie29
autor
12. jún 2016

@migrificka a ako si uspavala? malý sa chce vacsinou na rukach a ma uz cca 6 kg a to ani nie 2 mesiace tak uz ani nevladzem...ale co narobim, ked inak by sa len cely mrvil kopal a nakoniec by len plakal...napr. v postielke, kociku, u nas na posteli...no proste nikde len tak nezaspi

matafilipova
12. jún 2016

Ahoj. Kukni na internete www.ulitka.sk. Starsiu dcerku sme teiz uspavali na rukach a cez den spala tak 2x45 min. No a ked som zistila, ze cakam dvojcata tak som vedela, ze uspavanie na rukach nebude mozne. Hladala som na nete a objavila som perinkovu ulitku. Bola to uzasna vec. Babo je v nej pekne zabalene, rychlo sa ukludni a aj ked v nej ma zabalene rucicky, moze s nimi pohybovat. Aj sa da v nej prebalit bez toho, aby si ho z nej vybrala. Tak ze dvojcata v nej spavali od 3. Tyzdna, od 7. tyzdna v nej prespinkali celu noc. Cez den v nej spinkavali 3x po cca 1,5 hod, niekedy aj viac. Ked boli hore lezkali samozrejme bez ulitky. Papali z fkase UM aj moje odsate mliecko. Papavali najprv 5x denne a okolo 2.mesiaca uz len 4x denne ale samozrejme viac ako bola 1 davka. Neboj sa malemu dat papat viac ako je uvedene na UM, ak nebude vladat, tak nedopapa. No a od 6 mesiaca spavali v ulitke len v noci, a cez den uz v spacom vreci . ulitku sme na noc pouzivali do 8 mesiaca( to uz tu vacsiu velkost). A od vtedy spavali aj v noci v spacom vreci.

mmoni89
12. jún 2016

@p_z ja uz mam druhé dieťa alebo este som tie zázračné 3mesiace neobjavila 😁je to aj povahou, ja mám veľmi podobných, čo sa týka spania čistá katastrofa 😁

tykat
12. jún 2016

Moj sa uspene prereval prvym rokom, do 9 mesiacov mam pocit ze ani z nasich ruk nezliezol. Nic mu dokopy nebolo (reflux- ale to mam pocit ze na kopec deti a nevyvadzali ako ten moj chalanisko). Castokrat som mala chut zaparkovat vrestiaci kocik niekam na kraj cesty a ist kde ma oci zavedu, uz som bola taka zufala. Trochu sa to zlepsilo ked zacal sediet. A tiez bol na UM.
Teraz ma 10r. zdravy, vesely pohodak.
Takze radim pobehat vysetrenia ci mu nieco nie je a ak nie tak len vydrzat a sem tam skusit nejaku radu typu fitlopta, pusteny vysavac, zavinovacka a pod.

mirkaaa80
12. jún 2016

@bonnie29 neviem ako ste na tom, či sa to už zlepsilo....prvý syn bol taký....nespal, reval, len na rukách, spaval tak 20 min, potom sa zobudil a plakaval....ja unavena, vyčerpaná,maly unaveny, vyčerpaný.....je vela možnosti prečo babatko place, ale poviem ti jedno: spokojne babatko neplace a nedaj sa uchlacholit rečami pediatrov že je to normálne...maličký má zjavne problém, niečo ho trápi len to chudacik nevie povedať. U nas bol najväčší problém ten reflux, lebo ten mu dovolil spavat len tých 20min, a vlastne celý deň po každom jedle a večer sa k tomu ešte pridružili tie bolesti bruška...a tiež maly aj prdkal aj kakal ale potreboval viac. Doteraz si vyčítam že som sa nechala odbit doktormi že to je normálne a brali má len ako histericka mamicku. Druhy syn nemal reflux ani koliky - ukážkové babatko, spaval tých 20 h.denne, keď a zobudil, neplakal,len pozeral okolo seba, napapal sa, odgrgol, položila som ho do postielky, a sam pekne zaspal....takze treba to riešiť.

p_z
12. jún 2016

@mmoni89
Chápem, ale tak treba aspoň dúfať.. :D U nás to naštastie skutočne odznelo..

monika15
12. jún 2016

Uz davno si sa mala poradit s lekarkou veru , nie neni to normalne .... moje UM dieta od 3 tyzna prespalo celu noc :((( aj cez den 2 krat si pospi....

Predtym ako vymenis UM fakt sa porad Drzim palce

jahodka11
12. jún 2016

@bonnie29 a ako ste na tom teraz? Zlepšilo sa to trosku? Vsetci tu píšu o intolerancii UM a tak a nemoze byt hladný? Nepotrebuje viac mliečka?

bonnie29
autor
12. jún 2016

@monika15 sak ja k tej dr chodim jak na klavir...riesim to stale...ona nic neriesi, staci jej ze pekne rastie a pribera...rozmyslam aj nad zmenou doktorky...um som mu zmenila z nutrilonu na babylove...urcite je lepsie..nutrilon bol katastrofa ale stale sa mi zda hladny po nom a nespokojny...ale tak mozno to neni mliekom ale proste taky je..neviem...a pije mi davku pre 4.mesiace..lebo teda aj kg ma asi na tolko

monika15
12. jún 2016

@bonnie29 juj urcite skoc ku inej klekarke nejako vybav :((((

bonnie29
autor
12. jún 2016

@jahodka11 ani nie...stale place po kazdom jedle...zaspi horko tazko a zobudi sa po 5 minutach...davam mu 170ml obcas este 40 prirobim...zda sa mi to strasne moc ale proste ak nedam aspon tych 170 tak place nonstom pokial ich nedostane a nevygrcne nikdy tak asi nie je az taky prejedeny...ale brusko ma riadne ked to spapa

bonnie29
autor
12. jún 2016

@monika15 hadam nas zoberie...gato stale len ze je zaplyneny...sem tam si prdka...davam babycalm ale brusko mava makke tak neviem ci su to ozaj prdy...ked som sa jej pytala na ABKM a int. laktozy tak ze to urcite nema lebo pribera..a reflux ze tiez nie..takze teda neboli sme na ziadnom specialnom vysetreni

bonnie29
autor
12. jún 2016

@p_z vela ludi to hovori...ja netusim ci niekedy bude taky ze bude hore a nebude plakat jak ine deti...on bud papa...vtedy je spokojny...dopapa a place s prestavkami...obcas zaspi zobudi sa a zase place...a dokola...uz som z toho zufala

bonnie29
autor
12. jún 2016

@tykat ja s nim ani nikam nejdem radsej lebo stale place aj v kociku...potom vsetci okolo kukaju jak keby som ho drala z koze..este ze mame RD a mozem byt na dvore ..niekto povie ze je to tym ze citi moju nervozitu a preto place ale ako byt ok a stastna v takejto situacii? Ale.aj tak na to neverim...ako by babo mohlo vediet ako sa citim

bonnie29
autor
12. jún 2016

@monika15 a ake um?

bonnie29
autor
12. jún 2016

@p_z dufam lebo keby nie tak by som si to asi hodila

bonnie29
autor
12. jún 2016

@mirkaaa80 a po takom dietati si sa ako odhodlala na dalsie? Ja nikdy viac...a to som nikdy nechcela len jedinacika

bonnie29
autor
12. jún 2016

@matafilipova uz som rozmyslala nad tym..ale on nechce byt tak uviazany...ked ho skusam do perinky alebo decky ci plienky zabalit trosku ruky aby stale nerozhadzoval zacne sa metat este viac a rev neskutocny

kindervajicko
12. jún 2016

@bonnie29 ahoj, neskusila si ho trosku ponosit v satke? Moj tiez preplakal prve mesiace a kedze som o satke ani pocut nechcela, tak az od 3. mesiaca som kupila nosic a maly sa upokojil vzdy ak som ho trosku ponosila. Ak budem mat druhe babatko, tak satka bude urcite sucastou povinnej vybavy 🙂

dana_l
12. jún 2016

@bonnie29 um - umele mlieko
nepotesim ta ale moj najmladsi plakaval az do roka. ale zase aj dobra sprava, jeho tri sestricky vedeli prespat noc - myslim s kojenim 3-4x za noc.
ten plac si skus nevsimat a daj si maleho pri seba. ja som nesatkovala ale mozno tebe by to pomohlo. dieta v bezpeci a ty mas volne ruky na ine veci.
je mozne ze ma citlivejsi zaludok alebo je proste dieta co viac place ako ine.
ten spanok ani moje nemali pocas dna ze len prespali. aj spali nieco ale aj boli hore. len oni boli spokojne. tiez som si myslela ze sme "netabulkove" babatka
skus mu dat aj viacej mlieka. mozno by si sa nemala drzat tych tabuliek co sa vahy tyka. pises ze mu das 40 a on to vsetko zje? alebo aj nieco necha. a stale place. a ak by si mu zarobila 60 ml a nie 40 zeby si uvidela ci by nepomohlo.

matafilipova
12. jún 2016

@bonnie29 ale tie ulitky sú trochu elastické- a v tých krídelkách na rúčky sa dá bábatku pomerne dosť pohybovať. Pri staršej som tiež používala klasické perinky a boli nanič, vždy si rúčky vytiahla, prefackala sa a nezaspala 🙂. Uspávali sme ju na rukách a niekedy sa nám podarilo ju preložiť do postieľky až na 5-7. pokus...... A to je tvoj pocit, že nechce tak byť zabalený, však koľko miesta mal, keď bol v brušku, možno mu treba dať čas, aby si uvedomil, že v ulitke je príjemne 🙂 Ja si pripadám ako chodiaca reklama na ulitky, ale ja si ich neviem vynachváliť, nám veľmi pomohli. A tak ich vnucujem každej tehotnej kamoške 🙂

timea_molnar
12. jún 2016

ja som davala, a davam maleho spat na brusko, a odvtedy prespi noc 🙂

kimina7
12. jún 2016

My sme 3 mesuace nespalu, potom mi poradili davat HIP instantny caj, odvtedy sme spali 😉 uz neviem kt.chut, ale tusim len 1-2 druhy boli aj pre tak male deti

avirka
12. jún 2016

inak stale hladny po Babylove sa ti moze zdat, chvilku som ho pri dcere skusala, presla som zo Sunaru premium na Babylove, dcerka ho sice ho vypila, ale nebola po nom spokojna, stale hladna, tak sme sa vratili k Sunaru, zmen mlieko, pretoze 170 ml je na dvojmesacne vela, nie je plny az moc? babatkam chvilu trva, kym si uvedomia, ze uz maju dost, tiez som si istu dobu myslela, ze ma malo a neustale pridavala, ale potom som zistila, ze naopak, plakala preto, lebo uz bola az prilis prejedena
a ver tomu, ze babo vie, ako sa citis, ak si nervozna, nemas sancu, aby sa aj babo upokojilo, je to tazke upokojit sa, ked neustale place, ale treba si uvedomit, ze babatka velmi rychlo rastu, toto nebude trvat vecne a raz to skonci
vsetko ostatne ignoruj, 100 % sa venuj len jemu
moja spavala najdlhsie 30 minut, v noci casto hore, uplakana, ja spanok minimalny, stale som dufala, ze denny spanok sa musi zlepsit, zozaciatku som myslela, ze sa z toho zblaznim, ale ked sa to ani po dvoch mesiacoch nezmenilo, jednoducho som sa zmierila s tym, ze mam doma 30-minutoveho spaca, spanku do isteho casu bude minimum, tak odvtedy sa aj dcerka zmenila, skoro ziadny plac, sice spala stale malo, cez den najdlhsie 30 minut, ale medzi tymi 30-minutovymi spankami uz bola spokojne babatko

monikaparson
12. jún 2016

Nečítala som to tu, ale teda ja som kojila a nikdy nespala 20 hodín to ani neviem, kde si čítala. U nás to bolo tak, že 2 hodiny hore, nakojiť, pol hodinu spánku a stále dokolečka-dokola, no jooo, bolo to peklo, ale tak dali sme to. Teraz má dva roky a niekedy aj celý deň nespí a najviac ma baví ako sa niekto sťažuje, že spí len hodinu, dve, tri. 😀 To idem ozaj do krčoooov.

tykat
13. jún 2016

@bonnie29 moja skusenost...vsetci su mudri a vsetci vedia co tomu decku je ale uspat ho nevie nikto 😀 ...takisto sme takmer nikam nechodili lebo to bol otras...furt vrieskal a nadrapoval sa. Ale poviem ti ze mu to dlho ostalo, nervak vecne nespokojny, vecne mal s niecim problem...dokazal otravit vsetkych ludi okolo seba...ale preslo to okolo 5-6 rokov...teraz je to zlato najvacsie...a pritom prvu dceru som mala ukazkove babo...len papala a spinkala a ked nespala tak bola v pohode, plakala len ked jej naozaj nieco bolo. Deti ako miminka su rozne, ale vyrastu z toho 🙂

mirkaaa80
13. jún 2016

@bonnie29 tymi kolikami refluxom to iba zacalo, pokracovalo to od 6 mes.zubkami, od 20 mes.obdobim vzdoru ktoré trvalo do 4,5 roka.... a vlastne stále je nieco, je v pohybe, a chystame sa do školy takze začína ďalšia etapa " boja" 😁. no maly mal 4 roky keď sa narodil druhy. Ja som tiež jedno nechcela a moja mamina mi vždy hovorila že dve rovnaké deti nie sú.😉 Ale máš pravdu, ja hovorím že také náročné dieťa ako mám prvého syna- 95% rodičov by ďaľšie dieťa nechcelo 😂. No toho druhého máme za odmenu.😇. Je naozaj úplne iný. A tiež už nerobím chyby ako pri prvom.

alby2014
13. jún 2016

Spokojne dieta, ktoremu niec nieje nereve... nema skryty reflux? Neskusis nosit vertikalne nadvihnut madrac postielky, po jedeni manipulovat minimalne....zmen doktorku, to ci dieta pribera nie je jediny ukazovatel jeho stavu plus naozaj spokojne dieta nereve, alebo nereve tak, ze sa mas chut obesit a uz nikdy nemat dalsie...su aj urevane babatka, ale tie maju svetle chvile.

bonnie29
autor
13. jún 2016

@dana_l ja mu dam 170 a este plus 40 ked este stale taha dudu jak besny, ruky zuzle a take hnaky hladu sa mi to zdaju..nikdy mi nenecha ze by uz nechcel...vzdy do dna a este by tahal...ale bojim sa mu dat viac..ved uz to je davka 210...o satke stale rozmyslam lebo len ked je na rukach sa ukludni a nesmiem sediet len chodit s nim alebo stat a veru tych 6 kg uz nevladzem nosit cely den...len neviem ci elasticku alebo pevnu alebo rovno nosic....

bonnie29
autor
13. jún 2016

@alby2014 uz som rozmyslala nad tym skrytym refluxom...tak aj to praktizujem ze po jedeni ho dlhsie drzim vyvyseneho aj pod hlavou ma vyssie ale nevidim nejaky rozdiel v tom..ja si tiez myslim ze pre nieco plakat musi ale hovoria mi aj ze proste moze byt taky...jaj boze tak by som chcela spokojne dieta