Jack Russell teriér a novorodenec

kucerkaa
29. dec 2014

Ahojte máte doma Jack Russell teriéra a novorodeniatko?ja som toho názoru že pes a novorodenec nijako nemôže uškodiť,veď dieťa si musí zvykať na to že prišlo do rodiny so psíkom tak ako si aj pes musí zvyknúť že je v rodine dieťa.Začínajú ma strašiť že psa musím dať preč keď sa nám malé narodí 😢

bosoriak
29. dec 2014

@kucerkaa Je uplne jedno aku rasu psa mas, vobec nemusi ist nikam. Ani kvoli hygiene, ani kvoli bezpecnosti. Ak dokazes davat pozor a zabezpecis dohlad nad kontaktom pes-dieta, nie je absolutne ziadny dovod pre to, aby si psa davala prec.

Prave naopak - tvoje dietatko bude odolnejsie, dlhe prechadzky so psom mu len prospeju a od narodenia nebude "jedinacik" so vsetkou tou pozornostou okolo kazdeho uprdnutia. 🙂

Treba trochu dohliadnut nad moznou ziarlivostou (vid moja poznamka o dohlade pri kontakte), ale drviva vacsina psov ma skor ochranarske sklony k novorodenatu. Uvidis az sa narodi.

Nevyziadana dobra rada do buducna: pri vychove svojho dietata sa riad svojim zdravym rozumom, nie radami ostatnych, usetris si vela nervov.

skaredekacatko
29. dec 2014

Tak ja napisem za seba. Mame rocneho psika uz je sucast rodiny a nikdy by som ho nedala prec chudak pes ma vas rad a vy ho jedniducho date prec. Segra ked bola tehitna zistili jej zvysene hodnoty toxiplazmozy byvala s rodicmi mali smw vtedy psa uz mal 13:rokov oco vtedy povedal ze pes nikam nepojde segra obmedzi styk s nim. Mala ked sa narodila a uz chodila pes snou pobehoval po zahrade boli dobra dvojka a mala na 8,a nic jej neni. Dokonca v 4 doatala vlastneho maleho psa ked velky zdochol

lauricka
29. dec 2014

@kucerkaa prosim Ta, nechaj si kludne psa aj babo 😀 a nerob si vrasky

pribinak
29. dec 2014

Podla mojich skusenosti treba psa chranit pred detmi a to tak uz vo veku 8 mes ( dieta taha srst, hryzie, skusa odtrhnut chvost, usi, zerie psovi granule, berie hracky, spi v jeho koterci ci kosiku, nenecha psa vyspat, ...)

bykaterina
29. dec 2014

nemusis dat vobec psa prec len by som trosku ho davala do kolektivu aby si zvykal na to ze budete mat babatko nasi maju deti radi a to mam jedneho JRT a z krsnata si urobili lolipop 😀 kukni na moj nick tam mam ja foto 🙂 @kucerkaa

skibaby
29. dec 2014

My mame jazvecika a obe detičky este nebrali antibiotiká- maju 2 a 4 roky...🙂
K nim sa správa úplne v pohode, hned ich prijala a dovolí im skákať aj po hlave🙂

simonkazga
29. dec 2014

my máme tiež Jacka psíka keď som rodila mal 5rokov a až na to, že prvé tri týždne strašne žiarlil na malú, sme s ním nemali problém. Aj žiarlivosť sa prejavovala len v tom, že si vyžadoval viac pozornosti a odmietal jesť, kým som mu nedala papať ja z dlane. Malej nikdy neublížil - a to si krpatá dosť dovoľuje - dokonca ju ochraňuje, ako vlastné šteňa.

kali23
29. dec 2014

@kucerkaa u nas bolo prve slovo havo, predtym znakoval psa... no co ti poviem? prvy kamarat, prva laska nasho syna, mame sice utulkaca, ked sa maly narodil mala 5-6 rokov, a neziarlila 😀
prve lozenie zacalo na trave spolu so psom, ako inak... ked sme dosli z porodnice, hned sme ich zoznamili, onuchala, nechapala... priznavam, ze sme ju dost zanedbavali, aj odhanali, no opatrní prvorodicia... pediater povedal, ze super, ze mame psa...
a granulky... tak to je na nezaplatenie, super aktivita na trenovanie jemnej motoriky! a "cvicenie" psa... to ma asi najradsej aj pes aj syn :D maly s granulkou v ruke zakrici lahni a lahne si on sam... psovi chvilu trvalo, kym pochopil, co od neho chce, ked este nevedel rozpravat :D :D no uzasne zazitky mame :D
jedine negativum je, ze maly ma velmi rad psov (vsetky zvierata) a kazdeho chce objimat a hladkat, takze donekonecna vysvetlujeme co moze a nemoze...
a nebezpecie... pes obcas cvakne, ked mu nieco nevyhovuje, ale len na vystrahu... a nemam s tym problem... ona, je to fenka, vydrzi vela, naozaj vela... nikdy by som nemenila... opacne, mat dieta a potom k nemu, co ja viem 2 rocnemu psa, by som nikdy nedovolila... dieta by bolo fakt nebezpecne pre psika, a psik nevyspytateľný pre dieťa...

kucerkaa
autor
29. dec 2014

@bosoriak ďakujem ja by som nikdy svoju fenku nikam nedala kvôli dieťaťu,veď predsa sú to členovia rodiny a bývame v dome so svokrovcami "zatiaľ" takže asi tak

kucerkaa
autor
29. dec 2014

@pribinak no dúfam že v tom obdobý už budeme vo vlastnom a tak to nebude problém ich ustrážiť 🙂

kucerkaa
autor
29. dec 2014

@bykaterina svokor ju neznáša lebo od neho stále vyžaduje lásku a on ju nechce ani pohladkať ani ju neznesie v jednej miestnosti lebo je taká hyperaktívna preto mi káže dať psa preč že vraj dieťa s ním nemôže byť a blbosti

henikav
29. dec 2014

@kucerkaa dat prec ho nemusis, zvyknu si na seba, ale je to take nervozne plemeno, budes musiet davat pozor, aby na babo nevyskocil ked bude napriklad na posteli, alebo neskor ked babo bude lozit, ci zacne chodit, aby ho nezhodil. Nemyslim zeby mu ublizil, to su mile psiky, len strasne blaznive, skacu a behaju. My mame parsona russell terriera, veru nie raz nasu malu strcil, ale maju sa velmi radi, od nej sa necha tahat aj za uska, ona ho zas stale objima a hladka, len ked uz velmi boli, tak zavrci, mala hned vie ze dost, ale nikdy jej neublizil.

kucerkaa
autor
29. dec 2014

@henikav no super som rada že ste ma všetky tak upokojili,som si vedomá toho že naša fenka je šibnutá a skáče kade tade ale rýchlo sa učí tak hádam jej neublíži a čo sa chorôb tíka tak tomu absolútne neverím to by som sa skôr bála mať pri dieťati mačku ako psa

henikav
29. dec 2014

@kucerkaa chorob sa urcite bat nemusis, ved je to Vas psik, tak viete ze je zdravy, keby nebol, vedeli by ste to tiez. Nas malu skor brani, ochranuje, ale je blanivy, takze tou blaznivostou ju obcas zhodi z noh 😀 😀 😀 ale to aj my dospeli si musime nanho davat pozor, Kam ide mala, psik vsade za nou 😉

kucerkaa
autor
29. dec 2014

@henikav nádhera 🙂

bykaterina
29. dec 2014

@kucerkaa JRT nie je hyperaktivny ale je to plemeno teriera a potrebuje pohyb 🙂 , neboj to zvladnes a na svokra sa vykasli , ja mam 2 psov a uplne v pohode aj kocik som s nimi viedla a boli ukazkoví 🙂
zalezi aku ma povahu ale nasi su uplne tak ze deti miluju a ked maju toho vela schovaju sa

tinacho
31. dec 2014

My máme yorka ale veľkého. zo začiatku veľmi žiarlil. Bál sa priblížiť keď som mala malú, normálne plakal, ale hneď som ho vyviedla z omylu a ukázala, že mám lásky pre oboch. Havo to pochopil a keď somkojila on musel byť pri mne, kupala som on pri mne, zaspávala som s malou on pri nás a tak je to dodnes. Toleruje ju vo všetkom a keby že sa mu menej venujem hneď príde sa pomazliť aby som vedela že aj on je tu. A keď malá moc vystrája a reve, tak sa schová pod paplon. Su to moje lásky 😉

dasenka1203
31. dec 2014

aj my mame fenku JRT, teraz mala 7 rokov, krpca sme jej dali hned po prichode z nemocky ovonat, a vsetko v pohode, strazila ho ked spal v kociku a ked sa zobudil, prisla po mna, maly ju teraz nahana po byte v pavuku, ma sice trosku nervy a semtam zavrci, ale je v pohodke 🙂 ked sa slavka spytam kde je havo presne vie 🙂 takze podla mna jrt k babatku je uuplne v klidku, netreba sa bat 🙂

maja031
31. dec 2014

mame dvoch psov (sice nie jrt), jeden maleho uplne miluje, druhy ho ma rad ale nejak ho neriesi lebo z babatka nevypadavaju maskrty 😀 po prichode z porodnice sme im hned nechali babo onuchat este vo vajicku . sice mam na psikov teraz menej casu, ale nikdy neboli odhanani, alebo tak podobne, iba sme ich naucili ze babatko sa neolizuje na tvaricke (zatial, ked bude maly vacsi tak ich necham), ze nemozu lezat na jeho hracej deke, uz sa naucili ze maleho hracky sa neberu. ale toto tiez bolo bez trestov iba stylom ze ked si na hraciu deku pes lahol tak som ho prelozila vedla, pripadne ked sa tam chystal ist tak som ho nepustila. teraz to vyzera tak ze maly na hracej deke a obaja psy lezia pri nej a strazia ho, ked idem kojit idu so mnou a lahnu si ku kreslu (aj v noci), ked pride navsteva a ma maleho na rukach tak strazia ze co s nim robi 😀 takze zatial je to ok a za chvilu zacne ten cas kedy budem vychovavat dieta ako sa ku psom spravat aby im neublizil. vsetko je zatial v mieri, laske a harmonii, nik neziarli a najviac spokojni sme my dvaja s muzom 🙂

janinah
31. dec 2014

@dasenka1203 babetko nemá ekzem na líčku,či sa mi len zdá?...ja som opatrná,u nášho syna sa prejavila aleergia,keď začal dennodenne chodiť k susedovmu psíkovi,bola potvrdená a berie lieky,my psa v byte nemáme,len u babky na dvore

dasenka1203
31. dec 2014

@janinah to sme mali od sliniek len jak nam sli prve zubky, uz mame pokoj 🙂

strojarka25
26. okt 2015

Ahojte ja by som sa chcela opytat mame JR a cakam babatko najviac zo vsetkeho sa bojim zmeny rezimu teraz bol nauceny rano okolo 5-6 chodit von sa vencit ked bude babo to mozne nebude 😟 neviem ako ho nastavit alebo myslite ze to pojde samo?