Je kočíkovanie po tme problém?

mia817
21. nov 2015

Ahojte, chcem sa s vami poradiť, či je dobré alebo aké skúsenosti máte s kočíkovaním bábätka po tme? Mám už druhého syna, ale s prvým som po tme nechodila a pri druhom nemáme inú možnosť, pretože sa k poobedenej prechádzke dostávame až okolo 16h, keďže starsí (2,5ročný) ešte do tej cca 14:30 spí (kým sa napapá jeden druhý, poobliekame, tak sa von dostrávame až takto neskoro). Maličký (4mesačný) vonku väčšinou spí a keďze je už tma, nechcem ho zblbnúť, aby si nemyslel, že je už noc....prídeme dovnútra a zase svetlo a potom ukladanie na noc.... Starší mi veľmi zle spáva v noci a nechcem, aby som niečo pokazila aj pri durhom.... Ďakujem vám za odpovede...

bosoriak
21. nov 2015

@mia817 Nemyslim si, ze kocikovanie potme ovplyvni zaspavanie. Ja som chodievala s mojimi von presne tak isto, ked to vyslo na tmu, tak sme sli potme. By som sa scvokla keby som mala ostat cele poobedie doma.

marcelatje
21. nov 2015

Nie.

zuzanaete
21. nov 2015

Ono babatku nenavodzuje vecerny spanok iba tma. Su tam aj dalsie veci, ritualy - kupanie ... Ak idete von, tak ked sa zobudi, tak pocut hluk, vidiet svetla. Myslim, ze sa to rychlo nauci rozlisovat. Proste v zime nie je ina moznost.

kamajka
21. nov 2015

@mia817 neviem...🙂 podla mna ked vam to vyhovuje tak by nemal byt ziadny problem..🙂 ja som toto nikdy neriesila,zo zasady sa u nas po tme von nechodi,iba vynimocne (dojde pecivo a pod.🙂)

danielita18
21. nov 2015

vobec v tom nevidím problem mne sa tiež niekto cuduje ze idem s malym von po tme ale ved je pre Boha len 17 hodín a co mame robit do veceera takto sa vybeha a je na cersvtom vzduch a chodila som aj ked bol babatko ked mu vyslo spinkanie vecer o 18 tak som sa snim zobrala na prechadzku von a spon si dobre pospinkal na cerstvom vzduchu a aj nam mamickam to prospeje a mne je zase divné ked niekto zato ze je tma tak uz sa von nejde to ako z doby kamennej hadam so sliepkami budeme chodit spat

lajlilinka
21. nov 2015

A čo potom deťúrence v severných krajinách? Kde je buď nonstop vidno z polárnej ziary alebo naopak??????
Naša (7m) tiež chodí tak, aby spala max do 4-5, mám záruku ze mi vydrží do 19 tej na kúpanie a o pol 8-8 máme pokoj...

luciferkax
21. nov 2015

ale nieeeee, bežne maminy prikrývajú kočík, aby deti spali v tme :D :D ja som kočíkovala v pribehu roka aj do 19, 20:00 a nič sa na nčonom spánku nezmenilo :D :D
@danielita18 aj mne to príde čudné, že je tma, sedme doma :D :D šak sú vonku neony :D :D

mia817
autor
22. nov 2015

ďakujem za odpovede...tiež si myslím, že by to malo byť ok....všetkým trom nám je potom dlho doma - vnútri a predsa potom detská spia lepšie aj cez noc, keď sa ešte popoľudní vyvetrajú.. zostávala som aj doma, keďže som nechcela niečo pokaziť... a malinký si zvykne tak okolo 16 do 17 hodiť ešte šlofíka, tak som mu v izbe nechávala zažatú nočnú lampu, aby mal aké-také svetlo....už sa bojím všetkého, keď ten starší tak zle spáva, aby sa to nezopakovalo....

moni244
22. nov 2015

Jasne,zemozem kocikovat,aj ja som moju kocikovala potme ako novorodenca,nebudem teraz doma, ked je tma o piatej, ved by ma porazilo
@kamajka a aka zasada? To musite mat dlhu zimu, ked nechodite poobede von a dma furt vymyslat program

paris3
22. nov 2015

@mia817 jasne, ze to nie je problem.... je to len dobre pre deti, ked su vonku na cerstvom vzduchu 😉
ja som sa snazila chodit von na vzduch 2x denne - aj doobeda, aj poobede (to je jedno ci za svetla, alebo po tme) 🙂

meluela
22. nov 2015

@mia817 urcite to nie je problem ... ale nalep si reflexne pasky na kocik pre istotu ak este nemas .. lebo na prechodoch a tam kde nie su chodniky nemusi byt kocik dobre vidiet

maary11
22. nov 2015

@mia817 Tiez chodime vonku aj po tme, resp. velakrat sa vraciame po tme, lebo ked vyjdeme o stvrtej tak este vidno 😉 Ja sa uz teraz tesim, ze budeme chodit pozerat rozsvieteny stromcek a vianocnu svetelnu vyzdobu a ta je najkrajsia samozrejme az po tme 🙂 Minuly rok sa to dcere velmi pacilo!

danielita18
22. nov 2015

@maary11 presne aj nášmu konečne mi dokázal v kočíku aj sedieť a nepišťať

flipflopi
23. nov 2015
Používateľ flipflopi je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od flipflopi.

urcite by to problem nemal byt, ja som tiez chodila aj po tme kocikovat

womankc
23. nov 2015

pokiaľ máte dostatok reflexných prvkov, tak to určite problém nie je

timea7
23. nov 2015

@mia817 naopak, kočíkovanie a prechádzky s deťmi večer majú svoje čaro - môžu pozorovať svetlá, hviezdy, mesiac. Deti by mali byť vonku čo najviac, neviem si predstaviť, ako by som to moje udržala dnu, bol naučený chodiť von za každého počasia dva krát denne, tma- netma, tiež mi spával aj do 15,30 poobede, teda ak sme chceli byť minimálne hodinu vonku, vracali sme sa za tmy, v zime sme za šera už aj vychádzali. Nikdy mu to nevadilo, mne tiež nie.

danielita18
23. nov 2015

@timea7 presne ako aj my za každého počasia,ved aj ked idú deti do skolky alebo skoly tak tiež musia ist ci prsi ci sneží a každý nemá auto aby deti vozil ked je vonku skaredo

mirkita
23. nov 2015

keď by Ti doma zaspal večer v postielke po 16h tak mu zasvietiš aby si ho nezblbla že ešte nie je noc? 🙂 určite to nie je problém keď dieťa cez deň spí po tme...aj tak prídete domov z prechádzky, ešte bude hore, pohráte sa pri svetle, dostane čo potrebuje a uložíš ho spať a on sa v noci zobudí či bude tma alebo nie 😉