Je výhoda, alebo je nevýhoda mať svokru riaditeľku v škôlke?

15. apr 2020

Naša malá chodí od septembra do škôlky. Teraz samozrejme nie 🙂 a ako sme doma, tak sa zamýšľam. Keď sme ju prihlasovali, svokra strašne chcela aby išla k nej do škôlky. No našťastie je jej škôlka síce v našom meste ale od ruky od nášho domu tak sme ju dali do druhej škôlky v meste s tým, že som jej aj povedala, že chcem aby bola pre malú len starká a nie učiteľka v škôlke. A veľa známych mi povedalo, že som ju mala dat k nej, žeby sa tam mala super. Ale super sa ma aj tu, kde chodí, aj tak všetci vedia, že je to jej vnučka. Vy by ste to ako riešili? Alebo máte niečo podobné? 🙂

prasiatko30
15. apr 2020

Tak uz asi nijako - vsak uz si to poriesila - dcera je v inej skolke, je spokojna, ty si spokojna tak co chces riesit uz teraz 🤔

erickatt
15. apr 2020

Ja som ti x rokov dozadu urobila. VELKAAAA CHYBA a to tam syn chodil len 3 mesiace. Ona mu tam dovoľovala, nemusel späť, nosila mu jedlo ktoré lubil. A potom vo svojej škôlke čo sme mali pod nosom ( pod balkónom) plakal dva roky, lebo prečo musí spinkať tam nemusel a toto on jesť nebude bo v tej inej škôlke nemusel.. a vynadane som dostala ja.. jediná učiteľka mi uznala, ja viem , poznám vasu svokru. Svokra ma byt BABKA. nie učiteľka.

kiki68
15. apr 2020

Robim v skolke a toto na svoje vyhody aj nevyhody. Na jednu stranu jej tam ziadna ucitelka vlas neskrivi, lebo je to vnucka jej nadriadenej. Na druhej strane am budes mat Ty inu predstavu o niecom, tak vela moznosti nemas. Nikto nepojde proti nadriadenej a jej postupom. Naznacia Ti to tak, ze to musis poriesit Ty. Ak je mala spokojna a Ty tiez nechala by som to tak.

autor
15. apr 2020

@prasiatko30 ved píšem, že sa len zamýšľam, skôr ma zaujímalo ako to majú iny, a ak to aj spravili naopak ako ja tak ako to je.......

autor
15. apr 2020

@erickatt no vidíš, tak toto ma nenapadlo.. Tiež si myslím, že som urobila dobre.. Len niekedy ma tak napadne, že akoby to bolo, keby bola u nej 🙂

autor
15. apr 2020

@kiki68 ďakujem, tiež si myslím.. 🙂

bosorka2302
15. apr 2020

Ja som tak mala pri prvom synovi a bolo dobre. Ho aj vyzdvihla ak som nestihala a pod

prasiatko30
15. apr 2020

Hej len teraz by to uz bolo aj tak neskoro rozmyslat co by keby - raz si sa uz rozhodla, dieta spokojne a ty s ucitelkami a skolkou asi tiez tak si stoj za svojim rozhodnutim. Mozno lebyze vidim ze dieta je nespokojne, stale place stazuje sa tak by som rozmyslala nad druhou alternativou ale takto - to je vyrabanie zbytocnych dilem

karolin55
15. apr 2020

Urobila si správne

kiki68
15. apr 2020

Ako ja som mala to, ze kolegyne mali takto deti vo vedlajsej triede, no co myslis.. oci prizmurene vzdy nech decko robilo cokolvek. Akoze ako to potom vysvetlis kolegyni , predsalen je to mama a svoje dieta berie inak.

maciatkolulu
15. apr 2020

Ja vidím iba výhody... Môže ti ho vybrať, povedzme si na rovinu, veľa veciam sa prizmuria oči, ako neskoršie príchody, najmä žiaden stres, keď nebudeš stíhať, ak je svokra normálna, možnosť ľahšie adaptácie a pokiaľ by tam dieťa ostalo až do školy, tak by aj chápali, že prečo ma trochu aj výhody.

autor
15. apr 2020

@prasiatko30 nikdy nie je na nič neskoro.. A nieje to ani zbytočne, ja si rada prečítam ako to majú druhý aj keď ja to mam inak a meniť to nebudem. Však sme na fóre kde sa diskutuje.. Ale ďakujem za tvoj čas.

autor
15. apr 2020

@maciatkolulu vieš čo, toto všetko máme aj v tej druhej škôlke kde chodíme 🙂 len nie je pri nej starká, so starkou je po škôlke a to som rada 🙂

benit
15. apr 2020

Ja mam teraz prvaka a tiez chodil babke do skolky. Babka si zobrala aj jeho skupinu. On nic nemusel, prisposobovalo sa vsetko jemu. Mal velmi tazku adaptaciu. Hlavne to, ze nikto koho pozna mu nestoji za zadkom. Babky vnucata rozmaznavaju a neviem ci sa niektora dokaze odosobnit a vyzadovat aj od svojho mil9vaneho to iste.

suzitok
15. apr 2020

Osobnu skusenost nemám, ale nasa učiteľka v skolke tam mala syna a to bolo peklo..prve dni ok, ale potom zacal ziarlit na ine deti, nesmela nikoho pohladit, ani sa hrat, vyzadoval si pozornost len na seba, na deti krical, ze to je iba jeho mama, proste vzdoroval, robil zle...po dvoch mesiacoch ho dala do inej škôlky a vsetko bolo ok 🙂
Ak si spokojná so skolkou kde chodi teraz, uz by som neriesila, nechala by som ho tam...ak by si ho mala pri svokre, urcite to ma aj vyhody, vo vela veciach...

ava11
15. apr 2020

Obe deti chodili do škôlky k mojej mame (učiteľka, nie riaditeľka), dcéra bola dokonca celé tri roky v jej triede a problém nebol žiadny. Obe deti mali normálnu adaptáciu (čiže cca dva týždne ráno trochu plač, potom pohodka). Dcéra babke spontánne začala v škôlke hovoriť pani učiteľka. Za mňa to celé malo len a len výhody. Závisí ale od samotnej babky-svokry. Moja mama je bez problémov schopná byť na dcéru prísna a v rámci škôlky sa k nej chovala rovnocenne ako k ostatným deťom. Čiže milo, s láskou, vtipne, aj prísne.

hettinka
15. apr 2020

Dieta treba dat tam, kde to vyhovuje vam. A nie tam, kde to vyhovuje svokre.

deti95060810
15. apr 2020

podľa mňa si spravila chybu...ale už je neskoro plakať nad rozliatym mliekom...

autor
15. apr 2020

@hettinka tiež si myslím 🙂
@deti95060810 nemyslím že som spravila chybu a plakať určite nebudem 😃 ale ďakujem za názor

autor
15. apr 2020

@ava11 tak asi je to o povahe.. Je fajn ze to takto funguje. Moja svokra je v pohode len trošku sa stará do veci, do ktorých nemusí.. Myslím keby tam malá chodila tak by sa aj náš vzťah zhoršil. Teraz je to fajn 🙂

mrkvicka060
15. apr 2020

Urobila by som to iste, co ty. Babka bude len babka, a dieta si tazko odvykne od protekcie, ked ju bude mat odmalicka. Nikdy by som nechcela, aby moje dieta chodilo do skolky/skoly, kde pracuje niekto z blizkej rodiny.

mila23
15. apr 2020

ak je dcerka aj Ty so sucasnou skolkou spokojna, nechala by som tak....ani u babky by jej nemuselo byt zle,ale takto to je oddelene....

maciatkolulu
15. apr 2020

Tak nerozumiem co vlastne riešiš...