Kedy kúpiť prvé topánočky?

16. apr 2023

dievčatá potrebujem poradiť. Náš synček má 10 mesiacov, ale už veselo behá okolo nábytku, a prejde aj normálne teda pokial ho držíme za ruky a čoraz viac chce chodiť takto. Samozrejme aj štvornožkuje ale to sa mu už moc nechce a pýta sa chodiť. Doma chodí na boso kedže máme podlahové kúrenie ale ked ideme na návštevu kde viem že je chladnejšia podlaha tak dám capačky, takisto aj ked ideme niekam von. No a moja otázka teda kedže to vyzerá že čochvíla bude sám behať okolo nás , kúpiť ked bude v tejto fáze že prejde sám už klasické topánočky s tvrdou podrážkou? alebo čo sa odporúča? Pozerala som zatial ježko bežko topánočky ale príde mi dosť vela dať 35 eur za topíánočky ktoré o pár mesiacov bude treba väčšie

54tinka54
16. apr 2023

S tvrdou podrážkou nedávaj, mala by byť čo najviac ohybná a tiež sa odporúča dať klasické topánky až keď bude mať stabilnú samostatnú chôdzu. Dovtedy naboso alebo capačky. A ak sa ti zdá veľa 35e za topánočky tak pozri bazár, napr aj tu na MK, kúpiš aj za polovičnú cenu a pritom sú skoro ako nové, keďže ozaj detičky ponosia tak 2-3 mesiace a už treba kupovať väčšie.

janetinka27
16. apr 2023

Ahoj, pevnejsiu topanocku by malo mat az ked bude schopne samostatnej chodze, ako je aj vyssie spomenute-ked napr.dieta dokaze prejst samo, cupnut si, postavit sa, otocit sa. Dovtedy su vhodnejsie makke topanocky, pretoze sa mu este vyvija nozixka, klenba, jednotlive kosticky a chrupavky v nohe dosadaju na svoje miesto.
Dieta potrebuje na rozvoj chodze cas, vsetky nacviky, choda popri nabytku, doboku je dolezita, dieta si buduje svaly, drzanie tela, stabilizuje tazisko.netreba to urychlovat, ani s dietatom chodit za ruky, vtedy neprirodzwne prehyna chrbatik a prenasa nespravne tazisko tela.ked bude pripravene, vyjroci sami, staci potom obcasna podpora drieku napriklad.

nafka0483
16. apr 2023

1. Za ruku dieta vodit netreba, ma zacat chodit vtedy ked to dokaze samo bez pomoci.
2. Topanky treba co najviac makke a ohybne. Podrazku mas vediet uplne ohnut (spicku a patu k sebe). A nesmie byt prilis uzka. Idealne su kozene.

Mne sa 35€ nezda vela (co je samozrejme individualne), prve topanky mala zimne a sandalky namiesto papuc (odporucanie od neurologicky a fyzioterapeutky). Nosila 3 mesiace kym jej nevyrastla nozka na dalsie cislo.
Nemala som pre nu x kusov, proste ten jeden par "do zodratia" - kym nevyrastie nozka na dalsie cislo.

anjelicek26
16. apr 2023

Cely zivot budes dietatu kazdych par mesiacov nove topanky, ci kvoli meneniu sezon ci rastu nohy, to nie je problem teraz, ale na dalsich minimalne 16 rokov... ta cena je nizka na kvalitne detske topanky si bohuzial clovek musi pripravit casto uplne inu sumu...

petamich
16. apr 2023

35€ je luxusna cena, sa tesim ako blcha, ked za tolko kupim 😂 bezne stoja topanky 50+ a ked mas dieta ako ja so sirokou nohou a vysokym nartom, ktoremu sedia tak z 1-2 znaciek, tak 70€ len take fukoty a vydrzia mu 6 tyzdnov v priemere

kazdopadne prve capacky mal okolo 1 roka, ked sa zacal stavat aj vonku a kupila som mu DD step s makkou a ohybnou podrazkou, stali do 20€ - hned prvy den vyzerali 😂 kedze striedal stvornozkovanie a stavanie sa k veciam, kam sa dalo

takze na to sa fakt treba mentalne pripravit, ze toto bude vydavok, inak mne pediatricka neodporucala kupovat z druhej ruky pri takto malych detoch, ze mozu byt "vysmatlane" a nie je to dobre, ze si ich ma "vysmatlat" sam, co je na tom pravdy, to uz kazdy nech si zvazi

zuzanaete
16. apr 2023

Musis sa rozhodnut, ci budes obuvat klasiku alebo barefoot. Podla toho uz potom vyberas topanky dalej. 35 € je super cena. A nevodit za ruky. Stopnite to hned v zaciatkoch. Nech co najviac stvornozkuje, tym najlepsie posilnuje telo a ked bude pripravene, tak pride aj samotna chodza.

nafka0483
16. apr 2023

@petamich Barefoot su vraj ok z druhej ruky, klasika urcite nie.

kate_cs
16. apr 2023

Prvé topánky som kupovala až keď sám chodil vonku. Mal asi 11 mesiacov a kúpila som DDstep. Je to fajn pomer kvalita/cena. Určite by som nekupovala topanky cez bazar alebo v Pepco, Tesco či HM. Je dôležité aby malo dieťa radšej menej kusov, ale kvalitných topánok.

petamich
16. apr 2023

@nafka0483 uz jedny mal, teraz nema ale asi mu opat kupim 🙂 aj ked on je mestske dieta a tie nazory ma barefoot sa roznia, ze ked beton atd. tak sa v tom ani diva svina nevyzna

zuzanaete
16. apr 2023

@petamich Hej, pri betone je bf otazne. Ale kolko take dieta chodi po betone? Nas mladsi ma 6 a stale nie je schopny chodit po chodnikoch. Akonahle je vedla trava, tak ide po nej. 🙂

petamich
16. apr 2023

@zuzanaete vies co nas dost aktualne, bud kraca po chodniku alebo je na odrazadle a v blizkom okoli mame tej travy zalostne malo, cize sa dost presuvame za tou travou (teda na detske pomery dost) - cize pomerovo on je ovela viac beton ako trava 🤷‍♀️

domka222
16. apr 2023

Moja tiež začína chodiť. Na fyzio vyslovene neodporúčala barefoot,ale tvrdšiu podrážku s klembou. Tak isto doma neodporúčala chodiť na boso

ada510
16. apr 2023

Doma je naj behať na boso v dobrých ptotišmykovych ponožkách alebo capačkach papučky dom kúpila až po tom ako samostatné chodila 2 mesiace ...

anavixy
16. apr 2023

@domka222 prosim ta, a mate aj nejaky problem s nohami, chodzou?

domka222
16. apr 2023

@anavixy nie,nemá. Cvičili sme kvôli slabším svalom

anavixy
16. apr 2023

@domka222 hm, tak to fakt kazdy inak odporuca 🙈vlastne ako asi vsetko 😃

domka222
16. apr 2023

@anavixy napríklad som si myslela,že behanie na boso doma je fajn. Vraj nie,lebo sa neformuje klenba,ale tlačí sa dole.Behanie naboso len po nerovných povrchoch 🤷‍♀️

anavixy
16. apr 2023

@domka222 ano, to suhlasi, ale myslim, ze tiez az ked uz dieta stabilne chodi.

autor
16. apr 2023

@janetinka27 @nafka0483 jasné ved my s ním chodíme tak aby sme ručičky neťahali vysoko práveže držíme tak pri tele a ani by som to nejak nesilila a neskúšala len on sa vyslovene pýta a chce ísť na tie nohy .....a teda napr tie barefoot topánky tiež až ked bude starší ?
@petamich @zuzanaete och to ste ma potešili :D ale tak 35 veru to som pozerala ešte že tie najlacnejšie :D
no ako to tu čítam tak každý odborník odporúča niečo iné tak teraz neviem čo stým barefootom :D to je hrozné ked človek chce pre dieťa to najlepšie a aj tak nakoniec nevie či robí dobre ....